За животните с вкус

  • 5 413
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 091
Вегетариантството е вредно - най-вече за децата. Има достатъчно литература по въпроса!

зависи каква литература четеш Simple Smile
в книжките, които чета аз пише други неща, но няма да споря за това, кое е полезно, кое не е .
въпрос на вкус
Така ми казват директно от космоса Wink
Чета медицинска литература, не екстрасенсуална.
И аз ниЩА да споря - отговорността си е индивидуална. Всеки сам решава с какво да си храни челядта.

# 76
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Ле-ле, ламя, ей сега вегетарианците те изядоха, скълцана на салата между две пълнозърнести хлебчета.  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 3 091
Ле-ле, ламя, ей сега вегетарианците те изядоха, скълцана на салата между две пълнозърнести хлебчета.  Mr. Green
Не наливай масло в огъня, ако обичаш Peace
Аз не търся скандал. Който иска, ще потърси повече информация и за другата (месоядната) гледна точка.

# 78
  • Мнения: 15
Ако се притеснявате за това, дали човек трябва да яде месо или не, мога да ви кажа, че това е най-малкото зло, което можем да сторим на животните. По тази логика вегетарианците трябва да спрат да пият и лекарства и да ползват каквато и да било козметика. Вие не знаете какво преживява едно животно, когато се намира в лабораторни условия. Нека ви разкажа за няколко случая, в които "главните герои" бяха един заек, едно куче, едно морско свинче и други. Всички те бяха използвани за тестване на нови лекарства, които после пият хората. На заека по изкуствен начин предизвикаха хипертония (високо кръвно налягане), след което го натъпкаха с лекарства. След като ветеринарните лекари получиха нужните резултати продължиха с опитите. Естествено заекът преди да умре гледаше с жален поглед, кървясали очи и сърцебиене, но на никой не му пукаше. Животното умря. Изпратиха го в катедрата по патоморфология. Там сами можете да се досетите какво го направиха. Накълцаха го, пак правиха един куп изследвания и получените резултати  изпратиха на хуманните лекари и фармацевтичните компании. Това е само един от случаите. Да не говоря за хамстерите, кучетата, котките, кокошките и други животни, които заразяват с тумори и след това им правят химиотерапии и пак тестове с лекарства. Никога няма да забравя онзи жален поглед на едно куче, което умираше болно от левкемия. Има адски много такива случаи. Не ви разказвам откъси от филм на ужасите. Просто с това се сблъсквам всеки ден. В една от нашите катедри има една огромна табела, на която пише: "Hic mortie vivant docent ". В превод означава "Тук мъртвите обучават живите". Всичко това се прави именно за благото на човека, затова нека се отнасяме с уважение към животните.
  Peace

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 17:55 от момина сълза

# 79
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
    Хрупайте си само празец,а пък ние да се намааме с пръжки, че ум да ти зайде! hahaha
Какво сте се разлютили всички, бре?! Вместо да правите секс, вие си изливате агресията по форумите!   chef Да ви е сладко!

# 80
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
Сълза, аз този път сериозно, шегата настрана. Аз съм си месоядна. Но мога в продължение на месеци да не ям месо и не ми пречи. След това обаче усещам как организмът ми си го иска.
Но повярвай ми, мъка ми е да гледам животно, което страда. Може би и затова не бих отглеждала животни като храна, а само като приятели. Ядосвам се, ама много, когато видя някой да тормози живинка по какъвто и да било начин (изключвам хлебарките по разбираеми причини). Така както съм готова да се разплача за едно стъпкано цвете на улицата. И в двата случая го изживявам вътрешно.
Това обаче не означава, че ще се откажа да купувам пържоли от магазина. Просто в този си вид те за мен са просто продукт, а не живо същество. Подкрепям ламята в това отношение - не бих искала да лишавам детето си от разнообразие в храненето. Действително има достатъчно медицинска литература, в която много ясно се посочват ползите и вредите от различните видове вегетариантства: само без месо; без месо, но с риба; или изцяло без никакви месни или рибни продукти. Но всеки в крайна сметка сам решава и носи отговорност за себе си, детето си или пък семейството.

# 81
  • Мнения: 15
lulumba аз също съм месоядна. Ето защо не възприемам месоядните като убийци. Месото е необходимо. Както ламята каза има достатъчно писано в литературата. От консумираното месо се синтезират 2 жизнено важни аминокиселини, които не могат да се заместят от други продукти. Това е всъщност причината, поради което организмът си иска своето. Аз просто исках да покажа в още един аспект отношенията "човек-животно". Ако обаче някой се разболее на никой не му мигва окото за това върху какво са били тествани лекарствата. В това число и аз-макар, че съм свидетелка на мъката на животинчетата.  В крайна сметка всичко се прави за благото на човекът, който се смята за най-висше същество.  Naughty

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 18:28 от момина сълза

# 82
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не сте ли се замисляли, че ако не ядяхме свинско, прасетата просто нямаше да съществуват? Кой би си гледал прасе за домашно животно? Факт - домашните животни са или за консумация, или за гушкане. Никой няма да отглежда кокошки, ако месото и яйцата не се консумират.

# 83
  • Мнения: 677
тези "2 жизнено важни аминокиселини" кои са?и колко време ако не ги консумираш мреш,щом са жизненоважни?

# 84
  • Мнения: 14 654
Ето защо не възприемам месоядните като убийци.

аз също не ги въприемам като убийци.
много хубаво си казала, че организмът си иска своето. ако твоят организъм се нуждае от месо-ок, моят може пък да не се нуждае. за храната, която давам на детето си се водя предимно от неговите желания. щом не обича месо, значи няма да го насилвам. детето само си балансира менюто, ако му се даде избор. ако някога прояде месо няма да го спирам.

медицинската литература не е единственото надеждно четиво.
а пък на вегетарианците много по-рядко им се налага да употребяват лекарства

# 85
  • Мнения: 677
Ето защо не възприемам месоядните като убийци.

аз също не ги въприемам като убийци.
много хубаво си казала, че организмът си иска своето. ако твоят организъм се нуждае от месо-ок, моят може пък да не се нуждае. за храната, която давам на детето си се водя предимно от неговите желания. щом не обича месо, значи няма да го насилвам. детето само си балансира менюто, ако му се даде избор. ако някога прояде месо няма да го спирам.

медицинската литература не е единственото надеждно четиво.
а пък на вегетарианците много по-рядко им се налага да употребяват лекарства
смислено изказване ли виждат очите ми..
ама къде беше до сега бе радеее?

# 86
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не може да се очаква еволюцията на организма да е бърза колкото тази на ума, нали?
Това е бавен процес.

Само не разбирам с какво вегетариантците пречат на толкова много хора.
С това, че са направили друг избор, заради начина си на мислене и се осмеляват да го споделят публично?
Нали сме се събрали уж най-либералните тук, дето най не ни пука кой как си живее живота... Mr. Green

# 87
  • Мнения: 490
С нищо не пречат,( и аз съм била известно време вегетарианка ако има такова понятие де Rolling Eyes) , ама почват да обясняват колко са прави, че месото е вредно, месоядните и те почват да обясняват колко са прави и така става то ....търкала Joy

# 88
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ама почват да обясняват колко са прави, че месото е вредно

А....аааа
Казваш да не се обясняват много-много:)

Щото аз преди малко прочетох цялата тема от начало и ми направи впечатление точно обратното.
Повечето обяснения са ЗА местото.
Кому са нужни???

# 89
  • Мнения: 490
По принцип казвам- какъв спор се заформя между месоядни и вегетарианци, аз не искам да споря с никого.
Кой колкото иска толкова да обяснява
Айде мир  Hug

Общи условия

Активация на акаунт