Мекици -страхотни

  • 254 978
  • 144
  •   1
Отговори
# 120
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Всяка събота правя от тези на Каравел.
Стават страхотни с големи мехури и децата ги пълнят със сирене.
Може и завити но две със сирене вътре ,но е врътня и трябва помощник.
Мазнината трябва да е силна ,че да ги надува веднага.

# 121
  • Мнения: 132
Да, да олиото да е добре загрято, Аз предварително си правя пакетчетата със сирене и ги пържа първо от страната, на която се застъпва тестото.

# 122
  • Мнения: 767
Аз пък си слагам сиренето в тестото, малко ракийка, за да не поемат мазнинка, разточвам (ако е дърпано, на места остава по-дебело) как да е, режа на парчетии и пържа. Е, ако постои пет-десет минутки да се отпусне, става още по-хубаво. Тестото ми е без яйце, защото от майка си съм научила ,че яйцето го прави жилаво. Стават страхотни, но все пак е пържено Cry А трябва да се храним по-здравословно. Май е вярно, че храните се делят на здравословни и вкусни Grinning.

# 123
  • Мнения: 243

за тези, които обичат да похапват мекици с мед или маджун,

И сега ако може някой да ми каже от къде мога да намеря маджун  newsm78 Като бях малка баба ми правеше, но сега... Умирам си да си хапна мекички с маджун. Продават ли такова нещо някъде или да търся от някоя баба по селата да си купя  newsm78

# 124
  • Мнения: 132
Аз нямам и на идея от къде може да се купи маджун, но ако намериш от някъде моля те информирай ме! Аз съм на вълна всичко ми се яде, особенно ако е нездравословно, мазно или трудно за откриване Wink

# 125
  • Мнения: 2 186
А маджун е?

# 126
  • Мнения: 626
Тези мекици са страхотни и аз така ги обичам .

е това и аз искам да знам  newsm78

# 127
  • Мнения: 718
Уличните мекици са невероятни! Наскоро ми се приядоха и вече 3 пъти правя от тях  Laughing Мерси много за рецептата!

# 128
  • тук
  • Мнения: 510
Тези мекици са страхотни и аз така ги обичам .

е това и аз искам да знам  newsm78

прилича на мед, но е приготвен от захарна трастика или цвекло
ето тук интересни подробности Simple Smile

# 129
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 757
Момичета, Снежи е казала (вторият пост в темата), че ако тестото се замеси от вечерта - стават още по-вкусни.

Като се замеси вечерта къде се държи тестото до сутринта - в хладилник или на стайна си температура?

# 130
  • Мнения: 2 018
petu6ka63, колко ракия слагаш и има ли някаква тънкост с нея, защото много ми харесват тези улични мекици, но са ми много мазни, та ако намеря начин да не попиват мазнина...  Peace

Царицата майка, ако сложа повече брашно, няма ли да се промени изцяло рецептата? Абе може и това да пробвам.  Laughing

# 131
  • Мнения: 2 779
При нас маджун продават бабите по пазара .
Не съм яла от години,докато четях така ми се прияде  Embarassed,утре трябва да отида да си купя.

# 132
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 757
Като се замеси вечерта къде се държи тестото до сутринта - в хладилник или на стайна си температура?

# 133
  • Мнения: 2 779
Тесто с мая се държи в хладилник .
Това с хлебна сода.....не знам ,предполагам и то там  Peace.

# 134
  • Мнения: 767
Бо_ ,1 с.л ракийца не се чувства после, но пък не позволява на тестото да поема много мазнина. Вадя ги на салфетки, за да оберат каквото може. Напоследък обаче много се говори за канцерогенните вещества, отделящи се при силното нагряване на олиото и ...само чета за мекици Sad

Общи условия

Активация на акаунт