Силен зъбобол по време на бременност

  • 2 129
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте,в 16 г.с съм и имам гангрена на зъб,не мога да пия болкоуспокояващи, кажете нещо с което може да облекча болката.

# 1
  • Мнения: 977
Пробвай вода със сол-разбъркваш и жабуркаш! Но е временно успокоение Disappointed

# 2
  • Мнения: 2 352
Защо не можеш да пиеш болкоуспокояващи? Аз също имах проблеми с един зъб докато бях бременна, цялата ми буза беше отекла и температура имах фъвкателнитр мускули се бяха засегнали. Направо беше ад, от болка цялата треперих, не можех да пия и да ям нищо. За една седмица докато се възстановя свалих 4кг, а нямах много излишни от 56кг станах 52кг. Пих парацетамол и антибиотик ми изписаха( Оспамокс). Разбира се, не пракалявах с обезболяващите, но болката беше просто непоносима. Стреса от болката може да е по- опасна от един аналгин. За протокола бях във 2 месец, по време на бременност ми се наложи да пия още един антибиотик. Детето ми е живо и здраво.
Е никакъв случай не агитирам за пиенето на лекарства, но в някои случаи е повече от наложително.

# 3
  • Мнения: 52
Антибиотика не е обезболяващо ,и аз пия ,а парацетамола е много лек,не ми помага,от аналгин съм алергична

# 4
  • Мнения: 2 352
Знам, че антибиотика не е обезболяващо, просто казах че на мен и това ми предписаха. Редувайте с аналгин, организма привиква към съставките на лекарствата и за това е добре да се редуват, за да се избегне това.

# 5
  • Мнения: 977
Е как да редува с аналгин,като е алергична към него!

# 6
  • Мнения: 52
Обясних вече ,че обезболяващи не може да пия,освен по един парацетамол ,от който ефект няма никакъв,за това питам за алтернативни болкоуспокояващи

# 7
# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Отиди на зъболекар, като предупредиш за състоянието си. По- добре да го лекуваш, отколкото да търпиш болки.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Тая гангрена не се ли лекува с нещо? На зъболекар не сте ли ходили? Аз в четвъртия месец бях за лечение на зъб, и упойка ми биха, и всичко си е наред. Има лекарства, които могат и при бременност да се прилагат. Гангрената е сериозно нещо, да не би да чакате да родите и чак тогава да я лекувате?

# 10
# 11
  • Мнения: 2 352
Извинявам се, имах предвид Нурофен(ибупрофен). Ако и към него нямаш алергия.

# 12
  • Мнения: 52
При бременност не може ибупрофен

# 13
  • Мнения: 2 352
Ужас, сега разбирам! Беше ми го изписал стоматолог, като сигурно 3 пъти му повторих, че съм бременна. Потресена съм от немърливото отношение на някои лекари. Добре, че бебето се роди без увреждания. Извинявай за подвеждащата информация

# 14
  • Мнения: 798
Имам болки в два зъба бях на зъболекар казаха ми да попитам следващата бременноста ми лекарка какво болкоуспокояващо мога да пия чак е четвъртък съм при нея на второ мнение ходих пак същата работа нещо да ми кажете което да направя в домашни условия за да ме облекчи

Общи условия

Активация на акаунт