Шестокласници през 2020/2021

  • 26 488
  • 800
  •   2
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Браво на гимнастика!
На тази възраст физическата активност е също толкова важна, колкото четенето, задачите и чуждия език. Като добавим и усет към естетиката в изкуството и музикалната култура, получаваме перфектния тийнейджър 😊

# 46
  • Мнения: 8 643
Ston, браво на младежа ! Възхищавам му се и му желая много успехи и медали !

И ние сме на училищно ниво в математиката. Определено има полза от допълнителното решаване, доста пропуски успя да запълни. Ако знаете как ѝ се радвам на щерката като се справя, всичко е постигнато с много труд от моя и нейна страна. Ясно е че математичка няма да стане, но поне усвоява материала от училище и нагласата към предмета е положителна. Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 3 084
стон, страхотен младеж, много успехи му желая! Kissing Heart

Ние с математиката се борим да стигнем училищното ниво. И както казва vita, зад всяка самостоятелно решена задачи стои къртовски труд и успехът е ценен. Надявам се до началото на учебната година да е затвърдила миналогодишния материал (на училищно ниво) и да има върху какво да се надграждат новите знания. Че остане ли някъде дупка...не ми е ясно как ще я запълваме.
Книгите започнаха да изостават, ама...колкото - толкова. Може да взема да й направя акаунт в сторител, единствено се притеснявам да не вземе да й хареса и да спре четенето в полза на слушането...

# 48
  • Мнения: 304
За сторител и аз дълго се колебаех, но реших че е по-добре да изслуша цялото произведение, вместо да прочете само двете задължителни глави. Освен това е добър вариант за убиване на скуката при по-дълги пътувания.

# 49
  • София
  • Мнения: 982
Има ли Под игото в Сторитейл? Аз вчера се сдобих с безплатен акаунт до края на годината, но още не съм влизала да разгледам.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 215
Има ли Под игото в Сторитейл? Аз вчера се сдобих с безплатен акаунт до края на годината, но още не съм влизала да разгледам.

Да. Чете го Стоян Алексиев.
И аз се предадох и преди седмица активирах отново акаунта си.

# 51
  • Мнения: 8 256
Благодаря, момичета!
Много силен отбор са - пет момчета, четирима са 2008 и един е 2009. От петгодишни са заедно. Всички са невероятно талантливи. През последните няколко години няма кой да ги победи.
Въпреки това, от време на време, се навиват един друг да се отказват. На приливи и отливи. И моят син понякога мърмори, че вече не му се тренира. Обикновено, когато забуксува на някои упражнения, като започне да му става много страшно. Като научи нещо ново пък е в подем и възторг и така до следващия застой. Малко по-тежко му идва през учебно време, не за друго, ами много малко време му остава за игри на компютъра - училище, тренировки и о, ужас, карам го и да учи, че и нещо допълнително да прави 🤣
Ще тренира обаче, отказване няма. Ако си е вкъщи няма да учи и минутка повече отколкото учи сега, само ще има повече време да  играе на компютъра и да маже по телефона с игрички и гледане на всякакви простотии в тубата и в Тик-ток. Затова по-добре в залата. Струва ми се по-смислен начин за прекарване на свободното време.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 363
Ston, страхотен младеж! Ясно е колко труд стои зад тези успехи. Важно е децата в ранна възраст да разберат, че добрите резултати не идват даром и да се учат да работят за постигането им.
При нас едновременно върви активен спорт всеки ден, пиано, английски и танци за разтоварване. Сега лятото сме позарязали всичко, освен свободното спортуване - кайт, плуване, вело преходи, ходене по планини. Отделно тя сама си прави ОФП с различни упражнения. Simple Smile

# 53
  • Русе
  • Мнения: 660
Следващите три дни е на състезание по ориентиране.

ston, очевидно с моята девойка са на едно и също състезание. Тя тренира от тази есен, но е много запалена. Понеже още на първото състезание взе медал и много ѝ хареса, разбира се  Smiley
Днес бях там и ги видях. Жегата беше покъртителна след 13 часа.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 187
Много хубаво, че децата спортуват, браво на момчето на ston и на колди! Ston, ти нямаш ли и 9 класник или бъркам, някои набори са ми познати от по големи набори?! Какво е това оринетиране, има ли го в София? При моята дъщеря не се установи някакъв траен интерес към конкретен спорт. Две години ходеше на фехтовка, после спря в 4 клас и сега й е неудобно да продължи. Търсим нещо друго, по възможност вълнуващо, споделете идеи или практикувани спортове от наборите! Има интерес към сноуборд (кара ски, но иска да се научи на сноуборд), напоследък иска и скейтборд. Но това не са точно типично спортове. Харесва катерене. Иначе епизодично съм я водила на изправителна гимнастика и йога, гимнастиката за гърба си е трудна и не много вълнуваща, та не се ходеше с желание.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 363
Bora, тъкмо щях да ти препоръчам катерене:). Моят младеж (от есента 10. клас) приключи активните тренировки по ски и се насочва към катерене. Там е добре да се ходи с приятелче - иначе е скучно за децата. Но пък катеренето нароварва перфектно мускулатурата. Само ме притеснява, че изкушението от залата към скалите е голямо...А не ми се иска да тръгва по този път.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 187
А Skiorche, ето още една двойка набори, като моите - бъдещи 6 и 10 клас! Къде ходи да се катери баткото, на НСА ли? И аз се притеснявам от страст към реално катерене по скали.

# 57
  • Мнения: 8 256
bora, големият ми син ще е осми клас.
И двамата започнаха със спортна гимнастика. Големия беше на пет, наборът започна на четири години.  Баткото приключи след трети клас. Той беше детето с много голям потенциал, според треньора му, но понеже хич не обичаше да си дава зор и искаше всичко да му се получава от първи път, общо взето не стигна доникъде. Още веднъж потвърждение на мантрата, че успехът е 1% талант и 99% труд.
Малкият е друга бира. Той е упорит, трудолюбив, не се отказва лесно. Рано разбра, че за да научиш някое ново упражнение са необходими много усилия, стотици опити и няма как ей така да ти падне от небето всичко наготово.
На състезания по ориентиране ходи от осем годишен, когато има възможност. Приема го като забавление и разпускане. Имат силен клуб в града. Няколко пъти ходи с тях на летни лагери в чужбина. Не е обаче много добър там, защото не тренира. Трябва си много бягане, технически тренировки с карта и компас. Той обаче е по 4-5 часа дневно в залата по гимнастика и няма как вечер и да се юрне на бяга. Разбрали сме се, ориентирането ще е като хоби. Начин за приятно изкарване на някои почивни дни и повод за посещение на различни кътчета в страната, където иначе може и никога да не отиде. Още завързани приятелства с деца от цялата страна.
А иначе ориентирането си е прекрасен спорт. Занимания на открито. Най-хубавото е, че може да остане като хоби за цял живот. Във ветеранските групи по състезанията,  между 35 и 55 години, има страшно много участници. А най-много се възхищавам на тези от групите 60+. Има хора по на 80 години, които участват в състезанията!

# 58
  • София
  • Мнения: 2 363
Bora, водехме ги в залата на Бонсист. Сега познати деца ходят на стената в Софийския университет и сигурно там ще тръгне и той, защото му е близо до училище.
Мандаринка и тя е със същата комбинация 6/10;).

# 59
  • Мнения: 1 574
Ами като споменахте задачи 🤭 Как се решават тези задачи:



За последната имаме някакво решение със съкращения, но пак не е избистрено като обяснение в главата Simple Smile
Някакво свойство на дробите ни се губи някъде из дебрите на дистанционното обучение Wink
Ние решихме задачите така...

Задачите ги означихме с различни главни букви, за да не ги объркваме. Извинявам се за драсканиците и грознописа.

Общи условия

Активация на акаунт