Всеки ден съжалявам за избора си

  • 10 783
  • 161
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 14 781
Естествено раждане, в нейния случай задължително с упойка, ми се струва най-добре и на мен. И с оглед страховете и (при операцията нямаш контрол върху случващото се и също можеш да изпиташ страх какво става, вкл. от опит го казвам), и иначе. Но тя ще си прецени, ние няма как; пък и явно не това е главният и страх.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 509
Не се самонавивай. За Враца не знам, но в София има много добри лекари. Сега е моментът да проучиш лекар и да му се довериш, така и тревожността ти ще намалее.

# 77
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Всяка жена таи страх дали раждането ще премине както трябва. Това е напълно естествено и нормално. Но не трябва да се вглъбяваш в подобни мисли. Имаш достатъчно врвме да проучиш добри лекари и клиники.

# 78
  • Мнения: 109
Раждала съм секцио и си се разхождах на другия ден, разбира се дават ти парацетамол за болката първите 3-4 дни. Имам много хубав спомен от самата операция. Изобщо не е страшно.

# 79
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Да, за някои не е страшно. За други е кошмар, за който не искат да си спомнят. Затова казвам, че е въпрос на личен опит. Нито е добре да имаш прекалено нереалистични очаквания, нито да си наплашен до смърт. Отиваш и каквото сабя покаже.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 14 781
Анестетик, ама не си отишла с нагласата, че може да умреш или квото там друго си навива авторката, предполагам? Освен че всичко е минало по конец.
Щото и аз по време на последното ми секцио, хем нямах някакви особени предварителни страхове, при някакво непредвидено кървене (ти си в съзнание и чуваш какво се говори), щях по едно време леко да умра от страх. Проблемът не се оказа изобщо сериозен, но... Аз самата съм човек, склонен към тревоги и страхове за здравето и знам какво е, а само мога да гадая какво би и било на авторката в подобен случай. Не защото има кой знае какво основание, а защото е уплашена предварително. За нея начин, при който гарантирано да няма притеснения, явно няма, гадаем кой би бил най-малко плашещият.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 36 783
Не се притеснявай, те и след секциото ще те изритат от леглото още на следващия ден. И щеш, не щеш, ще вървиш.

# 82
  • Мнения: 691
Раждала съм секцио и си се разхождах на другия ден, разбира се дават ти парацетамол за болката първите 3-4 дни. Имам много хубав спомен от самата операция. Изобщо не е страшно.

И при мен същото.

# 83
  • Мнения: 11 576
Стъпала.
Родих нормално, за три часа от започването на болките.
През цялата бременност слизах и качвах стъпала.
Няма страшно. Щом дотук си устискала, още малко напън.
Стискам палци, и да се похвалиш после.Simple Smile

# 84
  • Мнения: 69
Не мога да приема такова мислене, предвид колко семейства искат дете. Но няма как да съдя момичето, защото не нося нейните обувки.
Скъпо момиче, сега едва ли ти е до сладникави приказки колко прекрасно и какъв дар от Бог е едно дете. Затова ще опитвам да ти дам малко кураж. Първото и най-важно е, че до теб има хора, които те обичат. Сигурна съм, че ще ти помогнат или поне твоят мъж. Второ- ако мечтите ти за кариера са реалистични, то знай, че животът не свършва с появата на детето. Имам позната, която роди на 20, учеше в това време. Но завърши редовно със своите колеги. Сега работи по специалността си, а вече има три деца! И да вмъкна, че е млада майка с три деца и кариера. Детето не е пречка, то е стимул да бъдеш още по-добър във всичко, което вършиш. И трето - когато учих медицинска етика огромно впечатление ми направи темата за отговорността към детето. Имай предвид че това е животът на друг човек, който не може да се грижи за себе си. Ние не може да взимаме решения за неговото бъдеще. Трябва да му дадем възможност да расте, да се образова, да стане човек. Това сигурно те плаши - ще си отговорна за друг живот. Но тук трябва да погледнеш не навътре към себе си, а навън - дай шанс на детето да живее в нормална семейна среда, да порасне, да стане човек.
Обърни се към психолог, сподели с него и ще ти олекне много повече, отколкото тук във форума.
Желая ти успех и дано след няколко месец пак ни пишеш, че вече всичко е различно.

# 85
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Психолог, споделяне с най-близките, изливане на всички емоции, не задържай всичко в себе си. Намери си хоби, чети книги, отвличай си мислите. Мисля си, че ти  всъщност ще си добра и грижовна майка, и че ще обичаш детето си. Хората, които са склонни да неглижират и тормозят децата си не биха се замисляли изобщо по  такива екзистенциални теми в търсене на решение на ситуацията. Те имат малко по-първично устроено мислене.

Истинската депресия не се оправя със “стегни се”, за съжаление. Трябва адекватна професионална помощ и подкрепа от близките.

От личен опит мога да кажа, че да имаш дете е страхотно, затова се реших и на две и то породени. Но е нещо ново, различно, животът се променя, стресов момент е и самата бременност и в комбинация с разбърканите хормони не се знае накъде ще избие.

# 86
  • Мнения: 11 210
Не мога да приема такова мислене, предвид колко семейства искат дете.
Също толкова важно е да приемаме и всички онези семейства (и жени!), които не искат.
Иначе разумен и положителен пост, отметката ми е принципна.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 36 783
Не разбирам защо винаги, ама абсолютно винаги, в подобни теми (или такива за аборт) се намесват такива, които искат дете, но не могат да имат. По-добре ли им става като начукат канчето на друг...

# 88
  • Мнения: 1 309
Мило момиче, надявам се съумяваш да игнорираш постовете , в които някой си позволява да те обижда.
Не си лигла, не си превзета, не си страхливка, не си  "лоша"майка и няма да съсипеш живота на детето си.

Ти си един нормален човек, който има чувства.
Повярвай ми :има хиляди жени, които са се чувствали и се чувстват точно като теб..
Просто заради околното мнение,че всяка жена трябва да стане майка и трябва да бъде щастлива, нямат кураж да си признаят чувствата. За разлика от теб. Simple Smile
Ти си смела и това ще ти помогне да се справиш със ситуацията.

Съветвам те да се обадиш на Анумус. Това е фондация, която подкрепя жени и деца жертви на домашно насилие, но имат знанията да помогнат и на теб.
https://animusassociation.org/

А сега си поеми дълбоко въздух. Усети тялото си, почувствай собствената си сила и знай,че всичко ще бъде наред.
Каквото и да предприемеш.
Успех!

# 89
  • Мнения: 843
Все едно слушам себе си преди година и половина. Спокойно, това е нормално,  след като родиш също нормално може да се чувстваш зле. Аз истински обикнах малката когато започна да ми се усмихва. Всичко ще бъде наред. И не слушай злобни коментари, не можем всички да сме еднакви и да милеем да ставаме майки. Това, че се чувстваш така не те прави лош човек, нито значи че ще си лоша майка. Ще видиш. Simple Smile
Животът продължава и след като имаш дете, всичко пак е хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт