С лека носталгия към старите детски филми

  • 14 422
  • 110
  •   1
Отговори
# 60
  • USA
  • Мнения: 2 152

Отвори го с Windows Media Player ili BSPlayer или някоя друга такава програма, с която се гледат видео_файлове
[/quote]
Биба,и с двете програми опитах,но не става.Показва ми ,че файла е аудио.
 victoria,пращам ти адреса на лични

# 61
  • Мнения: 1 128
     Mоми4ета,не знам дали знаете,но в реалния си живот 4анкете найстина умря(не само в серията),Пан4о имал проблем със наркотици,Пираня ве4е не е дебел(наскоро се ожени),а Хави доскоро у4астваше в един полицейски сериал.Ако успея да си го сваля на български детето ми ще има късмета да гледа Синио лято на бг и в испански оригинал.Мъж ми отдавна я е свалил цялата серия на испански.
     Много готина теми4ка.Оба4е аз съм мнооооого схваната с всякакви компютърни операции и още не вдявам как да ги свалям тез неща.А мъж ми не разбира български.
     

# 62
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
За чешкия освен да тормозя съкровището като се върне от командировка да се хваща и да пише субтитри Mr. Green
С тия идеи май ще си изям боя най-накрая аз Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 940
Лелее Биба страшна идея ,наистина е красиво местенце -като нищо ще се надигнеме да отидеме там на ваканция.Мерси за идеята Heart Eyes
Ами хайде догодина август месец да се чакаме тайфата от БГ_мама там на онzи плаж, нали го zнаете, до онаzи кръглата постройка, покрай която прелита самолета в края на филма (Балкона на Европа се каzвала постройката, zа да сме по_точни Wink), и Ще си играем на синьо лято, какво Ще кажете Joy

Раздрахте ме от смях  Joy...да си играем на Синьо лято  Joy,абе ние сме дърти вече ама нашите слънца може и да си играят Laughing

А края на филма много замъглено си спомням...помня че беше много тъжно ...помня май Хулия в таксито гледайки отвън опустелите вече улици защото сезона беше свършил..друго не си спомням май,само знам че се спуках от рев Cry Cry Cry .Охх как искам да ги видя и останалите серии Sad.
Ако някой намери нещо някога -да свирка ! Praynig

friki...да сега като каза си спомнох че го знаех това преди ,незнам дали го знех по време на сериала или после но си беше шок,мерси че напомни...незнам как актьорите са намерили сила да продължат да снимат след това?!!И много добре го вързаха в сериала си спомням.
А за актьорите ....много интересно...не съм ги гледала май никъде другаде.

Продължавам да питам аз за Неочаквана ваканция или Рицарят на бялата дама Praynig

# 64
  • Мнения: 940
Глейте кво намерих ,някой помни ли ги  Laughing Joy



И на Емил От Льонеберя  попаднах -помните ли  го този русолявия сладур  Laughing

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 14 087
За чешкия освен да тормозя съкровището като се върне от командировка да се хваща и да пише субтитри Mr. Green
С тия идеи май ще си изям боя най-накрая аз Rolling Eyes

Направо ще е супер ако го накараш, пък после свиркай да го черпим, теб ще те черпим повече за идеята   bouquet

# 66
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и а3 гледам Синьо лято newsm44 newsm44 newsm44 Hug....на четвьртата серия сьм...свалих 8, а останалите не мога да ги намеря Confused....
айде другата година там на плажа всички Heart Eyes....идеята е страхотна smile3501....

# 67
  • Мнения: 6 167
Снощи дочаках първа серия да се изтегли - тук летеше направо.
Днес сигурно са ми готови и другите и почвам  Mr. Green

Емил от Льонеберя ми е любим също - помните ли оная серия с надениците!?)

