Цени на имоти в България

  • 8 163
  • 151
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 292
иzлиzа, че българина само мрънка и се оплаква неоснователно от ниски доходи. В същност вzима доста добра zаплата  newsm78 ми тогава може и да си поzволи добра цена на жилището. За какво иде реч в таzи тема? Май пак раzни ми ти мрънканици   newsm78 Айде спирам да пиша . Каzах си мнението. Пък всеки може да има свое мнение, да си го каже  Hug

# 106
  • София
  • Мнения: 383
CTramell, дай инфо за цени за изграждането на покрив, че в момента живо ме интересува. /Извинявам се, че тук пиша, но личните ти са задръстени и не можах да ти пусна съобщение/.

# 107
  • Мнения: 928
иzлиzа, че българина само мрънка и се оплаква неоснователно от ниски доходи

Виж сега, между нямане и нямане има разлика. Едни нямат 100 000 евро за апартамент други нямат 100 лв. за храна, така че просто нуждите на хората са различни Peace

# 108
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ще ги пусна цените, само да намеря подходяща оферта - примерно за голяма сграда, за да е в контекста на темата.
Нещо актуално примерно, че се сетих в момента - подмяна на изолация на покрива на вход от панелен блок (не на целия блок), за около 200 кв.м говорим излиза от 3 до 5 хиляди лв. в зависимост от материала. За хидроизолация само говоря, ако трябва и топло- вече става дявол на магаре.
Аз понеже съм в същия филм и в момента покривът ми тече мога да кажа за моите скромни 45-50 квадратчета колко ще ми трябват - с топлоизолация и материал достатъчно добър, но не от най-скъпите се надявам да се вместя в 2 хиляди лева, но може и да не се получи. Цената на битума е обвързана с тази на петрола и съответно в момента непрекъснато се вдига Twisted Evil.

# 109
  • Мнения: 5 462
white_r  много дълго време в българия си е имало строителство и градосутройствен план и какво ли не. Дори да вzемеш един квартал, като Люлин, ами има си инфраструктура и то мног о добра, има си супермаркети, паzар, всеки микрорайон училище, ясла , градина, градинки пред блоковете  и транспорт . Не хваля панелките , просто каzвам, че поне се е планирало нещо, докато сега НЯМА НИКАКВО НОРМАЛНО СТРОИТЕЛСТВО. Строи се набърzо , ефтино, на докопан по някакъв начин терен и раzрешение , беzогледно ... няма да обмисли не строи ли насред градинка или блато и ще иzдържи ли каналиzацията и водопровода и ще може ли улицата и транспорта да поеме натоварването ... НЕ мисли zа нищо освен zа бърzа печалба.
И да не се zаблуzдаваме ЛЕни, никой няма да направи нищо по въпроса, zащото от тоzи биzнес големи пари падат и всеки който може е набъркал в меда и лапа  ... няма да си спре кранчето сам я.
Айде дадох примери няколко ами тоzи селото на морето  Свети Влас ... преди 5 години нормално хубаво курортно селце , сега са настроили кичоzни кулички и минарета дорде ти видят очите ... и каналиzацията се иzлива в центъра на претъпкания плаж .... децата играят вътре zа поъбеzопасно  Sick Sick Sick
Примеро колкото щеш само се огледай.

Вивита поздравления !!!!Толкова ми харесва това което пишеш , толкова точно и хубаво си го написала !!!!Честно казано моето мнение по въпроса със безумно високите цени с/у отвратителното качество и идиотските проекти на някой некадърни архитекти е абсолютно същото като това което си написала.Поздравявам те за това ти изказване .Най сетне да им го напише някой с точните думи и едновремено простичко написано така че да може всеки да асимилира какво всъщност искаш да кажеш.Аз бях толкова бясна на някой особи които писах в тази тема , че не можех да си намеря точните думи за да им обясня и отворя очите за истината .Или казано по друг начин за неправомерното и безпричинно покачване на цените !!!За качеството на въпросното строителство хич по добре да не си отварям устата ще е най добре , щото гледам кво става с блокове построени преди 5-6 години....нямам думи просто. А в Италия на новопостроени къщи или апартаменти хората ти дават гаранция (това забравих да питам въпросните особи-капацитети ) от 15-20 години ....

# 110
  • Мнения: 2 768
И в България съвестните строители дават гаранция за новопостроените обекти! Ще питам мъжа ми довечера, защото той сключи договора за поддръжка и гаранция на апартамента, какъв точно е срока.

# 111
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
И в България съвестните строители дават гаранция за новопостроените обекти! Ще питам мъжа ми довечера, защото той сключи договора за поддръжка и гаранция на апартамента, какъв точно е срока.
Peace
Точно така е.
А като е по-качествен материалът - съответно е и по-скъп, оттам обаче и гаранцията му е по-дълга.
И аз се тръшнах като ми протече покривът, но гаранцията на стандартно изпълнен по БДС е 5 години.
Моят протече точно на шестата. Сега като го ремонтирам както си трябва поне в близките 10 няма да го мисля.
После пак. Нищо вечно няма, освен това иска и поддръжка.

Намерих една по-подробна оферта за голяма сграда, с 1640 кв.м покрив:
Дърводелски работи (покривна конструкция, импрегниране и др.) - 75 000 лв.
Топлоизолация с 10 см минерална вата - 11 000 лв.
Тенекеджийски работи (водосточни тръби, олуци и т.н.) и покриване с битумни керемиди - към 52 000 лв.

Май само от покривните работи докарах цената на един апартамент Rolling Eyes

На същата сграда е правена и хидроизолация в сутерена, понеже е в офертата да напиша и нея - 12 000 някъде.

Такива са цените, ако се работи с качествени материали.
Това, че повечето строители не го правят или пропускат някой от всички етапи (топлоизолацията и част от хидроизолацията най-често) е отделен въпрос.

# 112
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Ерика,
Извинявам се за любопитството, но ти предстои да купиш апартамент като инвестиция или за да живееш в него сега?

Като инвестиция. Имаме някакви пари, които вече сума ти време не можем да измислим къде да ги вложим и решихме най-лесното...в апартамент.
Дали ще е грешка?

# 113
  • Мнения: 6 167
ерика, аз ако имам пари за купуване на апартамент, като инвестиция бих купила сега и веднага. да, има теории за това, как цените може и да паднат, но няма да паднат видимо много.

вивита, темата е за цените.
цените са високи за доходите на по-голяма част от хората.
но постотвам, че на никой не му дреме от тоз факт.
от тук нататък, който иска да има апартамент си сяда на задника, мисли, работи, изкарва пари и изплаща. това е реалността. все повече хора предпочитат този вариант пред варианта наем. да не говорим, че изплащането принципно стимулира и икономиката ( т.е имаш мотив да бачкаш здраво, за да не изпаднеш от моста).

дали някой ( правителството) ще направи нещо е въпрос с повишена лесност и тук си права. но в крайна сметка тия хора са избрани от нас. не са цъфнали в Парламента от сутрешния дъжд. да не отварям пак темата за гласуването. за съжаление националната ни култура е такава, вивита, и докато мисленето на хората не мръдне, няма да мръдне нищо.
 Cry кофти.

# 114
  • Мнения: 928
Кой каза, че нямало планове за разширяването на града и инфраструктурата? Радвайте се и ликувайте: http://capital.bg/show.php?storyid=281209 и дето се вика по деветосептемврийски "Да бъде"   Joy   Joy  Joy

П.П. само не си мислите, че правя реклама на вестника, просто така се случи  Peace

# 115
  • София
  • Мнения: 4 423
За какви цифри говорите... Shocked, аз се мъча да си продам вилата на 40км. от София за 4000 евро, само градината е 800кв.м, а чета тук за космически цифри... Crazy

# 116
  • Мнения: 2 013
За какви цифри говорите... Shocked, аз се мъча да си продам вилата на 40км. от София за 4000 евро, само градината е 800кв.м, а чета тук за космически цифри... Crazy

Къде е тази вила? Я дай снимка, току виж някой потребител тук я купил. 4000 евро, сериозно ли?

# 117
  • Мнения: 928
За какви цифри говорите... Shocked, аз се мъча да си продам вилата на 40км. от София за 4000 евро, само градината е 800кв.м, а чета тук за космически цифри... Crazy

Миличка, сега не е време да се продава  Peace

# 118
  • Мнения: 5 370
За какви цифри говорите... Shocked, аз се мъча да си продам вилата на 40км. от София за 4000 евро, само градината е 800кв.м, а чета тук за космически цифри... Crazy

Миличка, сега не е време да се продава  Peace
А защо смяташ така? Мотивирай се, на мене ми стана интересно от това предупреждение.

# 119
  • Мнения: 928
ЧЕРВЕНАТА ДЕПEshark-чица, на лични съм ти отговорила  Hug

Общи условия

Активация на акаунт