Как спи вашето кърмаче?

  • 1 962
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 96
Като я нахраня към 12.30 вечерта и спи до 6.30 понякога и до 7.00ч сутринта. Така си е откакто ни изписаха от родилното.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 105
в най-спокойните си нощи се буди по 2 пъти, но бързо заспива докато суче...в другите обаче....хъм...ми и по 10 пъти се е будил и трудно е заспивал...сега сме в някакво средно положение, обикновенно първо спи в леглото си после към 12 се буди и държи да спи при мен, ако го сложа в неговото веднага ревва отново....понякога и в количка спи дори и като промрънка го бутам нопред-нзад, но така отлагам ставането му най-много с час...абе изобщо ужасни нощи. До сега не е имало нито една нощ, да спи непробудно. легнала почти никога не кърмя, само когато наистина съм накрая на силите си в най-тежките ни нощи...

А колкото до некърмените бебета - една приятелка роди преди 3 месеца - бебето и изобщо не се буди нощем...на АМ са...но според мен си е до детенце не до начин на хранене.

# 47
  • Мнения: 601
      Мони се буди,но не знам по колко пъти,не ги броя.
          Иначе сменяме ползите на спане,да не се схваща само на една страна.
          Повечето време е настрани.

# 48
  • Мнения: 966
Ляга си към 22.30 и спи до към 7.30 GrinningПрез ноща спи спокойно не се буди.Като се събуди сутринта я взимам при мен,кърмя я и после заспиваме заедно и спи до към 9.30
 Посочете колко е голямо: 2 месеца и три седмици

  Посочете къде спи бебето?Вечер си заспива сама в леглото без да има никой в стаята.За следобедния сън я вземам при мен и спи до мен около 3-4 часа.Така и двете добре се наспиваме.Тя вече си свикна със следобедния сън,а в началото много се дърпаше smile3524

# 49
  • Мнения: 1 559
   Как спи кърмачето - чудесно, по цяла нощ си спи и почти непробудно (кърмим се в сънено състояние, на сутринта даже не помня колко пъти). От самото начало спим заедно на спалнята и си се гушкаме и си се кърмим насън Grinning
    Преди няколко дни преместих дребния в легълцето му - дотогава неизползвано по предназначение - но легълцето му е долепено до спалнята и е с махната решетка. Приспивам дребното (винаги на гърда) на спалнята и ако съм изморена, направо и аз се тръшвам до него и откъртвам до сутринта (той колко пъти суче междувременно не е ясно,вече сме на самообслужване Grinning)  А ако имам нещо за вършене, премествам дребния на легълцето му (слагам решетката да не тупне) и си върша каквото имам. Като си легна на спалнята или го взимам при себе си, или той сам идва като му се досуче Wink Обикновено беб заспива към 21ч и после суче към 23-24  или пък суче няколко пъти дотогава; следва дългаа фаза на дълбок сън - до към 3:30 - 4ч, когато, ако не е при мен на спалнята, изпълзява и се лепва за "няня" (така и не се научи на "моля ам"), така до към 9-9:30 сутринта, когато ставаме и двамата ( в интервала 3:30-9:30 нямам представа колко пъти се кърмим, ама имам чувството, че дребният се закача за мен и ме пуска чак на сутринта, не знам какви паузи с несучене прави Wink)

# 50
  • Мнения: 7 605
На 4месеца и полувина е. С ноЩния сън нямаме проблем, да 4укна на дърво. Ляга към 8 и спи 11, 12 4аса. Раzбира се, 4е я кърмя преz ноЩта  Wink  обикновенно прави една дълга пауzа от 6 4аса максимум и след това горе долу преz 3 4аса. Спи в спалнята ни в нейното си легло, което е до моето. НоЩем я вадя zа да я кърмя в леглото си и се състеzаваме коя от нас двете Ще zаспи пак по бърzо. Обикновенно аz спе4еля така 4е тя от там нататък остава в леглото ни   Blush  Това не ми е много удобно zаЩото и двете не спим добре, аz zаЩото не мога да мръдна и тя zаЩото се събужда Щом като мръдна даже и с 1 см  Sad  За това се опитвам да не спя докато я кърмя zа да я върна в леглото й след това, хем да не ме полzва като zалъгалка с 4асове  Wink  Заспивам я на ръце, сядам с нея върху една голяма надуваема топка и се люлеем докато zаспи. Рядко zаспива оЩе преди това на гърдата.

Дневният сън оба4е е проблем при нас, никакъв режим няма. Трудно zаспива, спи много малко. Ако спи 1 4ас, е истинско 4удо  Sad Ако пък лягам с нея, ехеее, и 4 4аса може да спи   Crazy  Искам да променя това положение, искам да може да спи пове4ко преz деня, та Ще се опитвам да лягам с нея всеки ден по едно и съЩото време и като свикне, Ще се опитвам да я накарам да спи сама. Следва продължение  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 35 961
все още гушнато в мама, макар че тя се старае да го премести в неговото легло /неуспешно за сега/

# 52
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
За лека нощ го кърмя към 21.00, оставям го в леглото със залъгалката и излизам от стаята. След това се буди за ранна закуска между 5 и 6.30 сутринта. На 1 год. и 1 месец е. Някъде след 6-я месец сам си отмени другото нощно хапване и от тогава е такъв режима. Спи в нашата стая, но в отделно легло. Когато беше по-малък след сукането рано сутрин съм го взимала при нас в леглото да доспиваме заедно..

# 53
  • София
  • Мнения: 2 164
Спи в своето креватче откакто се е родила. Заспива сама.
До 4.5м се будеше по веднъж нощем. От 4.5 до 7м беше най-кошмарният период, будеше се през час-час и половина, понякога и през половин час. Как оцелях, не знам  Tired Като стана на 7м. изведнъж нощните фиести спряха и започна да си спи непробудно.
Сега е на 1г.2м.

# 54
  • София
  • Мнения: 676
Спи си в нейното креватче, което е в нашата стая. Спи от 22ч. до 7. Нощем сме се кърмили само първия месец. Но ние не сме на поискване, а с режим.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 079
Бебчо спи до мен, цицата му е на разположение  Grinning папка поне 2 (ако не 3) пъти през нощта, но не бих казала че се буди, и двамата сме "полузаспали", навик к'во да се прави...  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 20
За буденето ако имам късмет само 3-4 пъти ще се събуди (в лошите нощи през час ми се събужда), но му давам малко вода и бързо заспива. Иначе спи в кошара до нашето легло, и след 6 часа като яде го слагам да спи при нас до 8-8.30часа .

# 57
# 58
  • Мнения: 97
Спи си в нейното креватче, което е в нашата стая. Спи от 22ч. до 7. Нощем сме се кърмили само първия месец. Но ние не сме на поискване, а с режим.

така е и при нас, с тази разлика, че сме на поискване  Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 2 162
Преди заспиваше в 9 вечерта в нейното си креватче и се събуждаше на другата сутрин към 5, но от един месец спи при мама (по стечение на обстоятелствата)и се храним между 1 и 5 пъти полуспейки, в зависимост от настроението.

Общи условия

Активация на акаунт