Опознай свекървата, за да я обикнеш!

  • 6 379
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 357
Ох, наистина се радвам за мъдростта, която блика от тази темичка! Hug
Но:
Ето тук вече излезе наяве "разликата в поколенията", както и разликата между хората от едно поколение. Вие забелязали ли сте, че повечето семейства от поколението на нашите родители са давали едва ли не децата си на осиновяване при бабите им? Защото са раждали твърде млади и неподготвени за родителски задължения.
Ето тук си ми взела думите, защото наистина моето свеки е добър човек, лоша дума не мога да кажа. Уцелила съм, спор няма.

ОБАЧЕ и тя е родила много млада , бабите почти са отгледали моя мъж и брат му . Добре са ги въспитали спор няма, но жената явно това е приела за нормално и е живяла с идеята, че някой ден тя ще отгледа внуците си. Е тук идва конфликта-аз пък искам ние да си отгледаме децата, сега ни е времето според мен и не искам да чакам внуци, за да ги отгледам. Само в това ни е спора с нея. Но уважавам жеалнието и да помага, в крайна сметка за нея това е нейната философия за живота и моята е неправилна. За мен пък е обратното. Хубавото в случая е, че проявяваме търпимост!

# 31
  • Мнения: 166
Мен като ме изби на размисъл, че забравих да отговоря н едни неща.
Иса, много добри правила имаш, мила, но те са приложими, ако не ти се налага да живееш съвместно със съществото. Защото, извинявай, но не смятам ,че трябва да въртя една чужда къща, а домакинята да лежи и спи през цялото денонощие! Освен това воъобще не се смятам длъжна да й поемам дяла от семейния бюджет, при условие, че дялът й в разхода му е точно толкова, колкото и моят! И на последно място - как можеш да не изпиташ съжаление към собстевния си син и да спиш, когато той не е спал от месеци, покрай безсънието на детето си! Ами да попитам: Какъв е смисълът от тая жена при това положение?! Възмутително е! #Cussing out
Nuty, недей с тая агресия! В крайна сметка сме се събрали именно, за да споделяме и обменяме опит! Ако щеш дори за подготовка - защото ако аз подозирах дори малко, че ще срещна такова чудо, щях да съм поне с психическата нагласа! Нека хората знаят какви работи има по света! Нека си отпуснем душиците и размислите! И нека научим другите, бъдещи, на това, което мислим! Peace
Бъчи, човешката мисъл е необятна! Днес аз ще кажа едно, което утре в твоята глава ще предизвика определени асациации, от своя страна трети ще се сети за някоя случка и т.н.  Това е все едно да кажеш, че две приятелки в един момент могат да изчерпат темите си за разговор, просто защото вече са говорили за всичко! Не се притеснявай, въобще не си ме обидила! :flutter
Льонаберя, при моята свекърва всъщност има подобен проблем. Съпругът ми е отгледан от баба си и дядо си, като баба му явно и била повече от майка. Сега майката е решила да се бъде същото за МОЕТО дете. Което няма да й позволя, разбира се! Парадоксът е, че това желание е предимно в приказките й и ужасното глезене на детето, против нашата воля! И е лесно, защото не й се налага да го гледа, а гледането и глезенето за трудно съвместими. Просто защото знаеш, че ще си береш плодовете, а и никой не може да издържи прекалено дълго на глезотии... И така - тя се превръща в обичаната и добра баба, която й позволява всичко, а ние другите - кучета ни яли!

# 32
  • София
  • Мнения: 2 381
Напоследък ,като ми се обажда по телефона се обръща към мен като : " МАЙЧЕ, как сте?"-примерно. Надушвам лек намек, че иска да се обръщам към нея като МАЙКО  newsm78

Слава Богу, че майката на приятеля ми не е стигнала тая фаза. Дори и някога да ми стане свекърва, мисля, че ще се разбера с нея, да не и казвам "майко", защото си имам такава. А и това ми се вижда доста остаряло виждане на свекъра и свекървата да се казва "татко" и "майко". Засега ми изглежда жена с модерни разбирания, та се надявам да ме разбере. Живее далеч от нас и не ни се меси. Опита се само веднъж, заради приятеля ми, и пред него й показах, че не трябва да го прави. Разбрахме се с по едно изречение. Надявам се и занапред да не се меси в отношенията ни.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 357
Льонаберя, при моята свекърва всъщност има подобен проблем. Съпругът ми е отгледан от баба си и дядо си, като баба му явно и била повече от майка. Сега майката е решила да се бъде същото за МОЕТО дете. Което няма да й позволя, разбира се!

Ние също сме решили, че няма да позволим да пропуснем нашето време за гледане на деца.
За сега с добро, ако не се променят нещата ще си поговорим серизоно.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 999
Мен като ме изби на размисъл, че забравих да отговоря н едни неща.
Иса, много добри правила имаш, мила, но те са приложими, ако не ти се налага да живееш съвместно със съществото. Защото, извинявай, но не смятам ,че трябва да въртя една чужда къща, а домакинята да лежи и спи през цялото денонощие! Освен това воъобще не се смятам длъжна да й поемам дяла от семейния бюджет, при условие, че дялът й в разхода му е точно толкова, колкото и моят! И на последно място - как можеш да не изпиташ съжаление към собстевния си син и да спиш, когато той не е спал от месеци, покрай безсънието на детето си! Ами да попитам: Какъв е смисълът от тая жена при това положение?! Възмутително е! #Cussing out

Е...какъвто и да е 'смисълът' не мисля, че е за да прави твоя или на съпруга ти живота по-лесен. Аз не бих живяла при свекърва /при майка ми пък съвсем  Crossing Arms/ и не искам дъщеря ми и семейството й да живее при мен. Всяко семейство в собствен дом. А ако не ви се излиза по някаква причина под наем - няма как трябва да се съобразявате със собствениците на жилището. М/у другото вие не й плащате наем - нали?

# 35
  • Мнения: 711
Аз не казвам МАЙКО на свекърва ми и съм и го заявила ясно, че тя няма да чуе тази дума от мен, тъй като аз си имам една МАЙКА! Отношенията ни бяха добри до деня на сватбата, след това вече влезе в ролята на свекърва. Най-много ме дразни това, че постоянно следи как правя нещата (готвя ли добре, чистя ли и т.н.) Ние не живеем заедно, но тя разпитва мъжа ми. Той обаче не се дава. Сигурно е права жената, но мен това много ме дразни.

# 36
  • Мнения: 3 537
Аз проблеми с моята нямам,но така и не можах да си превъртя езика,за да и кажа"майко". Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 7 914
Не мога да се оплача и да искам няма какво лошо да кажа
Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 6 743
Ааааааа, тук за свеки или добро - или нищо  Mr. Green Twisted Evil

# 39
  • Мнения: 166
Иса, това което казваш ми звучи зловещо!!!! Естествено, че не й плащаме наем! Боже Господи, не мога да си представя, че някоя майка може дори да си помисли да иска наем на детето си! Ужас! Дано не съм те разбрала правилно! Ами дай да искаме по 200лв на децата си затова, че ги гледаме, какво ще кажеш!?!?!?! Или ми дай цена да си поискам от щерката затова, че съм я носила 9 месеца!!!!! УЖАС! Tired Face smile3544 Виж, ние просто нямахме финансовата възможност да излезем на квартира! Ако си чела по-назад, значи си разбрала, че в момента си търсим такава, но градът не ни предлага много възможности!  Аз също не искам да живея при майка си, а и да го исках - там няма място! И какво - да изляза с детето си на улицата ли според теб? Моля те, стори ми се доста трезво мислеща, обаче това вече са крайности! Naughty
Иначе аз също не казвам "майко" по абсолютно същите причини, които изброихте. Имахме уговорка с нея, че ще й го кажа, когато го заслужи. Е, аз все пак имам доста солидна база за сравнение по понятието "майка" и има още мнооооооооого да почака! Първо нека стане майка на сина си, а не просто родилка! Това ще ми е достатъчно, а моето "майко" със сигурност не й е толкова скъпо, че да го повдигаме на въпрос ВЪОБЩЕ! Close



# 40
  • Мнения: 2 040
колкото и да се харесваме, радвам се че не живееем под един покрив .. нито със свекър и свекърва, нито дори с моите родители ... всяко поколение си има своите възгледи за всяко едно нещо и за да сме си добри с всички - по- добре от сами - НЯМА ..  Peace

# 41
  • Мнения: 533
Свекърва ми е свястна жена, за 7г брак сме нямали особени конфликти, основната причина според мен е, че не живеем заедно, а и гледам да не си усложнявам живота за глупости.

# 42
  • Мнения: 294
Не мога да се оплача и да искам няма какво лошо да кажа
hahaha hahaha
Шегувам се, разбира се!!! Де да беше така... #Cussing out #2gunfire #Crazy

# 43
  • Мнения: 867
мили момичета ,
на мен ми предстои да стана свекърва в съвсем обозримо бъдеще .Имам син на 24 год.През последните 15 год.всеки спечелен от мен лев е инвестиран в неговото образование.На почивка не съм ходила от детските му години .По време на отпуските , си намирах временна работа .Ще изплащам заем още 10 години .Боли ме като чета написаното ,от някои от Вас по въпроса.Не е ли нормално след всичко това , да получавам помощ ,когато това се налага .Нали в резултат на моите усилия ,той ще има добре платена работа и ще осигурява добър статус на бъдещото си семейство . Или греша...
Мила, дано синът да е оценил жертвите и усилията, които си направила в името на неговото бъдеще! Защото ако детето приема за даденост усилията на родителите си, които в повечето случаи са огромни, то не очаквай благодарност! Моят опит ми е показал, че не винаги жертвите на родителите биват оценявани адекватно и с благодарност! На моя близка синът й бе заявил"Кой те е карал да се трепеш толкова, майко!", а повярвай ми от това най-боли! Всеки родител желае най-доброто за детето си, но не забравяй че и ти си човек, който има нужда от почивка и време за себе си СЕГА, А НЕ когато остарееш!
  А по темата-когато се живее разделно със свекървата и  правилата са ясни, то отношенията са помного по-поносими!

# 44
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Цитат
А ако не ви се излиза по някаква причина под наем - няма как трябва да се съобразявате със собствениците на жилището. М/у другото вие не й плащате наем - нали?
Едно е да се съобразяваш, друго е да им вървиш след капризите.  Съмнявам се че Валент не се е съобразявала с нея и е отишла в жилището с мисълта да и утежни живота. Хубавото е че е осъзнала грешката си и че скоро ще я поправи (ще се изнесе) .
Цитат
мили момичета ,
на мен ми предстои да стана свекърва в съвсем обозримо бъдеще .Имам син на 24 год.През последните 15 год.всеки спечелен от мен лев е инвестиран в неговото образование.На почивка не съм ходила от детските му години .По време на отпуските , си намирах временна работа .Ще изплащам заем още 10 години .Боли ме като чета написаното ,от някои от Вас по въпроса.Не е ли нормално след всичко това , да получавам помощ ,когато това се налага .Нали в резултат на моите усилия ,той ще има добре платена работа и ще осигурява добър статус на бъдещото си семейство . Или греша...
Може да е прекалено, но не харесвам хора които дават, единстено за да им се чувсташ задължен и някога да им връщаш услугата. Ставаме родители защото имаме нужда да даряваме любов и да се грижим за някога, а не за да си подсигурявам старините. Наистина чудесно би било ако детето ти помага, но ако то иска, а не да го възпитаваш с мисълта че ти е длъжно да го прави.

Общи условия

Активация на акаунт