Мекици -страхотни

  • 254 892
  • 144
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 106
В хладилник, като преди това не го оставяш да втасва предварително, ами месиш, и прибираш в намазнан плик в хладилника, то си втасва на студено, но по-бавно. На сутринта му трябва поне 20-тина минути да го извадиш по-рано, за да се отпусне, но аз съм пържила и веднага и все така са ставали супер.

# 31
  • София
  • Мнения: 9 857
Зори,сега ако ми кажеш дали някога си го месила тестото и в пекарната,ще съм ти много благодарна! Grinning

# 32
  • Мнения: 1 065
Чудесна идея ! Това ще ни е закуската утре  Wink

# 33
  • Мнения: 7 106
Зори,сега ако ми кажеш дали някога си го месила тестото и в пекарната,ще съм ти много благодарна! Grinning

Не съм, защото не съм правила мекици скоро, ама що да не може. Бухваш си всички продукти по рецептата и пускаш програмата за месене. Само си наблюдавай тестото, защото може да се наложи да добавяш брашно, докато тестото стане гладко, тъй като различните млека са с различно водно съдържание и е възможно да поеме повече или по-малко брашно .
Месила съм содени питки, които са горе-долу със същите съставки и са ставали супер. Само съм ги пекла във фурната иначе ги е месила машината. Изобщо откакто я имам тази пекарна, само тя меси  Wink.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 857
Мерси!И аз съм правила едни питки със сода и сирене в пекарната и после си ги опекох във фурната.Там ще направя и мекичките.И наистина понякога се налага добавяне на брашно-на сиренките им добавих доста.

# 35
Абе свеки прави едни страшни мекици .Много са бързи и са адски вкусни.А пък количеството е огромнооооооооо

1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко
Всичко се смесва и се меси /много бързо става готово/.Разделя се на 4-5 топки и всяка се разточва на кора и се режат формички/или с нож или с чаша или с формички за сладки/.Пържат се до златисто.
Стават 2 големи купи и се наяждат 6-7 човека, че и повече Laughing

Сно6ти замесих тестото за тези мекици и преди малко ги направих наистина станаха страхотни.Дадох на кучето да опита и тя страшно много ги хареса и сега само върви след мен да й дам още,а попринцип е много капризна на ядене и не харесва всичко.Благодаря за страхотната рецепта  newsm51
ето и нашите мекички http://www.snimka.bg/album.php?album_id=69089&photo=10
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=69089&photo=11
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=69089&photo=12

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 13:53 от Jane_115

# 36
  • Мнения: 1 352
Абе свеки прави едни страшни мекици .Много са бързи и са адски вкусни.А пък количеството е огромнооооооооо

1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко
Всичко се смесва и се меси /много бързо става готово/.Разделя се на 4-5 топки и всяка се разточва на кора и се режат формички/или с нож или с чаша или с формички за сладки/.Пържат се до златисто.
Стават 2 големи купи и се наяждат 6-7 човека, че и повече Laughing

Добре деее...................... аз понеже съм в чужбина и тук няма такова кисело мляко като нашето. В момента разполагам само с турско, но то е много гъсто - 10% масленост Shocked, повече има вкус на сметана, отколкото на кисело мляко. Та мисълта ми е дали ще стане с такова мляко и колко да слагам newsm78?

# 37
Да става с турското мляко.Но се огледай защото в турските магазини има и 3,6% кисело мляко.Поне  в Австрия го има.

# 38
  • България Сливен
  • Мнения: 245
И аз предлагам на Вашето внимание супер рецепта за мекици:
  1ч. чаша прясно мляко
  1 кофичка кисело мляко
  1с.л. сол
  1с.л. оцет
  1с.л. захар
  1с.л. олио
  мая колкото локум
  3 яйца
  брашно колкото поеме
Маята се размива в прясното мляко без да втасва.Хлябната сода се гаси в киселото мляко. Всичко се обърква в тесто, втасва и се пържат мекици/ класически или с плънка/. Тестото може да се съхранява във фризер. Опитайте!

# 39
  • България Сливен
  • Мнения: 245
След като Ви написах рецептата, реших да замеся тестото в машината за хляб. Направих половин доза и стана чудесно тесто / с 500 гр. брашно и 2 яйца/. Сега е в хладилника в намазнена торба и довечера ще пържа.

# 40
  • София
  • Мнения: 9 857
Вяра,а от млякото колко сложи?Можеш ли да напишеш точните грамажи на всички продукти за машината за хляб?Благодаря ти!

# 41
  • Мнения: 3 360
Деата,направих ги тази сутрин твоите мекички-мъж ми остана очарован! bowuu
Благодаря!  bouquet

# 42
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Валенце, в 120мл. хладко прясно мляко размих половин кубче мая. Към това прибавих по 1л./Tsp/ или 1ч.л. от обикновенните захар, оцет и олио. В 200гр. кисело мляко угасих 1/2ч.л. хлябна сода Апропо, в рецептата съм изпуснала хл. сода-1ч.л. за цяла доза. Разбих 2 яйца и всичко смесих. Изсипах го в машината, след това брашното - 500гр да закрие сместа и най отгоре сложих 1ч.л. сол и програмата за месене и втасване. Това е за 1/2 доза! Ако нещо не е ясно питай.

# 43
  • София
  • Мнения: 9 857
Благодаря!  bouquetИма нещо неясно,може и да се изложа,но какво е
Към това прибавих по 1л./Tsp/
? Embarassed

# 44
  • Мнения: 4 390
Благодаря!  bouquetИма нещо неясно,може и да се изложа,но какво е
Към това прибавих по 1л./Tsp/
? Embarassed

Tsp=teaspoon=чаена лъжичка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт