За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 84

  • 23 423
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 025
Дъщеря ми на 1г. и 3м едва изпива 180мл., но за 3м бебе доста са си..

# 706
  • Несебър
  • Мнения: 529
180 мл са доста, но храненията са 5. За тази възраст дневния прием се върти около 900 мл до литър. Нормално си хапва детенцето.

# 707
  • Мнения: 5 446
От значение е не само дозата, но и броя хранения.
На самата кутия адаптирано мляко пише "3ти и 4ти месец по 180мл вода+ 6 лъжички АМ, при 4-5 хранения на ден".
При 5 хранения както съм писала това прави 800-900мл на ден, което е съвсем приемливо за бебе на 3м. Simple Smile

ПС: Синът ми на 3 месеца беше 5900кг и по-всички таблици и схеми се води под средното тегло за възрастта, което е 6400гр. Flushed Представям си ако ядеше по-малко какво щеше да е!

# 708
  • Мнения: 15 356
А децата на 11м и 1г и 3м нали не са само на АМ като малките?Не знам доколко е точно сравнението с бебета само на АМ.Има ли значение това?

# 709
  • Мнения: X
Моето бебе на 4 месеца яде по 180 със 6 лъжички, има 5 хранения. Изяжда си всичко. Но си е до дете все пак.

# 710
  • Мнения: 2 027
Здравейте. Имам бебче на 2++ и яденето е болна тема при нас. Яде по- малко мл за денонощие, от това колкото трябва. Събират й се средно по 600 мл, с малки изключения някои дни, когято достига 650-680мл. Пие АР млека заради рефлукс. Минахме през Фризолак, Фризовом, ХИП, Аптамил АР, Лактана био, а в момента е на Хумана АР. С нито едно не изпива дозата за възрастта си, а все се лъжем с някакви 60-70-80 мл, а храненията са по 8-9.
Минахме през възпалени уши, пареще киселини, а в момента е на АБ заради бактерия в урината. След всеки преглед си мисля, че причината е открита и ще настъпят по-добри времена, но уви! Този месец беше наддала само 0.550 гр. Приемам съвети всякакви за смяна на мляко ле, на шишета ли, или да се примиря, че си е злояда.

# 711
  • Мнения: 15 356
Мама,при нас е така.Детето така си яде и нищо не мога да направя,от втория месец почна да качва по 600гр,сега като захладня се увеличи храненето,на 4м почти е.Смених млякото и мааалко повече почна да яде,шишета и биберони на Авент ползваме,не е да не ги харесва,просто толкова й се яде.

# 712
  • Мнения: 2 352
Не съм толкова компетентна, но сте сменили твърде много млека. Дайте време на детето да свикне с млякото. Моето детето, когато го храних с шише(почти 3 месеца) също ядеше под нормата. Никога не успя да изяде цяла доза. Дори, когато я захранвах пак ядеше по- малко пюрета. Като килограми винаги е вървяла в долната граница. Много е важно и с какво тегло се е родило детето. Едното дете родено 3кг, не може да изяде, колкото такова родено 4кг. За това и таблиците са ориентировъчни.
Важно е и как яде от шишето, смисъл дали просто се нахранва с това количество или му е неудобно с шишето. Пуска ли го постоянно, проплаква ли, да не би да поема много въздух с млякото и да има силни колики, вода ако давате? Също може да има предпочитания за по- топло или по- хладно мляко На една приятелка детето и буквално повръщаше ако млякото е топло, даваше му го направо студено, след като захрани и с пюретата е така.

# 713
  • Мнения: 5 446
Мама, на колко часа яде и има ли нощна пауза?
Освен това какъв размер биберон използвате?

# 714
  • Мнения: 15 356
Буги,таман 4219 е родено моето...не знам на захранването как ще е,страх ме е да си помисля.

# 715
  • Мнения: 3 124
Едрите бебета ги водят ящни, така ми сподели моят израждащ лекар т.като има 2 такива дечица, а нашата мома си качваше в корема ми и я родих 3430грама,което за първо дете и за структурата ми е доста.Беше си вярно, винаги, пу пу, е хапвала добре, сега и на захранването е така.
Доста се е измъчило детето с тоя рефлукс, а всъщост спокойно ли е, наддаването не е много, но е пак нещо...

# 716
  • Мнения: 3 763
Нашата госпожица се роди 3.850 и грам не е ящна.Нито млякото ядеше колкото пишеше,а захранването е истински кошмар.След 20 дни ще стане на 1г и още си кара предимно на мляко и то максимум до 180мл.Пюре едва изяжда едно от 125грама и то не винаги.

# 717
  • Мнения: 3 124
Ами значи пак си е до дете, няма как, различни са...❤

# 718
  • Мнения: 5 446
Моето зверче се роди 3200гр и с храненето в началото беше голяма сага.
За първия месец качи само 600гр. Даже бяха по-малко, но ЛЛ като видя как се шашнах, реши да ги закръгли в негова полза. Flushed
Противно на много от мненията във форума, при нас нещата се оправиха след като въведохме режим на хранене и махнахме нощните яденета.
За целта се наложи да изтърпим малко плач и недоволство, но и двете цели ги постигнахме в рамките на седмица.
Сега дребо си хапва и качва добре, но заради първоначалното изоставане в килограмите, все сме под средните стойности.

# 719
  • Мнения: 1 288
Здравейте. Имам бебче на 2++ и яденето е болна тема при нас. Яде по- малко мл за денонощие, от това колкото трябва. Събират й се средно по 600 мл, с малки изключения някои дни, когято достига 650-680мл. Пие АР млека заради рефлукс. Минахме през Фризолак, Фризовом, ХИП, Аптамил АР, Лактана био, а в момента е на Хумана АР. С нито едно не изпива дозата за възрастта си, а все се лъжем с някакви 60-70-80 мл, а храненията са по 8-9.
Минахме през възпалени уши, пареще киселини, а в момента е на АБ заради бактерия в урината. След всеки преглед си мисля, че причината е открита и ще настъпят по-добри времена, но уви! Този месец беше наддала само 0.550 гр. Приемам съвети всякакви за смяна на мляко ле, на шишета ли, или да се примиря, че си е злояда.
Предполагам са ви казали лекарите, но пробвайте да уригвате, докато се храни. Ако яде по-бързо, се нагълтва с въздух и така повръща. Моето дете, понеже много лакомо ядеше, когато беше на смесено хранене, давах малко да хапне, после дърпах биберона, внимавах да е наклонен и да има мляко в неги, като го давах, пак накланях шишето и гледах млякото да е слязло към накрайника. И така поне 5-6 пъти по време на хранене. Детето много се дразнеше, но не се нагълтваше за 1 минута и повръщаше по-малко.
Наистина сте сменили твърде много млека, вкарвахте ли новото мляко по-плавно?
Наддаването е на долната граница, но важното е, че наддава, моето 3-я месец качи 600 гр., но август си беше топъл. Аз възкликнах, че е малко, но сестрата каза, че не е. Вярвам й, много бебета са й минали през ръцете. 😏
Къде водите на гастроентеролог или само с педиатър се консултирате? Вода предлагате ли, да не си пълни коремчето с вода?
Ако бебето си е активно, развива се добре, пълни памперсите, значи всичко е наред, нахранва се и просто си е по-злоядо.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт