За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 84

  • 23 424
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 027
Родена е 3.300 и първия месец беше 4 кг. Тогава бяхе тези смени, които продължиха до месец и половина и стопирах на Хуманата. Храня я почти изправена заради рефлукса и мисля, че яде бавничко, защото на шишето в интервал от 10 до 20 мин в зависимост. Шишетата са Авент и на млякото биберончето е номер 3, не се дави, не подлива и като цяло изглежда да й е добре. Вода също пие ( в жегите повечко), а сега намаля количеството, но гледам поне час преди хранене да не й давам, за да не пълни коремчето с нея. Температурата на млякото не знам дали играе роля при нея, защото съм правила и топличко и по- хладно- все с един и същ резултат. Режим на храненето почти няма. Казвам почти, защото и педиатърката ( и двете, при които я водя), и аз смятаме, че явно ще бъде на поискване и от втория час натам, ако мрънка, започвам да предлагам.млякото. Нощна пауза няма. Яде си по минимум 2 пъти на нощ.

# 721
  • Мнения: 1 033
Родена е 3.300 и първия месец беше 4 кг. Тогава бяхе тези смени, които продължиха до месец и половина и стопирах на Хуманата. Храня я почти изправена заради рефлукса и мисля, че яде бавничко, защото на шишето в интервал от 10 до 20 мин в зависимост. Шишетата са Авент и на млякото биберончето е номер 3, не се дави, не подлива и като цяло изглежда да й е добре. Вода също пие ( в жегите повечко), а сега намаля количеството, но гледам поне час преди хранене да не й давам, за да не пълни коремчето с нея. Температурата на млякото не знам дали играе роля при нея, защото съм правила и топличко и по- хладно- все с един и същ резултат. Режим на храненето почти няма. Казвам почти, защото и педиатърката ( и двете, при които я водя), и аз смятаме, че явно ще бъде на поискване и от втория час натам, ако мрънка, започвам да предлагам.млякото. Нощна пауза няма. Яде си по минимум 2 пъти на нощ.
Номер 3 биберон не е ли с много голяма дупка?

# 722
  • Мнения: 964
Моите момичета се родиха по 2700 и 2500,като ги изпиасаха бяха по 2500 и 2200. Много държах да знам как наддават заради ниското тегло, записвах си кога колко изяждат, кантар си купих да ги тегля. След като видях, че първите месеци качват над 1 кг и се успокоих. О досега по-малката си яде всичко, като прахосмукачка е. Изпревари сестра си с 300 гр. С другата пък храненето е зор. Изяжда колкото си иска и после нищо не може да я накара на продължи. И шишета сменя и биерони сменя, няма кой знае каква разлика. Сега и пюрето на обяд не си изяжда цялото. Но се отказах да се мъча, то като не му се яде на детето пвече, как да я накарам. Сега са на 8 месеца по 9300 и 9600.

# 723
  • Мнения: 411
Биберон с номер 3 ми се струва голям,пробвайте с 1 или 2.

# 724
  • Мнения: 2 027
С 1 пие водата. Пробвала съм и с 1, и с 2, но АР млякото, както знаете е гъстичко, и не става. С тях като беше изяждаше по 40-50 мл с 300 зора и заспиваше от умора. Ами те 3 го дават с 2 дупки ( нямам представа защо е така).

# 725
  • Мнения: 21
Здравейте,виждам ,че обсъждате темата с АМ.Моят син се роди 3610кг,беше свалил от теглото си след  това в болницата,но не ми казаха колко,изписаха ни 3640кг.Още там имахме драматизми с храненето,защото даваха мляко на всеки 3 часа ,по 40-60мл,а на него това никога не му стигаше и винаги исках допълнително.Вкъщи нещата се оправиха с доза от 90мл,от миналата седмица обаче започна да хапва по 130-140мл.,като спи 4 часа,много рядко по 3.От три дни обаче наруши режима си,чета ,че в тези седмици има скок в растежа.Снощи хапна 170мл,140мл първо и след 2 часа и половина будуване и мрънкане му дадох още 30мл и заспа веднага.Днес сутринта по същия начин,но не чаках 2 часа ... Бяха му се събрали около 6 часа без хапване и 4 сън.Според вас възможно ли е млякото да не го насища и как мога да разбера?Приемам всякакви съвети.Детенце е на 16 дни. 🙂

# 726
  • Мнения: 35 185
Здравейте. Имам бебче на 2++ и яденето е болна тема при нас.
Скрит текст:
Яде по- малко мл за денонощие, от това колкото трябва. Събират й се средно по 600 мл, с малки изключения някои дни, когято достига 650-680мл. Пие АР млека заради рефлукс. Минахме през Фризолак, Фризовом, ХИП, Аптамил АР, Лактана био, а в момента е на Хумана АР. С нито едно не изпива дозата за възрастта си, а все се лъжем с някакви 60-70-80 мл, а храненията са по 8-9.
Минахме през възпалени уши, пареще киселини, а в момента е на АБ заради бактерия в урината. След всеки преглед си мисля, че причината е открита и ще настъпят по-добри времена, но уви! Този месец беше наддала само 0.550 гр. Приемам съвети всякакви за смяна на мляко ле, на шишета ли, или да се примиря, че си е злояда.
Аз ще се включа за Рефлукса. Една от педиатърките ми предписа това, защото и аз твърдя, че детето ми е с рефлукс, но към момента той намаля
https://remedium.bg/refluxaid-nipio-antirefluksen-sirop-za-detsa … i-h150-ml-79605/p

# 727
  • Мнения: 3 124
Аз това не го харесвам,а и други майки,не съм го давала, а бе с тих рефлукс,но всеки си решава⚘

# 728
  • Мнения: 1 033
Здравейте,виждам ,че обсъждате темата с АМ.Моят син се роди 3610кг,беше свалил от теглото си след  това в болницата,но не ми казаха колко,изписаха ни 3640кг.Още там имахме драматизми с храненето,защото даваха мляко на всеки 3 часа ,по 40-60мл,а на него това никога не му стигаше и винаги исках допълнително.Вкъщи нещата се оправиха с доза от 90мл,от миналата седмица обаче започна да хапва по 130-140мл.,като спи 4 часа,много рядко по 3.От три дни обаче наруши режима си,чета ,че в тези седмици има скок в растежа.Снощи хапна 170мл,140мл първо и след 2 часа и половина будуване и мрънкане му дадох още 30мл и заспа веднага.Днес сутринта по същия начин,но не чаках 2 часа ... Бяха му се събрали около 6 часа без хапване и 4 сън.Според вас възможно ли е млякото да не го насища и как мога да разбера?Приемам всякакви съвети.Детенце е на 16 дни. 🙂
Моя син е на 3м и яде 6 пъти по 150мл и ми се карат, че е много.
На какво АМ сте?

# 729
  • Мнения: 2 027
Здравейте. Имам бебче на 2++ и яденето е болна тема при нас.
Скрит текст:
Яде по- малко мл за денонощие, от това колкото трябва. Събират й се средно по 600 мл, с малки изключения някои дни, когято достига 650-680мл. Пие АР млека заради рефлукс. Минахме през Фризолак, Фризовом, ХИП, Аптамил АР, Лактана био, а в момента е на Хумана АР. С нито едно не изпива дозата за възрастта си, а все се лъжем с някакви 60-70-80 мл, а храненията са по 8-9.
Минахме през възпалени уши, пареще киселини, а в момента е на АБ заради бактерия в урината. След всеки преглед си мисля, че причината е открита и ще настъпят по-добри времена, но уви! Този месец беше наддала само 0.550 гр. Приемам съвети всякакви за смяна на мляко ле, на шишета ли, или да се примиря, че си е злояда.
Аз ще се включа за Рефлукса. Една от педиатърките ми предписа това, защото и аз твърдя, че детето ми е с рефлукс, но към момента той намаля
https://remedium.bg/refluxaid-nipio-antirefluksen-sirop-za-detsa … i-h150-ml-79605/p
На дъщеря ми й бе изписан Гастротус + Лактана био. Еми не знам, ама от тоя сироп отиваш навсякъд другоде, но не и в стомаха. Опитвах със спринцовка да го давам, с пипета, в шише, с лъжичка- не и не.

# 730
  • Мнения: 21
Здравейте,виждам ,че обсъждате темата с АМ.Моят син се роди 3610кг,беше свалил от теглото си след  това в болницата,но не ми казаха колко,изписаха ни 3640кг.Още там имахме драматизми с храненето,защото даваха мляко на всеки 3 часа ,по 40-60мл,а на него това никога не му стигаше и винаги исках допълнително.Вкъщи нещата се оправиха с доза от 90мл,от миналата седмица обаче започна да хапва по 130-140мл.,като спи 4 часа,много рядко по 3.От три дни обаче наруши режима си,чета ,че в тези седмици има скок в растежа.Снощи хапна 170мл,140мл първо и след 2 часа и половина будуване и мрънкане му дадох още 30мл и заспа веднага.Днес сутринта по същия начин,но не чаках 2 часа ... Бяха му се събрали около 6 часа без хапване и 4 сън.Според вас възможно ли е млякото да не го насища и как мога да разбера?Приемам всякакви съвети.Детенце е на 16 дни. 🙂
Моя син е на 3м и яде 6 пъти по 150мл и ми се карат, че е много.
На какво АМ сте?
На лактана био.И на мен в болницата ми се караха ,но педиатърката ми каза,че се е родил големичък и е нормално да хапва повечко,да увеличавам дозата с по 10мл,но той избързва с увеличаването 😄 Предполагам ,че и паузите от сън имат значение,за ден му се събират 650-700мл ,което според описанието на кутията е в горната граница за неговите седмици,но е в границата 😄🙈

# 731
  • Мнения: 5 446
Мама, някъде беше писала, че детенцето си изпива млякото за 10-20мин.
Ако изпива всичко, според нашата ЛЛ, трябва да се мине на по-голяма доза.
Иначе, щом не се дави, значи и е добре биберона на шишето. Моят син е по-голям, но се дави и засега си караме с двойката. Simple Smile

Aphaya, ние също сме на Лактана био.
На кутията за 3ти и 4ти месец пише "4-5 хранениа по 180мл с 6 лъжички АМ".
Интересното е, че имам една останала кутия от HIPP, на която за 3ти и 4ти месец дават "5 хранениа по 150мл с 5 лъжички АМ".
На мен ми се струва, че твоя беб прави доста дълги паузи м/у хапванията. Явно е по-поспаливо детето, което на мен ми звучи като мираж. 😁

ПС: Сега видях, че на АМ 3ти месец св приема от 9та до 12гс, а 4ти от 13та до 16гс.
Аз малко по друг начин ги смятам нещата, но според указанията на Лактана Био от 17та седмица беб трябва да яде 4 пъти по 210мл със 7 лъжички. Flushed

Последна редакция: сб, 26 сеп 2020, 11:52 от Rocket

# 732
  • Мнения: 6 812
На някой изписвали ли са Фенистил капки при течащ нос? Чета листовката, пише за алергични реакции, а детето е със сополи след ваксина.. няма лекар до понеделник тук, ЛЛ по телефона каза тези капки, но ми е леко странно.

# 733
  • Мнения: 964
На нас са ни изписвали. Тогава УНГ ми обясни, че влияе на поддутите лигавици в носа или нещо подобно. Носовете им бяга запушени и течащи.

# 734
  • Мнения: 2 027
Мама, някъде беше писала, че детенцето си изпива млякото за 10-20мин.
Ако изпива всичко, според нашата ЛЛ, трябва да се мине на по-голяма доза.
Иначе, щом не се дави, значи и е добре биберона на шишето. Моят син е по-голям, но се дави и засега си караме с двойката. Simple Smile

Aphaya, ние също сме на Лактана био.
На кутията за 3ти и 4ти месец пише "4-5 хранениа по 180мл с 6 лъжички АМ".
Интересното е, че имам една останала кутия от HIPP, на която за 3ти и 4ти месец дават "5 хранениа по 150мл с 5 лъжички АМ".
На мен ми се струва, че твоя беб прави доста дълги паузи м/у хапванията. Явно е по-поспаливо детето, което на мен ми звучи като мираж. 😁

ПС: Сега видях, че на АМ 3ти месец св приема от 9та до 12гс, а 4ти от 13та до 16гс.
Аз малко по друг начин ги смятам нещата, но според указанията на Лактана Био от 17та седмица беб трябва да яде 4 пъти по 210мл със 7 лъжички. Flushed
Рокет, имах предвид, че на шишето е 10-20 мин., но не го изпива. Лъжем се, върти глава, аз с шишето я следвам и така, докато не вземе да бута с езиче.

Общи условия

Активация на акаунт