отит и вентилационни макарички

  • 10 981
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 37
Здравейте за пръв път влизъм във форума и ние имаме подобен проблем синът ми е на 2год.и за последните 6м направи 7 отита единият гноен.Лекарите казват 4е причината е във третата сливица това възможно ли е?И защо тогава да чакаме до 3 год. да се махне след като има опасност за слуха му ThinkingНаправо не знам бъкани сме с антибиотици.Колкото до вашия случай бихте ли ми обяснили за тези макарички ьз не съм ги чувала newsm78

# 46
  • Русе
  • Мнения: 7 794
molq te pro4eti pisanoto po-rano.ne sam v bg i ne moga da obesnqvam,no zadaljitelno zavedi malkoto da mu vidqt u6encata.ne e zadaljitelno da 4akat da minat 3 god.uspeh

# 47
  • Мнения: 512
Бърди, първо искам изключително сърдечно да ти благодаря за времето, което отделяш да отговаряш на всички тук, още повече като се има предвид, че повечето ни лични доктори не ни обръщат и наполовина толкова внимание...
Може ли и аз да се включа с един въпрос - ние сме правили на детето ни ваксина против менингит - акт хиб, на три приема още докато беше бебе, по наше желание. Педиатърът ми открито се подиграваше, че излишно бодем детето, защото "не сме живеели в среда, в която да има опасност от заразяване". Както и да е, направихме ги и после четохме, че така детето ни ще има по-силен имунитет по принцип към повечето бактериални инфекции. Тази година за първи път боледувахме и се докарахме до гноен отит. Ходихме спешно в ИСУЛ и мисля, че попаднахме на много добър лекар, д-р Кънчева, държа се компетентно и енергично. Направи парацентеза и предписа Зинат, детето свали Т още същата вечер и повече не качи, явно облекчението му беше огромно! Сега тука чета разни ужаси и косите ми настръхват, ние имахме намален слух, но ни обясниха, че било от възпалението и повече не питахме. Сега пробвам отвреме навреме да му шепна и ме чува, не знам да се радвам ли или да чакам следващото заболяване...
Ще пусна връзки Simple Smile) за намирането на тази ваксина Превенар, нашият татко е фармацевт и да видим и той какво ще каже. Има ли някакво противопоказание с акт хиб-а, като че ли прочетох нещо подобно по-нагоре?
Прегръщам те виртуално и още веднъж благодаря за вниманието към нас!!!

# 48
Здравейте,и от Русе!
В този форум съм за съвет,моят син е на 7 години и от 01.03.2007 лекуваме сериозен отит с намален слух Sad
Предписаха му капки(приготвени) и сироп 'Флудитек' за възрастни и противоалергично-ксизал или ериус...на 30.03 беше добре и с възтановен слух,но за съжаление по великденските празници настина,потече нослето,дигна температура,и отново сме със сериозен отит и  същите медикаменти и АЦЦ 100  и се сменя с 'Флудитек'.Слухът му отново е намален и докторът специалист уши-нос-гърло,казва,че няма друг изход освен оперативно поставяне на макарички в тъпанчевата мембрана с цел проветряване и изтичане на  насъбралата се течност зад тъпанчевата мембрана.Аз съм много уплашена,и се надявам,че има друг анчин на лечение преди операцията Sad
Понеже от ранна бебешка възраст недъгавите доктори в Русе го лекуват с антибиотици...все по-силни и по-силни,капки за уши,за нос...а той все болен...се гнойни ангини ми прави,а сега най-новото и сериозен отит Cry
Правихме му аудиограма,която потвърждава намаления му слух.
Много от познатите ми ме съветват да отидем в София.Но къде?!При кого?!
Възможно ли е с хомеопатия да се излекува?
Моля,ви помогнете!
Дайте ми съвет,към кой лекар да се обърнем,в момента ни лекува д-р Наков от Русе.

# 49
  • Мнения: 1 984
"Превенар" се ползва от 2000 задължително в САЩ. От 2004-2006 ваксината се прави задължително в почти всички страни от ЕС. Консултирайте се с хора, знаещи че има такава ваксина. Противното е безполезно. Всъщност, най-простото е да я направите. Ваксината във Вашият случай е от ключово значение. Никакви "имуностимуланти" не работят и са само загуба на пари и време. Няма какво да се стимулира ( и не може да се) с тях.

Забранено е да се използват "капки за уши" при лечение на детските отити повече от 15 години. Капките способстват за хронифицирания и сраствания в средното ухо. Само и единствено АБ лечение колкото и когато се налага, с контрол на всички други допълнителни фактори, са от ключово значение.

"Макаричките" са крайно средство. За дългата ми практика съм прибягвал до тях само 2 пъти. Простичките и ефективни мерки за контрол на съпътстващите фактори са решаващото!
Joy

# 50
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Направо ме ошашкахте с тази тема... Малкия от вчера е с хрема и след като през ноща не можа да спи днес баща му го заведе при педиатъра, които е казал че има съвсем леко възпаление на едното ушенце и зачервено гърло. Предписал е Отипакс за ушите, Олинт за носа и Панадол. Темература няма, но доктора е казал, че довечера може би ще дигне.. Казал е, че според него възпалението е съвсем леко и още няма нужда от антибиотик, но аз сега като прочетох какви неща пишете и незнам дали да не настоявам.. А и защо ни е дал капки като не се ползват вече? Иначе лекаря ни е много добър и до сега не ни е подвеждал. Казал е, че това лечение ще е за 2-3 дни и ако няма подобрение ще почнем антибиотик.. Посъветвайте ме какво да правя, моля!

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Moni, ако имаш вяра на педката ви, си лекувай детето, спред предписанията му. Ако ли не - търсиш друг специалист.
Как се разбра, че детето е с възпалено ухо? Гледано ли е със стетоскоп?

tonev, да се посмеем 2-мата заедно, предлагам аз  Joy Joy

# 52
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Педиатъра ни има такъв уред за гледане на уши /не знам как се казва/ и по принцип винаги, когато има проблем гледа и ушетата.

Общи условия

Активация на акаунт