Мекици -страхотни

  • 254 922
  • 144
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 018
Бо_ ,1 с.л ракийца не се чувства после, но пък не позволява на тестото да поема много мазнина. Вадя ги на салфетки, за да оберат каквото може. Напоследък обаче много се говори за канцерогенните вещества, отделящи се при силното нагряване на олиото и ...само чета за мекици Sad

То за прегрятото олио отдавна се говори, но така като си мисля, аз съм отгледана с пържено, майка ми, баща ми... Пък като печеш нещо на фурната да не би да не нагряваш олиото в тавата до 110 -180 градуса?  Wink

Благодаря за съвета и сега ще стана да забърккам едни уличници.  Laughing Ще им сипя и ракийка.
А резултата - утре.  Hug

# 136
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Някой питаше за маджун.Ако имате път към Турция=тук има пекмез във всеки магазин=от грозде ,от черница ,от рожков.Може би има и в арабските магазини в България.На вид е буркан с черно съдържимо и пише pekmez

# 137
  • Мнения: 2 018
petu6ka63, благодаря за съвета с ракията. Наистина много малко олио отиде и въобще не се усеща.   bouquet  bouquet
Чак днес ги изпържих, че вчера нямаше за кого.

# 138
  • Мнения: 767
Бо_ , метни една мекичка насам Praynig EmbarassedЧудя ти се как си издържала до днес?

# 139
  • Мнения: 2 018
Бо_ , метни една мекичка насам Praynig EmbarassedЧудя ти се как си издържала до днес?

Късно е за снимки.  Laughing
Да си кажа честно - бях на границата да си пръжна една, две  Laughing, но добре, че не съм го направила, защото нямаше да остане нищо до днес сутринта.

# 140
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
Аз ги правих с майка, станаха вкусни - топлички бяха, сирене им сложихме и понеже нямах търпение до сутринта, стана така, че ги направихме още вечерта. Ометохме близо тенджера, пет човека бяхме. И с това минахме на вечеря понеже после никой не беше гладен  Embarassed

# 141
  • Мнения: 29
Абе и майка прави по рецептата на Клавел даже без яйце и стават като бухти ,вътре кухи,много пухкави,а аз сто пъти се мъчих да ги докарам ама не би...Знам,че не се месят много,разточвах на най-различни дебелини кората ама цът-подметки и си ги хапвам само мама като ми направи Crazy,а аз в къщи бъркам уличните мекици,винаги стават ама са с мая и от вечерта се бъркат.

# 142
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
cinga,остави тестото по-меко , също така нека да престои 30-тина минути след като го замесиш. Аз напоследък бутам всичко в машината за хляб да се меси. Добавям брашно при необходимост, но като цяло тестото е доста меко и лепкаво и докато разточвам ръся обилно с брашно. Стават много пухкави и се надуват като балони  Peace

# 143
  • София
  • Мнения: 122
Как попаднах в тази тема не знам, но, че отивам да замеся тези улични още сега, това е сигурно  Laughing Мисля да им сложа ром вместо ракия, какво ще кажете  Rolling Eyes Утре ще мина да докладвам, благодаря за рецептите   bouquet

# 144
  • София
  • Мнения: 122
уличните мекициса ометени  Laughing Много вкусни станаха, но определено са мазнички  Wink
Станаха доста и раздадохме по съседите  Laughing сега искат рецептата  Wink

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 20:28 от metchopooh

Общи условия

Активация на акаунт