Прескачане на сърцето.

  • 4 814
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте ,хора знам ,че тази тема е често срещана ,но не знам доста се притеснявам.Имам прескачане на сърцето от близо 4 години.Ходила съм на лекар миналата година и то при двама различни.Слагах холтер нищо .Изписваха ми магнезий или успокоителни.Като ги пия наистина по рядко усещам ,но бях спряла всичко и пак започнаха.Понякога ги усещам наистина много чести.Чуството е все едно сърцето ми спира и пак заработва..Това дали може да увреди сърцето ми по някакъв начин? Не съм разпитвала по подробно.Благодаря

# 1
  • Мнения: 3 589
Бетаблокер никой ли не Ви изписа?
Защо не отидете на кардиолог и тази година?

# 2
  • Мнения: 29
Бетаблокер никой ли не Ви изписа?
Защо не отидете на кардиолог и тази година?
   
   Ами да смятам да го направя ,но вече две поредни години ходя.И двата пъти холтер затова се изморих от всичко това и исках да науча повече. 🙂

# 3
  • Мнения: 46 518
При мен причината се оказа щитовидната.
Пускала ли си TSH, Ft4 и другите?

# 4
  • Мнения: 29
При мен причината се оказа щитовидната.
Пускала ли си TSH, Ft4 и другите?
Да ,личнатя ми пусна всички тези изследвания.

# 5
  • Мнения: 46 518
Какви са стойностите?

# 6
  • Мнения: 29
Да ви кажа тя ми е пратила снимка на изследванията не се виждаха добре ,но каза че всичко си е в норма.

# 7
  • Мнения: 54 444
А какво значи нищо на холтер?
Не излизат прескачания ли?

# 8
  • Мнения: 805
Да не би да се преуморявате? На мен ми се е случвало, когато съм пътувала в чужбина, при прекомерна преумора и недоспиване. Аз имам тромбофилия- мислех, че е от нея и пак от нея лесно се изморявам и получавам натиск в гърдите.

# 9
  • Мнения: 29
А какво значи нищо на холтер?
Не излизат прескачания ли?
[/quote
 Не са ми казали нищо ,че виждат прескачания.

# 10
  • Мнения: 3 589
Няма как да не излизат прескачанията🙂
Сигурно са преценили, че са в границите на нормалното и не са опасни.
При мен беше така, но аз ходих въпреки това на сума ти други изследвания и тестове физически, защото този дискомфорт ме притесняваше и държах да го спра /напр. дотогава не знаех, че при липса на хормонален или сърдечносъдов проблем, прескачанията могат да идват от проблеми със стомаха/

В крайна сметка си изпросих един бетаблокер по схема, за 3 мес., и оттогава забравих за проблема. И ми беше полезно, половин кардиолог станах 😉Беше преди 3 год, след което веднъж годишно посещавам кардиолог профилактично, за собствено успокоение.

Последна редакция: нд, 16 авг 2020, 12:41 от Doro

# 11
  • Мнения: 29
Да не би да се преуморявате? На мен ми се е случвало, когато съм пътувала в чужбина, при прекомерна преумора и недоспиване. Аз имам тромбофилия- мислех, че е от нея и пак от нея лесно се изморявам и получавам натиск в гърдите.
Работата ми е изцяло лека.8 часа не върша никаква тежка физическа дейност. Продавач консултант съм.
Няма как да не излизат прескачанията🙂
Сигурно са преценили, че асистолиите са в границите на нормалното и не са опасни.
При мен беше така, но аз ходих въпреки това на сума ти други изследвания и тестове физически, защото този дискомфорт ме притесняваше и държах да го спра /напр. дотогава не знаех, че при липса на хормонален или кардио проблем, прекрачанията могат да идват от проблеми със стомаха/

В крайна сметка си изпросих един бетаблокер по схема, за 3 мес., и оттогава забравих за проблема. И ми беше полезно, половин кардиолог станах 😉Беше преди 3 год, след което веднъж годишно посещавам кардиолог профилактично, за собствено успокоение.
 Много благодаря. Ами мисля в тези пак да посетя кардиолог. След като ги спряхте бетаблокерите появиха ли се ?

Последна редакция: сб, 15 авг 2020, 16:36 от Не се сърди, човече

# 12
  • Мнения: 46 518
А Б12 изследван ли е?

# 13
  • Мнения: 3 589
Не, не се появи повече.

# 14
  • Мнения: 54 444
Ако не се хващат на холтер, значи са единични и не са никакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт