Прескачане на сърцето.

  • 4 923
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 887
Преди да включиш тежката артилерия, защо не пробваш с валериан, глог и мента? по 20 капки от всяко, наведнъж в чаша вода, и така всеки ден.
Също чай от маточина - на мен ми смъква пулса чувствително.
Но и виж ДеВа какво ти пише, послушай я.

# 31
  • Мнения: 54 755
Мента, глог и валериан, или дори само валериан, може да пие спокойно.
Симпатил също. Те са билкови. Фитокардин също.
Но не и психотропни.

# 32
  • София
  • Мнения: 8 011
Ускореният пулс, емоционалната нестабилност също, са чести явления при проблем с щитовидната жлеза. Малко да е мръднало ТСХ-то и се появяват. Преди да се наливате с транквиланти, пуснете за изследване хормони и антитела на ЩЖ, за да се изключи това като вариант.
Емоционалната нестабилност може да се дължи и на ниски нива на някои витамини (напр. Д, Б12). Като цяло, преди да започвате с лекарства, изключете "хардуерните" проблеми като възможност.

# 33
  • Мнения: 29
Скрит текст:
Ей, много ме е яд на такива лекари!
Атаракс?!
В никакъв случай не го започвай това нещо.
Намали кафето, ако пушиш, спри цигарите.
Движи се повече и се наспивай добре.
В кой град е този доктор? И какъв е, кардиолог ли?
 
Миналата година пак бях при друг кардиолог той ми сложи холтер и също ми изписа атаракс. Не пуша ,но пия по 2 кафета дневно и не се храня добре като се замисля🤔 Доста често пулса ми се ускорява ,като доста време съм била гладна и се нахраня след това.Аз преди съм имала ПА и доста пъти съм пила антидепреданти.

Скрит текст:
Ускореният пулс, емоционалната нестабилност също, са чести явления при проблем с щитовидната жлеза. Малко да е мръднало ТСХ-то и се появяват. Преди да се наливате с транквиланти, пуснете за изследване хормони и антитела на ЩЖ, за да се изключи това като вариант.
Емоционалната нестабилност може да се дължи и на ниски нива на някои витамини (напр. Д, Б12). Като цяло, преди да започвате с лекарства, изключете "хардуерните" проблеми като възможност.
 
  През юни месец съм си пускала хоромоните и всичко си беше напред.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 20:35 от bubanka

# 34
  • Мнения: 29
Ускореният пулс, емоционалната нестабилност също, са чести явления при проблем с щитовидната жлеза. Малко да е мръднало ТСХ-то и се появяват. Преди да се наливате с транквиланти, пуснете за изследване хормони и антитела на ЩЖ, за да се изключи това като вариант.
Емоционалната нестабилност може да се дължи и на ниски нива на някои витамини (напр. Д, Б12). Като цяло, преди да започвате с лекарства, изключете "хардуерните" проблеми като възможност.
 
  През юни месец съм си пускала хоромоните и всичко си беше напред.

# 35
  • Мнения: 54 755
От психотропните ще станеш още по-зле с паниката.

# 36
  • Мнения: 29
От психотропните ще станеш още по-зле с паниката.

Как по -зле ? Пила съм ципралекс 10 месеца ,но след спирането беше мн кофти ..

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ускореният пулс, емоционалната нестабилност също, са чести явления при проблем с щитовидната жлеза. Малко да е мръднало ТСХ-то и се появяват. Преди да се наливате с транквиланти, пуснете за изследване хормони и антитела на ЩЖ, за да се изключи това като вариант.
Емоционалната нестабилност може да се дължи и на ниски нива на някои витамини (напр. Д, Б12). Като цяло, преди да започвате с лекарства, изключете "хардуерните" проблеми като възможност.
 
  През юни месец съм си пускала хоромоните и всичко си беше напред.
Може ли да напишеш какви са стойностите на хормоните?
Дори и в норма,може да има хипер или хипофункция.

Не е нужно да пиеш бета блокер,аз пия,няма друг вариант за мен,но за теб има вариант-Корлентор.Кардиологът го знае много добре.
На мен също не ми е ясно как кардиолог след разчетен холтер с такъв пулс ще изпише Атаракс,но...

# 38
  • Мнения: 54 755
От психотропните ще станеш още по-зле с паниката.

Как по -зле ? Пила съм ципралекс 10 месеца ,но след спирането беше мн кофти ..

От личен опит го твърдя, защото и аз от дете бях с висок пулс.
Една лекарка реши, че е на нервна почва и ми изписа Лексотан, за успокояване.
Преди да го започна нямах ПА, след него започнах да получавам. 3 години се мъчих, докато друг лекар ми каза, че трябва да го спра.
Т.е., ако проблемът ти е от сърцето или друг орган, психотропните няма да помогнат, а ще влошат ситуацията.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Психотропните НЕ помагат при проблеми с органи/имунитет.
Родих на 24.
Започна ненормално отделяне на кърма,над 3 л на ден,потене,но зверско потене,диарии до обезводняване,треперене,безсъние,сърцебиене...казваха,че ми няма нищо,аз плачех,защото беше ад с диариите и безсънието.
Към втория/третия месец спря сама кърмата,казаха,че съм със следродилна депресия и ми изписаха сума ти психотропни.Освен адско замайване,ефект никакъв.
Нямаше ефект,защото нямам заболяване на психиката.
Откри се към седми/осми месец след раждането Базедова болест.
След известно време казаха след разни колоноскопии и че улцерозен колит имам.
Ендометриоза имах...
Четиринайста година вече пия психотропни,сега само за сън вечер вземам.И...пих всякакви психотропни,Атаракс също съм пила.
Полза никаква.

# 40
  • Враца
  • Мнения: 2 716
Ей, много ме е яд на такива лекари!
Атаракс?!
В никакъв случай не го започвай това нещо.
Намали кафето, ако пушиш, спри цигарите.
Движи се повече и се наспивай добре.
В кой град е този доктор? И какъв е, кардиолог ли?
 
Миналата година пак бях при друг кардиолог той ми сложи холтер и също ми изписа атаракс. Не пуша ,но пия по 2 кафета дневно и не се храня добре като се замисля🤔 Доста често пулса ми се ускорява ,като доста време съм била гладна и се нахраня след това.Аз преди съм имала ПА и доста пъти съм пила антидепреданти.


Моите оплаквания бяха същите + учестен пулс, предписаха ми Атаракс, не се повлиях по никакъв начин.
Отидох при друг лекар, пих известно време Нолипрел и от години нямам такива оплаквания.

# 41
  • Мнения: 29
Здравейте 😊 Примципно това е ускорен пулс, наистина. Имайте предвид, че спирането на кафето може да доведе до ускорен пулс, първите няколко дни. Другото е, че по-притеснителните хора,чакат да видят резултата и това води до постоянно притеснение.
   
  Здрасти ,според вас ако няма проблем със щитовидната.Има ли друго,което трябва да се изследва ? В онзи ден имах холтер и ми беше притеснено може би ,заради това съм имала така учестен пулс през повечето време.Сега като си го измеря е 84 до 90. Дъли това с течение на времето носи и други проблеми? Благодаря

Здравейте ,беше ми изписан корвитол ,за участен сърдечен ритъм.Но усещам ,че спада кръвното(моето си е ниско по принцип).Дъли този страничен ефект отминава или трябва да се кунсултирам със лекарят си.?💁‍♀️

Последна редакция: ср, 09 сеп 2020, 20:34 от bubanka

# 42
  • Мнения: 246
Здравейте Мамаилиева. Както Ви казах и преди, според мен проблем със сърцето няма.Според мен сте попаднали в омагьосания кръг на тревогите за здравето. Обощете фактите: има няколко холтера, които са чисти, тсх е в норма (ако се задълбичите да изследвати и антитела, малка вероятност да изскочи нещо) нямате други симптоми на хипертиреодизъм. Но имате тревожност. Тя може да ви създаде усещането за някакъв проблем. Според мен това е основният проблем, към който дада се насочите. Факта, че при покой няма екстрасистолите е достатъчен да сте спокойна за здравето. Може да се научите да приемате за нещо нормално тези промени в работата на сърцето (тпщова прескачане). Бета блкорера, който ви е предписани ще заглади работата на сърцето и няма токова рязко да сменя пулса. Ниското кръвно ще отмине (по-скоро ще свинете с него, като мен). Както писа Дежа ву и аз съм клиент на бетаблокерите от 16 годишен.

# 43
  • Мнения: 1 307
Момичета,
Как сте напоследък?
Питам ви , защото да си призная , съм леко отчаяна с това прескачане. Аз имам подозрения, че е от стомаха, защото успоредно с прескачането забелязвам , че и коремът ми е подут. От друга страна, месец преди да започне преживях катастрофа.
От трета страна се видя, че калия ми е на долната граница и след 18 часов холтер ми изписаха Панангин, който значително намали прескачанията ми , но ето днес отново имах ...

Пиша , за да си успокоя и аз душата, че е временно и ще премине Simple Smile
И , ако някой е пил Панангин, да ми каже колко време се пие, защото лекарят някак е пропуснал да уточни , а ще се видим чак на 10.01

# 44
  • Мнения: 22
Здравейте, от 5 дена получавам прескачане на сърцето не мога да разбера защо. Вчера звънях на 112 ,за да кажа на тях и те дойдоха, направиха ми изследвания и ме откараха в болница там също ми направиха изследвания и накрая Доктора дойде и каза, че всичко е наред, но трябва да се видиш при Кардиолог. Пия Валидол, но аз си мисля дали може да е от стрес , защото миналия четвъртък почина дядото на мъжа ми и много му беше тъжно няколко дни подред само плака и аз ппкрай него също много се натъжих, но се стисках да не плача и усещах как ме боли гърлото( нали знаете това чувство), та да не би да е от това.. много се притеснявам

Общи условия

Активация на акаунт