Брак по сметка?

  • 7 499
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 408
Да, това баба ми го повтаряше непрекъснато "една жена трябва да бъде там където е искана, а не там, където иска".
Много съм мислила по въпроса, а и съм имала ситуации в реален аспект, които са предизвиквали подобни размисли, така да се каже. Но да не бъда разбрана погрешно- не смятам "рая в колиба" за правилна житейска концепция, но и свързването на двама души единствено по сметка би довело до същия резултат. По принцип не виждам нищо лошо и страшно един мъж да се грижи за семейството си- според възможностите си, естествено и ако те са по-сериозни е нормално да се появят съмнения за "брак по сметка" от доброжелатели на младото семейство  hahaha
Имам приятели, за които се твърди, че са под този знаменател, но с две ръце се подписвам, че се обичат и здраво семейство без любов няма   bouquet

# 31
  • Мнения: 463
бракът трябва да е по любов, но задължително трябва да си направиш и сметката.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 381
бракът трябва да е по любов, но задължително трябва да си направиш и сметката.


Подкрепям, но в началото е трудно човек да си направи сметката, защото е много влюбен и не мисли разумно. След пълното опознаване, което понякога може да трае с години, човек преценява да сключи брак, като вече си е направил сметката.

# 33
  • Мнения: 463
бракът трябва да е по любов, но задължително трябва да си направиш и сметката.


Подкрепям, но в началото е трудно човек да си направи сметката, защото е много влюбен и не мисли разумно. След пълното опознаване, което понякога може да трае с години, човек преценява да сключи брак, като вече си е направил сметката.

kia, напълно съм съгласна, че е трудно - то какво ли е лесно в любовта и брака... Simple Smile

но мисля, че е добре човек колкото и да е влюбен, все пак да запази способността си да разсъждава и да си направи и сметката.

# 34
brak po smetka nqma da e traen    nqma da izdarji i 1 mesez kamo li s godini

# 35
  • Мнения: 25
Парите са много важни в една връзка, според мен те са на второ място веднага след секса...

Това ли са най-важните неща в една връзка, секса и парите  doh smile3555

Аз за брака по сметка, имам наблюденя над мои познати с такъв - ами ако единия се влюби ? bye bye bye
Ами ако влюбеният е този с парите ? Още по-зле за другия  hahaha 
Е може и двамата да имат пари но това пак не спасява брака, любовта е силно нещо както всички знаем  #2gunfire Joy

# 36
  • Мнения: 2 723
бракът трябва да е по любов, но задължително трябва да си направиш и сметката.


Ако знаеш само колко си права ooooh!

# 37
  • Мнения: 2 759
                      Браковете по сметка са по-трайни  Peace. И по-изчистени откъм ежедневни проблеми. В повечето случаи любовта идва с течение на времето и е по-зряла. Обикваш един човек защото го познаваш, уважаваш и т.н.т.

# 38
  • Мнения: 13 512
Ама най-голямата минавка е като много искаш да се ожениш по сметка, а някой цървул те излъже,че има пари и после да му береш  ядовете- ако е и тъп и грозен/ което е честа комбинация/- направо си за съжаление. Познавам такава двойка- жива да я оплачеш  жената,ама...така е -хитрата сврака- с двата крака. Joy Joy Joy Joy

# 39
  • Мнения: 2 759
Ама най-голямата минавка е като много искаш да се ожениш по сметка, а някой цървул те излъже,че има пари и после да му береш  ядовете- ако е и тъп и грозен/ което е честа комбинация/- направо си за съжаление.
                     То човек ако му е писано да се минава - ще се минава и без брак, във всякакви варианти. Пък ако като поживеете две години преди брака още не си разбрала откъде изгрява слънцето - никого не можеш да обвиниш. Щот те хората не се женят на първа среща, нали? Поне тия, дето търсят сметките.
                     От друга страна, сметка - сметка, ама жениха трябва да изглежда що-годе прилично и неккъв минимален коефициент на интелигентност да демонстрира, нали. Щот после ако децата приличат на него  newsm78?

Последна редакция: ср, 06 юни 2007, 22:55 от MechoPuh

# 40
  • Мнения: 2 829
Има логика да са по-трайни, но какво костват на човека да преглъща и да гледа човек, който не обича до себе си newsm78

 Peace Peace

# 41
  • Мнения: 13 512
Ама най-голямата минавка е като много искаш да се ожениш по сметка, а някой цървул те излъже,че има пари и после да му береш  ядовете- ако е и тъп и грозен/ което е честа комбинация/- направо си за съжаление.
                     То човек ако му е писано да се минава - ще се минава и без брак, във всякакви варианти. Пък ако като поживеете две години преди брака и още не си разбрала откъде изгрява слънцето - никого не можеш да обвиняваш после. Щот те хората не се женят на първа среща, нали? Поне тия, дето търсят сметките.
                     От друга страна, сметка - сметка, ама жениха трябва да изглежда що-годе прилично и неккъв минимален коефициент на интелигентност да демонстрира, нали. Щот после ако децата приличат на него  newsm78?
Така е, но в случая за който говоря- момата много избърза, за да не го изтърве,че е много  богат Joy Joy Joy

# 42
  • Мнения: 335
В един момент почти всички бракове се превръщат в "брак по сметка".
Дори сключените "по любов".
По това време обикновено вече е късно за разводи.

# 43
  • Мнения: 765
В един момент почти всички бракове се превръщат в "брак по сметка".
Дори сключените "по любов".
По това време обикновено вече е късно за разводи.
Прозаично , но вярно , по-голямата част от браковете в крайна сметка се оказват просто договори , някои са сключили изгодни , някои не чак дотам , но всички си ги спазваме .

# 44
  • Мнения: 1 425
бракът трябва да е по любов, но задължително трябва да си направиш и сметката.
  Peace
Страстта и любовта са до време (най-малкото физиологично си има граници). Уважението и отношението са си доживот. И недвижимите имоти също  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт