Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 12

  • 31 299
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 052
Да, ще търся и други лекари, но да при вас как се разреши проблемът, и изобщо обратим ли е? От това, което прочетох, а и ми казаха, няма спасение и трябва да вадим бебето. А то е 570 гр. Sad Сега се обвинявам, че не започнах и аспирин заедно с фраксипарина, не знам дали това не е пропуск - нали уж фраксипарина пази нас, а аспирина бебето
луси, според мен търси по спешност възможно най-добрите фетални -Марков, Димитрова... за такъв случай сигурно ще те вместят. Аз бих отишла директно пред кабинетите им - да пуснат доплер, да помислят за мерки. Мисля че обратния кръвоток не е само, заради самата тромбофилия, но той заедно с изоставането на бебето са си сериозен проблем. Дано някой от тях успее да помогне и да не е твърде късно.

# 706
  • Мнения: X
Луси ,потърси второ мнение при сертифициран фетален специалист.

# 707
  • Мнения: 18
Благодаря ви, момичета. Да, за съжаление има изоставане - кръвотока към главичката и черния дроб казват, че са нормални, но при пъпната връв е проблема.

# 708
  • Мнения: 2 526
И аз съм за Димитрова *lusy*. По принцип в МД могат да се погрижат и за много малки бебета, но колкото повече седи в коремчето и по голямо е, толкова по-добре. Тя завежда патологията и може да те насочи какво да правите.
Отидох при нея директно в частния й кабинет и ме взе веднага миналата година.

Друго място с добри отделения за бебенца е Надежда.

# 709
  • Мнения: 1 659
Здравейте.
Има ли някоя от вас тук, която е с нисък,  под нормата, свободен протеин S и след секцио освен на фракси или клексан, е била и на някакъв по-сериозен антикоагулант?

За показател Free PS Ag ли питаш ? Ако ти или някой др.знае може ли да даде малко повече инфо за него - може ли с хранене и витамини да му се влиае ?

# 710
  • Мнения: 41
Момичета как ви се струват изследванията чак във вторник съм на лекар, не съм сигурна дали са добре на фраксипарин 0.4 всеки ден и аспирин протект всяка вечер съм, обаче взе да ми тече по често кръв от носа и се чудя дали вече не е много разредена благодаря ви
След инжекцията ли са правени или без?

# 711
  • Мнения: 449
Момичета как ви се струват изследванията чак във вторник съм на лекар, не съм сигурна дали са добре на фраксипарин 0.4 всеки ден и аспирин протект всяка вечер съм, обаче взе да ми тече по често кръв от носа и се чудя дали вече не е много разредена благодаря ви
След инжекцията ли са правени или без?
  В 7 часа бия осем и десет ми вземаха кръв има ли общо часа на поставяне?

# 712
  • Мнения: 41
Момичета как ви се струват изследванията чак във вторник съм на лекар, не съм сигурна дали са добре на фраксипарин 0.4 всеки ден и аспирин протект всяка вечер съм, обаче взе да ми тече по често кръв от носа и се чудя дали вече не е много разредена благодаря ви
След инжекцията ли са правени или без?
  В 7 часа бия осем и десет ми вземаха кръв има ли общо часа на поставяне?
Има общо с препарат ли си или без.Паскалева иска 4ч. след инжекция да види как са нещата.

# 713
  • Мнения: 876
Момичета как ви се струват изследванията чак във вторник съм на лекар, не съм сигурна дали са добре на фраксипарин 0.4 всеки ден и аспирин протект всяка вечер съм, обаче взе да ми тече по често кръв от носа и се чудя дали вече не е много разредена благодаря ви
След инжекцията ли са правени или без?
  В 7 часа бия осем и десет ми вземаха кръв има ли общо часа на поставяне?
Има общо с препарат ли си или без.Паскалева иска 4ч. след инжекция да види как са нещата.

Това важи само и единствено за Анти Ха. За другите изследвания няма никакво значение кога е бита инжекцията.

# 714
  • Мнения: 41
Момичета как ви се струват изследванията чак във вторник съм на лекар, не съм сигурна дали са добре на фраксипарин 0.4 всеки ден и аспирин протект всяка вечер съм, обаче взе да ми тече по често кръв от носа и се чудя дали вече не е много разредена благодаря ви
След инжекцията ли са правени или без?
  В 7 часа бия осем и десет ми вземаха кръв има ли общо часа на поставяне?
Има общо с препарат ли си или без.Паскалева иска 4ч. след инжекция да види как са нещата.

Това важи само и единствено за Анти Ха. За другите изследвания няма никакво значение кога е бита инжекцията.
Е с препарата се променят стойностите.Аз си ги изследвам без Клексан,за да се види как е положението.Не знам,всеки си знае как са му казали.

# 715
  • Мнения: 682
Здравейте,
Вчера пусках АРТТ и Д-димери по препоръка на имунолога ми. Днес излязоха резултатите и двете са с чудесни стойности. Обаче аз бях закусвала и пила както кафе, така и л-тироксин, а сега чета че трябвало да се изследват на гладно. Не съм бременна. Смятате ли че трябва да повторя изследванията?

# 716
  • Мнения: 847
Момичета налага ми се да изместя клексана от вечер сутрин и се чудя с по колко часа мога да го премествам за да няма проблеми... Паскалева ми каза днес изобщо да не го слагам вечерта и направо утре сутрин, но аз не смея, защото съм в най рисковите седмици, а и имам точно в тези седмици един мисед (най вероятно заради липса на терапия). И се чудя с колко часа най много мога да го измествам, за да няма риск за бебето...?

# 717
  • Мнения: 41
Момичета налага ми се да изместя клексана от вечер сутрин и се чудя с по колко часа мога да го премествам за да няма проблеми... Паскалева ми каза днес изобщо да не го слагам вечерта и направо утре сутрин, но аз не смея, защото съм в най рисковите седмици, а и имам точно в тези седмици един мисед (най вероятно заради липса на терапия). И се чудя с колко часа най много мога да го измествам, за да няма риск за бебето...?
Вечер в колко го биеш?.Почни няколко дни да закъсняваш и така.

# 718
  • Мнения: 876
Аз вчера повисях бая в спешното и трябваше да отложа инжекцията. Казаха ми, че до 2 часа няма проблем. Аз я бия в 12:30, а вчера я сложих в 14:50. Бебето е добре. Тамън го слушах на доплера. Тъй че мисля, че 2 часа е добре.

# 719
  • Мнения: 847
Момичета налага ми се да изместя клексана от вечер сутрин и се чудя с по колко часа мога да го премествам за да няма проблеми... Паскалева ми каза днес изобщо да не го слагам вечерта и направо утре сутрин, но аз не смея, защото съм в най рисковите седмици, а и имам точно в тези седмици един мисед (най вероятно заради липса на терапия). И се чудя с колко часа най много мога да го измествам, за да няма риск за бебето...?
Вечер в колко го биеш?.Почни няколко дни да закъсняваш и така.
Вечер в 21ч го слагам. До една седмица трябва да го изместя защото съм на изследване. Благодаря ви за бързия отговор!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт