Любима храна от детството?

  • 25 725
  • 165
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 499
Кисело мляко с бисквити и захар - и досега ми е любимо
Мозайка с бозичка
еклерите едно време бяха страхотни, а в кафенето в службата на майка ми имаше един вид със сметанов крем за пълнеж, държаха ги в хладилник, кремът имаше вкус на фин сладолед и бяха просто мммм, наричаха ги румита, но странно беше че ги имаше само там и досега никой друг не чувал за тях.

# 61
  • Мнения: 446
Уриел, не знам къде е работила майка ти, но аз си спомням тези еклери /май наистина се казваха руми/ - бяха с пудра захар отгоре, а не с глазура. Сега във Варна с подобен пълнеж са мини-еклерите на Жорж Лагард.

# 62
  • Мнения: 14 499
Уриел, не знам къде е работила майка ти, но аз си спомням тези еклери /май наистина се казваха руми/ - бяха с пудра захар отгоре, а не с глазура. Сега във Варна с подобен пълнеж са мини-еклерите на Жорж Лагард.


еее аз съм от по-смотан град и явно ги е имало само там.

# 63
  • Мнения: 1 399
Обожавах плодовият сладолед от машина - тъмно червен, вишна или череша трябва да е бил.
Какъвто и сорбет да ям сега - няма същия вкус.
Също така обожавах пестил - сегашният също няма нищо общо  Confused
Спомням си бисквитите "Слънце" и "Златна есен".
От кварталната хлебарница всеки следобед си купувах линзери, масленки, негърчета, руен, меденки...
Виенските кифли много харесвах. Особено пък нарязани на парченца, с малко масълче и сол или кашкавал отгоре, запечени във фурната. Страаашни соленки ставаха.  Peace
Наливният сироп - най-много обичах шоколад или "бомба"....за 5 ст.  Laughing Laughing
Шок. десерт "Република". Имаше и още един - нещо като крокан, отгоре залят с шоколад. Дали не се казваше "Карнавал" или бъркам нещо  newsm78
Сладолед виолетка и мента.
Ескимо.
Бананите, ядени по-рядко, май имаха по-различен вкус от сега  Laughing Laughing


# 64
  • Мнения: 3 323
Паста Ани триъгълна? Лимонов шейк в сладкарница Куба, дъвки БиБип (имам до №400). Шоколад "Крава" - 1.02 огромен, луксозен и толкова лелеян.
Най вече - пържените яйца на баба, истински яйца на истинска печка с дърва!

# 65
  • Мнения: 534
Котешки езичета.
Сега им казват бишкоти,но нещо са меки всичките и не хрупат като едно време  smile3518

# 66
  • Мнения: 6 390
Бях ужасно злояда  Crazy
но никога не отказвах млякото СНЕЖАНКА  Party
още Ескимо, Сусамки и Златна есен бисквити си спомням че много обичах  Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 7 097
Пържени картофки /на колелца/ в пликче, пелети, боза + мазна баничка от местната баничарница, палачинки или бухтички за закуска в събота и неделя, печено пиле с картофи.

# 68
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 223
Като ходихме в Етъра преди около месец, купихме на децата захарни петлета. Гризвахме си и си говорехме с таткото за детството и колко такива сме изяли Simple Smile
А лимонадата на прах, която почти никога не пиехме, а ядяхме така от пакетчето...република-та...байкалче-то...мармалад на кг (един голям калъп, от който ти мерят и режат колкото искаш)... Sunglasses

# 69
  • Мнения: 3 323
Захаросани ябълки на клечка, циганите ги продаваха на панаирите още топли...

# 70
  • Мнения: 15 619
Сетих се и за сирене-крема.

# 71
  • Мнения: 2 255
имаше едно време една бяла халва с фъстъци.спомям си беше твърда(не помня име) ама много.дядо ми все ми донасяше,увита в кафява хартия от магазина.ммм една дъвкава такава-обожавах я Heart Eyes

# 72
  • София
  • Мнения: 1 750
Леле каква сладка темичка.... връща ме с приятна усмивка в детството Simple Smile

Спомням си виенските кифли, които мама режеше на кръгчета и ги панираше с яйце...ммм. Панираните филийки също много обичах. Пестила на баба ми също е част от детските ми спомени. Имаше и един сладолед в малки буренца - бял и шоколадов, беше много готин.

# 73
  • Мнения: 2 609
крем-супа с препечени кубчета хляб (как точно се наричаха)?
  Sick Sick Sick
малИИ, как я мразех /извинявай Нимфетке/, а иначе крутони се казват Peace

По темата- филия с лютеницата на баба ми/ лека и пръст/, баницата и едни купени банички, много ги обичах, нямат нищо общо със сегашните обаче, сладолед "Чайка" и "Ескимо", бонбони "Червената шапчица", захарни петлета и мента има и още със сигурност....

# 74
  • Мнения: 3 211
котешки езичета, сълзица, всички видове сухи пасти, но особено много гъбките и едни ритон (шоколадови с крем).
Бисквити "руен", всеки ден след градина майка ми ме водеше в хлебарницата и ми купуваше, имаше и едни страхотни кексове в хартиена форма в хлебарниците.
Баша ми носеше от млекозавода цял кашон с крема сирене и доста буци прясно, неузряло сирене.
Никога няма да забравя, че един път донесе цял кашон сладолед "снежко" май беше, едни човечета, спряха ни тока (имаше режим) и почна да се разтопява, двамата с брат ми изядохме цял кашон.

Общи условия

Активация на акаунт