фиброаденом-да го махам ли?

  • 186 153
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Айде и аз на всяка манджа... Спокойно, операцията трае малко време, около 30 мин. Не боли, с местна упойка е, само трябва да имаш доверие на лекаря си, както са те посъветвали. Моя ФА още си седи към 6-7 мм, засега не ми казва да се оперирам, но след като дай Боже някой ден родя, ще се подложа на операция. Уфф, страшничко е, и аз умирам от ужас като си помисля, но трябва да бъдем смели, защото съдбата обича смелите. Пък си ме млади, и не е нужно да висим през няколко месеца пред кабинетите ошашкани, по-добре по моловете на шопинг  Mr. Green Упех от мен !   bouquet

# 736
  • Мнения: 306
Моля някой да ми обесни каква е разликата между аденом и фиброаденом? И моля препоръчайте ми мамолог за София.

Последна редакция: пт, 18 фев 2011, 20:58 от talasam4e 222

# 737
  • Мнения: 0
Здравейте, два пъти съм оперирана. Първият път беше преди 13 години, когато бях бременна. Лекарят с който се консултирах ми каза, че е по-добре да се оперира, защото при бременност има промяна на хормоните. След това нямах никакви проблеми при кърмене. Периодично си ходя на прегледи - през 6 месеца. Началото на декември напипах доста добре оформено образувание на другата гърда, ходих на мамограф, на биопсия като и на двете места ми казаха, че няма нищо притеснително, но до началото на януари това чудо значително нарастна и си промени и формата и реших след консултация с лекар, че е по-добре да бъде отстранено. Самата операция не е страшна, после е страшно чакането на резултата от хистологичното изследване - една седмица.

# 738
  • Мнения: 204
Здравейте,аз също имах фиброаденом,около 5 см.Препоръчаха ми др.Марков от онкологията в Дървеница.Бях на преглед и само с пипане беше категоричен,че трябва да се махне,когато аз реша,но да е по-скоро,тъй като нараства.Е, преди 10 дни ме оперира.Операцията е с местна упоика,с лидокаин,на мен ми сложи 3 дози,че усещах болка.Веднага след това си тръгнах,викна ме на др.ден да ми смени превръзката.Вчера бях да ми свали конците и каза,4е всичко е на ред,след 1,3 и 6 месеца иска да ходя да се преглеждам.С две ръце препоръчвам др.Марков,никога не бях срещала такъв доктор и винаги ще съм му благодарна.Ако някой иска телефонът му дори само за преглед и консултация може да ми пише на лични.

# 739
  • Мнения: X
Таласъмче, аденома е пак доброкачествено образувание, само че е преставител на епителиалните тумори, докато фиброаденома е смесен- епителиално и съединително-тъканен.
Пламъче, при теб операцията е била наложителна, тъй като образуванието е нарастнало бързо.
keilei , 5 см. са доста за фиброаденом. От 1.5 и нагоре подлежат на операция.
Радвам се, че при вас всичко е завършило успешно ! Бъдете здрави !

# 740
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
И за аденома и за фиброаденома в тази тема доста е писано.Дали да се оперира или не е преценка на лекуващия или наблюдаващият лекар и ако същият не е с хирургична специалност ще те насочи към човек който да те оперира.Няма смисъл да повтарям отново едни и същи неща какво е аденом,какво е фиброаденом,защото съм ги писал - някъде в средата на темата може би или в страниците назад.След като фиброаденома при пламъчето е нараствал бързо е неизбежно да не легне под ножа,но по-важното е,че всичко е минало и е наред.Според различни автори градницата за операция е различна 1,5-2 см и малко над,но авторите са категорични,че над определени размери се оперира.Фиброаденома при друго другото момиче с размери 5 см е бил за операция. Операцията е лека и не се притеснявайте - всичко ще бъде наред.Стискам ви палци.Желая ви здраве и дълголетие.По-важното е,че всичко при вас е минало добре.
Всичко най-добро на всички!

# 741
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Операцията е лека и не се притеснявайте - всичко ще бъде наред.

Всичко може и да е наред, а от мъжка гледна точка сигурно операцията е лека, мда.
Това само един мъж може да го напише!!!

# 742
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Операцията е лека и не се притеснявайте - всичко ще бъде наред.

Всичко може и да е наред, а от мъжка гледна точка сигурно операцията е лека, мда.
Това само един мъж може да го напише!!!

Може да провериш нагоре,че жени също споделят,че операцията е лека и няма нищо страшно от нея.Така,че апострофа ти срещу мен е не на място.И мога да ти кажа,че не само един мъж може да го напише след като и жени са го написали.Не ми се влиза в спорове - както да си кривим душата като нещата са така.Мога да ти дам пример и за други операции които са с равностойна тежест на тази т.е са леки и рутинни за да сравниш.Но както казах не ми се влиза в спорове.А аз съм от хората които говорят с фактите.

# 743
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Самата операция не е страшна, после е страшно чакането на резултата от хистологичното изследване - една седмица.

Всичко може и да е наред, а от мъжка гледна точка сигурно операцията е лека, мда.
Това само един мъж може да го напише!!!
Самата операция не е страшна, после е страшно чакането на резултата от хистологичното изследване - една седмица.
Айде и аз на всяка манджа... Спокойно, операцията трае малко време, около 30 мин. Не боли, с местна упойка е, само трябва да имаш доверие на лекаря си, както са те посъветвали.
Има и други мнения в тази насока - не е страшна и е лека - операцията - може да попрегледаш темата и да ги видиш.Пак ти казвам не ми се влиза в спорове.
Темата да продължи по същество!Тук не е мястото за спорове или несъгласие с някого.Лек ден!

# 744
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Много малко се вълнувам от твоето мнение.
Можеш да си пишеш колкото си искаш и да си ползваш свободното време за цитиране.

И аз говоря с факти - 5 операции, 5 извадени фиброаденома.
И операциите никак не са леки както глупаво твърдиш, и травмите от операцията остава за цял живот, а ти от мъжката си глупава гледна точка можеш да си пишеш, че операцията е дори приятна.

Понеже явно имаш достатъчно свободно време сега със сигурност ще изпишеш един тон букви.
И пак да напишеш, че операцията е лека, да не забравиш!!!

# 745
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Много малко се вълнувам от твоето мнение.
Можеш да си пишеш колкото си искаш и да си ползваш свободното време за цитиране.

И аз говоря с факти - 5 операции, 5 извадени фиброаденома.
И операциите никак не са леки както глупаво твърдиш, и травмите от операцията остава за цял живот, а ти от мъжката си глупава гледна точка можеш да си пишеш, че операцията е дори приятна.

Понеже явно имаш достатъчно свободно време сега със сигурност ще изпишеш един тон букви.
И пак да напишеш, че операцията е лека, да не забравиш!!!
Аз също май-малко се вълнувам от твоето мнение.Така,че твоето мнение най-малко ме интересува.
Аз също говоря с фактите - и ще те изпратя да попиташ хирурзите - било мъже и жени и други специалисти да видим какво ще ти отговорят на това - дали операцията е лека или не е - дали е страшна или не е - приканвам те да го направиш.
Аз ти цитирах мнения на съфорумци по-горе които са на същата гледна точка като моята.
Ако целиш да плашиш пациентите колко тежка била операцията,колко страшна била си сбъркала форума.А дали остават за цял живот травмите от операцията и какво що - не мисля да го коментирам с теб.Оперираните ще ти кажат отговора по този въпрос - но може пак да попиташ и специалистите да ти отговорят каква е сложността на операцията и към кои операции се води.От мъжка гледна точка твърдя това което си в действителност и жени ще ти го кажат това.Ти не си човека който ще знае кога имам свободно време и кога нямам и ти не си човека който ще ми казва какво ще правя,кога ще го правя.Нямам намерение да влизам в лични спорове.Приятни операции няма - не е приятно да те оперират,но се налага понякога,ти сигурно ще кажеш,че и други рутинни операции като тази на фиброаденом са много тежки и много страшни.Не се опитвай да ме предизвикваш,защото няма да успееш.Написах темата да си продължи по същество.В форума има хирурзи и може да ги попиташ каква е операцията.Освен това тук не  е мястото за личностни спорове или взаимоотношения.
Нека да не разваляме темата на хората - твоето мнение го чуха - моето също.Всеки има право на мнение.Но освен моето и твоето мнение имаме и мненията на други съфорумци,нека и тези които желаят да споделят мнението си.

# 746
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Има една основна разлика само:

Ти си мъж - аз жена.

Ти нямаш 5 операции!!!  и нямаш 5 извадени фиброаденома!!!!, каквито имам АЗ.

Дали стана по-ясно?

# 747
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Има една основна разлика само:

Ти си мъж - аз жена.

Ти нямаш 5 операции!!!  и нямаш 5 извадени фиброаденома!!!!, каквито имам АЗ.

Дали стана по-ясно?

Да мъж съм - но може да попиташ и жени какво смятат за сложността на операцията и каква е,а в случая жени са се изказали - нека се изкажат и други(Попитай и лекари и мъже и жени да видим и те какво биха ти отговорили).Аз също имам операция като дете която се равнява по сложност на твоята.Аз не съм виновен,че ти имаш 5 операции от фиброаденоми.Нека оставим хората да преценят дали дадена операция е с малка,голяма или много голяма сложност.
Желая лека ден!Нека спрем този спор който е безпредметен.Може да не ми отговаряш на това последно мнение.

# 748
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Това не е никакъв спор, ако искаш мога да покажа какво е и спор, ама не ми се иска.

Ако ще и 50 хирурзи да съберем и да ги питаме, това няма никаква тежест в случая, освен ЛИЧНОТО !!! преживяване на нещата. А хирурзите не са нищо друго освен КАСАПИ !!!! хирург = касап.

Къде прочете, че те обвинявам за моите 5 операции?? Държа да получа отговор на точно този въпрос! Посочи ми къде!!!!!!

чакам!

И последно: колко фиброаденома имаш отстранени?

(останалите ти операции не ме интересуват), колко пъти са ти рязали гърдите? колко шева? колко белега? - все за гърди питам!

без лирични отклонения, моля, ако отговаряш конкретно на въпросите - моля, ако ли не лирични отклонения ги пробутвай на останалите, които ще заблуждаваш тук колко са леки тези операции.

 Peace

# 749
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
а! и темата продължава съвсем по същество!

Човек, който е преживял 5 операции съм точно по темата!!!!

Общи условия

Активация на акаунт