Всеки ден съжалявам за избора си

  • 10 761
  • 161
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. Може темата ми да не е за тук, но имам нужда да споделя. Не знам дали е предродилна депресия, но не издържам повече. Бременна съм в 6 месец, но не искам бебето от дъното на душата си. Всеки ден съжалявам и плача с глас, че не направих аборт. Самата мисъл за това бебе и за раждането му ме ужасява. Имам чувството, че в мен расте нещо нежелано като паразит и самата мисъл, че нещо расте в организма ми не побърква. Нямам никакво желание за това бебе и не изпитвам никакви чувства към него. Всеки ден си проклинам дните за решението ми да го оставя. Не мога да го преживея - и бебе и болници...и раждане. Искам просто да се събудя от този кошмар и отново да не съм бременна. Не мога да ви опиша колко много съжалявам, даже се старах да не използвам най-тежките думи, които ми идват наум. Намразих си живота до краен предел, чувствам се като в затвор. Не искам да отделям време на това бебе и да съществува. Искам да съм свободна.   Така искрено се надявах да направя спонтанен аборт...Моля помогнеге ми.

# 1
  • Мнения: 551
Здравейте. Може темата ми да не е за тук, но имам нужда да споделя. Не знам дали е предродилна депресия, но не издържам повече. Бременна съм в 6 месец, но не искам бебето от дъното на душата си. Всеки ден съжалявам и плача с глас, че не направих аборт. Самата мисъл за това бебе и за раждането му ме ужасява. Имам чувството, че в мен расте нещо нежелано като паразит и самата мисъл, че нещо расте в организма ми не побърква. Нямам никакво желание за това бебе и не изпитвам никакви чувства към него. Всеки ден си проклинам дните за решението ми да го оставя. Не мога да го преживея - и бебе и болници...и раждане. Искам просто да се събудя от този кошмар и отново да не съм бременна. Не мога да ви опиша колко много съжалявам, даже се старах да не използвам най-тежките думи, които ми идват наум. Намразих си живота до краен предел, чувствам се като в затвор. Не искам да отделям време на това бебе и да съществува. Искам да съм свободна.   Така искрено се надявах да направя спонтанен аборт...Моля помогнеге ми.
Що за думи са това , как ще кажете (паразит) , няма нищо страшно от раждането , ако толкова ви е страх от нормално , може да изберете секцио , като се роди и като го видите всичко лошо , което си мислите ще изчезне . Няма по-хубаво от това да гушнеш бебчето си , направо като чета такива неща , се ужасявам как може да има такива жени ..... Това дете като се роди на вас ще разчита , на теб на таткото .

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Отиди на психиатър.
Като толкова не го искаш, остави бебето за осиновяване, поне да има повече шанс, отколкото с майка, мислеща единствено за безсмислената си "свобода"...

# 3
  • Мнения: 4 019
Що за думи са това , как ще кажете (паразит) , няма нищо страшно от раждането , ако толкова ви е страх от нормално , може да изберете секцио , като се роди и като го видите всичко лошо , което си мислите ще изчезне . Няма по-хубаво от това да гушнеш бебчето си , направо като чета такива неща , се ужасявам как може да има такива жени ..... Това дете като се роди на вас ще разчита , на теб на таткото .

Коментарът ви с нищо не допринася за темата, нито отговаря на въпроса на авторката. Възмущавайте се на чуждите чувства тихичко, не на глас.

По темата - свържете се с психиатър/психолог и работете с него възможно най често в последните няколко месец от бременността. Ако не успеете да преодолеете/промените чувствата си до тогава с негова помощ винаги остава вариантът за даване за осиновяване или предаване на родителските права на бащата или друг ваш близък роднина.

# 4
  • Мнения: X
Що за думи са това , как ще кажете (паразит) , няма нищо страшно от раждането , ако толкова ви е страх от нормално , може да изберете секцио , като се роди и като го видите всичко лошо , което си мислите ще изчезне . Няма по-хубаво от това да гушнеш бебчето си , направо като чета такива неща , се ужасявам как може да има такива жени ..... Това дете като се роди на вас ще разчита , на теб на таткото .

Коментарът ви с нищо не допринася за темата, нито отговаря на въпроса на авторката. Възмущавайте се на чуждите чувства тихичко, не на глас.

По темата - свържете се с психиатър/психолог и работете с него възможно най често в последните няколко месец от бременността. Ако не успеете да преодолеете/промените чувствата си до тогава с негова помощ винаги остава вариантът за даване за осиновяване или предаване на родителските права на бащата или друг ваш близък роднина.


Никога не съм предполагала, че такова нещо може да ми се случи при положение, че се радвам от сърце на чуждите деца...

# 5
  • София
  • Мнения: 3 179
Нормално е да те е страх, всичко се променя. И хормоните също не помагат през този период.
Тези чувства провокирани ли са от някакъв друг проблем, стрес, напрежение, нещо такова? Може би проблемът не е в бебето и нещата са преодолими.
Бих опитала психолог първо, впоследствие и психиатър ако се наложи.

# 6
  • Мнения: X
Нормално е да те е страх, всичко се променя. И хормоните също не помагат през този период.
Тези чувства провокирани ли са от някакъв друг проблем, стрес, напрежение, нещо такова? Може би проблемът не е в бебето и нещата са преодолими.
Бих опитала психолог първо, впоследствие и психиатър ако се наложи.
Тези чувства се появиха откакто видях двете чертички на теста. Преди това не бях стресирана и напрегната. Няма друга причина за тези чувства.

# 7
  • Мнения: 977
Имаш ли мъж до себе си,опитай се да споделиш чувствата си с него(ако не си). Ако той иска детето и се обичате мисля,че ще успее да ти помогне,все пак ще е плод на вашата любов.

# 8
  • Мнения: 52
Като цяло никога не съм обичала децата,намирах ги за дразнещи,вечно мрънкащи и недоволни.Обаче исках да имам дете и когато забременях също като теб се страхувах,дали ще обичам това дете и т.н.да не говоря,че изпаднах и в депресия, защото по принцип съм си предразположена към такива състояния.Потърсих психолог и това много ми помогна.Макар че,в такива състояния като теб,не съм изпадала.Не те съдя,но искам да ти дам съвет.Потърси помощ докато е време.И още нещо искам да ти кажа, когато родих,не бях хич развълнувана и не беше най-хубавото нещо на света.Бях супер нервна,с болки защото ми се наложи да родя секцио.Първият месец като майка ми беше много странен,но с течение на времето свикнах.Дъщеря ми вече е на 4 г.обожавам я и не мога да си представя живота ми без нея.Пожелавам ти успех и бързо да се оправиш! Ако имаш нужда да говориш или да споделиш нещо,можеш да ми пишеш,аз съм насреща!

# 9
  • София
  • Мнения: 13 480
Това е вид депресия. Работи с психолог.
В частните АГ клиники също често има психолог, който е най-добре запознат с проблемите на бременността.
Ако си от София, бих ти препоръчала физиотерапия за бременни. Някои частни клиники предлагат плуване, йога, масажи. Така ще релаксираш физически и ще успееш по-лесно да приемеш промените с тялото си.
И не става дума за радване. Трябва да приемеш, че временно тялото ти не ти принадлежи изцяло. След раждането и първите няколко месеца нещата обикновено си идват по местата. Особено ако детето е желано и има кой да те отмени понякога.
Дори и при най-желаните бебета е възможно биохимията в организма на майката да подаде грешни сигнали. Третата ни дъщеря е правена ин витро след няколко неуспешни опита, хиляди левове, усилия. Когато забременях, имах един момент, в който не знаех защо си го причинявам. Оказа се хормонален дисбаланс и липса на определени витамини. Затова си пусни изследвания и си провери здравословното състояние. Децата не са ограничител за родителите, затова не се вторачвай в бременността, а се опитай да се разнообразяваш максимално и да живееш обичайния си начин на живот.
Имаш ли човек до себе си? Неговата подкрепа в случая е много важна.

# 10
  • Мнения: 723
Имаш нужда от специализирана помощ.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 179
Нормално е да те е страх, всичко се променя. И хормоните също не помагат през този период.
Тези чувства провокирани ли са от някакъв друг проблем, стрес, напрежение, нещо такова? Може би проблемът не е в бебето и нещата са преодолими.
Бих опитала психолог първо, впоследствие и психиатър ако се наложи.
Тези чувства се появиха откакто видях двете чертички на теста. Преди това не бях стресирана и напрегната. Няма друга причина за тези чувства.
Не е особено приятно да си бременна, аз също буквално броях дните и миналия път, и сега. В един момент просто ти се иска това да приключи и да се наспиш, което доста притъпява страха от болници Wink
След това вече нещата стават реални, бебето е истинско и нямаш време за размисли. Моят майчински инстинкт се появи с времето, преди да родя не беше съвсем реално че е истински човек.
Може би ако тръгнеш на пазар, купиш някоя дрешка, ей-така колкото да  обективизираш бебето, ще ти олекне. А и няма да навреди по никакъв начин.

# 12
  • Мнения: 39 474
Момичето има нужда от помощ. Абсолютно е нарушена биохимията на мозъка.
Дан намериш своя лекар и заедно да преодолеете това.

# 13
  • Мнения: 697
Mysteriouss , потърси психолог и то бързо !
Когато си видяла двете чертички , защо си решила да го задържиш ?
Имаш ли мъж до теб ? На колко години си ? Имаш ли подкрепа от семействата си ?

# 14
  • София
  • Мнения: 28 782
Скрит текст:
Що за думи са това , как ще кажете (паразит) , няма нищо страшно от раждането , ако толкова ви е страх от нормално , може да изберете секцио , като се роди и като го видите всичко лошо , което си мислите ще изчезне . Няма по-хубаво от това да гушнеш бебчето си , направо като чета такива неща , се ужасявам как може да има такива жени ..... Това дете като се роди на вас ще разчита , на теб на таткото .

Коментарът ви с нищо не допринася за темата, нито отговаря на въпроса на авторката. Възмущавайте се на чуждите чувства тихичко, не на глас.

По темата - свържете се с психиатър/психолог и работете с него възможно най често в последните няколко месец от бременността. Ако не успеете да преодолеете/промените чувствата си до тогава с негова помощ винаги остава вариантът за даване за осиновяване или предаване на родителските права на бащата или друг ваш близък роднина.
Това е и моят съвет.
И според мен си в депресия, но с правилния лекар нещата могат да се наредят Simple Smile

П.П. По време на бременноста бях като Джекил и Хайд на моменти, направо не можех да се позная.

# 15
  • Мнения: X
На 20 години съм. Имам мъж и подкрепа от семейството си. Споделяла съм му мислите си, но според него говоря само глупости. Задържах го, защото ме беше страх да направя аборт и колкото и глупаво да звучи, за да го отгледам докато съм по-млада и после да правя кариера. Един вид, че по натам няма да ми се занимава и друг път няма да се "излъжа" да съм бременна. Всякакви причини, но не и радост или любов към детето.

# 16
  • Мнения: 977
Отиди на психолог и поговори с него. Има ли възможност майка ти след като родиш да погледа детето,заедно с теб,за да можеш да се осафериш и да се успокоиш?

# 17
  • Мнения: 152
Всеки втори отговор съдържа думата "психолог" - хайде да не повтаряме...

Мило момиче, съвсем скоро бях в твоето положение, беше ме срам и се чувствах адски неудобно в тялото си, а и съм си доста суетна. Помни, че такива мисли понякога минават на доста от бременните, но малко си признават, а ти си ги изразила грубо. Всякакъв вид намеса в момента към тялото ти, под каквато и да е форма, засташава не само малкото създание, но и теб. Постарай се да промениш нагласата си, не остава чак толкова много време и отново ще разполагаш с тялото си. Аз все още съм в своето очакване на бебчето (малко остана) и съм сигурна, че всяка жена, на която й е отредено да стане майка, притежава силата да се справи с всичко.
Горе главата!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Навярно се страхуваш дори не толкова от бременността и раждането, а от това, че живота ти сега се е променил и вече никога няма да бъде, какъвто го помниш или никога няма да бъде хубав, няма да имаш "свободата си".
Възможно е и твои близки да подпомагат това мислене с неща, като "ооо да си майка не е лесно", "забрави вече, че ще имаш нормален сън", "забрави, че ще излизаш по заведения", "забрави, че ще учиш и ще имаш кариера".
Не съм психолог, но според мен трябва да затвориш съзнанието си за подобни подхвърляния. Живота ти, живота на семейството и детето ти ще бъде какъвто ти и ппартньора ти го направите. Казваш, че имаш подкрепа. Тези хора ще са до теб. Няма сама да се справяш с всичко. Винаги ще има към кого да се обърнеш, когато ти е тежко или трудно да се справиш или дори, когато искаш да кажеш "днес искам малко свобода", , според мен ще има и доста дни в които сама ще мислиш "днес искам да отдам цялото си време на прекрасното си дете".
Не съм се чувствала, като теб, но някои хора /вкл. бившия ми съпруг/ ме осъждаха, че не съм добра майка, че не се отказах от любимото си четене на книги и не станах домакиня с перфектен дом, заради детето си, че не играя с нея, не ходим всеки ден по площадки и т.н. Аз обаче се опитвам да не обръщам внимание на това. Такава съм какато съм и детето за жалост или за хубост не можа да ме промени. Моето време си е мое и това е.

# 19
  • Мнения: 46 565
Разбирам те напълно...
Ако не можеш да се справи сама, наистина потърси помощ. Моят начин беше да си запълвам максимално времето и да не мисля за това. Работих до последния ден, гледах филми, слушах музика, четях.
Също драсках дните на календара, като гледах как с всеки ден напредвам ми действаше положително.

После ми беше приятно с бебето и сега си обичам детето безгранично, като повечето родители.
Втори път не бих минала през същото, затова се радвам, че не направих аборт първия път. Остава ти малко, приеми го като задача, която трябва да свършиш и вече си преполовила.

# 20
  • Мнения: 350
Обичате ли се с мъжа ти?
Той иска ли го?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 36 740
И аз броях дните до секциото и нямах търпение да се отърва. Първите месеци си гледах детето по задължение. Не е вярно това, че "като видиш бебето и го вземеш на ръце всичко ще се нареди". При някои става така, при някои не. Аз бях от вторите. Мина време, докато усетя, че това дете е част от мен и започна да го обичам. Към днешна дата я обичам безумно, правя големи жертви за нея, а съм не малък егоист и наистина не мога да си представя живота си без нея. Звучи като клише обаче при мен се оказа истина. Но в началото не беше така. Все пак ти си една идея по-крайна, така че съветите за специалист не са лоши. Освен това май май седиш по цял ден и се чудиш какво да правиш. На мен ми помогна това, че до последно работих. Буквално. Последно бях на работа в петък, а секциото ми беше в неделя.

# 22
  • Мнения: 1 864
Ще повторя останалите, но задължително се обърни към специалист и не се оставяй да потъваш в депресията.
Вече няма значение дали детето е било желано или не, то е факт, и трябва да го приемеш.
Не разчитай на това, че като го видиш ще пламне голяма любов защото може да стане и много по-зле като усетиш огромната отговорност и започнат безсънните нощи и всички трудности, съпътсващи майчинството. Отиди на психолог възможно най-скоро!

# 23
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
И аз искам да се свършва с бременността ми. По време на първата бременност бях в подобно състояние на твоето, но просто исках да не се събуждам никога повече. Толкова жестоки се бях депресирана, че ММ се беше уплашил какво да ме прави. Сега с втората бременност, положението е същото - крива съм, рева по цял ден, раздразнителна, мразя всички и себе си и се надявам всичко да свърши по-бързо! Съвсем съзнателно го казвам, досега двете ми бременности са били най-кошмарните периоди в живота - дебела, грозна и без желание за нищо.
От опит ти го казвам, всичко е на биохимично ниво, явно сме една порода откачалки Simple Smile щом родиш и минат 10 дни да ти се вкарат я ред малко химичните реакции в тялото ще се нормализираш.
А като гледам някакви усмихнати жени с огромните кореми, съвсем зле ми става, честно!

# 24
  • Мнения: 905
Бременността е много тежък период в живота на жената.Дръж се!Създаваш човече, което само теб си има в момента и разчита на теб да се превърне в здраво прекрасно вързопче.
Да не е да те плаша, но ще става по-трудно с напредването на месеците, особено 8 и 9ти.
Аз също много стрдах по време на моята бременност, поради куп причини.
Плачех, че всички са слаби и са на море, а аз приличам на буре, едва се движа, нападнаха ме гъбички,  смърдях, едва вървях, пикаеше ми се 3 минути след като се бях изпишкала, плачеше ми се от всичко, страх ме беше от раждането, налудничави мисли какво ли не.
Всичко това е нормално.
Но ако наистина изпитваш всичко това, което пишеш и месеци след раждането, по-добре остави детенцето за осиновяване, защото ненавистта може да отключи агресия към бебчо, да ти създаде още повече проблеми и да му направи живота много горчив.Всяко дете се нуждае от много любов-любов-още от корема!
Надявам се да е моментно състояние и да отмине.Бременността е наистина скапан период за всички

# 25
  • Мнения: 2 404
Здрасти, сигурна съм, че на всяка жена в даден момент и минават доста черни мисли през главата.  Всеки човек има своите страхове, а тялото, живота и душата ти се променят за толкова кратък срок. Нормално е да те е страх от непознатото. Бих те посъветвала да се консултирам със специалист. Не трябва да се тормозиш и змъчваш, заради чувствата и мислите си. Мисля, че консултирайки се със специалист ще преудолееш този стрес и меланхолия. Аз много исках детето, но ме беше страх преди самото раждане. Не знаех какво ме очаква, дали ще се справя. Изпитах контракции и родих секцио. Като го видях за първи път, толкова много ме  болеше и под влиянието на упойката бях разочарована. Надделя чувството ми да самосъхранение, направо го "мразех"  в онзи момент. Винаги като се сетя се чудя как може да имам такава първа реакция на апатия към най-скъпото и ценно нещо в живота ми. Още няколко часа след това се поокопитих и забравих за този мемент. Ти си млада и съм сигурна, че ще успееш да учиш, градиш кариера и да се развиваш въпреки детето. Ако не си сама, имаш  партньор и близки, те съветвам да си дадеш време. Сигурна съм, че като прекараш няколко минути с бебето, ще осъзнаеш, че то обичаш повече от всичко на света. Консултира се със специалист. Той ще ти помогне да вземеш решение, дори да е осиновяване. Това е твое право.

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Както са те посъветвали потърси специализирана помощ, защото след раждането още повече може да се задълбочи състоянието ти. Аз също имах тежки моменти по време на бременността и съм изпадала в крайни състояния за малко, но това е най-хубавото , което ми се е случвало. Всички хормони, промени в тялото, промяна изцяло в живота се отразяват доста тежко на някои жени, така че знай , че не си сама и просто трябва да потърсиш помощ

# 27
  • София
  • Мнения: 12 006
Лигавщини! Горкото дете с такава майка, както не го понасяш сега, така няма да го понасяш и като се роди и вечно това дете ще ти е "криво" за нещо, най-вече за това, че няма да си видяла нищо от живота заради него. Когато прителките ти излязат да се забавляват, ти ще кесиш по градинките, а когато излязат на дискотека или бар ти ще сменяш памперси и ще се ядосваш, заради детето. Деца се правят с умисъл, а не като теб с липса на елементарна сексуална култура и когато "стане белята" да го задържиш, че друг път "нямало да се навиеш да раждаш". Потърси професионална помощ и дано ти помогнат задати детето - то няма вина вина, че майка му не го иска и мрази деца.

# 28
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Лигавщини! Горкото дете с такава майка, както не го понасяш сега, така няма да го понасяш и като се роди и вечно това дете ще ти е "криво" за нещо, най-вече за това, че няма да си видяла нищо от живота заради него. Когато прителките ти излязат да се забавляват, ти ще кесиш по градинките, а когато излязат на дискотека или бар ти ще сменяш памперси и ще се ядосваш, заради детето. Деца се правят с умисъл, а не като теб с липса на елементарна сексуална култура и когато "стане белята" да го задържиш, че друг път "нямало да се навиеш да раждаш". Потърси професионална помощ и дано ти помогнат задати детето - то няма вина вина, че майка му не го иска и мрази деца.

Мхмм и следродилната депресия и тя е лигавщина.  И изобщо само съвършените майки от бгмама трябва да раждат. И защото не са достатъчно идеални, като по списанията, разни майки се мятат от тераси (имаше скоро точно такъв случай).
Как точно помогна размаханият ви пръст и на майката, и на бъдещето бебе ?
Няма как да знаете момичето каква майка ще бъде и накъде ще й се наредят хормоните като роди.

# 29
  • Мнения: 2 173
Мило майче, взели сте добро решение да станете млади родители. Роди си детенцето и не го давай , след няколко години ще се сещаш за този момент и ще се благодариш, че не си направила някоя глупост. Ако си и предразположена към депресия само си представи с какви чувства ще се бориш впоследствие. Говори с близките си, говори с бащата пак, обясни им как се чувстваш, поискай да  се ангажират и да помагат в отглеждането. С помощ е друго. А и по един начин се гледа на 20, по друг на 30 и нагоре. На 2-3 ще тръгне на градина и ти ще можеш да се върнеш към нормалните неща. Сега си изплашена от неизбежната промяна, но е важно да разбереш, че това дете не е ограничител на свободата, не гледай на него като на воденичен камък на врата . Това дете е бъдещ твой приятел, твой човек, твоя опора.  Сега се опитай да си намериш приятно занимание, чети книга, гледай някакви свежи филми, клюкарникът на бгмама също е  яко място. Има мами, които са минали през същото и ще е хубаво да си поприказвате.

Аз имам 2 деца с 2 години разлика котка и куче... втората бременност ми беше и рискова и в болници лежах, исках всичко да свърши, ужасена бях от предстоящото, но мина бързо, не усещаш как лети времето. А, с първото ми дете майчинското чувство дойде по-късничко... при таткото след 8 месеца Grinning

Не се страхувай, нещо хубаво се случва.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 36 740
Около мен де що майки видях в депресии, всичките бяха млади. Явно трудно преживяват ограниченията и липсата на предишния социален живот. Та вярно си е, по един начин се гледа дете на 20, по друг на 30, но аз съм абсолютно за втория вариант. Родих малко преди 35 и ни депресия ме гонеше, ни носталгия по купони и заведения, защото се бях наживяла. Пък и стабилните нерви са си предимство, докато на 20 човек още не си е научил някои уроци и рядко му е увряла главата.

Все пак авторката е решила да остави детето, макар че причината, която изтъкна, е възможно най-нелепата, която някога съм чувала. Ще ражда, няма къде да ходи. Авторке, лично моят съвет е да не си даваш детето за осиновяване. Мисля, че след някоя и друга година горчиво ще съжаляваш.

# 31
  • Мнения: 977
Аз забременях на 24,детето ни беше планирано. Забременях точно на 2я месец опити и леко се стреснах. Знам,че не става като по филмите и като видях двете чертички се зарадвах страшно много. После към 3-4 месец започнаха едни мисли-ще се оправя ли,няма кой да ми помага(родителите ми са млади,работят),дали ще се справя с всичко,ами ако нещо бъркам...После започна ами ако умра по време на раждането-как ще расте детето ми без майка(абе всякакви глупости).Споделих с мъжа ми и ми даде супер много кураж,сила  и подкрепа. Останалата бременност си я изкарах на работа до последния ден,ходех си на лекции,когато мъжа ми почиваше се разхождахме извън града. Опитай се да се разсейваш! Не съм се депресирала от качените килограми(12).Родих секцио,така се наложи,но всичко мина много по-леко и лесно от това,което бях чела и толкова ме беше наплашило. Бебката ни е на 7 месеца и не мога да си представя какво щях да правя,яко я нямаше нея. Всичко ще се подреди,бъди спокойна. Живота ми не е спрял,обикаляме и на почивки и на разходки и каквото се сетиш. Бебето не спира живота!!!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Не разбирам от депресии, биохимии на мозъка и т.н., но за това си има лекари. Чак ми е странно, близките ти нищо ли не забелязват, толкова ли неглижират състоянието ти? Лекар ти трябва, и то спешно.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 10:35 от Не се сърди, човече

# 33
  • София
  • Мнения: 13 480
Смятащите това състояние за лигавщини, явно никога не са виждали човек в депресия и не са наясно колко пагубни последици може да има. Обикновено се стига до лоши последици, защото проблемът се неглижира и омаловажава по подобен начин.

# 34
  • Мнения: 39 474
Отвратителен коментар, Афродита. Нито депресиите, нито психичните разстройства са шега работа. На момичето и трябва лекар и то спешно.

# 35
  • Мнения: 7 421
Не вярно, че повечето бременни жени имат подобни мисли. Това е болестно състояние и авторката се нуждае спешно от специализирана помощ.

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
Разбира се, че не всички имат подобни мисли.
Авторката обаче трябва да се успокои и да не мисли, че само в нейната глава са тези мисли. Да, може да са по-често и постоянно да се упреква, но не е фатално това. Има и много други като нея, просто не си го признават.
Добре ще е да поговори с някой, било то и само да си излее каквото има да каже, още по-добре ще е този някой да е специалист, но не всеки има възможност!
Карай си бременността и не го мисли толкова, скоро ще мине всичко - раждане, бебе, гледане, време, излизания и т.н. все ще се наредят нещата някак. Не отделяй толкова време на мислене, каквото има да става ще става!

# 37
  • Мнения: 770
Здравейте. Може темата ми да не е за тук, но имам нужда да споделя. Не знам дали е предродилна депресия, но не издържам повече. Бременна съм в 6 месец, но не искам бебето от дъното на душата си. Всеки ден съжалявам и плача с глас, че не направих аборт. Самата мисъл за това бебе и за раждането му ме ужасява. Имам чувството, че в мен расте нещо нежелано като паразит и самата мисъл, че нещо расте в организма ми не побърква. Нямам никакво желание за това бебе и не изпитвам никакви чувства към него. Всеки ден си проклинам дните за решението ми да го оставя. Не мога да го преживея - и бебе и болници...и раждане. Искам просто да се събудя от този кошмар и отново да не съм бременна. Не мога да ви опиша колко много съжалявам, даже се старах да не използвам най-тежките думи, които ми идват наум. Намразих си живота до краен предел, чувствам се като в затвор. Не искам да отделям време на това бебе и да съществува. Искам да съм свободна.   Така искрено се надявах да направя спонтанен аборт...Моля помогнеге ми.
Няма нищо по хубаво от децата .
Бог ти изпраща едно малко слънциче.
Не говори така.
Аз съм горда че ще бъда майка на момченце във 6 месец съм .
Не бъди така жестока със себе си и бебчето .Знаеш ли колко хора мечтаят да бъдат родители а ти имаш тази възможност

# 38
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Бременността и раждането са най- малкият проблем. После идва "веселото". Когато осъзнаеш, че отговаряш за живота и здравето на едно малко и беззащитно същество.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 179
Аз бих била много предпазлива със съветите за помощ от баби. Авторката си ги познава и знае дали може да се разчита на тях, но ако са от типа Ти нищо не разбираш, аз съм отгледала Х деца и ще ме слушаш, може съвсем да я сринат психически.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 740
Проблемът е в яко насадения стереотип, че всяка бременна трябва щастливо да се гали по корема и да върви сякаш лети в облаците от щастие. После разбира се задължително след раждането да гушне розовото бебенце и да бъде на седмото небе. Точно като по филмите, но за съжаление, реалността е съвсем друга. Много жени изпитват страх, неувереност и куп други негативни емоции, но около тях няма някой, който да им влезе в положението, а всички дуднат за най-голямото щастие на света, божи дар и т.н. Да, щастие е, не отричам, а за някои е и божи дар след дълги усилия. Но това момиче не вижда нещата така и няма и да ги види. Има нужда от някой, който да не я осъжда, а да я подкрепи. Дано го намери в лицето на мъжа си и дано се престраши за разговор с психолог.

# 41
  • Мнения: 46 565
Бременността и раждането са най- малкият проблем. После идва "веселото". Когато осъзнаеш, че отговаряш за живота и здравето на едно малко и беззащитно същество.
При мен беше обратното. Чувствах се като авторката през бременността. После всичко ми се видя песен. Дано и при нея е така.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 36 740
Не можете ми стъпи на малкия пръст. Лека бременност и кротко бебе мечта 🤭

# 43
  • Мнения: 1 864
Аз пък не разбрах написаното от авторката като най-обикновен страх от бременността и раждането, от промяната и неувереност дали ще се справи. Ако е само това, тези чувства са напълно нормални.

Тя нарича бебето "паразит", казва че не го иска, не иска да му отделя време и да се занимава с него и горчиво съжалява, че го е запазила. Не й се ражда и гледа бебе, оставило го е защото я е било страх да направи аборт и не знае дали "ще се навие после да ражда"....това е много различно от бременна жена с разбъркани хормони, която не лети от щастие и има нормални страхове...

И смятам, че след раждането нещата ще са още по-зле, точно както ги описва Афродита, за съжаление. Момичето е на 20 години и вятър го вее на бял кон, както се казва. Очевидно не е готова да бъде майка, не иска и смята, че е допуснала грешка. Като й ревне бебе в ръцете съвсем ще изкука. Ще й се излиза и живее и ще съжалява, че вместо да учи и да ходи по купони, сменя памперси и дондурка бебе посред нощ, ще се озлоби към детето още повече и ще си го изкарва на него. Няма да е първата и последната.

Затова и смятам, че спешно ѝ трябва специализирана помощ, дано я потърси и да ѝ помогнат да осъзнае някои неща - че детето е факт, няма връщане назад, то не е виновно за нищо и че спешно ѝ се налагa да порасне.

Тъжна ситуация като цяло...Резултат от липса на контрацепция и запазено бебе от страх от аборт...накрая всички участници в събитието са нещастни...

# 44
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Абсолютно и аз мисля като Алина. Млад човек, осъзнал твърде късно отговорността да имаш дете с твърде повърхностни доводи за запазването му. С една дума- детска работа.И колкото повече наближа раждането, толкова по- зле ще става. А след това, не ми се мисли.

# 45
  • Мнения: 11 154
Повечето коментари са отвратително грозни, а има и откровено вредни.
Единственото, за което момичето трябва да съжалява, е, че е било искрено във форум пепелянки. Трябваше да си запази бушуващите емоции за пред най-близките, които ще проявят разбиране - или, ако те не проявяват, пред приятел, психолог (това не е лош съвет, но аз съм абсолютно сигурна, че не е за психиатър).

Чувствата й са сравнително нормални, просто е тежко табу да се използват резки думи по тази тема - както писа някой по-горе, бременната трябва да хвърчи от радост, да глади розови и сини дрешки и да се гали по корема със замечтано изражение. Това лицемерие само до проблеми води.

Аз родих на 30+, с направена кариера, изключително желано дете, имах пълна подкрепа от бащата, но въпреки това 9 месеца гадене и повръщане ме изкараха здраво от строя. Раждането пък беше на косъм от фатален изход (до голяма степен поради лекарска некомпетентност, но това е друг разговор). Отне ми около шест месеца да влиза в релси, кърменето и идването на пролетта ме спасиха, дори не съм прибягвала до професионална психологическа помощ. Подобни мисли на тези на авторката съм имала много и преди, и след раждането. През бременността - от безсилие, че не си в състояние нищо да направиш; след раждането - идвало ми е да затворя в гардероба проклетия ревящ вързоп и да изчезна нанякъде посред нощ.
Сега имам отгледан с много любов тийнейджър, съответно и други проблеми.

# 46
  • Мнения: 46 565
...това е много различно от бременна жена с разбъркани хормони, която не лети от щастие и има нормални страхове...
Аз се чувствах като нея. Планирана бременност и съм улегнал човек, който никога не е обичал дискотетки и др. подобни, омъжена от няколко години.
Не знам какво е, никога през живота ми не съм се чувствала така, затова го отдадох на хормоните конкретно в този период.

Никакви грижи не съм имала след раждането.

# 47
  • Мнения: 578
Ами не са тежки думите, че това е много грозна детска история. Страх я е от аборт и затова е решила да почака девет месеца, че раждането е по-лесно. А после да си изкарва на детето яда от неизживените излизания, да иска да го изхвърли или го пребие защото реве?!
Дано бащата на това дете има повече акъл и да се грижи за него.
И да има много бременни, който се усмихват, галят си коремите и ходят по облаци, защото не ги е страх да имат деца.
И определено трябва да има часове по сексология в училище.

# 48
  • Мнения: 3 251
Добре, че никога не е имало жени, които раждат деца, защото така трябва.
Омъжваш се млада и забременяваш. Е, какво се очаква от теб?
Не е нужно всяка жена да изпада във възторг, просто авторката ще го отгледа така както всички жени са си отгледали децата.
Мисли си, че се е прецакала като вместо да се забавлява и развива, на 20 години ще сменя памперси.
Каква е лоша, нали, даже е има нужда от лекар?

# 49
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Ами не са тежки думите, че това е много грозна детска история. Страх я е от аборт и затова е решила да почака девет месеца, че раждането е по-лесно. А после да си изкарва на детето яда от неизживените излизания, да иска да го изхвърли или го пребие защото реве?!
Дано бащата на това дете има повече акъл и да се грижи за него.
И да има много бременни, който се усмихват, галят си коремите и ходят по облаци, защото не ги е страх да имат деца.
И определено трябва да има часове по сексология в училище.

В тез часове ли ще учат как да си съвършената степфордска съпруга и как точно да си галиш корема и да грееш от щастие ?

# 50
  • Мнения: 551
Аз да питам авторката , като не иска това дете , защо въобще не е мислила тогава когато мъжа и е свършвал в нея . Отиди на лекар , не мисля че това е родилна депресия ...

# 51
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Повечето коментари са отвратително грозни, а има и откровено вредни.
Единственото, за което момичето трябва да съжалява, е, че е било искрено във форум пепелянки. Трябваше да си запази бушуващите емоции за пред най-близките, които ще проявят разбиране - или, ако те не проявяват, пред приятел, психолог (това не е лош съвет, но аз съм абсолютно сигурна, че не е за психиатър).

Че какво им има - на човек с очевадно депресивен епизод и суицидни желания, да му кажеш как ще става само по-зле, всички ще са нещастни и т.н. си е право в целта.


Gergana5 никъде не прочетох, че детето не е целенасочено правено.

# 52
  • Мнения: 3 251
Айде кажи ми, защо така мъжът ѝ е правил? Ми защото ѝ е мъж. А тя понеже му е жена се очаква от нея да ражда.
Също така се очаква да е щастлива. Или поне колкото всички останали.
Твърде много очаквания от личността, без тя да се зачита. То това е по подразбиране.
Мислите ли, че може да му каже, че е решила да махне бебенцето, тази благословия. И какви очи щеше да опули той от недоумение.
Или пък тайничко да пие противозачатъчни?

# 53
  • Мнения: 423
Подхващам няколко пъти. Иска ми се да подкрепя авторката, защото явно е объркан млад човек. Самата аз на 20 бих изпитала голям страх, не само от една бременност, от целия живот и всички неизвестни. Но истината е, че бъдещето е пред теб.
На 20 години с милия ми мъж много се пазехме. Пазехме се, за да не загубим свободата си. Към 25-30 се усетихме, че губим повече от живота без дете, отколкото печелим. Спряхме да се пазим. Борбата да искаш да станеш родител и да не става е тъжна, много тъжна, когато си изпуснал толкова от живота си. На 20 не го исках. Сега искам повече от всичко. След няколко трудни години успяхме. И не беше леко, но не съм била по-щастлива, нито по време, нито след бременността. Убедена съм, че е въпрос на зрялост и увереност. Така че, така и така си пуснала темата, за да получиш съвет. Както са писали повечето момичета: потърси професионална помощ. Навреме!

# 54
  • Мнения: 551
Едно е родилна депресия да не знаеш как ще се грижиш за това дете , че за първи път ставаш майка и всичко ти е непонятно . Аз забременях миналия март месец на 22 години , малкия се роди декември 2019 сега е на 7 месеца , и аз не знаех как ще се грижа но с времето свикваш , но не може да наречеш нероденото си дете “ паразит” . Господ ти е го изпратил , колко хора се борят с години да имат бебе , ти имаш тази възможност .

# 55
  • Мнения: 12 865
Повечето изказали се дами са ми много интересни. Ама разбира се, че бебето е паразит в организма на жената! То от къде се храни, от къде му е кръвта, изобщо как да не е очевидно, че паразитира!
Друг е въпросът, че малкото паразитче е наполовина от твои клетки.

А прочутото майчиннско чувство е за мен мит, най-малкото, защото много жени го нямат в началото. Аз си спомням, че в родилния ден с първото ми бебе една акушерка ни обясняваше как в началото не можем твърде да се напаснем в ситуацията, но постепенно ще станем майки-орлици. Еми, с мен така стана, първото ми дете даже не го харесах - беше доста грозно, но си станах доста бързо майка-орлица, защото това невинно и напълно безпомощно същество не може да не те трогне с това, че само ти си му надеждата и закрилата. Е, и тати, и бабите, дядовците, но най-вече мама.
Вече за второто бях разбрала как изглеждат истинските новородени и си го харесах.
На авторката явно й идват доста черни мисли. Не мога наистина да си представя на какво може да се дължи. Моля те, авторке, не гледай на раждането като на нещо ужасно. Има упойки, само се поинтересувай.

Излизай, разхождай се, от това ще ти се появи серотонин и "демоните" ще се изпарят. Виж само колко си красива! Толкова млада майка, и с мъничко бебе в корема - наслади се на ситуацията, остави ги черните мисли, всичко ще се нареди. Карай на малки стъпки, не го мисли толкова. След като харесваш чуждите деца, какво да говорим за твоите!

Пиши тук, ако от споделянето ти олеква.

# 56
  • Мнения: 723
Авторката се скри и ни гледа сеира. Според мен е пързалка. Ако нее пак казвам момичето има нужда от помощ.

# 57
  • Мнения: 578
Целенасочено се прави дете, ако и двамата искат да имат деца. Отдавна сме минали периода, в който жените трябва непременно да раждат деца и да стоят пред печката. Не бива никола жена, само за да угоди на партньора си, да забременява с нежелано дете. Как до стане то стойностен човек, ако майка му го мрази.
Авторката да беши седнала да си поговори откровено с бащата, за плановете и желанията си за живота си. А не да се надява на спонтанен аборт.
Вместо да искаш съвети тук, наистина си поговори с партньора си много сериозно.

# 58
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Gergana5  От първо лице - детето ни е желано и целенасочено правено, след дълга връзка , на 30+ години.
И въпреки това първата ми реакция на теста беше да се разплача и хич не съм сигурна, че беше от щастие. Момента на осъзнаването при някои настъпва след теста. В смисъл, при тез дето не сме съвършените вечно щастливи жени и майки Bowtie
Ако бях на 20, вероятно мислите ми щяха да сходни с тези на авторката.

# 59
  • Мнения: 11 154
Сто и кусур години борба за правата на жените, някои тука още настояват да са боси, бременни и бити до печката. И да галят корема с унесен поглед.
А, и да сочат с пръст другите на мегдана. Абееее. Хич не съм сигурна, че са по-добри родители от другите, със съмненията и тревогите.

# 60
  • Мнения: 3 251
Целенасочено се прави дете, ако и двамата искат да имат деца. Отдавна сме минали периода, в който жените трябва непременно да раждат деца и да стоят пред печката. Не бива никола жена, само за да угоди на партньора си, да забременява с нежелано дете. Как до стане то стойностен човек, ако майка му го мрази.
Авторката да беши седнала да си поговори откровено с бащата, за плановете и желанията си за живота си. А не да се надява на спонтанен аборт.
Вместо да искаш съвети тук, наистина си поговори с партньора си много сериозно.
Да така трябва да е. Но не е.

# 61
  • Мнения: 1 864
Разбира се, че всички ще са нещастни ако авторката не се осъзнае, не спре да се самосъжалява и не се вземе в ръце.

Представата, че щом "гушне бебето" ще започне да примира от любов към него, ще й дойде майчински инстинкт и всичко ще се нареди някак от самосебе си, е също толкова идеалистична и лъжлива, колкото и тази за това, че всяка бременна примира от щастие и си гали корема с отнесен поглед.
При някои може да се е получило, при друго обаче не става.
Трябва да си промени нагласата още отсега и да приеме по-позитивно това, което я чака.

Голям мерак в тоя форум да се дава наклон на другите потребители какво да пишат.  Чак някои не казват нищо по темите, а само се включват за да нахранят останалите и да им кажат колко неадекватни са им мненията Joy
Гледам подели някаква кампания против агресията и обидите във форума. Е, как да стане като 90% не търпят различно мнение и не правят нищо друг тук освен да хейтят по останалите? Няма да се получи в този форум никога.


А аз не видях нито една тежка дума към авторката. Нито една! Даже сме доста меки.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 36 740
Мисля някой ден да си поговоря с моята дъщеря за тия неща. Когато е достатъчно голяма за да ме разбере. Защото не е хич невероятно и тя да мине през подобен момент един ден и не искам да се чувства нещастна и неразбрана.

# 63
  • Мнения: 11 154
Направих си труда да прегледам предишните постове на авторката. Момичето е забременяло на 19,  на практика - още дете. В разгара на паниката покрай коронавируса, когато ни в болница да идеш, ни консултации спокойно да посещаваш... Чела е в бг-мама за ужасиите в АГ болниците и допълнително се е наплашила от раждането (то раждането в България си е хорър стори, не е да няма за плашене). И сега искате да подскача от радост и я обявявате за луда?

Според мен всеки, който реагира по друг начин в нейната ситуация, би бил по-съмнителен за психодиагноза Simple Smile

# 64
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Станалото станало, времвто не може да се върне.
Сега пред авторката стоят два пътя- или да се вземе уръце, ако трабва да потърси психолог, но да отработи емоциите си, защото само с нищоправене по въпроса и вглъбяване в тези твърде тревожни и опасни, за мен, мисли нищо няма да постигне, или да помисли още отсега за отказване правата от детето.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 14 693
Цитат на: Параход
...Чела е в бг-мама за ужасиите в АГ болниците и допълнително се е наплашила от раждането (то раждането в България си е хорър стори, не е да няма за плашене) ...
Според мен всеки, който реагира по друг начин в нейната ситуация, би бил по-съмнителен за психодиагноза
Направо масата жени са за психодиагноза, в България само който е в депресия, той е нормален, раждането в българска болница е нещо ужасяващо, по-добре вкъщи сама да родиш, а жените с щастливи бременности жадуват да са боси, бременни и бити.

----
На авторката не знам какво да и кажа, освен да и пожелая всичко да се намести постепенно след раждането. Депресията няма нужда от логична причина, за да е истинска, но пък хубавото е, че повечето депресии и страхове около бременност и раждане отшумяват.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 16:05 от Магдена

# 66
  • Мнения: X
Авторката се скри и ни гледа сеира. Според мен е пързалка. Ако нее пак казвам момичето има нужда от помощ.

Защо да е пързалка? Каква ми е ползата?

# 67
  • Мнения: 4 660
Всичко е от хормоните изтрай още малко.

# 68
  • Мнения: X
Казах, че имам мъж, но по-уместно е да кажа гадже, защото не сме женени. Той иска детето, но според него говоря глупости и се лигавя. Като си представя живота ми след няколко месеца ми иде да избягам някъде далеч и да се отърва от всичко.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 14 693
Твоите близки как се отнасят към всичко?

Не знам дали ще помогне да ти го казваме, но това, което предстои, не е страшно, наистина. Иначе всички да сме избягали. Масата жени в България все пак не сме луди, нито, каквото и да твърдят някои, сме любителки на подчиненото положение до печката. Все пак е важно да имаш подкрепа от близки. Нямам предвид само бащата.
Разбирам, че депресията, също както и страховете, са въпрос на "химия", но все пак може би мисълта, че в действителност не е страшно, би помогнала поне малко.

# 70
  • Мнения: 7 421
Параход, надявам се, че се шегуваш. Тотално погрешна интерпретация на ситуацията.

# 71
  • Мнения: 11 154
Параход, надявам се, че се шегуваш. Тотално погрешна интерпретация на ситуацията.
Не се шегувам - хиперболизирам по-скоро. Но имам дете, малко по-малко от авторката, което изпадна в страхове и хипохондрия от всичките заобикалящи ни простотии с вируси, карантини и медийни истерии. Оправяме се лека-полека, но мога да си представя какво е да си И бременна точно в тази обстановка. Предвид че бременността и майчинството не е малко изпитание и в "мирно време".

Пък и изглежда, че мъжът, забременил врачанското моме, не е от най-отговорните и емпатични. Дано греша.

# 72
  • Мнения: 578
Казах, че имам мъж, но по-уместно е да кажа гадже, защото не сме женени. Той иска детето, но според него говоря глупости и се лигавя. Като си представя живота ми след няколко месеца ми иде да избягам някъде далеч и да се отърва от всичко.
Винаги можеш да оставиш детето на баща му за няколко часа, дори и да кърмиш, и да излезеш с приятели. Да имаш време за себе си. Дори и най-отдадените майки искат да избягат поне за малко. Ако пък има и баби да помагат още по-добре. Съветвам те да не отказваш помощ, ако мислиш, че няма да се справиш, особено в началото. И не приемай всеки съвет на доверие. Чети, питай и намери отговорите, който според теб са най-правилни.
А дотогава отново поговори с гаджето, накарай го да те изслуша и ходи на прегледи редовно.

# 73
  • Мнения: 159
Авторке, прочетох старите ти мнения. Яко те е шубе и това поражда допълнителни негативни емоции у теб. На всичкото отгоре гаджето ти обяснява, че си лигла. Така де, лесно е когато на него нищо не му се случва.

Решила ли си как и къде ще раждаш? С такива страхове и паники дали не е по-добре секцио?

# 74
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
То, пък, секциото щото е песен. Не заблуждавайте жената. Всичко е въпрос на организъм, нагласа и праг на търпимост. И за секциото, и за нормалното.
Но хората са измислили упойки и обезболяващи за тази работа. В 21 век сме, не е като да раждаш на нивата.

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 14 693
Естествено раждане, в нейния случай задължително с упойка, ми се струва най-добре и на мен. И с оглед страховете и (при операцията нямаш контрол върху случващото се и също можеш да изпиташ страх какво става, вкл. от опит го казвам), и иначе. Но тя ще си прецени, ние няма как; пък и явно не това е главният и страх.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 509
Не се самонавивай. За Враца не знам, но в София има много добри лекари. Сега е моментът да проучиш лекар и да му се довериш, така и тревожността ти ще намалее.

# 77
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Всяка жена таи страх дали раждането ще премине както трябва. Това е напълно естествено и нормално. Но не трябва да се вглъбяваш в подобни мисли. Имаш достатъчно врвме да проучиш добри лекари и клиники.

# 78
  • Мнения: 109
Раждала съм секцио и си се разхождах на другия ден, разбира се дават ти парацетамол за болката първите 3-4 дни. Имам много хубав спомен от самата операция. Изобщо не е страшно.

# 79
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Да, за някои не е страшно. За други е кошмар, за който не искат да си спомнят. Затова казвам, че е въпрос на личен опит. Нито е добре да имаш прекалено нереалистични очаквания, нито да си наплашен до смърт. Отиваш и каквото сабя покаже.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 14 693
Анестетик, ама не си отишла с нагласата, че може да умреш или квото там друго си навива авторката, предполагам? Освен че всичко е минало по конец.
Щото и аз по време на последното ми секцио, хем нямах някакви особени предварителни страхове, при някакво непредвидено кървене (ти си в съзнание и чуваш какво се говори), щях по едно време леко да умра от страх. Проблемът не се оказа изобщо сериозен, но... Аз самата съм човек, склонен към тревоги и страхове за здравето и знам какво е, а само мога да гадая какво би и било на авторката в подобен случай. Не защото има кой знае какво основание, а защото е уплашена предварително. За нея начин, при който гарантирано да няма притеснения, явно няма, гадаем кой би бил най-малко плашещият.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 36 740
Не се притеснявай, те и след секциото ще те изритат от леглото още на следващия ден. И щеш, не щеш, ще вървиш.

# 82
  • Мнения: 687
Раждала съм секцио и си се разхождах на другия ден, разбира се дават ти парацетамол за болката първите 3-4 дни. Имам много хубав спомен от самата операция. Изобщо не е страшно.

И при мен същото.

# 83
  • Мнения: 11 572
Стъпала.
Родих нормално, за три часа от започването на болките.
През цялата бременност слизах и качвах стъпала.
Няма страшно. Щом дотук си устискала, още малко напън.
Стискам палци, и да се похвалиш после.Simple Smile

# 84
  • Мнения: 69
Не мога да приема такова мислене, предвид колко семейства искат дете. Но няма как да съдя момичето, защото не нося нейните обувки.
Скъпо момиче, сега едва ли ти е до сладникави приказки колко прекрасно и какъв дар от Бог е едно дете. Затова ще опитвам да ти дам малко кураж. Първото и най-важно е, че до теб има хора, които те обичат. Сигурна съм, че ще ти помогнат или поне твоят мъж. Второ- ако мечтите ти за кариера са реалистични, то знай, че животът не свършва с появата на детето. Имам позната, която роди на 20, учеше в това време. Но завърши редовно със своите колеги. Сега работи по специалността си, а вече има три деца! И да вмъкна, че е млада майка с три деца и кариера. Детето не е пречка, то е стимул да бъдеш още по-добър във всичко, което вършиш. И трето - когато учих медицинска етика огромно впечатление ми направи темата за отговорността към детето. Имай предвид че това е животът на друг човек, който не може да се грижи за себе си. Ние не може да взимаме решения за неговото бъдеще. Трябва да му дадем възможност да расте, да се образова, да стане човек. Това сигурно те плаши - ще си отговорна за друг живот. Но тук трябва да погледнеш не навътре към себе си, а навън - дай шанс на детето да живее в нормална семейна среда, да порасне, да стане човек.
Обърни се към психолог, сподели с него и ще ти олекне много повече, отколкото тук във форума.
Желая ти успех и дано след няколко месец пак ни пишеш, че вече всичко е различно.

# 85
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Психолог, споделяне с най-близките, изливане на всички емоции, не задържай всичко в себе си. Намери си хоби, чети книги, отвличай си мислите. Мисля си, че ти  всъщност ще си добра и грижовна майка, и че ще обичаш детето си. Хората, които са склонни да неглижират и тормозят децата си не биха се замисляли изобщо по  такива екзистенциални теми в търсене на решение на ситуацията. Те имат малко по-първично устроено мислене.

Истинската депресия не се оправя със “стегни се”, за съжаление. Трябва адекватна професионална помощ и подкрепа от близките.

От личен опит мога да кажа, че да имаш дете е страхотно, затова се реших и на две и то породени. Но е нещо ново, различно, животът се променя, стресов момент е и самата бременност и в комбинация с разбърканите хормони не се знае накъде ще избие.

# 86
  • Мнения: 11 154
Не мога да приема такова мислене, предвид колко семейства искат дете.
Също толкова важно е да приемаме и всички онези семейства (и жени!), които не искат.
Иначе разумен и положителен пост, отметката ми е принципна.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 36 740
Не разбирам защо винаги, ама абсолютно винаги, в подобни теми (или такива за аборт) се намесват такива, които искат дете, но не могат да имат. По-добре ли им става като начукат канчето на друг...

# 88
  • Мнения: 1 307
Мило момиче, надявам се съумяваш да игнорираш постовете , в които някой си позволява да те обижда.
Не си лигла, не си превзета, не си страхливка, не си  "лоша"майка и няма да съсипеш живота на детето си.

Ти си един нормален човек, който има чувства.
Повярвай ми :има хиляди жени, които са се чувствали и се чувстват точно като теб..
Просто заради околното мнение,че всяка жена трябва да стане майка и трябва да бъде щастлива, нямат кураж да си признаят чувствата. За разлика от теб. Simple Smile
Ти си смела и това ще ти помогне да се справиш със ситуацията.

Съветвам те да се обадиш на Анумус. Това е фондация, която подкрепя жени и деца жертви на домашно насилие, но имат знанията да помогнат и на теб.
https://animusassociation.org/

А сега си поеми дълбоко въздух. Усети тялото си, почувствай собствената си сила и знай,че всичко ще бъде наред.
Каквото и да предприемеш.
Успех!

# 89
  • Мнения: 842
Все едно слушам себе си преди година и половина. Спокойно, това е нормално,  след като родиш също нормално може да се чувстваш зле. Аз истински обикнах малката когато започна да ми се усмихва. Всичко ще бъде наред. И не слушай злобни коментари, не можем всички да сме еднакви и да милеем да ставаме майки. Това, че се чувстваш така не те прави лош човек, нито значи че ще си лоша майка. Ще видиш. Simple Smile
Животът продължава и след като имаш дете, всичко пак е хубаво.

# 90
  • Мнения: 2 721
Около мен де що майки видях в депресии, всичките бяха млади. Явно трудно преживяват ограниченията и липсата на предишния социален живот. Та вярно си е, по един начин се гледа дете на 20, по друг на 30, но аз съм абсолютно за втория вариант. Родих малко преди 35 и ни депресия ме гонеше, ни носталгия по купони и заведения, защото се бях наживяла. Пък и стабилните нерви са си предимство, докато на 20 човек още не си е научил някои уроци и рядко му е увряла главата.
Не съм съгласна с това за ограниченията, разбира се не важи за всички. Аз родих на 21, съзнателно и детето ни беше планувано. Никога през тези 4години не ми е липсвало нищо от избореното, домошар съм и не ме влекат дискотеки и барове, взех си “полагащото се” преди детето. За мен детето ми е най-ценното нещо в света и дори често изпитвам носталгия към първите моменти и месеци, защото минаха неусетно.
Началото за всички майки е трудно, защото е непознато и заради многото непоискани съвети от познати и непознати, които допринасят за страховете ни в отглеждането на дете.
Детето е най-голямата отговорност и наистина трябва да се пристъпи към тази крачка отговорно и с мисъл. Авторката е прекалена в думите си, грозно е да се говори така. Следродилната депресия е едно, това нейното не знам как да го нарека. По настроението и в поста усещам , че нещата няма да се променят и след като роди, което не е добре. Трябва задължително да потърси помощ.
Знам за случай в който майката е изпаднала в супер тежка депресия и са и минавали самоубийствени мисли, работила е с психиатър и накрая се е наложило да се лекува в институция, много беше зле положението. Не знам какво се е случило след това, надявам се да и е светнала лампичката и да се е оправила.

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 22:24 от __MM’s

# 91
  • Мнения: 5 406
Наистина има някои коментари, които са малко по-резки и директни, но и в мислите на авторката има доста смущаващи неща. Особено това, че се надява на аборт, за мен надминава границите на нормалното притеснение от бременността, раждането и гледането на дете.

Mysteriouss, най-добре е да си наясно, че от тук след раждането следват много безсънни нощи, нерви, напрежение.
Ако смяташ, че няма да издържиш и бебето може да пострада, търси вариант някой да ти помага или направо да го гледа друг.

Сега всички ще ме нападнат, че съм лоша, че съм груба.
Нека обаче не забравяме, че когато вземеш решение да родиш едно дете (без значение от мотивите), от този момент, животът и сигурността на детето са с преимство. В крайна сметка то не е виновно, за чуждите решения и не може да искаме то да умре, само защото сме си проминили мнението.
Ако майката по време на бременността наистина и реално се надява да абортира, за мен това е сигнал, че бебето може да бъде отглеждано в опасна за него среда.
Ако утре на майката и падне пердето и в яростта си вземе и го разтърси по-силно?
Не случайно има "синдром на разтърсеното бебе", защото е често срещано явление, когато родителите изпаднат в безсилие и безизходица. А подобни действия са с потенциално фатален край за детето.

Няма абсолютно нищо лошо, че авторката споделя истинските си чувства.
Както и няма нищо срамно в ситуацията, в която е изпаднала.
Mysteriouss, опитай се да се стегнеш и поне да направиш реална оценка на ситуацията си. И най-вече на това, дали отношеноето ти към бебето би донесло риск за неговото здраве и живот.

# 92
  • Мнения: 842
Хора,  как мислите че се чувства една жена с тия коментари от ваша страна?Ами не сте прави. Аз имам дете на година и месец. Почти не съм имала безсънни нощи. В момента съм още будна защото до сега имах приятели на гости,  бебето си спинка сладко (живеем в къща с двор). Не съм спирала да се виждам с приятели. Ходихме и на море с бебето още миналата година и си изкарахме супер. И тази ще ходим.
Аз не съм домошар и не съм се наживяла. И аз съм плакала докато бях бременна и си представях най-страшните сценарии заради такива като вас. Не е страшно да имаш бебе. Отговорност е като всичко друго. Както си отговорен за своето здраве, така и за детето ти.
Престанете с този назидателен тон, защото почвам да се опасявам, че не момичето е за психиатър, а всички вие тук.
Гледайте си подредените животи и недейте да скапвате живота на другите. Знаете колко е чувствителна една бременна.  Толкова злоба се излива от вас, явно не сте щастливи, но не разбирам перверзно удоволствие което изпитвате да мачкате другите.

# 93
  • Мнения: 39 474
Момичето Е за психиатър и то спешно.
За всичко друго съм съгласна.

# 94
  • Мнения: 109
Mysteriouss , това, което бих могла да те посъветвам е всеки път, когато те нападнат тези лоши тъмни мисли, да се досещаш за една ИСТИНА - а именно, че всичко в този живот преходно. Ситуациите, хората, периодите, мислите. Всичко идва и си отива.
Отиди на църква и пожелай да разговаряш със свещеник. Обясни му по същия този откровен начин, както и тук, как се чувстваш. Той най-добре ще ти обясни, че тези мисли и чувства са лъжливи, целят да те заблудят и да те измъчват. Те не идват от теб, а от един, който обича да напада уязвимите....Не му се връзвай. Не го оставяй да постигне целта си.
Нищо страшно и ужасно няма в това да си бременна и да имаш дете. Всъщност е едно от малкото неща, които истински си струват в живота...и го осмислят.

# 95
  • Мнения: 215
Аз дълги години бях на мнението на Mysteriouss. Абе направо мразех децата и цялото пискане и олелия около тях, смятах ги за малки паразити и силно се бунтувах срещу стереотипа, че една жена си е осмислила живота само ако има дете... Последното още го мисля... Но пораснах, забременях и сега имам един малък вагабонтин, който ми е най-скъпото.
Мила авторке, само на 20 години си и смятам, че реакцията ти е сравнително нормална. Каквото и да си говорим в днешно време на 20 си още дете. Щом изпитваш тези чувства явно не си била готова за дете, но вече си взела решението за го задължиш и сега и да се вайкаш и да се тръшкаш времето назад няма да се върне. Бременноста, колкото и да е лека при някои, си е досадна работа - ставаш супер подута, топло ти е, не можеш да ядеш суши и да пиеш вино и те хващат нервите. Искаш да крещиш с все сила колко си прецакан, но единственото което правиш е да се клатиш като лодка в бурно море от хладилника до дивана. Секс и да ти се прави корема ти пречи, а и не се чувстваш особено красива и на всичкто отгоре хормоните ти дават на късо отсякъде. Да, не е cool, ама истината е, че трябва да стискаш зъби и ще мине. Все пак са само 9 месеца, не оставаш така завинаги. Раждането ти се струва страшно като на всяка жена, но истината, че не е. Дори е облекчение, защото след това вече не си бременна и си сама в тялото си. Дали секцио или нормално ти е рано да го мислиш, защото това ще ти каже докторът в 9 месец. Спомням си аз много исках да родя нормално, защото адски ме беше страх от спиналната упойка, а и не исках да имам белег. Еми да ама не, наложи се секцио по спешност и като опря ножът до кокала и стиснах зъби и мина и въобще нямаше връзка със страшната картинав главата ми. Всичко си е в настройката - налагаш си да се стегнеш и минават нещата, на другия ден си налагаш да станеш и да ходиш и така лека по лека всеки се справя.
Майчинсвото също не е песен, ама не е и края на света. Може да си видиш бебето и да се влюбиш, но може и да сметнеш, че е ужасно, ама си е твоето... Да, бебетата понякога са досадни и се вкопчват е майка си, но това е защото тя е целия йм свят. Знам, че е адски страшно да си всичко за едно малко и беззащитно същество, но ще пораснете заедно и ти ще станеш по-отговорна,а то няма да е все беззащитно. Свободата си зависи от теб, ако седиш и си мислиш как няма да излезнеш от вкъщи - еми няма. Ще се наложи да ангажирате бабите, бащата ще се включва, ти трябва ще учиш и докато си завършиш бакалавъра и малкото вече ще е на градина и ти ще си по-спокойна. Аз също си мислех докато бях бременна, че заведение няма да видя след като родя, но не стана така. Ние баби нямаме, но когато имам нужда бебето го оставям на бащата и излизам - вечерям с приятелки, ходя в мола. През уикендите ходим навсякъде с бебето - на море, на планина, на ресторант и на кафе, абе където се сетиш. Да, апартамента е хаос понякога и не винаги има манджа за вечера, ама пък винаги е весело.
И въпреки това има дни, в които се чудя какъв ли щеше да живота ми без бебе и това е нормално и е ОК. И след като родих бях в депресия 10 дни и искаш да заколя мъжо, но се на ревах като магаре под душа, оставих го да гледа малкия и се наспах.
Бебето не е целият ти живот, а е част от него. Ти си личност, а не само майка, така дишай дълбоко и трудностите ще минат.
Като човек, който е страдал от тежка депресия, искам да ти кажа че разговор с психолог винаги помага и ако то дойде too much, недей да таиш омраза към малкото в себе си, а поговори с някой. И вече ако не можеш да преодолееш това да имаш дете - можеш да го дадеш за осиновяване.
.

# 96
  • Мнения: 3 745
Потърсете помощ от специалист възможно най-скоро.

# 97
  • София
  • Мнения: 474
Вие имате една предродилна депресия. Още в понеделник посетете психолог /не психиатър/ Защо сте чакали досега? Не сте ли споделили с личният си лекар или генеколог? За съжаление тези депресии са доста повече отколкото преди 20 години. Но с правилен подход ще преодолеете  ситуацията. И не слушайте съветите да се откажете от бебето си! Голяма грешка ще е! Успех и незабавно посетете ПСИХОЛОГ.

# 98
  • София
  • Мнения: 12 006
Вие имате една предродилна депресия. Още в понеделник посетете психолог /не психиатър/ Защо сте чакали досега? Не сте ли споделили с личният си лекар или генеколог? За съжаление тези депресии са доста повече отколкото преди 20 години. Но с правилен подход ще преодолеете  ситуацията. И не слушайте съветите да се откажете от бебето си! Голяма грешка ще е! Успех и незабавно посетете ПСИХОЛОГ.
Според мен не е само депресия, а осъзнава, че вече няма да е център на внимание за родителите си и за гаджето си, а е едва на 20г.,  ще трябва да се съобразява с детето, да го гледа и да е ангажирана основно с него, освен това има и едни други страхове, някои дори породени от гледане на филми Trollface Отделно че ще й създаде физически дискомфорт - бременността и раждането - абсолютна досада. Паразитирало било. 🤪 Ми да беше ползвала предпазни средства.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 178
Аз преди 15 години имах подобен момент ...
Детето се очакваше да има проблеми.
Всичко после се оправи, но и досега изпитвам вина, че не г исках в тежките ми дни ...Даже си мисля, че здравословният проблем е свързан с моето отношение ...
Потърси помощ от специалист.
Помни, че като видиш малките очички и усмивка, всичко ще отмине.
Няма да обичаш друго същество, колкото бебето си.
Бъди силна и го обичай.
Не се страхувай да си майка Simple Smile
Безценно е
Упех и много сили.

# 100
  • Мнения: X
Хиляди съвети за психиатри, момичето се отказа да пише. Мила, сигурно за пръв път пишеш тук, където всички са перфектни и майчинския им инстинкт работи от зачеването, даже някои казват, че са усетили кога са заченали Joy
Знам какво е дупка, дълбока, черна и все едно с гладки стени, от която няма как да излезеш. Аз се чувствах така в началото на бременността си, която беше така чакана и мечтана от мен. Няма нищо страшно в това да не скачаш от радост, не се бичувай за емоциите си. Ще ти дам нова гледна точка. Ти си на 20 , когато детето стане самостоятелно, ти ще си тепърва в разцвета на младостта си и ти предстоят страхотни емоции, излизания, морета, дискотеки, и там каквото си мислиш, че ще ти липсва. Един вид ще се отървеш рано, както му казват 😂 виж ние на по 30-35 ,които раждаме, малко сме по-осъзнати, ама за нас мача приключва повече отколкото за теб, че докато стане да се оправя само, ще сме надживели повечето забавления. Не приемай, че детето е край на нещо, а че ще ти бъде приятелче, с което ще се забавляваш, смееш, ще плачеш, изобщо сигурна съм ще си добра майка. И още нещо, въпреки състоянието ти, се грижи за себе си, ако ще насила да е, хапвай добре, ходи си на всички прегледи, следи си здарвето, пускай си всички изследвания!!! Пак казвам ако ще насила да е , ще оцениш съвета ми след време, просто ме послушай. Успех и не се шашкай толкова, дай го малко като приключение. Heart

# 101
  • Варна
  • Мнения: 36 740
Стига де, някои написахме, че и при нас е било подобно положението. На всичко отгоре аз като родих на почти 35, сега дъщеря ми е на 8 и хич не съм се отказала от живота и забавленията. Е, на дискотеки не ходя, но те и преди не са ми били страст. Обаче детето е достатъчно голямо и въпреки че си го гледам сама, има баба и дядо, които с кеф изкарват по няколко дни лятото с нея, така че аз миткам с приятелки.

За съжаление, авторката вероятно няма да схване поста ти правилно. Тя е на 20. Не е една идея по-улегнала като нас. На тази възраст няколко години изглеждат цяла вечност и да ги жертваш за бебе, докато приятелките ти се скъсват да живеят, се доближава до края на света. Така че идеята за психолог (не психиатър, има съществена разлика) си е много добра. Ще й помогне да си изясни усещанията, причината за тях и начин да ги тушира.

# 102
  • Мнения: 423
Имам позната на моята възраст (36) с 3 деца -16, 14 и 10 г. Жената си живее живота - барове, екскурзии и т.н., а аз тепърва второ бебе ще гледам, другото няма 3 г. Всеки според своята гледна точка може да си направи изводите, ама аз си мисля, че животът тепърва ще се разтваря пред авторката. То повече аз трябва да се депресирам 🤣 В най-смелите ми мечти за баловете на децата ще си подарим круиз като немски пенсионери 🤣🤣🤣

# 103
  • Мнения: 3 159
Аз исках бебето, даже следях овулацията, но 2-те черти са най страшното нещо. Сега има моменти, които се радвам и други, които се ужасявам. При мен проблема е, че ще трябва да поработвам през майчинството. Ако не беше това, сигурно нямаше да ми пука толкова. Чета теми за ревящи нов стоп бебета, за майки, които не знаят къде се намират и съм в паника. Добре, че МП работи същото като мен и ще може да ме отмени в случай на спешност.
Надявам се бабата да помага, обмислям вариант и за почасова бавачка ако се наложи.
Чета теми тук и гледам, кое другите са споменали, че ги е улеснило. Не държа да е кърмено бебе, ако ми е удобно, ще го правя, ако не АМ. Ще пробвам и капки за колики, кремчета за зъби, абе всичко, което може да помогне.

Сестра ми роди рано, като теб. Сега децата и си имат собствен живот и тя си наваксва всичко, което е изпуснала.
Успех, всичко ще се нареди.

Последна редакция: нд, 19 юли 2020, 15:56 от bubanka

# 104
  • Мнения: 18 744
Момичето има и по-различни от обикновените страхове през бременност, само да кажа. Спешно всички роднини да помагат + специализирана помощ. Ще мине, но трябва съпорт - не знам какъв...

# 105
  • Мнения: 54 651
На 20 години и аз бих се ужасила да съм бременна.
Но вече е късно и трябва да решава дали ще си го гледа, или ще го даде за осиновяване.
Няма да е лесно решение.

# 106
  • Мнения: 1 755
Съвсем нормално е да се страхува, отговорността е голяма. Но, хванала си се на хорото, ще го изиграеш докрай. Раждаш и ще ти помагат роднините ти и бащата. Млада си и бързо ще си върнеш формата. Колкото повече детето расте, толкова повече ще става връзката ви силна. Да станеш майка по-рано е по-добре, вярвай ми. Успех и не се отчайвай!

# 107
  • Мнения: 21
Потресена съм......Само ще ти кажа , че когато родих първото си дете , не можех да си представя , че животът ми би бил по-хубав  без него! Да , ще имаш  трудни денонощия,  до годинката ми се случваше да искам да го оставя и да бягам надалече.. Бременността ми беше най-хубавото нещо, което ми се е случвало! Е, имахме разногласия относно някои идеи около отглеждането и възпитанието с моя съпруг но знам че съм влюбена  в детето си и всеки ден не забравям да му кажа че е най-хубавото нещо което ми се е случвало в живота!!! Не разбрах какво имаш предвид свободата?
Скъпи майки, стига сме съдили ! Има жени, които не исккат да  бебета!! Категорично отказват дете и идеята някога да имат дете.  Лична нагласа ли е, не знам. Аз също се страхувах от аборти и раждане, но когато ги прежиееш някак разбираш че има по-страшни неща от тях - да изгубиш детето, което имаш, да изчезне, да се превърне в ангелче!!! 
Пожелавам на въпросното момиче да се отърси скоро от тези притеснения и черни мисли, Дано забрави всичко щом гушне бебето си. Не разбрах за свободата - Аз и на барове съм ходила, на фитнес на море без него на екскурзии, работя.  щом има подкрепата на роднини и съпруг, свободата е налице !

# 108
  • Мнения: 54 651
Хайде стига глупости сте писали.
Потресена била.
Момичето си признава и търси помощ.
Не е задължително всяка жена да иска дете.
Като вземете да ги пишете разни високо морални обвинения, страх да го хване човек.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 36 740
Хайде стига глупости сте писали.
Потресена била.
Момичето си признава и търси помощ.
Не е задължително всяка жена да иска дете.
Като вземете да ги пишете разни високо морални обвинения, страх да го хване човек.

Точно както във всяка тема за аборт веднага изскача някой да реве, че това е убийство и как сума жени искали деца ама не можели да имат.

# 110
  • Мнения: 54 651
Да, същата работа.
Убийство било. Никой не убива желано бебе.
За да е нежелано, значи има причина.
Едно дете е ангажимент за поне 20 години. Не е само да го родиш.

# 111
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
И никога не съм разбирала, защото всички те "надъхват", че най-лошото тепърва предстои Grinning
Бременна и си си ок, не ти е лошо - "О, чакай да почне да тежи, киселините..", нищо драматично ти няма до края "О, раждането чакай да видиш къв ужасен ужас". Роди се без ужас по степен безкрайност и е некво спокойно спящо нещо - "Охо, сега като почнат коликите". Вземе, че няма колики - "Оо нищо не си видяла, сега зъбите.. пък като проходи, пък бебешкия пубертет..", а и финал " Е то малки деца лесно се гледат, ма да видиш като порастне" Bowtie

Или любимото ми на бременна - "О момче.. Пф мн трудни бебета момчета, колики, лепки" "Леле близнаци, това не си го представям как се гледат, Пф ужас по две"
Все едно можеш да си го избереш, промениш или нещо. Grinning

Не казвам, че всичко е цветя и рози, ма не е пък само ужас и кошмари.

# 112
  • Мнения: 18 744
Аз пък не разбирам какъв е смисъла супер много да успокоявате момичето, че всичко това е нормално. Едва ли чак толкова крайни сте били в мислите си за децата, като сте били бременни. Да, може и да е нормално сега да е стресната, но е добре за всички за в бъдеще да излезе от това състояние по някакъв начин. В този смисъл не виждам нищо полезно да сравнявате нейното състояние с това, че ви било страх и вас и подобни. Няма как тя да е с тези мисли в главата и да си повтаря, че така е с всички (защото не е ), трябва да работи над себе си и да търси помощ. Иначе как ще си гледа детето??

# 113
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
И аз не виждам смисъл в това да я окуражавате. Подобни мисли са доста тревожни. Ако е депресия, тя може да доведе до доста опасни последствия. Никой не може да гаранира каква майка ще е и как ще реагира на новороденото, колкото и да я успокоявате, затова да се обърне към специалист, а не към женски форум.

# 114
  • Мнения: 697
Знам , че ще бъда нападната от много жени тук ...но , ето да ти напиша и моето мнение .
Всеки трябва да носи отговорност за действията и постъпките си . Решила си да задържиш това дете , то е твое и на мъжа до теб . Резултат от чувствата и действията ви . То е малка , беззащитна душа която ще има нужда от Вас ( или хора )които да го обичат и да му покажат света . Свободата ти , тя си е твоя и я ограничава само мисленето ти . Да няма да е както преди , но може да е много по - хубаво - това също зависи от теб и мъжа до теб . Повечето тук ти предлагат помощ от родителите - тук аз съм в напълно различна позиция . Вашите родители са си изгледали децата , това което расте в теб си е ваша отговорност . Родителите Ви нямат нужда от поправителен изпит по родителство с внуците !!!! Дайте си време с мъжа и детето ви ( ако решиш да го задържите) и се научете да бъдете семейство . На вас ще ви е за първи път да сте родители , но не забравяй , че и детето ви за първи път е бебе и това няма да се повтори . Търпение и разбиране нуждите на другия ( без значение дали е дете , мъж , жена ) . Каквото и да решите надявам се , че няма да си поредния случай който малтретира и унищожава детски мечти и надежди . Ако не можеш да се справиш , както написах и в предния пост - потърси психолог . Отиди на училище за родители . Превърни минусите в плюсове .

# 115
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
А къде е смисълът да й набиваме канчето и да сипваме с големия черпак как всичко от тук нататък ще става мега гига зле и е абсолютно ненормална?
Не видях някой да казва, че не трябва да работи по темата, не видях някой да отрича необходимостта от разговор със специалист. Ама и да се раздават категорични заключения как ще си умори детето и подобни не е твърде адекватно.

# 116
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Кой набива канчета? Аз тук виждам само галене с перце.
Имаше един- два по- остри коментра, но всеки има право на мнение, в края на краищата.

# 117
  • Мнения: 842
Аз не я галя с перце, но казах че се чувствах по абсолютно същия начин, даже и мисли за самоубийство съм имала. Сега си гледам детето и нямам такива проблеми. За това я окуражавам, за да знае, че това че се чувства така в момента, не значи нищо. Каква майка ще е времето ще покаже, но да не забравяме че и това е супер субективно. Ето по-нагоре са казали, че бабите и дядовците не трябва да помагат. На мен пък ми помагат много, малката ги обича и четиримата, супер общителна е, не е залепена за мен, което ми дава известна свобода и въздух.
Всеки намира своя начин. Според мен авторката отдавна не чете форума заради "доброжелатели".

# 118
  • Мнения: 3 159
Добре е да получи колкото се може повече помощ - от специалист, от семейство мъж, както сега така и след като роди. По добре да се окуражава, отколкото да и се казва да го остави за осиновяване.

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 14 693
Абе, какво осиновяване в тоя случай, бе?!
Цялото останало семейство, предполага се, иска детето (кой ги пита, нали, даже бащата кой го пита), самата майка също не е сигурна, само е уплашена и депресирана, и вие припявате за осиновяване, щото то, нали, е по-лесно и по-безконфликтно решение. Astonished

И какво е това, да се обяснява, че родителите нямали задължение да помагат - ние също знаем, че нямат, но без тяхната (и всяка друга) помощ ще стане по-лошо.

# 120
  • Мнения: X
Като казах, че съм се надявала на спонтанен аборт имах предвид в началото, а не сега, защото то вече си е човек. Не искам да му се случва нищо лошо нито пък ще поставя живота или здравето му в опасност. Искам просто да не съм ангажирана с него, да не се лепне за мен и на моменти не понасям факта, че съм бременна и ме хваща яд, че не направих аборт. А това, че съм си намразила живота и съжалявам безкрайно много, не е лъжа. Не само заради самото раждане - ще го преживея някакси, надявам се. Мисля, че си травмирах младостта напълно излишно и безмислено.

# 121
  • Мнения: 1 167
Аз горе долу се чувствах по същия начин. Странно, непознато, различно. Исках си стария живот. Съжалих сто пъти, ревах, тръшках се. Явно яко ме беше ударил хормона. Не бях на себе си, а исках деца преди. Исках го отчаяно и когато беше факт дадох назад. С никой не споделях мислите си. Но пък ме загложди едно любопитство към 7-8 м. Какво ли точно има в корема ми Simple Smile И ето изтекоха 9 месеца, че и подминах за карък и нервна, бясна отидох да раждам секцио. Бясна на целия свят, най-вече на мъжа ми. Пльоснах се на операционната и нямах търпение час по-скоро всичко да свърши. В такава паника бях, че се наложи пълна упойка. Когато се събудих акушерката ми показа една главичка с многооо коса и дебели бузки. Аз не знам къде се намирам, но тя ме пита искаш ли да го целунеш..... и го целунах. Превъртях на 360 градуса. Не знаех как да го обичам, но исках да го закрилям. Може би тогава се проявява майчинското чувство. Може би тогава, колкото и банално да звучи всичко остана на заден план. Опознавахме се, учихме се, помагахме си така, че да открием пътя един към друг  и синът ми стана най-важния ми човек. И кариера направих, и свобода имах, и с приятелки излизах, и на море ходихме, и животът ми стана по-хубав-пълноценен. Щом се реших и втори път Simple Smile Сега като се замисля, преди децата само съм си мислила, че съществувам. Истинското приключение започна с тях. Нито един успех и професионална победа не струват нищо, пред думите- ти си най-добрата майка на света ! Така, че скъпа авторке, изчакай, дерзай, повярвай, че най-хубавото е пред теб! Успех

# 122
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз съм на 35 в момента и с мъжа ми преди извънредното положение кажи речи всеки уикенд излизахме, ходехме на ресторант и кино, виждахме се с приятели, а сме с две породени деца. Сега ходим на кафе или открити ресторанти, но не много често, пазим се, ще ходим и сами на море. Майка ми помага много през уикендите и когато искаме да излезем някъде. Твоите родители сигурно нямат и 50, ще имат сили да удрят по едно рамо за излизане някой уикенд. Изобщо не чувствам животът си като пропилян, ужасен и тн. И на външен вид не съм съсипана от бременностите, даже хич.

Та ти си на 20, когато си на моите години ще имаш тийнейджър и ще можеш да си правиш каквото поискаш. И да ти кажа, дори и сега 25, 30, или 35 да ти изглеждат като бабешки години, не са. А точно тогава ти вече ще си с поотраснало дете и ще имаш свобода да излизаш и да правиш каквото ти се прави.

Според мен при теб има някакво хормонално депресивно състояние, но вече прозира и една идея лигавщина и незрялост, съжалявам, че го казвам директно. Болднатото е признак точно на това. Аз самата съм минавала през депресивни състояния, но съм съзнавала, че това е проблем, който не е по вина на децата ми, нито по моя - това са химични и хормонални процеси, стрес, недоспиване и тн. За мен не е срамно да се търси помощ от професионалист и да се говори за това, признаването на проблема е първата стъпка от решаването му. Но отчаянието и депресията са едно, а натъртването на това, че "не искаш да си ангажирана" с дете, което съзнателно си решила да имаш са си лапешки истории. Но ти си си лапе де, поне аз на 20 бях. Не знам кога и дали ще изпиташ привързаност към детето си, аз лично съм част от клишето и ги обичах още от двете чертички. Надявам се намериш себе си и разбереш, че всъщност можеш да извлечеш много ползи от ранното майчинство, не се фокусирай върху негативите. Дискотеки винаги ще има, ако това те влече, няма да избягат. Дали ще си травмираш младостта, както пишеш, зависи от теб. Ако потърсиш помощ и начин да се справиш със ситуацията със сигурност няма да я травмираш. Ще я изживееш и ще ѝ се насладиш пълноценно.

 
Като казах, че съм се надявала на спонтанен аборт имах предвид в началото, а не сега, защото то вече си е човек. Не искам да му се случва нищо лошо нито пък ще поставя живота или здравето му в опасност. Искам просто да не съм ангажирана с него, да не се лепне за мен и на моменти не понасям факта, че съм бременна и ме хваща яд, че не направих аборт. А това, че съм си намразила живота и съжалявам безкрайно много, не е лъжа. Не само заради самото раждане - ще го преживея някакси, надявам се. Мисля, че си травмирах младостта напълно излишно и безмислено.

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 15:23 от blondie_anna

# 123
  • Мнения: 1 167
Аз съм на 35 в момента и с мъжа ми преди извънредното положение кажи речи всеки уикенд излизахме, ходехме на ресторант и кино, виждахме се с приятели, а сме с две породени деца. Сега ходим на кафе или открити ресторанти, но не много често, пазим се, ще ходим и сами на море. Майка ми помага много през уикендите и когато искаме да излезем някъде. Твоите родители сигурно нямат и 50, ще имат сили да удрят по едно рамо за излизане някой уикенд. Изобщо не чувствам животът си като пропилян, ужасен и тн. И на външен вид не съм съсипана от бременностите, даже хич.

Та ти си на 20, когато си на моите години ще имаш тийнейджър и ще можеш да си правиш каквото поискаш. И да ти кажа, дори и сега 25, 30, или 35 да ти изглеждат като бабешки години, не са. А точно тогава ти вече ще си с поотраснало дете и ще имаш свобода да излизаш и да правиш каквото ти се прави.

Според мен при теб има някакво хормонални депресивно състояние, но вече прозира и една идея лигавщина и незрялост, съжалявам, че го казвам директно. Болднатото е признак точно на това. Аз самата съм минавала през депресивни състояния, но съм съзнавала, че това е проблем, който не е по вина на децата ми, нито по моя - това са химични и хормонални процеси, стрес, недоспиване и тн. За мен не е срамно да се търси помощ от професионалист и да се говори за това, признаването на проблема е първата стъпка от решаването му. Но отчаянието и депресията са едно, а натъртването на това, че "не искаш да си ангажирана" с дете, което съзнателно си решила да имаш са си лапешки истории. Но ти си си лапе де, поне аз на 20 бях. Не знам кога и дали ще изпиташ привързаност към детето си, аз лично съм част от клишето и ги обичах още от двете чертички. Надявам се намериш себе си и разбереш, че всъщност можеш да извлечеш много ползи от ранното майчинство, не се фокусирай върху негативите. Дискотеки винаги ще има, ако това те влече, няма да избягат. Дали ще си травмираш младостта, както пишеш, зависи от теб. Ако потърсиш помощ и начин да се справиш със ситуацията със сигурност няма да я травмираш. Ще я изживееш и ще ѝ се насладиш пълноценно.

 
Като казах, че съм се надявала на спонтанен аборт имах предвид в началото, а не сега, защото то вече си е човек. Не искам да му се случва нищо лошо нито пък ще поставя живота или здравето му в опасност. Искам просто да не съм ангажирана с него, да не се лепне за мен и на моменти не понасям факта, че съм бременна и ме хваща яд, че не направих аборт. А това, че съм си намразила живота и съжалявам безкрайно много, не е лъжа. Не само заради самото раждане - ще го преживея някакси, надявам се. Мисля, че си травмирах младостта напълно излишно и безмислено.
Точно така ! Пропуснах и ползите от ранното майчинство. Лично аз имам приятелка, която роди на 18, техните много и помагаха и си го изгледа. Сега е на 34 и такъв живот си живее. Аз забременях на 24. Имам дете на 4 и на 9.

# 124
  • Мнения: 54 651
Брей, то много лесно така, бе!
Тя да роди, техните да го гледат!?
Големи акъли давате. И после на 35, с голямо дете, пак да си живее живота?
Нейната отговорност кога ще е?

# 125
  • Мнения: 842
Брей, то много лесно така, бе!
Тя да роди, техните да го гледат!?
Големи акъли давате. И после на 35, с голямо дете, пак да си живее живота?
Нейната отговорност кога ще е?

Имам две лели, на които майка им им отгледа децата, те си правеха кариера. Сега са много добре, на ръководни постове и двете, децата на по 20, те цял живот са здравей живот, пътувания, кръчми, приятели...
Всеки сам избира, някои не поемат отговорност цял живот, пък не им е зле. Не са за подражание, но пък не ги и съдя , наредили са си нещата както им е угодно.

# 126
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Е за какво отглеждане става дума - 1, 2 пъти в месеца в събота някоя баба да остане с детето за да излязат с мъжа ѝ или с приятелки. Аз съм в майчинство от 2016 и сами си гледаме децата с мъжа ми, но и ние имаме нужда от глътка въздух и време за нас. Отговорността можеш да я поемаш и без да пренебрегнеш себе си като личност и без да прехвълряш отглеждането другиму.

# 127
  • Мнения: 18 744
Тук се дават съвети за цялостно отглеждане от бабите, а младата мама да си "живее живота". Това ако се опита да ми го спретне мое дете, няма да му се получи.

# 128
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Има разлика от небето до земята между спорадична помощ и цялостно отглеждане.  Ако има на кого да разчита с помощ понякога, това може да ѝ даде лъч надежда , понеже сега, от “висотата” на нейните 20 и хормоните всичко изглежда драматично и безвъзвратно. А отговорността е ясно чия е основната.

# 129
  • Мнения: 18 744
Е то стана ясно, че бащата, бабите и дядовците ще помагат.

# 130
  • Мнения: 21
Ама тя спомена, че мъжът й й казвал че говорела глупости. Вероятно не среща разбиране там и очакваната подкрепа!

# 131
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 716
На 80% от вас наистина завиждам благородно! От 2.5 г нямах и една вечер изкарана само с Мм, или едно излизане двамата. Преди месец, влязох в болница за задържане, а имахме резервирана почивка на море. Едва тогава, разбрахме че има баба сина ни! Тя отиде вместо мен на почивката. И въпреки това, смея да кажа, че 5/6те екскурзии досега с малкия и ММ са били що годе нормални имайки предвид съобразяването с бебешки режим, багаж, сън и т.н. всичко е въпрос на организиране на времето и приоритетите.

# 132
  • Мнения: 1 167
Четете между редовете. Казах " техните помагат" не гледат и детето, говоря за приятелката ми. Аз съм от тези, които не разчитат на баби. Когато казвам ходим по заведения, море и др. децата са с нас- навсякъде. Естествено се съобразяваме с тях. Когато искаме глъдка свобода аз излизам с приятелки мъжа ми ги гледа или обратно. Но това се случва рядко. И не изобщо не ми липсва стария живот, нито шумните дискотеки. Предпочитам вечер на килима в детската да нареждаме строители и да обличаме кукли, от колкото да ходя някъде. До приоритети си е.

# 133
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
По принцип във всичко най-важни са балансът и организацията. Ние сме навсякъде с децата като пътуваме, но аз за 4 години си признавам, че имам нужда и от няколко дни истинска почивка само с мъжа ми. Тази година за пръв път ни се очертава да се случи море без деца, може би защото майка ми ни съжали, че на морето с деца мъжът ми си счупи ръката 🤪 И не виждам нищо лошо човек да има потребност и от това. Посветила съм се на децата, баткото не е ходил на ясла, а направо на градина, малката също още не е ходила на ясла, като стане на 2 ще е. Нищо срамно няма, при положение, че постоянно сме заедно с децата, да имаме нужда и от глътка въздух сами с мъжа ми извън обичайното ни ежедневие с породени. Ако насреща има кой да удари едно рамо винаги е плюс. Аз лично след една разходка и чаша вино навън с мъжа ми, се чувствам заредена и успявам да разтоваря от битовизмите. Също е важен балансът между двамата родители - бащата не е някакъв придатък, който да “помага”, той също е родител и трябва да “участва” активно и в грижите за бебето, и в домакинството. Ако партньорът е на място и са екип, всичко е много по-лесно.

# 134
  • Мнения: 687
Ние сме в отбора на тези без нито половин час оставане на детето с баби, радвали са му се само покрай нас и само мъжът ми ме е сменял за да изляза до някъде и сама. Време двамата до момента (2 г и 4 м.) нито веднъж. Разбира се, че е нужно понякога, както и глътка въздух на майката сама със себе си. Но ела гледай като го бях споменала това в друга тема какви нападки отнесох как никой не бил длъжен да ни гледа децата... При положение, че ясно подчертах, че става въпрос за излизане за малко понякога да те сменят, не да ти го гледат... Така, че засрамете се, време с мъжа си ще искате! Grinning

# 135
  • Мнения: 18 744
Вашите преживявания само ще уплашат повече момичето Simple Smile blondie, ти чак и породени намесваш, двоен ужас тоест Simple Smile Ти си родила на 30, тя е на 20. Кой ти иска чаша вино с мъжа си, докато някой е поел вързопчето за малко... Момичето си иска пълната свобода и момински живот и просто ще й трябва много време да се пренагласи, но постепенно може да стане. Нека си даде шанс първо да види бебето на живо и пак ще говорим.

# 136
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ужас е ако го човек го възприема като ужас.

# 137
  • Мнения: 18 744
Така го възприема авторката в момента и се надяваме да й мине Simple Smile

Иначе аз имам 4 деца и още съм жива Simple Smile

# 138
  • Мнения: 842
Така го възприема авторката в момента и се надяваме да й мине Simple Smile

Иначе аз имам 4 деца и още съм жива Simple Smile

Хаххахах, чудно как си оцеляла, защото аз докато бях бременна всичко живо се опитваше да ме убеди как за мен животът свършва, как никога повече няма да спя, да се виждам с хора, да се къпя и тн. Joy
А пък с 4... Astonished
Сигурно ни пишеш от отвъдното Joy

# 139
  • Мнения: 18 744
Така е Simple Smile Искам повечко от вас да се подхлъзнат да родят, че да видят как е Simple Smile хихи

# 140
  • София
  • Мнения: 13 480
УФФФ, аз понеже с 4 още съм жива, напъвам за 5-то. Да видя и аз зор накрая.
И с тези 4 само тая седмица излизаме 2 пъти със съпруга ми, а още е едва четвъртък. Бяхме с компания да хапнем в Квартам Фест и излизаме само двамата на бар в Корнер (даже за бара излязохме след 23 ч., а децата останаха да спят). Хайде, големи са някои от тях вече, но и с малки деца не сме стояли под ключ у дома.

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 14 693
Брей, то много лесно така, бе!
Тя да роди, техните да го гледат!?
Големи акъли давате. И после на 35, с голямо дете, пак да си живее живота?
Нейната отговорност кога ще е?
Така ами, нека и е гадно. Wink
Като не ще да гледа дете сама, лесно е - оставя го за осиновяване. Как така ще и го гледат техните?

# 142
  • Мнения: 3 159
Брей, то много лесно така, бе!
Тя да роди, техните да го гледат!?
Големи акъли давате. И после на 35, с голямо дете, пак да си живее живота?
Нейната отговорност кога ще е?
Така ами, нека и е гадно. Wink
Като не ще да гледа дете сама, лесно е - оставя го за осиновяване. Как така ще и го гледат техните?
Така ами. Или абсолютно сами си го гледат с бащата или за осиновяване. Как така ще вгорчава живота на бабите и дядовците с бебе.

# 143
  • Мнения: 21
 Ех, че няма вълшебна пръчица и автоматично да се разменим с авторката на темата -  щом е имала такива мераци в началото, за СА  пък една от момите от темата за кюретаж да се пери с бременното си коремче..... Аз чаках година  и половина с опит да забременея с второ и успях да го изгубя без да  чуя сърчицето му,  а  други мразят живота си .. но така  е да си на 20.... не е като да си на 35... живи  и здрави да сме само....другото е лесно......

# 144
  • Мнения: 39 474
Пускам сълза.
Чаках детето си пет години, инвитро, недоносено, куп проблеми и пак не мога да кажа подобни простотии.
Ти беше потресената, нали?!?

# 145
  • Мнения: 54 651
И моето дете е родено преждевременно, сама съм си го гледала, не съм чакала бабите да ми го гледат.
Но да кажа, че тази девойка е длъжна да бъде майка, защото други не успяват, не ми минава през ума даже.

# 146
  • София
  • Мнения: 28 782
Мда, това е много... интересна логика. "Роди ти, защото Пенка не може". Close

# 147
  • Мнения: 842
Аз пък правих година и половина опити, след това извънматочна, махнаха ми едната тръба, след това от страх една година се пазихме. Накрая след 3 месеца възобновени опити забременях, много искано беше и въпреки това се депресирах както авторката и приех много тежко, че ще ставам майка.

# 148
  • Мнения: 2 721
Ех, че няма вълшебна пръчица и автоматично да се разменим с авторката на темата -  щом е имала такива мераци в началото, за СА  пък една от момите от темата за кюретаж да се пери с бременното си коремче..... Аз чаках година  и половина с опит да забременея с второ и успях да го изгубя без да  чуя сърчицето му,  а  други мразят живота си .. но така  е да си на 20.... не е като да си на 35... живи  и здрави да сме само....другото е лесно......
Госпожо, не слагайте всички 20годишни под общ знаменател. Аз родих на 21, детето ни бе желано и  планувано и е целият ни свят. Обичам го от както беше само 2 чертички.
Спрете с тези сравнения между 20 и 35+годишните, както има 30годишни с акъл на 15годишни така и обратното. Годините са без значение, важното е сивото нещо горе да работи адекватно.

# 149
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Депресията може да тресне всекиго в даден момент, без оглед възраст и пол, та даже и ССФ може да тресне, която иначе е перфектна във всичко Wink

Авторката според мен осъзнава, че основната отговорност ще е нейна и на мъжа ѝ, ако мислеше да го "метне" на мама и тати нямаше изобщо да има такива екзистенциални терзания, най-много щеше да се ожали, че не може да пие винце и да пуши цигарки през бременността. Момичето е хем хормонална бомба, хем е лапе, така че не е за убиване с камъни. Да, има много двойки, които не могат да имат деца, но това няма как да има отношение в случая, и на мен също винаги са ми били странни подобни паралели. То е все едно да ми кажат, че трябва да се наслаждавам на сладкото и да си хапвам без да имам право да не го харесвам, защото има хора, които не могат да ядат сладко.

Ако има свестен мъж до себе си и подкрепата на близките си, предполагам скоро ще се окопити. И както вече писах, и в консултацията с психолог няма нищо срамно, аз самата съм била на такива още преди децата по други поводи, и се радвам, че съм го направила, отразило ми се е добре и не ме е срам. Още повече, когато наистина говорим за сериозно състояние, със "стегни се" обикновено не минава.

# 150
  • Мнения: 21
Пускам сълза.
Чаках детето си пет години, инвитро, недоносено, куп проблеми и пак не мога да кажа подобни простотии.
Ти беше потресената, нали?!?

Първо ДА аз съм потресената, проблем ли има, линчувахте я няколко дни и се хванахте за моето потрисане, НЯМАМ ЛИ ПРАВО само вие ли имате мнение? Ще си се потрисам колкото си искам!!!! 
Искам да съм бременна, Да, има кой да ми помогне, но дори тази помощ ми излиза през носа често, Аз също съм се чувствала безпомощна, съжалявала че съм се захващала с това да се правя на семейство с дете, но щом погледна към това дете, забравям за всичко - обичам го от двете черти досега!!!!   Но ако бяхте прочели поста докрая а не само Потрисането.......... Сега пак искам да съм бременна, и ми е мъчно, че някой мрази състоянието си от двете черти досега, не е само до хормони!!! Нещо не ми е ясно, но все тая за последно си губя времето да влизам в тази тема и без друго само вие си коментирате, оставям ви да си се възмущавате , аз ще  се ангажирам смоето слънчице, както и с мисли как след четири месеца пак ще опитваме да си губя свободата !!!!! Сбогом!!!!

Не ми трябват сълзите ти  бтв, не съм искала да рониш сълза, просто изразих мнение

# 151
  • Мнения: 3 745
Аз пък правих година и половина опити, след това извънматочна, махнаха ми едната тръба, след това от страх една година се пазихме. Накрая след 3 месеца възобновени опити забременях, много искано беше и въпреки това се депресирах както авторката и приех много тежко, че ще ставам майка.

Ето колко сме различни, колко сме шарени и нито една от нас не може да влезе в чуждите обувки.
Аз забременях планирано, от раз на 31.
Бременността беше и лека, и тежка - много и никак не бях щастлива, плачех често. Не бях на 20...
Следродилната депресия беше страшна при мен и винаги съм казвала, че аз се учех да обичам детето си. Ден подир ден се учех.
В началото не изпитвах нищо, само крайно чувство, че каквото и да става с мен, аз трябва да се грижа за това вряскащо денонощно грозно бебе (роди се невероятно грозен).
Полека излизаш от цялата помия (аз бях сама), всичко постепенно си идва по местата. Успях сама, но понякога е необходима подкрепа от специалист.
Никои не сме, за да съдим и обиждаме.

А авторката да потърси подкрепа, без да отлага - мъж, майка, специалист.
И да говори, да споделя, всичко.
Полека всичко ще се нареди, но с помощ. Защото вълшебството да си майка е несравнимо, и тя ще го разбере.

# 152
  • Мнения: 21
Като казах, че съм се надявала на спонтанен аборт имах предвид в началото, а не сега, защото то вече си е човек. Не искам да му се случва нищо лошо нито пък ще поставя живота или здравето му в опасност. Искам просто да не съм ангажирана с него, да не се лепне за мен и на моменти не понасям факта, че съм бременна и ме хваща яд, че не направих аборт. А това, че съм си намразила живота и съжалявам безкрайно много, не е лъжа. Не само заради самото раждане - ще го преживея някакси, надявам се. Мисля, че си травмирах младостта напълно излишно и безмислено.

Миличка, не мога точно да си представя как се чувстваш. Истината е, че и мен бременността винаги много ме е плашела. Умирам от ужас, как ще си родя детето. Съвсем съзнателно и отговорно се случи забременяването ми, тъй да кажем - планирано. 2 години се гласях психически, как ше трябва да спра с вредните си навици, как няма да лога да разчитам на себе си, как ще се лиша от любимите ми излизания. Аз съм на 28. От тийнейджърка си живея на макс живота. Със съпругът ми не сме се спирали с купоните. И такова нещо като "наживяване" споре мен няма. Та.. Макар и да очаквах да забременея, като видях 2те черти бях леко вцепенена и започнаха хилядите въпроси и страхове. Все още ме е страх- дали всичко с него ще е добре, дали няма да откача, колко ще боли... И т.н. За едно обаче съм сигурна - детето ми ще обогати досегашния живот. Купони пак ще има, даже още по- оценявани. И знаеш ли.. Ние не избираме децата си, но те нас - да. И щом това дете идва сега, значи точно  сега е момента. Не съжалявай, че не си го махнала. Сигурна съм, че ще дойде деня, в който ще се благодариш, че си го задържала. Вероятно сега няма да обърнеш внимание на думите ми. И 100% всичко това ти се струва пълни л*йна.. Опитай наистина да поговориш с терапевт. Понякога просто имаме нужда от правилните инструменти, за да преборим определени душевни и психологични терзания. Изпращам ти много позитивизъм 🍀

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 23:31 от Asya_

# 153
  • Мнения: X
Не съм променила мнението си даже и за секунда. Не чувствам умиление, радост и т.н.  Противно ми е да съсипвам тялото си на 20 и да сменям памперси. Много ще се радвам ако това дете не ме търси.Не мога да си го простя никога. Надявам се повече момичета  да прочетат темата ми и да не правят моята грешка, защото колебанието в началото е грешката на живота ми сега и заради тази грешка мразя живота си, намирам го за отвратителен и нямам желание за нищо.

# 154
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Малко в повече ми идват последните излияния.
И да допълня- като не искатв деца, правете секс с презерватив. Всичко друго е безотговорност.

# 155
  • Мнения: 11 154
Ох, продължава ли тая пернишка трагедия?
Авторката явно даже не си е направила труда да прочете съветите, както добронамерените, така и злонамерените.

И да допълня- като не искатв деца, правете секс с презерватив. Всичко друго е безотговорност.
Hands Plus1

# 156
  • Мнения: 723
Ти вместо да ходиш да се лекуваш се забавляваш в този форум. От сега ме жал за горкото дете.

# 157
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
Човек прави избори и после живее с последиците тях - това е животът на възрастните. Свиквай.

Не знам какво друго очакваш да ти кажем.

# 158
  • Мнения: 1 864
Авторката вероятно е трол.

Ако все пак не е, не съм и очаквала друго. Като казах, че ще става по-зле някои ме нападнаха как съм можела да говоря така на горкото момиче. А то всъщност е една непораснала лигла, която не знае как се ползва контрацепция и сега се жалва за глупостта си. Донякъде я разбирам. На 20 ми се струваше, че да имам дете е едно най-лошите неща, които могат да ми се случат в този момент и че живота свършва с бебето.
Затова все казвам, че деца се правят и раждат навреме ама...

# 159
  • София
  • Мнения: 12 006
Не съм променила мнението си даже и за секунда. Не чувствам умиление, радост и т.н.  Противно ми е да съсипвам тялото си на 20 и да сменям памперси. Много ще се радвам ако това дете не ме търси.Не мога да си го простя никога. Надявам се повече момичета  да прочетат темата ми и да не правят моята грешка, защото колебанието в началото е грешката на живота ми сега и заради тази грешка мразя живота си, намирам го за отвратителен и нямам желание за нищо.
Aма да си вириш краката и то без предпазни средства не ти беше противно, нали?
Аз като писах още в началото на темата, че това не е обикновена депресия и "стандартния" стах от новото, някои ми скочиха. Пак да кажа - жал ми е за детенцето с таква "майка"!

# 160
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 433
Не съм променила мнението си даже и за секунда. Не чувствам умиление, радост и т.н.  Противно ми е да съсипвам тялото си на 20 и да сменям памперси. Много ще се радвам ако това дете не ме търси.Не мога да си го простя никога. Надявам се повече момичета  да прочетат темата ми и да не правят моята грешка, защото колебанието в началото е грешката на живота ми сега и заради тази грешка мразя живота си, намирам го за отвратителен и нямам желание за нищо.
Това консуматорско мислене, което е насадено на фертилното в момента поколение е направо пагубно. Само да подшушна, че едно тяло, раждало на 20, се възстановява по-успешно от такова, раждало на 35+.Така, или иначе, след определени годинки, гравитацията си казва думата. Не всичко е във външния вид. Нито пък купоните ще свършат. Умора също се натрупва, както от гледане на бебе, така и от купони. От купони даже човек може да се амортизира много яко, физически, емоционално и психически, ако не кацне на земята навреме. Ей тогава идва голямата скука.
А по-лошото от 'съсипаното' ви тяло и купчина миризливи памперси е, че една невинна душичка е отхвърлена от най-близкото си същество още преди да се е появила на този свят. Това може да съсипе целия ѝ живот.
Има тема за консултации с пдихолог Людмил Стефанов тук във форума. Той пише за изоставените и необичаните деца. Прочетете, консултирайте се, опитайте се да надраснете себе си, за да не съсипете живота на детето си, който не е само смяна на памперси, а е чиста неподправена любов.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1201557.390&nomobile=1

# 161
  • София
  • Мнения: 39 822
Заключено по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт