СЕДМИ клас 2019/2020 - Втора изпитна седмична тема - (22.06 - 28.06)

  • 105 650
  • 2 581
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 844
Аз от сега предугаждам, как с този претупан материал от септември ще се върви на уроци по математика отново.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 32
Да питам по литература взели ли сте целия материал? При нас спряха след Заточеници, сега ще взимат По жътва, но до По жицата май няма да стигнат.
При нас взехме целия материал по всички предмети още на 22 май. Оттогава до НВО по български език и литература и по математика на децата им даваха примерни тестове. Имаха възможност да задават въпроси по тях и не бяха за оценка, а за подготовка за външното оценяване. Ние сме от Габрово междудругото. Реших да го спомена, понеже от град до град и от училище до училище има разлика. Например в нашето училище имаше дистанционно обучение, за разлика от много други в областта, където децата не са разбрали, че са ученици-писали са съобщения в Messenger....било е ад откъм подготовка за НВО. А нашето училище дори проведе консултации в последните две седмици преди външното оценяване за седмокласниците, които желаят. Бяха разделени на групи от по 10 деца в различни часови диапазони(първа група отива например от 13:30 до 14:30, втора група от 14:40 до 15:40 и така нататък с десет минути между всяка консултация, за да може деца от различни групи да не се засичат).

Последна редакция: пн, 22 юни 2020, 18:42 от teodorafilipova

# 17
  • Мнения: 111
Добро утро. Благодаря за новата тема.
 Ние почти пиключихме с учебниците. Въпреки че се готвеха за матурата по БЕЛ взеха целия материал, по мат също са към края, но за успоредниците май не го схванаха много защото повече наблягаха на материала за матурата. Оформянето при нас започна.
 Какво ще е на входните нива не ми се мисли. А и моичкият ще е сам в нов град, направо се побърквам само като си помисля какво го чака

# 18
  • Мнения: 4 005
Довършете си математиката. Това ще следва да направим и ние, защото последните часове са със 100км./ч., колкото да се каже, че материалът е предаден. За останалите науки, ако детето е в ЕГ, няма да има проблем. Физика, химия, биология, история и география не се учат в 8-ми клас. По лит. се изучава старобългарска и ренесансова европейска литература. Философията е нов предмет за всички. Другото е подчинено на избрания език и познатите им музика, изобразително и спорт. Напомням: ако имате помощни материали /УТ/, неподлежащи на връщане по изброените предмети, отпадащи в 8-ми клас и завръщащи се в 9-ти, запазете ги за бъдещото входно ниво.

Стискам палци за отлична реализация на децата!

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема! Ще очакваме резултати тази седмица..
При нас по математика започнаха да учат успоредници, оформиха ги само по информационни технологии Wink

# 20
  • Мнения: 8 236
Късмет на художниците днес.
А на всички други пожелавам в края на темата да се хвалят с много точки.
Нашите си взеха по математика целия материал. Още преди 2 седмици някъде правиха контролно за успоредници.
По БЕЛ и литература нямам представа какво е положението. Но там и да им остане някое произведение невзето не в беда.
Чакам оценката по физика, че му е балообразуваща, а този срок е наредил 5,6,5. Имаха само един час физика седмично този срок и реално са карали много малко като брой часове. Грипни ваканции, празници се падаха някои дни, после НВО. Като сложим и някой проблем с ВКС и сигурно повече от 7-8 часа физика не е имал.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Благодаря за темата!
Нашите утре връщат учебниците. Какво ще правят и как ще учат до края на седмицата нямам представа.
Набора е оформен само по част от предметите. По АЕ в петък изкара една инфарктна шестица, но дали ще му остави 6 за годината още не е ясно. А оценката му е балообразуваща за едното училище.
По математика май ще му остави 5. ☹️ От миналата година се е заяла с него. По сип  МАТ има седем шестици. Там друга оценка няма. Но всяка петица, която изкара я пише по основния предмет, който е важен в случая. Реве ми се направо, ама няма какво да направя. Дано това не го препъне само.

Късмет на децата днес, които ще рисуват!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 162
По повод новата тема разгледах материалите от първия пост, та ми изникна въпроса - удостоверенията от училище за полагане на изпити по НВО от тук нататък ще ни трябват ли за нещо? Да го пазя ли?

Успех на художниците днес! Добра тема и лека ръка им пожелавам. Сега малко съжалявам, че и ние не се присъединхме към тях.

# 23
  • Мнения: 5 234
Успех на художниците и от мен!
Благодаря за темата!
Много мина, мъничко остана. Дано всички да успеят, където искат.
Вярвам, че и неуспехите ще се превърнат в безценни житейски уроци.
Да са ни живи и здрави само!
Фурия, пиши как сте!

# 24
  • Мнения: 199
Късмет на всички художници днес!

При нас трябва да приключат с оформянето до сряда и всеки ден валят проекти и тестове. Освен това детето се готви усилено по история , а в петък стана ясно , че изпита за НГДЕК се отлага за 05.07. Ох, толкова ми се искаше всичко да приключи тази седмица ... Но поне ще има  още една седмица за преговор.

# 25
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 335
Добре, че видях случайно, че има нова тема, да не я открия на 120 страница чак.

Успех на всички деца от темата!

# 26
  • Мнения: 21 455
По повод новата тема разгледах материалите от първия пост, та ми изникна въпроса - удостоверенията от училище за полагане на изпити по НВО от тук нататък ще ни трябват ли за нещо? Да го пазя ли?
Служебната бележка? В нея са вписани входящият номер и уникалният код за достъп до системата.

# 27
  • София
  • Мнения: 476
Здравейте момичета, дано тази тема е пълна с хубави новини! Успях да ви изчета. Девойката връщат учебниците в четвъртък и тогава ще правят снимки за албум. Подарък на класната - гривна Пандора с амулети в стил - ще ви носим винаги в сърцето си випуск 2020. Нашето училище е до 7кл. и всички се разделят, малко тъжно. Другата седмица ще ходят на прощална екскурзия с нощувка.

# 28
  • Мнения: 3 844
Доживях 6-ца за годината по МАТ, едни 11 точици нагоре в сметките ✌🏼
Усети се моят син да учи, ама преди около 2 седмици 😀 Не са дорасли в 7-ми клас за съдбоносни решения в живота си, хеле па момчетата!
Снощи, какво снощи, нощес в 12 без 5 реши да се запише за Био модула в НПМГ, ще се забавлява тези дни с учебника 😀

# 29
  • Мнения: 1 402
По повод новата тема разгледах материалите от първия пост, та ми изникна въпроса - удостоверенията от училище за полагане на изпити по НВО от тук нататък ще ни трябват ли за нещо? Да го пазя ли?

Успех на художниците днес! Добра тема и лека ръка им пожелавам. Сега малко съжалявам, че и ние не се присъединхме към тях.

И защо бързате да я изхвърлите? На нея е вписан входящ номер и код за достъп за системата за кандидатстване.Дори и да сте ги запомнили, не се знае какво може да се случи. Хубаво е да са ви под ръка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт