Оцет за мазна коса - ВНИМАВАЙТЕ!

  • 4 096
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 804
По препоръка на майка ми, че са правели така едно време и по мнения от форума и няколко статии, реших да си облея косата след къпане с разтвор 1:1 оцет и вода. Това помагало срещу омазняването на скалпа. Хубаво, но никъде не пишеше, че оцета сваля кръвното и след 30 минути буквално щях да се строполя на земята. Моето кръвно е ниско 90/ 60 по принцип, буквално загубих почва под краката си. Колко шоколад изядох и кола изпих, държа ме супер много време. ММ се сети, че баба му така си е сваляла високото кръвно, като се е мажела и обливала с оцет... Та, споделям го това, за да го има в предвид всеки, който реши да бори омазняването с оцет Simple Smile

# 1
  • Мнения: 25 610
Много е това 1:1. Едно време, преди да се появят хубавите шампоани, жените масово си миеха косите със сапун и след това ги обливаха с вода с оцет, но слагаха 1 с.л. на около литър вода.
Вместо оцет можеш да ползваш лимонов сок.

ПП Сетих се, че често си миеха косите и с хума – май точно против омазняване.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Оцетът е киселина и може да раздразни скалпа освен всичко друго.
И концентрацията е много висока.Една супена лъжица е достатъчна.
Аз лично съм се обривала от оцет (супена лъжица в над 500мл вода),ползвах го за компреси срещу температура.На местата на компресите кожата ми беше зачервена и по-късно се появи обрив.Да,имам много алергии и не ям оцет,но все пак и човек без проблеми трябва да внимава.
А за кръвното- при толкова много оцет върху кожата,а тя също абсорбира,нормално е кръвното да падне.
Наистина е полезна темата,внимавайте!

# 3
  • Мнения: 10 804
Сложих 1 чаена чаша оцет и една вода. Тази пропорция я бяха дали някъде, статия ли, във форума ли...Въобще не съобразих. А освен всичко, косата ми стана ужасна. Трябваше да се мия отново докато се опитвах да не припадна...

# 4
  • Мнения: 7 266
Ползвала съм вода с оцет за обливане доста дълго време в младите ми години. Една супена лъжица оцет на литър някъде. Целта беше да има косата блясък и наистина ми беше хубава, здрава и блестяща косата. Нищо не ми е ставало от оцета.

# 5
  • Мнения: X
Аз съм със същото кръвно, рядка коса и супер мазен скалп. Като тийн имах период, в който си обливах косата, но концентрацията беше супена лъжица оцет в литър вода. Не съм припадала, не ми е ставало зле.
Не знам кой ти е казал толкова оцет да сложиш, това е супер много.
Аз спрях с тази практика, защото в един момент ме домързя и ми досади на всяко къпане да нося канче с вода и оцет.
А, между другото - омазняването на кожата, вкл.скалпа, е реакция срещу засушаване. Кожата ти е суха. Пробвай хидратиращи шампоани за суха коса. Аз лично имам твърде рядка коса и я мия с шампоан и балсам всеки ден, иначе изглежда зле и на пипане и усещане е отвратителна.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Имаше една пудра за обем на Шварцкопф,чувала съм и че бебешката пудра се ползва против омазняване.
Иначе четвърт бутилка оцет(това е чаена чаша)да се сложи на кожата...е огромно количество.През кожата се абсорбира и е напълно възможно да има някакви последствия.
Чувала съм,че дамите навремето,за да са слаби,пиели оцет преди хранене,но едва ли е било в големи количества.Ще потърся в нета има ли информация.

# 7
  • Мнения: X
Има и сухи шампоани точно за мазни корени, а пудрата за обем е по-различен продукт.
Бебешка пудра съм ползвала, косата сивее леко после или изглежда посипана с брашно или пърхот. Най-добре бебешката пудра/сухият шампоан да се нанесат преди лягане и сутринта да се среше косата - така хем пудрената част обира мазнината, хем сутринта не са останали бели следи в косата. Но това е решение за една вечер, защото все пак остава и се усеща продукт върху косата, не става две поредни вечери да се наръсиш.
Абе на мазен скалп номерът му е често миене. Има легенди, че започва да се омазнява още повече, което е тотален нонсенс - нали започваш да го миеш, защото той вече се омазнява повече.

# 8
  • Мнения: 4 347
Аз от известно време съм спряла да се мия с шампоан.
Преминах на сода, лъжица две оцет ( по-точно овкусител) и много вода. За косата ми няма разлика дали е шампоан или  не. За щастие я чувстам по-суха, дори и на 6-тият ден от миенето...
Но наистина това е много оцет, който е използвала авторката....

# 9
  • Мнения: 10 804
Две години си пръсках сух шампоан, после вече взе да ми става лошо от него, пък и до живот ли да дишам тоя спрей... После минах на бебешка пудра. Доволна съм, но пак при поръсването го дишам този талк и почна да ми дразни на гърлото. Мила съм се с вода и сода, нищо. Мила съм се с шампоани не за мазна коса, нищо. Ходила съм като идиот с дни с олиото на главата, за да я мия по-рядко, пак нищо... Колко пък скъпи, евтини, медицински шампоани съм ползвала, все тая. Вече съм се отчаяла тотално, явно няма лек за моя скалп.

# 10
  • Мнения: X
Абе хора, скалпът е кожа. С пори. Както кожата на лицето се замърсява и е суха, мазна, нормална, така е и скалпът. Мийте си косите, това, че косъмът е сух на клечка по седмица не значи, че скалпът е ок и чист. Косъмът е мъртва тъкан, скалпът е жива и трябва да се полагат грижи за него.
Ели, всичко е сапун. Взимай някакъв шампоан за суха коса, ако не ти дразни скалпа - добър е.

# 11
  • Мнения: 4 347
Еми, аз като говоря за суха коса, всъщност имам предвид точно корените.

# 12
  • Мнения: X
Вики, според мен нещо не е ок тука. Скалпът ти мазен ли беше преди? Абсолютно невъзможно е мазен тип кожа, независимо къде е по тялото, изведнъж да изсъхне и да не се омазнява изобщо с дни.

# 13
  • Мнения: 4 611
Не е невъзможно, Гал. Нуждите на кожата се променят, не е рядко срещано от мазна кожа да стане на суха или комбинирана. Зависи от много неща, включително и възраст.
Аз съм с мазна кожа попринцип, но зимата е по-суха и се лющи, а лятото е мазна та се не знае.
Попринцип и скалпът ми е много мазен и косата ми се омазняваше още на следващия ден след измиване. Напоследък от едни шампоани, които ползвам почти не ми е мазна на 2-рия ден преди да я изкъпя. И си се усеща чиста. Но пак я мия през ден, иначе ме засърбява скалпа и обичам да си ми е чистичко. Тия пудри и спрейове запушват порите и косата почва да пада повече, имайте го предвид и не ги ползвайте редовно - само ако се наложи.

Аз си изплаквам накрая косата със студена вода и виждам доста приятен ефект, с оцет не съм пробвала. Но си е киселина и ексфолира скалпа, отпушва и прочиства порите, което помага за естествената хидратация, та има логика да се регулира и омазняването с него. Наистина много си сложила, обаче.

Последна редакция: нд, 07 юни 2020, 11:16 от Уейв

# 14
  • Мнения: X
Моята е същата, но и зимата отделя себум, затова ми е странно. И миенето не е само да отмия естествената мазнина, а да сваля боклуците, които се напластяват върху кожата.

Общи условия

Активация на акаунт