Не иска да се ражда :)

  • 1 481
  • 4
  •   1
Отговори
  • Правец
  • Мнения: 94
Здравейте, терминът ми беше на 16.06.20, в петък 19.06 ме приеха в болницата, заради малко околоплодни води и пулс на бебето 120. Сложиха ми система с окситоцин, за да предизвикат раждането, но резултат нямаше. Тоновете на бебчо се оправиха, на другият ден пак ми сложиха система. Прегледи за разкритие правеха по два пъти на ден, все си седи един пръст, вчера даже установиха,че шийката не била готова все още и ми биха инжекция Питоцин, след което малко поомекна. От системите с окситоцин имах втвърдяване на корема и саби болки, но когато свърши системата, болките спряха. И сега само слушат тонове. Второ раждане ми е, с първото пак преносих 10 дена и пак със система родих, но тогава когато ми я пуснаха всичко приключи за 5 часа и вече имаше бебче. А сега нищо не се случва и чакаме вече започвам да се отчайвам. Има ли някоя мама минала по подобен път?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 855
Не ти ли предложиха  " пукане на водите"? На мен така ми предизвикаха раждане, след 3-дневно преносване. Система ми включиха,  чак когато имах 4-5 см. разкритие. Бебето се роди 16 часа след "пукането"  (3-4 часа, след системата). Желая ти бързо, леко и скорошно раждане!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Родих 8 дни след термин, като ме следяха в патологична бременност 6 дни, но нямаше никакви показания за предизвикване на раждането и просто изчакаха то да започне само.
При теб е имало показания да пристъпят към предизвикване, но все още няма резултат. Щом показателите на бебето са стабилни всичко ще е ОК.

# 3
  • Правец
  • Мнения: 94
Надявам се, утре сигурно докторката ще каже какво да правим. За водите каза, че не иска още да се пукат, но не знам защо..🙄

# 4
  • Мнения: 905
Вероятно защото при пукане, бебчето не бива да стои вътре повече от 24 часа.
Моят  пример: След преносване 4 дни ме приеха и  включиха на системи за предизвикване, пукнаха водите и когато след 24 мъчителни часа разкритието ми беше напреднало само до 6 см.веднага ми направиха спешно секцио.
Изключително неприятно изживяване, така че стои сега и си мирувай Grinning Явно изчакват и шийката нали са ти казали, че не е готова.
А за нея пий чай от листа от малина, ако не си започнала. УСПЕХ и да ни дръж в течение!

Общи условия

Активация на акаунт