С лека носталгия към старите детски филми

  • 14 396
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Затъжила съм се за един нормален детски филм!
Като гледам разни тъпи картуни с тия оцъклени нарисувани герои / героини,които говорят сложно.... мъчно ми е за днешните деца.

Сигурно е от ЕГНто, ( '74то) , но наистина ми липсват филми от детството ми и искам всичките да ги гледам пак! Сигурно ще умирам от смях на тях, или ще си кажа " Ах, каква глупост", но .. все пак искам. Сещам се за  Синьо лято , Арабела.. Господин Тао.. Рицаря на бялата дама... Ум белия делфин... Неочаквана ваканция....Призраци под виенското колело... Винету... Почти всяко лято , към края си мисля за Синьо Лято. " Тито, кажи на Хави, че посредника му е лайно". Това може ли да се забрави, кажете ми? ...Тито, Хави, Пираня, оная мръсница Бея,  Панчо.. егати.

Мисля си, има ли смисъл? Или днешните деца , както и моите бъдещи ще ми се смеят на тоя носталгичен порив и с досада ще гледат до мен, за да не ме обидят. Сигурно  Thinking

И все пак искам. Вие кои детски филми бихте показали на децата си!?

Пък ако някой даде и линк към някой от тия филми съвсем ще се разплача  Crazy


# 1
  • Мнения: 1 860
 Всяко поколение си расте с неговото си детство. Тогава това е имало, това се е гледало. Няма смисъл да ни е мъчно за нещо, което на нас ни е харесало, но не се знае дали и на децата ще им хареса. И сега има много свястни детски филмчета, анимации и песнички. Ако постоянно гледаме в миналото и искаме и децата  ни да растат със същите неща, то как тогава да вървим напред?  Hug

# 2
  • Мнения: 11 315
Ееееееееееех, а бяхме деца и имаше свястна телевизия!
В българските торенти можеш да намериш всички изредени от теб филми.
Май само Арабела и г-н Тао нямам на дискове. Всичко останало съм свалила и чакам подходящия момент да им го пусна.
Но има и канали, по които пускат и свестни детски филмчета.
Моите деца в момента следят по 2 немска един австралийски сериал за едно пачуърк семейство с неканени гост - елфи от помощниците на дядо Коледа. С всички възможни съвременни технически новости и невероятни детски магарии, каквито ние знаем и помним.
Така че не е само Картууннетуърк лицето на детските предавания.

# 3
  • Мнения: 4 390
Не знам дали се отваря от чужбина, но тук има - Барбароните, семейство Мейзга и Ум белият делфин

http://punk.centrum-group.com/kids/

Поредицата "Призраци..." е със следните заглавия: "Spuk unterm Riesenrad"("Призраци под виенското колело"),"Spuk im Hochhaus"("Призраци в блока") и "Spuk von Draußen" ("Призраците от Мечи поток"
Аз съм ги теглила преди време, ама нямам спомен откъде (май от линкос.бг). Бяха с много лошо качество, обаче.

13-те серии на Арабела ги има в Арената (ама тя пък от чужбина не се отваря), ама са без субтитри, или поне бяха доскоро.

# 4
  • Мнения: 3 425
Аз искрено се надявам детето ми да избегне Картун Нетуорк и Урестлинг(май така се казва побойниците)!!!Ех,мечти  Rolling Eyes

А как се казваше филмчето ....май чешко беше,в което миришеха цветята и летяха???

# 5
  • Мнения: 940
Ееееееееееех, а бяхме деца и имаше свястна телевизия!
В българските торенти можеш да намериш всички изредени от теб филми.
 
Чакай чакай сега ...къде  мога да намеря най вече Неочаквана ваканция  и Рицарят на бялата дама....търся ги от дълго и не съм попадала на тях,моля кажете-не съм ги гледала от детските ми години и ще се разтопя ако ги намеря Praynig Praynig Praynig


Цитат
Почти всяко лято , към края си мисля за Синьо Лято. " Тито, кажи на Хави, че посредника му е лайно". Това може ли да се забрави, кажете ми? ...Тито, Хави, Пираня, оная мръсница Бея,  Панчо.. егати.
А Синьо Лято направо си ми е останал на сърцето завинаги, невероятен отпечатък ,като си спомня само с какво вълнение го гледах и как си харесвах и Панчо и Хави Heart Eyes и колко много плаках когато старчока умря и накрая като се разделяха.... Cry

# 6
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ето от тук можете да си изтеглите Синьо лято - http://torrents.bol.bg/details.php?search=%D1%E8%ED%FC%EE+%EB%FF … %3A%29&id=623

# 7
  • Мнения: 695
скоро гледах "синьо лято" и " летящия Чесмир" изгледах ги на един дъх и много се изкефих tv.и на мен ми липсват тези филмчета

# 8
  • Мнения: 5 462
Чудесна тема !Какво съвпадение Лени , и аз днес си мислех от къде да си изтегля Арабела , Призраци под виенското колело , Жената зад щанда .....и многоооо други хубави детски и не само детски филми от моето детство.Между другото от септември по Евроком ще дават Синьо лято така че ако имате близки в България които могат да ви запишат всички серии и това е идея .И аз имам много от старите филми като например всички серии на "Войната на таралежите " , "Васко да гама от село Рупча " , "С деца на море " .......А относно любимите ми детски филми те са толкова много ....сега просто нямам време да ги напиша...

# 9
  • Мнения: 5 462
Момичета от къде да си изтегля някой от старите чехски и мисля че някой от тях бяха немски филми ?Имената на някой от тях съм изброила малко по горе .Имате ли представа от къде да ги изтегля - примерно въпросното филмче за Летящия Чесмир ???????

# 10
  • Мнения: 695
Момичета от къде да си изтегля някой от старите чехски и мисля че някой от тях бяха немски филми ?Имената на някой от тях съм изброила малко по горе .Имате ли представа от къде да ги изтегля - примерно въпросното филмче за Летящия Чесмир ???????
ще питам брат ми и ще ти кажа.той ги беше дръпнал от някъде newsm78

# 11
  • Мнения: 148
Затъжила съм се за един нормален детски филм!
Като гледам разни тъпи картуни с тия оцъклени нарисувани герои / героини,които говорят сложно.... мъчно ми е за днешните деца.

Темата е страхотна!
Напълно подкрепям мнението за картуните, за това на моите слънчица им пускаме и филмчета от нашето детство с тати като Синьо лято, Пипи дългото чорапче, С деца на море, Ум белия делфин, Ну погоди, Петимата от Моби Дик, Том и Джери, Аладин и вълшебната лампа, Призраци под виенското колело и др. Те много ги харесват и много им се радват, както когато ние бяхме деца. Много е приятно да споделиш с децата си същите преживявания, които си имал като дете!




# 12
  • USA
  • Мнения: 2 151
Момичета,а  колко време ви отне да изтеглите Синьо лято например?Аз за първи път опитвам и може би нещо не разбирам,но за 1 час само 4%.Възможно ли е?

# 13
  • Мнения: 695
Момичета,а  колко време ви отне да изтеглите Синьо лято например?Аз за първи път опитвам и може би нещо не разбирам,но за 1 час само 4%.Възможно ли е?
зависи от връзката и от къде ги теглиш,мосля,че напълно е възможно Peace

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
точно си тегля детски филмчета 3а малкото...как сте сьс субтитрите? пуснах тема 3а тях, че нещо не мога да се справя....ще се радвам, ако някой ме "светне" КАК ДА СЕ СПРАВЯ С ПРОБЛЕМчЕТО Twisted Evil

# 15
  • Мнения: 6 167
Сетих се за още един " Бенджи, Закс и Звездния принц". Еее, яко. Що Бенджи-та после по улиците се разхождаха... Закс се въртеше , както сега се въртия оня домашен робот, който чисти сега. Там за 1в път видях такава кола черна, голяма, като микробус ( има си и име,но не се сещам)хехе.

Господин Тао, беше леко депресант, него  няма да си го свалям, доста самотно същество и ме натъжаваше.

Да ви споделя, от тук не мога да отворя нито един линк.  Явно ще чакам мъжа ми да се върне и да види защо.. хората вече гледат, а аз нищо не отварям!

Калка, тези, които миришеха се сещам кои бяха, но заглавието - тц...

Амей, нищо не знам за субтитрите.

Всъщност, аз май не съм теглила нищо никога. Ще чакам 'шефа'  Winkда дойде. Той ще да знае  newsm78

# 16
  • Мнения: 3 880
Момичета,а  колко време ви отне да изтеглите Синьо лято например?Аз за първи път опитвам и може би нещо не разбирам,но за 1 час само 4%.Възможно ли е?

хехе, търпение му е майката на торента Wink Ако филмът е актуален и много търсен има и доста сийдъри и лийчъри (ама страшни думи са измислили Crazy) и свалянето става бързо, защото сваляш от много хора едновременно, но филм като "синьо лято" може и да се проточи малко, особено ако малкото хора, които го сийдват, са намалили скороста си до минимум....
Сега обаче като се "накачулим" няколко мами от форума ще стане по-бързичко ми се струва Simple Smile При мен засега върви добре...

# 17
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и при мен сьщо сваля доста бьр3о "лятото"- 245 кв/с

# 18
  • Мнения: 11 315
Амей, защо търсиш със субтитри?
Аз свалях повечето с български звук, за да могат децата спокойно да гледат.
Особено Дисни анимациите, сериала Франклин, Мечо Пух и още няколко други се кефят като са с български звук. Даже песничките са научили на български и си ги тананикат.

# 19
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Амей, защо търсиш със субтитри?
Аз свалях повечето с български звук, за да могат децата спокойно да гледат.
Особено Дисни анимациите, сериала Франклин, Мечо Пух и още няколко други се кефят като са с български звук. Даже песничките са научили на български и си ги тананикат.


ми а3 не ги тьрся, но не можах да намеря Пепеляшка 2 с аудио и 3а това го свалих сьс субтитри....иначе и а3 предпочитам сьс 3вук, а не с букви. Wink...

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пинко- розовата пантера.....Зайчето с карираните уши........още е малък за другите

# 21
  • Мнения: 3 880
Леко отклонение- преди имаше един торент-сайт anime-bg.com, само с детски филмчета и анимации, знае ли някой къде изчезна? Дали са го преименували нещо или и той е станал невидим за чужбина newsm78 Там имаше доста хубави филмчета...

# 22
  • Мнения: 3 880
Амей, защо търсиш със субтитри?

Иска да научи Шоките рано-рано да чете на български, затова Mr. Green

# 23
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Амей, защо търсиш със субтитри?

Иска да научи Шоките рано-рано да чете на български, затова Mr. Green

вярно е.... Joy Joy Joy

# 24
  • Мнения: 11 315
Амей, защо търсиш със субтитри?

Иска да научи Шоките рано-рано да чете на български, затова Mr. Green
По-скоро да го прави многоезичен. Не му стига български, немски и френски, та и английски  Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 695
http://store2.data.bg/interlokutor/
http://store2.data.bg/interlokutorbg/
няколко серии от "Войната на таралежите"

http://rack7.free.evro.net/pitbull1/Ritzar.Bez.Bronya.1966.TVRip.SrT/
Рицар без броня

http://rack7.free.evro.net/StRaTeG5/BGfilmi/Taralejite%20se%20Ra … 20bez%20Bodli.avi
Таралежите се раждат без бодли

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=2390
в този форум има много линкове към филмчетата за които говорим. Hug Peace

# 26
  • Мнения: 3 880
Тези линкове много често ни се предлагат  тук, но за съжаление могат да се ползват само от БГ, нас не ни "пускат" да влизаме там Cry
Всичко що е "data" и "free" не се отваря в чужбина.
 Иначе "Рицар без броня" и "войната на таралежите" ги има в торент.бол.бг...

# 27
  • Мнения: 695
Biba много съжалявам.исках да ви бъда полезна,но това не го знаех Peace

# 28
  • Мнения: 3 423
И Ну, погоди, и разни други руски филми, имаше един за Електрончик, много ми харесваше.
Горе на черешата, Неочаквана ваканция...
А Синьо лято, ех, не знам кой клас бях, като даваха 14-а серия, последна, трябваше обаче да съм на училище. Бях си взела лук и нож, да посрежа лука, да се разрева, да кажа, че ми е лошо, да ме пуснат да си ида, да включа телевизора и да догледам Синьо лято... Добре, часът почна, срязах тайно лука, замириса наоколо, ама не се разревах, а ножа скрих в джоба на канадката. Резултат - прорязан джоб, класна стая - воняща на лук, сълзи никакви, а 14-и епизод на Синьо лято - неизгледан.
Моля, дайте ми го, чакам го повече от 20 години!

# 29
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
    А някой сеща ли се за Патето Яки и може ли да се изтегли от някъде? Laughing

# 30
  • Мнения: 3 880
А Синьо лято, ех, не знам кой клас бях, като даваха 14-а серия, последна, трябваше обаче да съм на училище. Бях си взела лук и нож, да посрежа лука, да се разрева, да кажа, че ми е лошо, да ме пуснат да си ида, да включа телевизора и да догледам Синьо лято... Добре, часът почна, срязах тайно лука, замириса наоколо, ама не се разревах, а ножа скрих в джоба на канадката. Резултат - прорязан джоб, класна стая - воняща на лук, сълзи никакви, а 14-и епизод на Синьо лято - неизгледан.
Моля, дайте ми го, чакам го повече от 20 години!

Ех, тая хитра Лиска Joy
обаче ти съчувствам напълно, аз така се чудих какъв номер да измисля, за да изкръшкам от последният час заради повторението на последната серия на "гостенка от бъдещето", не че не го бях гледала, ама пак мераци до последно Laughing Не измислих нищо.
Обаче един съученик го пратиха в къщи заради нещо друго и почти целият клас въздъхна със завист "е, поне ще може да гледа гостенка от бъдещето" Laughing което ме навежда на мисълта, че не съм била единствената, която е крояла планове Joy

# 31
  • Мнения: 4 390
Тези линкове много често ни се предлагат  тук, но за съжаление могат да се ползват само от БГ, нас не ни "пускат" да влизаме там Cry
Всичко що е "data" и "free" не се отваря в чужбина.
 Иначе "Рицар без броня" и "войната на таралежите" ги има в торент.бол.бг...

Да се отворят тези линкове от чужбина, понякога действа този начин:

през български прокси сървър:
в настройките на браузъра, който ползваш намираш опциите за "Proxy"
и там се пише един от следните прокси адреси:
80.80.144.169 port 3128
213.91.206.184 port 3128
193.68.5.26 port 3128
213.91.206.184 port 3128
или някой друг (търси в Google: free proxy BG)
Firewall пуска само port 80
Ако имаш такава /защитна стена/ или трябва да я изключиш, или в настройките й да укажеш кои портове ще ползваш.
Трябва същото прокси да използваш и в програмата за
сваляне напр. FlashGet - Tools/Options/Proxy...

Опитай, може да се получи.

# 32
  • Мнения: 6 167
И Ну, погоди, и разни други руски филми, имаше един за Електрончик, много ми харесваше.
Горе на черешата, Неочаквана ваканция...
А Синьо лято, ех, не знам кой клас бях, като даваха 14-а серия, последна, трябваше обаче да съм на училище. Бях си взела лук и нож, да посрежа лука, да се разрева, да кажа, че ми е лошо, да ме пуснат да си ида, да включа телевизора и да догледам Синьо лято... Добре, часът почна, срязах тайно лука, замириса наоколо, ама не се разревах, а ножа скрих в джоба на канадката. Резултат - прорязан джоб, класна стая - воняща на лук, сълзи никакви, а 14-и епизод на Синьо лято - неизгледан.
Моля, дайте ми го, чакам го повече от 20 години!

защо ли не се учудвам!
 Joy

# 33
  • Мнения: 2 292
аz пък гледах наскоро няколко серии на Котарака Леополд  и на Роzовата пантера . Супер  Wink

# 34
  • Мнения: 5 183
Аз свалях повечето с български звук, за да могат децата спокойно да гледат.
Особено Дисни анимациите, сериала Франклин, Мечо Пух и още няколко други ...

А откъде си ги свали, Кате?
Аз съм много зле в тая област, но ще инструктирам мъжО. Ти само кажи къде да ги диря.

# 35
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Амей, защо търсиш със субтитри?

Иска да научи Шоките рано-рано да чете на български, затова Mr. Green
По-скоро да го прави многоезичен. Не му стига български, немски и френски, та и английски  Joy Joy Joy

Кате,Кате Hug Heart Eyes италиянският 3абрави, мацка Joy Joy Joy

Аз свалях повечето с български звук, за да могат децата спокойно да гледат.
Особено Дисни анимациите, сериала Франклин, Мечо Пух и още няколко други ...

А откъде си ги свали, Кате?
Аз съм много зле в тая област, но ще инструктирам мъжО. Ти само кажи къде да ги диря.

и а3 искам да ми кажеш Wink

# 36
  • Мнения: 11 315
Майка, Амейче, свалих ги от www.torrents.bol.bg. Има богат избор.
Вече не знам колко диска им направих.
Амейче, аз италианския не го забравих, ми ме досрамя да го напиша. Wink

# 37
  • Мнения: 3 880
и а3 искам да ми кажеш Wink
Тук и
тук
има две филчета на Мечо Пух на български

Тук  Франклин

# 38
  • Мнения: 2 825
и при мен сьщо сваля доста бьр3о "лятото"- 245 кв/с

А от къде го теглиш... аз не можах да го намеря Sad

# 39
  • Мнения: 480
ООООООО, страхотна темичка - поздравления!!!
И аз си мисля всяко лято за Синьо лято.... и си мечтая за безгрижното ни детство. Семейство Мейзга ми беше много любимо...  нещо не мога да го изтегля...

Сетих се за "Разкази под шипковия храст" - Ушко, Зъбчо и гадния козел - не знам как се казваше... Mr. Green

# 40
  • Мнения: 7 914
Не знам зашо първата ми асоциация винаги е мелодията на Сънчо: аз съм Сънчо ида от горица , да ви кажа 'лека нощ", дечицааа"
 И после веднага педя Човек лакът Брада
 Mr. Green

# 41
  • Мнения: 695
майчета питах брат ми за филмите и той ми каза,че можете да се регистрирате във форума на "калдата" на който ви дадох линк и там да питате за филмчетата които ви интересуват.само трябва да кажете,че ви трябват линкове които не са "фрии" или "дата" и че не можете да теглите от такива линкове.там има много хора които ще ви насочат от къде да си дръпнете търсените от вас филми. Peace Hug

# 42
  • Мнения: 940
Снощи гледах 1вите 2 серии на Синьо лято,страшно детско ,сълзи ми потекоха като почна музиката само
,на втората серия се раздрах да се хиля,там дето малките решиха да говорят на обратно  Laughing ,мъжа ми само обикаляше около мене и той човека искаше да се посмее ама не вдява newsm78
Имам само първите 6 серии ,някой да има инфо за останалите??

# 43
  • Мнения: 2 381
Не знам зашо първата ми асоциация винаги е мелодията на Сънчо: аз съм Сънчо ида от горица , да ви кажа 'лека нощ", дечицааа"
 И после веднага педя Човек лакът Брада
 Mr. Green

ах Звздичке, сега цял ден ще ми звучи в главата  Joy

" Аз съм мъничко човече на децата мил другар,
имам шарено елече и в торбата скъп товар.
Зная приказки и песни що съм слушал по света,
зная хитрости чудесни те помагат ми в беда....

Добър Вечер,

Добъррррр вечер мили деца........."

# 44
  • USA
  • Мнения: 2 151
Снощи гледах 1вите 2 серии на Синьо лято
Не мога да го гледам и това е!Много ме е яд CryДаунлоудвах го повече от 10 часа и накрая само звук,но не и картина,а така се зарадвах като чух песничката.При мен са се записали 8 файла,не знам това 8 серии ли означава или какво???Абе много съм зле,ще чакам децата да пораснат,че и мъж ми хич го няма с тез компютри.
off...Сега чак забелязах,че мойто момиченце си има адашка във форума,целувки на Елла   bouquet

# 45
  • Мнения: 940
SkyBlueWater....Аз го свалих за 3 часа ,явно съм уцелила момент  -да бе и аз свалих 8 серии,не са 6!
Ако искаш дай си адреса на лични,ще ти пратя диска да го гледаш на ДВД-само не знам дали се гледа на нормално ДВД щото мойто е от тези дето всичко можеш да гледаш на него.
Ти с коя приграма го гледаш на компа?
Значи адашка си имаме  Mr. Green,колко е голяма -и ние и пращаме целувки Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 46
  • Мнения: 6 167
Ми браво... аз нищо не отварям!

# 47
  • USA
  • Мнения: 2 151
victoria,наистина ли можеш да ми го изпратиш на диск?В никакъв случай не искам да те затруднявам...А за гледането ще мога да го гледам,имам такова ДВД заради дисковете от БГ.
На компа го отворих с  BitComet,ако за това питаш...
Моята Елла е голяма-октомври ще стане на 5,има снимки долу в www.

# 48
  • Мнения: 6 167
готово! регистрирах се в торрентс.бол.бг
и сега тичаааа, тича към мен Синьо Лято
Така се развълнувах, че в тяхна чест си смених аватара!

# 49
  • Мнения: 3 880
На компа го отворих с  BitComet,ако за това питаш...
Отвори го с Windows Media Player ili BSPlayer или някоя друга такава програма, с която се гледат видео_файлове, остави го Биткомета, той е само zа сваляне....

# 50
  • Мнения: 940
Lennie...ти ме уби,страшна си - пожелавам ти приятно гледане и връщане в детските години  Heart Eyes
И аз днес продължавам с другите епизоди,само Елла да легне да спинка! Grinning

SkyBlueWater...Биба е права ,виж как гледаш с тези дето ти ги е изредила -ако има проблем ,нямам абсолютно нищо против да ти ги изпратя,изобщо няма да ме затрудниш...само свиркай Wink.
Ще погледна снимките по късно че нещо бавно ми се отварят страниците,трябва да я видим Елла хубавела. Grinning Heart Eyes

# 51
  • Мнения: 3 880
Аz пък сега, след като иzгледах и последната серия от Синьо лято (последната 8а, не zнам иначе колко са обЩо) ме zачовърка да потърся малко инфо zа филма и актьорите, дали сега оЩе се снимат и т.н. и открих, че филма бил сниман в Nerja (Costa del Sol). Намерих и сайта на селиЩето www.nerja.es и се пораzрових иz него, не че чаткам испански, но гледах картинки...... ммммм много хубаво ми се видя, то и на времето ми се виждаШе прикаzно на черно_бялото ТВ Embarassed ама сега zаради филма ли, носталгия по детството ли,  неzнам, съвсем ми хареса, видя ми се едно такова поzнато, все едно моята ваканция е протичала там преди 20 години Embarassed  Спонтанно реШих следваЩата почивка в Испания да е на Costa del Sol и ако не директно в това градче поне някъде наблиzо, zа да мога да го раzгледам на живо, даже споменах на мъжа ми, че съм планирала вече ваканцията догодина Laughing ама той май не се впечатли много Wink

# 52
  • Мнения: 940
Лелее Биба страшна идея ,наистина е красиво местенце -като нищо ще се надигнеме да отидеме там на ваканция.Мерси за идеята Heart Eyes

# 53
  • Мнения: 940
Ма като си помисля каквато съм луда,ще взема да се сюрна да търся лодката на Чанкете(тази на баира) и мъжчо в чудо ще се види  Laughing

# 54
  • Мнения: 3 880
Лелее Биба страшна идея ,наистина е красиво местенце -като нищо ще се надигнеме да отидеме там на ваканция.Мерси за идеята Heart Eyes
Ами хайде догодина август месец да се чакаме тайфата от БГ_мама там на онzи плаж, нали го zнаете, до онаzи кръглата постройка, покрай която прелита самолета в края на филма (Балкона на Европа се каzвала постройката, zа да сме по_точни Wink), и Ще си играем на синьо лято, какво Ще кажете Joy

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 00:23 от Biba

# 55
  • Мнения: 6 167
Айде полудЕхме.
И ние идваме!

# 56
  • Мнения: 3 880
Охоо, ама ние сме имали даже една мама от онzи край, сега видях на картата. Clara, я раzдуй, ходила ли си в Narja, наистина ли е така хубаво както от раzстояние Wink ако не си ходила да отидеШ в най_скоро време и да направиШ после тук репортаж от мястото на събитието, специално zа върлите фенки Wink А, и като по_вътреШна да zапаzиШ най_хубавите места на плажа zа другото лято, zаЩото Ще идваме делегация от БГ_мама, височайШи гости така да се каже Joy

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Арабела – чешки, няма превод
http://torrents.linkos.bg/catalogue.php?search=%E0%F0%E0%E1%E5%EB%E0

Призраци в блока – немски, няма превод
http://torrents.linkos.bg/details.php?id=30365

Призрази под виенското колело – има бг субтитри
http://torrents.linkos.bg/details.php?id=30234

Летящият Чесмир – има бг субтитри
http://torrents.linkos.bg/details.php?id=30441

Приключенията на Електроник – превод на 1 серия
http://torrents.linkos.bg/details.php?id=32065

# 58
  • Мнения: 636
Ние се бяхме запътили към Италия за другото лято, но съвсем сериозно започвам да обмислям това хубаво предложение  Hug Току виж вярно сме се събрали  Joy

# 59
  • Мнения: 3 880

И на теб голямо благодаря zа усилието, но и linkos не се отваря в чужбина Cry

# 60
  • USA
  • Мнения: 2 151

Отвори го с Windows Media Player ili BSPlayer или някоя друга такава програма, с която се гледат видео_файлове
[/quote]
Биба,и с двете програми опитах,но не става.Показва ми ,че файла е аудио.
 victoria,пращам ти адреса на лични

# 61
  • Мнения: 1 128
     Mоми4ета,не знам дали знаете,но в реалния си живот 4анкете найстина умря(не само в серията),Пан4о имал проблем със наркотици,Пираня ве4е не е дебел(наскоро се ожени),а Хави доскоро у4астваше в един полицейски сериал.Ако успея да си го сваля на български детето ми ще има късмета да гледа Синио лято на бг и в испански оригинал.Мъж ми отдавна я е свалил цялата серия на испански.
     Много готина теми4ка.Оба4е аз съм мнооооого схваната с всякакви компютърни операции и още не вдявам как да ги свалям тез неща.А мъж ми не разбира български.
     

# 62
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
За чешкия освен да тормозя съкровището като се върне от командировка да се хваща и да пише субтитри Mr. Green
С тия идеи май ще си изям боя най-накрая аз Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 940
Лелее Биба страшна идея ,наистина е красиво местенце -като нищо ще се надигнеме да отидеме там на ваканция.Мерси за идеята Heart Eyes
Ами хайде догодина август месец да се чакаме тайфата от БГ_мама там на онzи плаж, нали го zнаете, до онаzи кръглата постройка, покрай която прелита самолета в края на филма (Балкона на Европа се каzвала постройката, zа да сме по_точни Wink), и Ще си играем на синьо лято, какво Ще кажете Joy

Раздрахте ме от смях  Joy...да си играем на Синьо лято  Joy,абе ние сме дърти вече ама нашите слънца може и да си играят Laughing

А края на филма много замъглено си спомням...помня че беше много тъжно ...помня май Хулия в таксито гледайки отвън опустелите вече улици защото сезона беше свършил..друго не си спомням май,само знам че се спуках от рев Cry Cry Cry .Охх как искам да ги видя и останалите серии Sad.
Ако някой намери нещо някога -да свирка ! Praynig

friki...да сега като каза си спомнох че го знаех това преди ,незнам дали го знех по време на сериала или после но си беше шок,мерси че напомни...незнам как актьорите са намерили сила да продължат да снимат след това?!!И много добре го вързаха в сериала си спомням.
А за актьорите ....много интересно...не съм ги гледала май никъде другаде.

Продължавам да питам аз за Неочаквана ваканция или Рицарят на бялата дама Praynig

# 64
  • Мнения: 940
Глейте кво намерих ,някой помни ли ги  Laughing Joy



И на Емил От Льонеберя  попаднах -помните ли  го този русолявия сладур  Laughing

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
За чешкия освен да тормозя съкровището като се върне от командировка да се хваща и да пише субтитри Mr. Green
С тия идеи май ще си изям боя най-накрая аз Rolling Eyes

Направо ще е супер ако го накараш, пък после свиркай да го черпим, теб ще те черпим повече за идеята   bouquet

# 66
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и а3 гледам Синьо лято newsm44 newsm44 newsm44 Hug....на четвьртата серия сьм...свалих 8, а останалите не мога да ги намеря Confused....
айде другата година там на плажа всички Heart Eyes....идеята е страхотна smile3501....

# 67
  • Мнения: 6 167
Снощи дочаках първа серия да се изтегли - тук летеше направо.
Днес сигурно са ми готови и другите и почвам  Mr. Green

Емил от Льонеберя ми е любим също - помните ли оная серия с надениците!?)

# 68
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Направо ще е супер ако го накараш, пък после свиркай да го черпим, теб ще те черпим повече за идеята   bouquet
Не ми се вярва да успея Sad, много тежко се подкъртва той за такива мероприятия. С голям зор и техническата документация сяда да преведе Confused.
Ще пробвам, но по-скоро разчитам да се обадя на един приятел негов в Прага и той евентуално да ми каже е ли възможно отнякъде да намеря български субтитри за филма.

# 69
  • Мнения: 3 880
     Mоми4ета,не знам дали знаете,но в реалния си живот 4анкете найстина умря(не само в серията)
Аааа не, това не е вярно, навремето децата обичаха да пускат такива слухове, за да има повече драматизъм и поводи за "аиййй, въйййй, ма наистина ли" Wink Която и търсачка да пуснете с търсене за Antonio Ferrandis, ще намерите, че е починал на 16.10.2000 след дълго боледуване, т.е. почти 20 години след снимането на филма Peace

# 70
  • Мнения: 11 315
За любителките на Синьо лято и за разбиращите поне малко испански - http://www.lacoctelera.com/quefuede/post/2005/09/28/los-actores-verano-azul-

А това намерих в Уикипедията
Verano azul fue una famosa serie de televisión española producida en 1981 y dirigida por el renombrado director Antonio Mercero. Relata las aventuras de varios amigos, niños y adolescentes, en vacaciones de verano en una localidad de la Costa del Sol andaluza. Aunque no se nombra dicha localidad en la serie, se trata de Nerja.

Se trata de las aventuras de una pandilla compuesta por cinco chicos y dos chicas de diferentes edades, entre los ocho y los diecisiete años, aproximadamente, y dos adultos cercanos: una pintora y un marino retirado.

La serie tuvo un gran éxito el año de su emisión original y desde entonces ha sido vista por más de 20 millones de televidentes debido a las sucesivas reposiciones. Sus situaciones y personajes forman parte de la memoria colectiva de los primeros años ochenta. La serie fue emitida también en toda Latinoamérica, en Portugal y en algunos países no latinos como Angola, Croacia y Bulgaria. Para los búlgaros nacidos en los 70 y los 80, Verano Azul introdujo varios temas serios de la adolescencia muy inusuales en la televisión del país balcánico, como el estilo de vida hippie.

En la propia España la serie rompió con esquemas heredados de la televisión franquista, tratando abiertamente cuestiones entonces delicadas o novedosas como el divorcio, las libertades, el derecho de protesta, la especulación inmobiliaria, el medio ambiente o los conflictos generacionales, entre otras. Fue criticada por su naturalismo, en especial por el empleo de tacos por parte de los personajes, que reflejan el modo de expresión coloquial del momento.

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 10:57 от Вечерница

# 71
  • Мнения: 6 167
Тази тема се превърна в един мини-фен клуб)))
Вечерница, като ги гледам порастнали направо.. не искам да ги гледам  Wink
Да си остават там,където са били - видяхте ли Панчо на кво прилича  Sick

# 72
  • Мнения: 11 315
Тази тема се превърна в един мини-фен клуб)))
Вечерница, като ги гледам порастнали направо.. не искам да ги гледам  Wink
Да си остават там,където са били - видяхте ли Панчо на кво прилича  Sick

Алкохола и наркотиците на никого не прощават Naughty

# 73
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Тази тема се превърна в един мини-фен клуб)))
Вечерница, като ги гледам порастнали направо.. не искам да ги гледам  Wink
Да си остават там,където са били - видяхте ли Панчо на кво прилича  Sick


ami Dessita Sick...ujas Confused

# 74
  • Мнения: 2 825
Ихааа, ако наистина си изпълните заканите, голям купон може да си спретнем другото лято  Party Party Party . Вярно е, че е много красива Нерха, поне на мене много ми харесва - малко китно градче, в което англичаните вече са повече от испанците  Laughing Доста по малко е от колкото изглежда на филма. Имам някъде снимки, но трябва да ги намеря и да ги къча някъде. Айде чакам ви всички догодина Simple Smile

Някой успя ли да намери последните серии и аз успях да го изтегля само до 8-ма серия.  Sad

# 75
  • Мнения: 2 825
Трябва ми покана от от съществуващ потребител за арена бг. Моля, ако някой е регистриран там да ми даде покана  Praynig

# 76
  • Мнения: 1 526
Айде още една фенка на Синьо лято да се впише. Просто ги обожавах! Даже в детската си спомням, че си преигравахме серията, която бяхме гледали предния ден. И баща ми ми ги записваше на касетки за касетофон( тогава нямахме видео). Та им бях научила репликите на изуст  Laughing!

# 77
  • Мнения: 7 474
Ще дават Синьо лято по Евроком, но не видях рекламата от кога точно newsm78

# 78
  • Мнения: 2 825
Ще дават Синьо лято по Евроком, но не видях рекламата от кога точно newsm78

Да, но няма как да го гледаме от тука  Sad

# 79
  • Мнения: 3 880

Вечерница, като ги гледам порастнали направо.. не искам да ги гледам  Wink
Да си остават там,където са били - видяхте ли Панчо на кво прилича  Sick


Ама те наистина много порастнали...дали и ние сме порастнали толкова много  Wink толкова ли много време мина newsm78 какво са 20-25 години Wink

Обаче видяхте ли на сайта- Тито работил като рецепционстКА в някакъв хотел в същото градче... освен да пручим в кой и да се ориентираме към него за срещата, като истински фенклуб Wink Laughing

# 80
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Глейте кво намерих ,някой помни ли ги  Laughing Joy


Олелееееееее колко ме бяха любими и книжки колко имам за тях.. Crazy..мечтаехме си с брат ми да имаме техните способности. еееее времена . Embarassed..............а питала съм тук в Чехия не са ги имали  по ТВ-то ...жалко нали?
Но пък и до днес тук си дават Арабела........и Призраци под виенското колело тях ги гледах миналата година така мило ми стана.

# 81
  • Мнения: 940
Абе не знам кво ми става ама така ме тресат емоции напоследък с това синьо лято ....носталгия по детството ли ...или щото съм далече от БГ...или просто филмчето наистина е разкошно  newsm78
...даже взех че сънувах Чанкете снощи  Laughing

А вие мацки сте страхотни Grinning...супер идея за среща...да знаете че ще ви подсетя догодина  Stop Laughing

Биба е права за Чанкете...и аз снощи направих рисърч и попаднах на ТОВА
Много странно че са разпространили този слух че е умрял,аз не помня кой ми го беше казал преди..но явно е било слух,радвам се че знам щото съвсем щях да се раздера от рев като гледам епизода дето умира

аз за феновете и  ТОВА  ще е интересно.

Снощи гледах 3ти епизод...толкова ми е мил тоя филм че не искам да си го харча на веднъж дето се вика .гледам си го като десерт ,по един на вечер...а като се сетя че не е целия и лошо ми става Sad.

Само че снощи докато се рових и видях че го продават по Ebay,само на испански без превод оклоло $80
И Забележете ... има го със английски субтитри   за $120  ,ей това много ме изкушава и ще се замисля дали да не си го купя...само дето исках да е със БГ дублаж че и Елла като порасне да го гледа на БГ..оххх не знам
сега свалям серии след 8ма със една програма на Мъжа ми ,незнам дали са само на Испански или имат и субтитри ,ще докладвам като сваля поне една серия ,едвам се точат ,сигурно ще отнеме доста време  Sad

А като ги гледам на снимките как са се променили Shocked...Панчо е най зле...ама и аз не сикам да ги гледам такива,ще си ги гледам само от филма.

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 18:34 от victoria

# 82
  • Мнения: 11 315
Вики, точно днес гледах, че в испанските сайтове го продават на ДВД целия сериал за 48 евро. Много му искат при вас Thinking

# 83
  • Мнения: 6 167
Ох, пак за Синьо Лято: Колко  епизоди са?!
аз свалям 1-8.
Явно докато не ги свалим и изгледаме не можем да минем на други детски  Laughing Laughing
Следващият който ще искам ще е .... Рицаря на бялата дама, може би.

Един по един - всички ще имам.  Twisted Evil

# 84
  • Мнения: 940
Вечерница..мерси за инфото,а субтитри има ли на англ...поне ?

Lennie...точно това искам да е и моето следващо детско,ама ние трябва май заедно да ги караме за да може да си обсъждаме  Laughing Hug
Иначе епизодите на Син.Лято са 18.

Има ги тия ти ми детски в арена бг ама не ни пускат  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
даже пробвах снощи със bg proxy ама не ми се получи ,можело да стане ако имаме бг дружка и тя го изтегли и ни го подаде на нас и ние си го дръпнем-ставало без проблем -така че ако някой от вас има такава дружка  ...... newsm78

# 85
  • Мнения: 2 825
Има ги тия ти ми детски в арена бг ама не ни пускат  :..............

Да, там има всичките... аз се регистрирах, но ми иска ' покана от регистриран потребител' , за да ми активира акаунта....  newsm78 това за дружка от Бг никъде не го прочетох?

За 'Синьо лято' - тук ги продават всички серии, но са само на испански, а и аз ги искам или на Бг или на английски.

# 86
  • Мнения: 940
  това за дружка от Бг никъде не го прочетох?

 LaughingАми няма го в страницата им  Laughing ,прочетох го по форумите някъде ,не тук а в калдата мисля - има и други дето се оплакват от чужбина и това каза някой , определено си мисля че ще стане с дружка от БГ.

Аз пък изобщо не можах да се регистрирам,явно ти можеш и да успееш ако намериш някой да те покани-пиши  ТУКА ,може и да ти излезне късмета!

# 87
  • Мнения: 1 128
     Mоми4ета,не знам дали знаете,но в реалния си живот 4анкете найстина умря(не само в серията)
Аааа не, това не е вярно, навремето децата обичаха да пускат такива слухове, за да има повече драматизъм и поводи за "аиййй, въйййй, ма наистина ли" Wink Която и търсачка да пуснете с търсене за Antonio Ferrandis, ще намерите, че е починал на 16.10.2000 след дълго боледуване, т.е. почти 20 години след снимането на филма Peace

     Аз май лошо съм се изразила.Исках да кажа,4е ве4е по4ина,не 4е е по4инал тогава,докато са снимали серията Wink

# 88
  • Мнения: 2 825
Аз пък изобщо не можах да се регистрирам,явно ти можеш и да успееш ако намериш някой да те покани-пиши  ТУКА ,може и да ти излезне късмета!

Писах, мерси за линка  Hug
Дано някой да ми даде  Praynig

# 89
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
мацки, как вли3ате в арената....при мен и3общо не иска да се отвори сайта Cry....а искам синьо лято до края....
вече говорих с половинката, другата година ще се опитаме да сме на Нерха....други желаещи Hug Heart Eyes

# 90
  • Мнения: 6 167
Има ги тия ти ми детски в арена бг ама не ни пускат  :..............

Да, там има всичките... аз се регистрирах, но ми иска ' покана от регистриран потребител' , за да ми активира акаунта....  newsm78 това за дружка от Бг никъде не го прочетох?

За 'Синьо лято' - тук ги продават всички серии, но са само на испански, а и аз ги искам или на Бг или на английски.

аз ще проуча аверите в БГ за такава покана. Имайте търпение))

# 91
# 92
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Абе хора как ги правите тия магии  ooooh! Опитах да се регистрирам в бол_а ама ми ре4е 4е не съм ставала,демек среден пръст  ooooh!

# 93
  • Мнения: 11 315
Абе хора как ги правите тия магии  ooooh! Опитах да се регистрирам в бол_а ама ми ре4е 4е не съм ставала,демек среден пръст  ooooh!
Ха сега де? Thinking
Мен ме взе. Аз даже се изненадах, че има български торенти, дето се отварят отвън.

# 94
  • Мнения: 940
Sneji...мноооого прегръдки от мене,мерси че си се сетила за нас...от кога го търся тоя сериял Hug

Аз си свалям от тоя торент без проблем...странно че други имат проблем с него,всъщност това е единствения БГ торент май който може и в чужбина.

А иначе се моля за продължението на синьо лято...свиркайте ако......
Аз свалям останалите серии ама са без превод и субтитри не намирам никъде ...така че може и да не ги гледам ...картинки да гледам не си струва,но сега щом ще го излъчват  в БГ много се надявам някой добър човечец да ги качи Praynig ...та ще изчакам Tired.

# 95
  • Мнения: 486
Абе хора как ги правите тия магии  ooooh! Опитах да се регистрирам в бол_а ама ми ре4е 4е не съм ставала,демек среден пръст  ooooh!

И при мен така Cry

# 96
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Момичета,  Peace  то от време на време така става защото е препълнено, после правят обновяване  и пак има места..... просто пак трябва да се пробвате след известно време.Бола сега има много добри торенти.... Ето още един http://masterstb.com

# 97
  • Мнения: 393
не е филм, но е клип по популярна детска песничка:
http://www.sugardas.lt/~adick/golub.swf

# 98
  • Мнения: 940
dessivl...да спомних си песничката  Grinning

За почитателите на Арабела.....
http://torrents.bol.bg/details.php?search=&keywords=Arabela+ … B%E0&id=21900

# 99
  • София
  • Мнения: 5 828
Момичета, намерих руското филмче Гостенка от бъдещето със субтитри Simple Smile
http://bgnova.org/index.php?idx=details&id=1ba70504b05ed659e … 98027ab0d8bec42a5

# 100
  • Мнения: 2 825
Аз успях да се регистрирам в арената, но така и никой не ми даде покана да довърша регистрацията  Sad А там има всичкоооо  Sad
Открих още два торента, които стават от чужбина : aedion.com и  bittorent-bg.com , но там има много малко работи.

# 101
  • Мнения: 940
clara...ти пита ли в тука в клюкарника за покана ,може някоя добра душа да се смили! Wink

# 102
  • Мнения: 940
От 2 дена не мога да свалям от  торрентс.бол.бг  Sad Sad Sad
мислех че е от компа ама не е,свалям от други чуждестранни торенти без проблем
обадих се на брат ми днес ...и той каза че не става(и той е тук в US)
нещо май сървара им ни е изхвърлил...........има ли и други които не могат?????

# 103
  • Мнения: 2 825
clara...ти пита ли в тука в клюкарника за покана ,може някоя добра душа да се смили! Wink
Не, питах в някакъв друг форум, ти ме прати там  Wink
А за тегленето - не знам, от около седмица не съм теглила. Ще пробвам по-късно и ще пиша пак.

# 104
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Виктория, направи следното:
1. Пускаш да се сваля торента, който си харесала
2. Отваряш програмата с която сваляш и установяваш, че не иска да тръгне
3. Кликваш 2 пъти върху самия торент и ти излиза нов прозорец с надпис горе "Torrent properties"
4. В прозореца се вижда адреса на торента... като например http://uk-tracker.bol.bg/announce.php?passkey=.....................
5. Изтриваш това "uk-" (маркирала съм го в червено за да ме разбереш по-добре)
6. Трябва да остане ето така http://tracker.bol.bg/announce.php?passkey=...................
7. Казваш ОК долу на прозореца и торента ще ти тръгне
Дано да си ме разбрала  bouquet

# 105
  • Мнения: 940
Sneji....страшна си ,мноооого благодарности  bouquet  bouquet  bouquet...сега върви като пушка Mr. Green
до кога така ръчно да ги глася?? дали ще го оправят централно?

# 106
  • Мнения: 940
clara...да знам че те пратих в оня форум ,но си мислех че тук като член на форума по може някой  да се смили над тебе...дано да си намериш покана Simple Smile



Гледате ли БГ сървайвър, следя го с интерес..затова и бол.бг ми е толкова важен!

# 107
  • Мнения: 7 430
Гледате ли БГ сървайвър, следя го с интерес..затова и бол.бг ми е толкова важен!

Да, гледам го  Winkно защо не иска да тръгне при мен бол.бг - не знам Confused
Направих това, което Снежи е писала и пак не иска Sad

# 108
  • Мнения: 2 825
Снежи, страшна си  Hug  bouquet

# 109
  • Мнения: 2 254
Снежи,благодаря и аз Peace

# 110
  • Мнения: 7 430
Не знам защо вчера не стана, но днес успях Peace
Снежи, много целувки от нас Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт