За животните с вкус

  • 5 432
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Ей, Лени, аз май трябваше под всичките си постинги да сложа като теб обозначение "шегувам се", че да ме разберат правилно. Май много насериозно някои ме възприеха.  Laughing Ама може ли да предполагам, че ще вземат думите ми толкова буквално, че и да се обидят на всичкото отгоре. newsm78
Абе хора, яжте си каквото ви е на душата и си свиркайте. Светът нито ще свърши, нито ще се оправи с появата на още един чревоугодник или природозащитник  Wink

# 61
  • Мнения: 817
Край! Реших! От утре ставам нов човек. Убедихте ме. Никакво месо, никакъв царевичак!
Сутрин за закуска ще си правя чай от дребни речни камъчета, за обяд - супа от морски камъни, а за вечеря - деликатес: камък на грил. Мммм, че вкусно... Пък после може да издам и книга - рецепти с камъни за чревоугодници.
Така мисля е най-честно: хем животните си тичкат на воля, хем ябълките сами си окапват от презряване, хем аз ставам най-хуманното същество на планетата.
 newsm47
Ей СЯ ми хареса на къде тръгна темата, умрях от смях Joy Joy Joy Joy JoyИ двете сте със страхотно чувство за хумор! Поздравления!

# 62
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Тони, споко бе човек. Той, композиторът да не е малък, че да не може да си забърка едни яйца като му пристърже под лъжичката. Пък и няма нужда - той, човекът с музика си храни душата, от материализирана храна в чинията не се нуждае. Аз затуй съм си го взела, че евтино ми излиза.  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 3 324
Лулумба, Чекай малко - как така ше го пиеш ти петрола? Ми ако се окаже че земята има чувства и тя !? Ми кат и вземаш петролчето няма ли да я боли, бе!

# 64
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Ле-ле, ClanG, не се бях замислила. Ще плаче не, ами направо ще реве. Ей ся наистина гладни си останахме.  newsm45

# 65
  • Мнения: 677
изрусете се..ако не сте..русо-гладно нема..

# 66
  • Мнения: 3 324
Ми той и кислорода да не е е така? Чудя се да го дишам ли? Не ли? Ти кво ше кажеш? Туку виж му засегна чувствата?

# 67
  • Мнения: 5 468
А не ви ли става жал, когато откъснете листата на лапада да речем, а от жилите му потече бял сок? Това му е кръвта и с откъсването на листото все едно го убивате. Или да речем, захапете една ябълка. Зъбите ви се забиват в сочната й плът, разкъсват я, смилат я и я поглъщат. А тази ябълка е била родена от цвят, който се е превърнал в малко плодче и е наедрявал постепенно, досущ както растат децата ни. Било е нужно да има много слънце, за да стане ябълката червена и дъждове, за да наедрее. Природата е хвърлила толкова труд за една ябълка, а човекът най-садистично я откъсва от клончето, така както някой откъсва детето от майка му, и я изяжда.
Работата стана вече СРАЛА МАЦА В КАЦА Crazy Crazy Crazy.

# 68
  • Мнения: 779
Виждам, че вече сте си заформили прекрасно спорче, аз няма да се меся.
Аз лично ям само пилешко. Може да е тъпо, но за тях не ме е жал. Ако трябва аз да убия животното ( каквото и да е , дори и пиле) за да ям месо, ще стана вегетарианка. Не мога и не искам да си обясня, с каква съвест живеят хора, които гледат едно животинче година -две и после го убиват за да го ядат. Гадно е, тъжно е и само хората го правят.
И въпреки всичко човекът има много по- големи трески за дялане и стига много по- далеч в извращението си и болната си амбиция да се чувства на върха на пирамидата.

# 69
  • Мнения: 5 468
Сутрин за закуска ще си правя чай от дребни речни камъчета, за обяд - супа от морски камъни, а за вечеря - деликатес: камък на грил. Мммм, че вкусно...
Може би, сега ще изкочи някой каменозащитник и ще ти идат рецептите на кино... Камъните също имат душа. Чела съм, че каменолози от Индия, дори дочули разговор между два камъка в една нощ.

# 70
  • Мнения: 4 806
ами може и някой последовател на Ясперс да се произнесе - нали всичко, що съществува имало воля, а има ли воля, значи има и болка... и изобщо, както я караме, накрая ще излезе, че животът ни е една голяма грешка - освен да пречим на всичко, що е около нас, нищо друго не правим Simple Smile

П.С. смятам, че цветята, дето си гледаме по домовете, също имат душа - ако не им обръщаш внимание, умират. Това, поне съм го изпитала и ми беше много мъчно....

# 71
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Ми той и кислорода да не е е така? Чудя се да го дишам ли? Не ли? Ти кво ше кажеш? Туку виж му засегна чувствата?

Ще ги засегнещ и още как. Затова: никакво дишане. Или поне колкото се може по-малко - да речем през час-два...


Сутрин за закуска ще си правя чай от дребни речни камъчета, за обяд - супа от морски камъни, а за вечеря - деликатес: камък на грил. Мммм, че вкусно...
Може би, сега ще изкочи някой каменозащитник и ще ти идат рецептите на кино... Камъните също имат душа. Чела съм, че каменолози от Индия, дори дочули разговор между два камъка в една нощ.

Затова не бях помислила, честно. Ама сега като се размисля, си е баш така. То човек не може и да се гътне, да знаете. Щото и земята като я копаят за дупката, сигур я боли много. Живот ли е това така?  ooooh!

# 72
  • Мнения: 3 091
Аз съм от месоядните, коравосърдечни същества, които не се привързват към пържоли, филета, контрафилета и прочее разфасовки. И на кюфтетата не им говоря, нищо че много ги уважавам.

За протокола смекчаващо вината обстоятелство: Не ям животни, които отглеждам.

Вегетариантството е вредно - най-вече за децата. Има достатъчно литература по въпроса! За съжаление хербариите не ни помагат особено при състава на клетките... Човекът е месоядно същество по генезис и се нуждае от белтъчини.

МИР! Peace

# 73
  • Мнения: 14 654
Вегетариантството е вредно - най-вече за децата. Има достатъчно литература по въпроса!

зависи каква литература четеш Simple Smile
в книжките, които чета аз пише други неща, но няма да споря за това, кое е полезно, кое не е .
въпрос на вкус

# 74
  • Мнения: 677
... Човекът е месоядно същество по генезис и се нуждае от белтъчини.

МИР! Peace
апят двойка..
обичам заключения и обобщения..забавлявате ме..още грънци има ли?
пирамиди,зъби,а сега и генезис..

Общи условия

Активация на акаунт