Защо той не иска да подпишем?

  • 10 434
  • 375
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Един ден пък каза, че ако това , че няма да сключим брак, ще ме направи нещастна, можело да подпишем. Да , ама не е въпроса само аз да го искам, а и двамата...
Т.е. ти не просто искаш брак, не ти е достатъчно желанието му да те направи щастлива. Тогава си преценяваш какво искаш - щастлива ли си както сте, или нещастна. Ако си щастлива, спри да ръчкаш и буташ. Ако си нещастна, намери човек дето да е на твоята вълна.

Мисля, че няма жена, която да не иска да бъде уважена и призната на всеослушание за любима на мъжа си.
Една жена, по мое мнение, не й е необходима публика че да прецени мъжа й дали я уважава и обича. Ако такива неща се крепят на едната сватба, таз връзка съм я отписала. Защото е все едно да кажеш че щом не е направила празнуването на края на 12-ти клас "с всички екстри", това я оставя без диплома...

# 16
  • Мнения: 46 600
За да са щастливи двамата във връзката, трябва да искат едни и същи неща. Всеки човек е различен, разбира се, наивно е да се очаква 100% съвпадение, но при сериозно разминаване по основните въпроси, двойката е обречена. Или остават заедно, но единият е нещастен.

Това, което съм виждала сред моите познати е, че след подобни дълги връзки без брак и деца, след това се разделят и изненада - много скоро и подписват, и деца правят с друг/а.
Каква точно е причината, само те си знаят.

Щом си над 30, време е да направиш равносметка, да решиш какво искаш от живота и да си гониш целите.

За мен бракът е естествен етап от моята връзка. Не е гаранция за нищо, не е символ, не съм романтична, просто е естествен етап преди планирането на дете. Така го усещам и въобще не се чувствам длъжна да се аргументирам. Ако мъжът до мен вижда семейството по различен начин, както всеки човек и той има пълната свобода да живее, както му харесва. Не с мен, разбира се.

# 17
  • Мнения: 698
Дългите връзки рядко завършват с брак.
Ако и двамата партньори не желаят сватба няма нищо лошо да няма такава.

Притеснително в случая е, че след 11 години няма нито сватба, нито деца или поне опити за деца.

Когато единият иска сватба, а другият не иска в повечето случаи отговорът е, че не иска сватба с теб!

След три дълги връзки, в които не исках сватба и деца (на този етап 😉), защото друго ми беше уж на дневен ред, когато срещнах мъжът ми на трета среща заживяхме заедно, след година се оженихме и след още една родих.
Имам предвид, че след толкова време "застой", няма да има развитие!

# 18
  • Мнения: 8 328
Има в живота неща, които не сме длъжни да разбираме. Не му е приоритет, чуства се добре така с теб е от 11 години и счита ,че подписа не е доказателатво за любов.

Ако ти искаш сватба ако за теб е важно - просто я направи. Той е казал че е съгласен ако ти искаш. Това не прави сватбата по-малко хубава или по-малко желана от теб. Приказките от детството как мъжа тряба да предложи на жената като израз на любов -отдавна не са верни.

ММ ми предложи преди маса години. Отказах защото бях бременна и не исках ба бъда булка-топка.
Добре си живеем и без брак.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 390
По-скоро се замисли за деца.  За мъжете не е проблем и на 40 или 50 години, но за жените става по-трудно след всяка следваща година. Дали с брак или без брак наистина , ако има разбирателство и обич, няма значение.

# 20
  • Мнения: X
За мен бракът е естествен етап от моята връзка. Не е гаранция за нищо, не е символ, не съм романтична, просто е естествен етап преди планирането на дете. Така го усещам и въобще не се чувствам длъжна да се аргументирам. Ако мъжът до мен вижда семейството по различен начин, както всеки човек и той има пълната свобода да живее, както му харесва. Не с мен, разбира се.
Това е и моето мнение. Обвързване, брак, деца.
Не искам тържества. Брака не го приемам романтично като вричане пред публика, а като заявление, че на този човек му пука за мен и би поел отговорност за мен. Както и аз за него.
За 11 години вие не сте заявили, че бихте поели отговорност към другия, не сте създали дете. Единствено имате общо жилище, което е много важно как е придобито - купили сте го двамата, или е на единия - и в двата случая не е много добре всъщност.
Аз не бих била въобще сигурна в тази връзка.

# 21
  • Мнения: 2 197
В твоя случай, бих мислила повече за дете, не за брак. И не е вярно, че всяка жена искала да се види булка. Аз не искам. Смятам, че детето свързва повече двама души. Можете да се разведете, но детето си е за цял живот. Какви други приоритети имате на този етап?

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 617
Ние с моя сме в 11 годишно съвместно съжителство.Нямаме брак,защото и двамата сме на едно и също мнение-подписа не е гаранция за нищо!Живеем заедно от 10 години и имаме дете на почти 9 години.Не ни трябва брак,нито подпис,нито черпене на маса народ.На нас ни стига това ,което имаме.
ПП-Какви са тези толкова важни приоритети,че нямате и не искате деца,сега?Кога по-късно?Годините много бързо летят и докато си се усетила ще си станала на 40 и вместо с дете в училищна възраст,ще обикаляте инвитро клиниките със сегашния или следващият мъж.За мен по-важното нещо сега са децата,не брака.

# 23
  • Мнения: X
Тук мога на дълго и на широко да пиша по тази тема. Ако сте говорили, може би ти не си се вслушала в него и доводите, които ти представя.

Половинката ми беше споделил, че един пръстен няма да го принуди да ме обича повече или неговата липса, съответно - по-мално. За него е по-важно да се разбираме при съвместно съжителство.

Дълго не се вслушвах и си държах на сватбата и пръстена. После се поспрях и позамислих, дали това, че по някакъв начин го притискам ме прави щастлива.

Както са писали по-рано - и за мен детето е по-важно от един подпис на този етап.

# 24
  • Мнения: X
Съгласна с Лучия и Vikinedialkova. Възможно е и той да не е против брака, но просто да не го иска с теб, а да си му удобна и да стои на стенд бай докато в полезрението му не попадне нещо по-добро. Тогава доколкото съм виждала, такива много бързо им идва мерака и за сватби и за деца - има няма месеци след като прекратят дългата си връзка. За мен това е червена лампа.

# 25
  • Мнения: 1 011
На мен също ми е много съмнително как за 11 години нито сте се оженили, нито имате дете. И аз знам за такива връзки, след които мъжът много бързо се събира с друга жена, женят се и имат деца. А понякога за бившата приятелка е вече късно за деца - направо ми се къса сърцето, като си мисля за тези жени. Напълно е възможно връзката ви да продължава по инерция и ти просто да си му удобна. Той ти е казал, че ако много настояваш, ще подпише, но те съветвам, понеже вече си на 30г.,  да си направиш една много добра равносметка на връзката ви и след това да поговориш с него за това как се развиват отношенията ви, за да не се окажеш разведена на 35г.

# 26
  • Мнения: 1 016
Аз откровено казано много се чудя на жени като теб - 5+ години, никакви индикации за семейство и деца.
За мен нещата се изчерпват много преди тези 11 години, какво толкова правите през това време, само вие си знаете....... На мен лично би ми омръзнало мноооого по-рано.
Иначе имам много приятелки като теб - чакаха ли, чакаха... и в един момент се оказаха само с чакането Wink От тези зависи колко ще протакаш още. Успех

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Не иска, защото така му е удобно. А като му е удобно защо да си нарушава комфорта? Явно е сигурен, че си му в кърпа вързана, а ако не си, едва ли ще му е проблем да прекрати връзката.

Такива приказки как подписът нищо не означавал са чиста проба опит за оправдаване. Хубаво, като нищо не означава, защо тогава не искаш да подпишеш официален брак? Явно все пак, означава не нещо, а много.

# 28
  • Мнения: X
Тука има една потребителка, Невена Виролан, сигурно си я чела. Та тя, накратко, казва така - не влизай в съвместно съжителство без брак, ако искаш брак, защото ще поднесеш на мъжа позитивите от брака, без човекът да си даде зор и той няма да има стимул да се напъне за нищо. И няма да се ожените. Твоят случай е точно пример за това, което тя говори.

# 29
  • Мнения: X
Ти си говорила с него и изреди тук всичките му аргументи. Така че реално ти знаеш защо не иска.
А ако въпросът е как да започне да иска, ще ти задам контравъпрос: Какво предпочиташ, да живеете заедно, да си създадете деца без подпис, и така до дълбоки старини, или да се разделите, защото ти го насилваш за нещо, което не му е на сърце?

Насилваш е правилно употребения глагол.
--------
Какво учудващо има някой да е декада заедно без брак и деца?

Общи условия

Активация на акаунт