фиброаденом-да го махам ли?

  • 186 008
  • 762
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Олеле... Нека и аз се изкажа, като притежател на фиброаденом. Все още не съм за операция според лекарите, но всички бяха единодушни, че операцията не е никак сложна. Според тях е така, имайки предвид колко по-сложни операции се правят- като мастектомията, мозъчни операции, сърдечно съдови. Ние обче, като пациенти, като стресирани жени никак не можем да разберем дали нещо е леко или не. Наистина всичко опира до индивидуално приемане на нещата. И моят аборт заради миседа беше рутинно за лекарите, но не и за мен. Но когато нямаш избор си длъжен да се подложиш. Лиорена, съжалявам за многото операции, които си преживяла. Просто при теб така се е получило, но наистина нека не всяваме паника. И аз да имах толкова операции на гърдите и аз щях да съм гневна, да твърдя, че никак не е проста операция. Има и друго- много зависи от местоположението на образуванието, колко е голямо и т.н. На теб ако са вадили повече на веднъж, естествено, че не ти е било леко.
Та мислълта ми е, че операцията никак не е сложна, според зависи случая. В моя, ми казаха, че 30 м ин. ще са достатъчни, с местна упойка, ставам и си тръгвам. Дано да е така. А относно това, че хирурзите са касапи...., моля те кажи по-тоно кои, защото хирурзите, особено неврохирурзите, кардиохирурзите, някой пластични хирурзи, са направо вълшебници. Аз не разбирам как на един касапин могат да дават безумни заплати, особено в чужбина. Нека си говорим истината, не всички хирурзи са еднакви, та те спасяват животи ежедненвно, аз им се възхищавам на уменията, това просто не е за всеки. Ако можеха да те оперират без да те режат, а само с поглед... Има други едни такива, екстрасенси им казват, но не те съвсетвам да ги посещаваш.
Не искам да споря, просто уточнявам още веднъж, че всичко е въпрос на личностна нагласа и преживяване. За Лиорена операцията никак не е била лека, а за други момичета е била.
Бъдете здрави ! Hug

# 751
  • Мнения: 17 987
Теичка, отново браво за хубавия пост!

И аз мисля, че не трябва да насаждаме паника. Наистина някои случаи са по- тежки от други, но при много от момичетата, писали тук, операцията е минала бързо и без усложнения на много от тях е била единствена. Изключения има винаги. Нека мислим позитивно  Peace

# 752
  • Мнения: X
Благодаря, аз се надявам да има все по-малко жени с нашия проблем. Едно единствено нещо разбрах- че и да се страхувам, и да не се страхувам, ще стане каквото е писано. Нищо не може да промени треперещото ми сърце. Бог да бъде с нас винаги !  Hug

# 753
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Аз също не приемам многословните коментарите на докси за уместни тук в тази тема и честно да си призная изобщо не ги чета, повече ме интересуват личните преживявания на останалите момичета, а изводите и извадките от нета и сами може да си ги направим!

# 754
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Аз също не приемам многословните коментарите на докси за уместни тук в тази тема и честно да си призная изобщо не ги чета, повече ме интересуват личните преживявания на останалите момичета, а изводите и извадките от нета и сами може да си ги направим!

В многословните си коментари както се изказваш според теб - не съм казал нищо лошо и съм казал конкретни неща.Това,че аз се изразявам по този начин не би трябвало да те настройва срещу мен.
Нито аз съм измислил нова медицина,нито ще измисля такава някога.Аз говоря на база факти и закономерности.На мен ми се вижда,че на теб ти се иска да не пиша в тази тема - така го разбирам май - нещо не ти харесват коментарите ми?Ами аз извадки от нет не съм ти правил,аз говоря на базата на медицинската литература и опит и преживявания и споделено - така,че мисля,че никак не е уместно да ме нападаш.
Не ми се спори с никого и не съм човек който търси кавгата или гледа да се кара с хората.Като не ти харесват постингите хубаво правиш,че не ги четеш.Е личните преживявания си ги пишат хората - а ако имаш нужда по въпросите които съм казал може да попиташ и специалистите които ще са на моето мнение.
Винаги съм се старал да се държа с добър тон към всички.Но понякога има неща които обиждат!
Въпреки,че всичко го правиш на добра воля.

# 755
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Не се заяждам! Темата е съвсем различна от това което ти правиш. Ако имаш нужните знания, практика и квалификация, ще се обръщам директно и аз към теб, но честно да ти кажа, не на всяка цена държа да отговаряш на моите постове, ако не са адресирани към теб, това е молбата ми.

Всяка хирургическа намеса е рискова, това знам аз!

# 756
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Не се заяждам! Темата е съвсем различна от това което ти правиш. Ако имаш нужните знания, практика и квалификация, ще се обръщам директно и аз към теб, но честно да ти кажа, не на всяка цена държа да отговаряш на моите постове, ако не са адресирани към теб, това е молбата ми.

Всяка хирургическа намеса е рискова, това знам аз!
Принципно при всяка хирургическа намеса има риск да това е вярно,но ако квалифицираме хирургичните операции по сложност те са с следната: - малка,средна,голяма и много голяма.Взависимост от това лечебните заведения оказващи хирургична медицинска помощ са разделени на нива на компетентност,но това е друга тема.В първо ниво на компетентност хирургичната клиника може да извършва операции от малък и среден обем и сложност като големи операции са позволени само при спешност.От тази гледна точка фиброаденома се числи към рутинните операции които не са сложни.Практиката се добива с времето и опита също и не е възможно от вчера до днес да си я придобил,но това не значи,че даден човек няма базови знания и не може да даде отговор на въпрос.А след като и други лекари са казали същото което ти казвам и аз не виждам да има проблем и значи сме на едно мнение в случая.Аз също не държа да ти отговарям на постингите,но когато замесваш моето име съм длъжен да ти отговоря.В момента си имам достатъчно работа за да се включвам в спора на този или онзи и да си хабя нервите.Нито с теб нито с някого ми се спори.Но моля моето име да не се замесва там където не е нужно.

пс: по отношение на риска по-голям риск има при сложните операции в сравнение с малките и средни такива.До сега не знам някой да му е станало нещо след операция от фиброаденом - т.е да е имал усложнения - в повечето случаи възстановяването протича нормално.

# 757
  • Бургас
  • Мнения: 1 640
Темата явно се е видоизменила на "Консултациия с докси", за което искрено съжалявам, аман от пишман доктори! Късмет момичета и си подбирайте лекарския екип много внимателно! Аз съм off...

# 758
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Темата явно се е видоизменила на "Консултациия с докси", за което искрено съжалявам, аман от пишман доктори! Късмет момичета и си подбирайте лекарския екип много внимателно! Аз съм off...
Темата не се е видоизменила - всеки има право на мнение - а никой не карам да се съобразява с моето мнение.Всеки има право на мнение.Но и ти сама виждаш,че с доста мнения се припокриваме и имаме еднакви виждания.Никой не карам да е на моето мнение,аз споделям моето,вие си споделяйте вашите.Нито искам нещо от теб нито от някой друг.А относно операциите искам да ти кажа и нещо друго - то и операцията от сливици днес не се брои за операция,а за рутинна манипулация,ама за съжаление видя какво стана с малкото детенце Sad Sad

Между другото темата мина 50 страници и сигурно трябва да се заключва и да се пусне нова - не знам тук как се процедира,ако трябва нова тема пуснете си я.

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 17:14 от docsi

# 759
  • Мнения: 2 381
1 фиброаданом изваден. 1.5 см. Говорех си с доктора и си разкавахме вицове по време на махането. Никакъв дискомфорт, никакви психични рани Simple Smile
1 ден отпуск не съм взимала за целта.
Надявам се темата да бъде заключена и да бъде пусната друга, която да не ми излиза вече, защото ми писна от глупости и всичкознаещи, които се опитват да наложат своето.

# 760
  • Мнения: X
Ей сега ще спретна една нова !

# 761
  • Мнения: X
Ето линк към новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=566258.new#new  Дано съм била полезна !  Hug
Моля тази да бъде зключена.

# 762
  • Мнения: 1 487
Браво на Теичка за новата тема.  Hug  bouquet
Мисля, че старата се препълни от заядливи постове, които вместо да помагат, са досадни и емоционално натоварващи.  #2gunfire Форумът ни събира, за да споделяме страховете, притесненията си и опитът (независимо какъв), който ни дава авторитета да даваме съвети.
Привърженик съм на идеята за позитивното мислене, но не на всяка цена, т.е. когато трябва да се каже, че има нещо, за което наистина трябва да се внимава, опасно е и т.н то не трябва да се премълчава. Форумът е пълен с постове за това как ФА може да се изроди в нещо злокачествено- да може, но почти с еднаква вероятност с тази да се появи злокачествено образувание някъде другаде. Говоря за ФА- когато диагнозата е потвърдена след палпация и образна диагностика от 1-2-3-10 специалисти. Искрено съм съчувствала на всички жени,на които след поставяне на неправилна диагноза ФА или киста или нещо друго, са се успокоявали, че не е толкова страшно, а нещата са били точно на обратно. Затова винаги ще казвам- намерете си кадърен лекар, на когото вярвате!!!
Операциите: всеки случай е различен, всеки организъм е различен, но смея да твърдя че от всичко, което съм чела като мнения, от преживяването на моята собствена операция - те не са тежки (моята беше повече от час с пълна упойка- 2 ФА и може би не е била от най-леките). Възстановяването е бързо. Със сигурност травмирането физически и психическо от 3-4-5-10 операции е голямо! Не го пожелавам на никого.
Аз също призовавам: не плашете, че това е супер страшно нещо. Винаги се шегувам- ние сме жени трябва да раждаме, някои дори вече са раждали, една малка рутинна операцийка не може да ни плаши!!!  Grinning  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт