Любима храна от детството?

  • 25 774
  • 165
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 467
родопчета, жокейчета, киселото мляко "Снежанка", имаше и едни плодови млека в найлон, плодовият сладолед, за който писахте по-горе, шоколадът "Кума Лиса", баничка с боза в сладкарница "Пчела" на "Иван-Асен ІІ", помните ли пирожките, а като бягахме от даскало, ходехме в сладкарница "Ваканция" до НДК да пием боза със сладолед, а помните ли "Магурата" с мелба "Дипломат", бонбони "Кръц-кръц" ...
Ааааааа беше зелена, продаваха и скалички.... ау, че мило ми стана:-))) Всеки ден купувахме боза в шишета от минерална вода Горна баня:-)))По 1.5 литра:-))) Ейй, детство мое:-) Hug
Сега още продават боза, но няма нищо общо с онзи вкус.... или просто е от времето? ThinkingИ вече правят страхотни торти:-)Още я има Пчелата:-)))

Котешки езичета!
Циганска баница, разбира се!
препечени филийки
сайдер, етър,ааа и как се казваше ментето на кола дето се откриваше по чудо?!
Класическото плодово мляко в пликчета... ааа много го обичах!:-)
тахан халва
целувки и бяло сладко!!! Мама ми носеше от Търново като ходеше в командировки:-)))
Котешки езичета.
Сега им казват бишкоти,но нещо са меки всичките и не хрупат като едно време  smile3518
Не са да му се невиди същите, и аз съм много нещастна:-(((

# 76
  • Мнения: 238
крем супа с кротончета(но Мама да мия направи ) Wink
...също и филийка с домати и сирене

сигурно има и още,но първо за тези се сетих

# 77
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
 А аз умирах за анжели,наслади и темподобни.Другото което се сещам е филия с масло и мед и филия с лютеница и сиренце

# 78
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 575
Любимата ми храна от детството е пържени картофи!

# 79
  • Мнения: 2 467
Катмите на баба.
Котешки езичета.
Течен шоколад в тубичка  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 4 473
Шоко, десерт "Република", банани, макарони на фурна, кекс. Обичам ги и до днес.

# 81
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 590
Филия с мед и чисто масло. Обожавах да ям това. Сега обаче  Sick Странно е как се променят вкусовете с времето Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 7 640
имаше едни мазни чипсове в малки пакетчета, ескимо, плодови млекца от 7 ст Laughing

# 83
  • Мнения: 253
Мармалада от сини сливи на баба (мир на праха й) беше страхотен. От тогава не съм яла такъв. Бонбони "Лакта", "Карамел Му", карамелизирани ябълки, домашен шоколад, кремчетата от машина, като сладолед, виенски кифли, осмици и филия с масло и захар.

# 84
  • Мнения: 13 512
Какино ТАне- едно китайско беше, пирожката,кашкавалката и локумката. Гевречетата с пудра захар от по  7 стотинки и мента сиропа- с шишето от веро ти впръскват малко"кисело"/ беше си чисто лимонтозу според мен/.Ех...колко вкусна беше и средната боза от гюмовете в сладкарницата....

# 85
# 86
  • Мнения: 13 512
Ураааааа...има някой,който да си ги спомня....тук от колко време се мъча да убедя познати,че е имало такова нещо и никой не се сеща... Grinning

# 87
  • Мнения: 7 640
то беше даже какИно тАне- много зъби трошеше

# 88
  • Мнения: 5 622
Вчера случайно попаднах на течен шоколад в тубичка/не бях яла такъв от години/,взех си и докадо го хапвах се почувствах като на 10г  Wink Има ли храна,която да ви напомня за детството?

Боже, като каза шоколад в тубичка и ми върна много хубави и мили детски спомени...

Имаше също и корекомска дъвка в тубичка, която естествено беше кът  Joy КАто се сетя за нея, също се връщам назад във времето...

Сигурна съм, че има и други неща, които ми напомнят за прекрасното ми детство и те не са само храни, но в момента просто не мога да се сетя  Rolling Eyes

то беше даже какИно тАне- много зъби трошеше


Това чудо така и не можах да го харесам. Гадно ми беше и това е  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 13 512
"Kakino Tane Arimasuka?" - Имате ли Kakino Tane?

Черпя ви!

Общи условия

Активация на акаунт