# 68
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Направо ще е супер ако го накараш, пък после свиркай да го черпим, теб ще те черпим повече за идеята   bouquet
Не ми се вярва да успея Sad, много тежко се подкъртва той за такива мероприятия. С голям зор и техническата документация сяда да преведе Confused.
Ще пробвам, но по-скоро разчитам да се обадя на един приятел негов в Прага и той евентуално да ми каже е ли възможно отнякъде да намеря български субтитри за филма.

# 69
  • Мнения: 3 880
     Mоми4ета,не знам дали знаете,но в реалния си живот 4анкете найстина умря(не само в серията)
Аааа не, това не е вярно, навремето децата обичаха да пускат такива слухове, за да има повече драматизъм и поводи за "аиййй, въйййй, ма наистина ли" Wink Която и търсачка да пуснете с търсене за Antonio Ferrandis, ще намерите, че е починал на 16.10.2000 след дълго боледуване, т.е. почти 20 години след снимането на филма Peace

# 70
  • Мнения: 11 322
За любителките на Синьо лято и за разбиращите поне малко испански - http://www.lacoctelera.com/quefuede/post/2005/09/28/los-actores-verano-azul-

А това намерих в Уикипедията
Verano azul fue una famosa serie de televisión española producida en 1981 y dirigida por el renombrado director Antonio Mercero. Relata las aventuras de varios amigos, niños y adolescentes, en vacaciones de verano en una localidad de la Costa del Sol andaluza. Aunque no se nombra dicha localidad en la serie, se trata de Nerja.

Se trata de las aventuras de una pandilla compuesta por cinco chicos y dos chicas de diferentes edades, entre los ocho y los diecisiete años, aproximadamente, y dos adultos cercanos: una pintora y un marino retirado.

La serie tuvo un gran éxito el año de su emisión original y desde entonces ha sido vista por más de 20 millones de televidentes debido a las sucesivas reposiciones. Sus situaciones y personajes forman parte de la memoria colectiva de los primeros años ochenta. La serie fue emitida también en toda Latinoamérica, en Portugal y en algunos países no latinos como Angola, Croacia y Bulgaria. Para los búlgaros nacidos en los 70 y los 80, Verano Azul introdujo varios temas serios de la adolescencia muy inusuales en la televisión del país balcánico, como el estilo de vida hippie.

En la propia España la serie rompió con esquemas heredados de la televisión franquista, tratando abiertamente cuestiones entonces delicadas o novedosas como el divorcio, las libertades, el derecho de protesta, la especulación inmobiliaria, el medio ambiente o los conflictos generacionales, entre otras. Fue criticada por su naturalismo, en especial por el empleo de tacos por parte de los personajes, que reflejan el modo de expresión coloquial del momento.

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 10:57 от Вечерница

# 71
  • Мнения: 6 167
Тази тема се превърна в един мини-фен клуб)))
Вечерница, като ги гледам порастнали направо.. не искам да ги гледам  Wink
Да си остават там,където са били - видяхте ли Панчо на кво прилича  Sick

# 72
  • Мнения: 11 322
Тази тема се превърна в един мини-фен клуб)))
Вечерница, като ги гледам порастнали направо.. не искам да ги гледам  Wink
Да си остават там,където са били - видяхте ли Панчо на кво прилича  Sick

Алкохола и наркотиците на никого не прощават Naughty

# 73
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Тази тема се превърна в един мини-фен клуб)))
Вечерница, като ги гледам порастнали направо.. не искам да ги гледам  Wink
Да си остават там,където са били - видяхте ли Панчо на кво прилича  Sick


ami Dessita Sick...ujas Confused

# 74
  • Мнения: 2 825
Ихааа, ако наистина си изпълните заканите, голям купон може да си спретнем другото лято  Party Party Party . Вярно е, че е много красива Нерха, поне на мене много ми харесва - малко китно градче, в което англичаните вече са повече от испанците  Laughing Доста по малко е от колкото изглежда на филма. Имам някъде снимки, но трябва да ги намеря и да ги къча някъде. Айде чакам ви всички догодина Simple Smile

Някой успя ли да намери последните серии и аз успях да го изтегля само до 8-ма серия.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт