фиброаденом-да го махам ли?

  • 186 138
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: X
Doc, аз също съм написала, че се прави м/у 3- 12 ЧИСТ ден. Демек, след цикъла.

# 706
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Doc, аз също съм написала, че се прави м/у 3- 12 ЧИСТ ден. Демек, след цикъла.
Извинявам се много,че се обърнах и към теб при положение,че си го написала правилно!Благодаря,че и ти го написа за да те разбера абсолютно точно,аз не го прочетох правилно и се заблудих.При повторния прочит видях,че си го написала правилно.Но просто ми стана интересно,защо жената преди теб каза това което си е груба грешка.Но случва се понякога човек да се обърка.Лека вечер!

# 707
  • Мнения: X
Случва се, и то много често. Всички знаем, че едно пише по книгите, в клиничните наблюдения има и изключения, пък и всеки ден хората откриват нови и нови неща в областта на медицината като цяло. Нови лекарства, нови апаратури.. И в този дух, всеки лекар има различно мнение за много неща. Дамата може би така са я посъветвали специалистите, при които ходи. Или сама го е решила, аз не разбрах добре. Както и да е, аз за себе си смятам съм избрала добър лекар, да ми е жив и здрав !
Лека и на теб !

# 708
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Избора на добър лекар в това число пациента да му има доверие е половината част от лечението,другата част  е в самия лекар и пациента.Не мисля,че специалист я е посъветвал,защото в последните изследвания в тази насока е записано същото което както ти така и аз сме казали по-горе.Но иначе си права,че се откриват нови лекарства,нови апаратури.Има и нова методика за лечение на фиброаденом,до колкото ми е известно,но в България мисля,че все още не е дошла и може би скоро няма да дойде.
Между другото се очаква да има промяна по отношение на клинична пътека 180 която вече се казва оперативни процедури върху гърда с локална ексцизия и биопсия - пътеката може да се ползва официално и за еднодневен престой и е с цена 200 лева по Нзок.Другата пътека 179 за лечение на онкологично заболяване си е същата с същото име и с леко увеличена цена.В момента предстои договаряне за договор по пътеките с лечебните заведения.
Дадох тази информация,защото може да е полезна на всички които ги интересува.
Лека вечер на всички!

# 709
  • Мнения: 2 381

Докси аз чета, чета, ама не вярвам.
Аз твърдя, не ти, че преглед 3-4-5 дена след началото (дори и с кървене) е ок да се направи. Единственото, което моят лекар ме посъветва е да не реже по време на цикъл. Това обаче е съвсем друго.
И пак аз твърдя, че преглед се прави преди овулация. На книга тя е ден 14, но може да е и на ден 10.
Спирам със спора Simple Smile
Лека вечер

# 710
  • Мнения: X
Нека не забравяме, че и преди и по време на цикъл може да се опипат други едни бучици, провокирани от хормоните, които ако след цикъл изчезнат, може някоя дама преглеждана по време на МС,  много да се ошашка.
За операцията- естествено, че не се пипа ако си в цикъл. Ами овуто започва на 14 ден, ние не напразно споменахме от 3 тия чист ден... Все до 10тия една жена може да намери време за себе си и за здравето си. Нека не объркваме момичетата. Нека всеки слуша само и единствено собствения си лекар.
Не споря лично аз, просто нека да изясним, за да не стане объркване. Лека и спокойна и на теб   bouquet

# 711
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937

Докси аз чета, чета, ама не вярвам.
Аз твърдя, не ти, че преглед 3-4-5 дена след началото (дори и с кървене) е ок да се направи. Единственото, което моят лекар ме посъветва е да не реже по време на цикъл. Това обаче е съвсем друго.
И пак аз твърдя, че преглед се прави преди овулация. На книга тя е ден 14, но може да е и на ден 10.
Спирам със спора Simple Smile
Лека вечер
Няма защо да спорим - аз се основавам на базата медицинска литература, на мнението  на специалисти,на написано от специалисти в техни монографии,учебници,книги по отношение на тези методики и на куп други неща в които е записано това което аз твърдя включително и на клинични случаи.Мисля,че твоя лекар нещо е в грешка и то доста голяма ,защото точно по време на цикъл при част от жените  гърдите са напрегнати,болезнени,чувствителни и в тях могат да се образуват образувания  които са свързани с цикъла и могат да заблудят лекаря и да се стигне до грешна диагноза.При други жени го няма това напрежение,но както казах при всички жени прегледите се правят в описаните по-горе от мен  периоди.Аз нито съм откривател на нова медицина,нито съм ги измислил аз нещата.
Лека вечер!

# 712
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Категорично подкрепям Теичка в написаното от нея мнение!Точно преди цикъл и по време на него в гърдите е възможно да се образуват бучици които са провокирани от хормоналните промени в този период на жената и същите тези бучици могат да заблудят лекаря и да доведат до излишно притеснение жената.Освен това нивата на хормоните в този перид на физиологията на женския организъм са променени.При част от жените  гърдите са напрегнати,болезнени,чувствителни което си е дискомфортно в тях,често се задържат и течности.При други жени няма болезненост,напрежение и други подобни нормални неща които могат да се срещат преди цикъл или по време на него - и затова хората специалистите са определили,че прегледите се правят след цикъл в период 3-10-12 ден.По време на цикъл повечето хора казват,че не е желателно да се оперира,но други казват,че няма никакъв проблем.Жената при желание винаги може да намери време да отиде на преглед - все пак здравето е по-важно от всичко,а ако има проблем целта е той да бъде открит навреме когато лечението е сигурно.Затова и аз и ти Теичка сме споделили как стоят нещата в действителност,за да не се объркват хората!Аз също не споря лично - просто исках да изясня нещата и категорично стоя на своята позиция,ти също си на една позиция с мен.Ако е необходимо,ще цитирам и от медицинска литература,ама нека да не си отваряме работа излишно в този късен час и да се затормозяваме при положение,че и от там ще излезе същото което съм написал и Теичка е написала.
 bouquet

# 713
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Между другото пожелавам в тази тема да се записват все по-малко хора с подобни проблеми,а тези които са се записали да са решили проблема.Както казах - нямам никакво желание хората да се записват в теми за болести и ми се иска живота да бъде по оптимистичен и да ви носи хубави неща.
Сватби,Деца,гаджета и само хубаво.Малко оффтопик направих,ама вие няма да ми се сърдите.
Желая ви здраве!

# 714
  • Мнения: 2 381
Теичка Simple Smile  съгласна - всеки да си слуша лекарят. Неволно съм запозната с хормоните преди и след О и категорично съм против ходене в "чист" ден след овулация.

Докси, хайде Simple Smile)) И аз здраве желая на всички Simple Smile

# 715
  • Мнения: 18 010
Моята лекарка ме посъветва прегледа да е непосредствено след цикъл, много е важно според нея да се ходи по едно и също време- примерно винаги на 3-тия ден след цикъла. Така най- добре можело да се съпоставят "откритията". Моите вече година и половина си стоят същите, дано все така мирно и тихо да си съжителстваме    Praynig

# 716
  • номад в БГ
  • Мнения: 49
  Здравейте Simple Smile!
  Първо искам да благодаря на всички,които ми дадоха съвет,когато бях уплашена и имах нужда Hug   Heart Eyes  bouquet
  Операцията мина много леко,с местна упойка,за половин час,почти през цялото време си говорех с лекарите смешки Party
  Следоперативният период също беше нормален,даже учудващо за мен нямаше почти никаква болка(но и аз съм си дебелокожо по принцип Embarassed)
   Пиша това,за да знаят всички жени,че страшно няма ако се налага да се оперират bowuu

   Още веднъж,БЛАГОДАРЯ ВИ,ПРИЯТЕЛИ !!!

# 717
  • Мнения: X
Браво ! Пожелавам ти много здраве, дано никога не ти се случва подоно нещо пак. Мерси за споделеното преживяване, аз лично не се страхувам толкова вече !   bouquet

# 718
  • Варна
  • Мнения: 384
преди няколко страници задавах въпроси...
сега на въпроса от темата-да го махам ли?-искам да добавя моето мнение-ДА!
защото нещото , което през април го нямаше сега.. да кажем не е фиброаденом, въпреки мнението на трима лекари , че е точно това.
така, че аз се местя в съседна тема и ще си позволя дя ви посъветваме да се преглеждате и ..колкото и лошо да звучи-да режете.
Успех от мен

# 719
  • Мнения: X
Смърф, аз съм на мнение,че всеки трябва да послуша собствения си мамолог, дали да маха ФА или не. При теб може би не е била поставена правилно диагнозата,а и с оглед на това, че си на 35 години е силно препоръчително да се оперира. Не прочетох да си описала кога и как са ти поставили диагнозата, видях само, че Док ти е отговорил. Аз лично бих посъветвала, при наличие на проблем да се намери добър специалист, на който може да се има доверие. Най-малкото поради възрастовата граница се правят и други изследвания, като биопсии, мамографии и операция -най-добре за да се постави най-точно диагнозата. Аз ти пожелавам успех !

Общи условия

Активация на акаунт