Avène, Bioderma, Биотрейд, Eucerin и друга аптечна козметика

  • 21 700
  • 268
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
След проява на червени петна по лицето след слънцезащита от нискобюджетен дрогериен продукт, реших да си взема слънцезащитен крем за лице на Биодерма 50+. Доволна съм и реших да си купя още козметика от марката. Със суха кожа съм, на 30г. Поръчах си мицеларна вода за дехидратирана кожа + още два крема за лице. https://www.notino.bg/bioderma/hydrabio-creme-podkhranvassh-khid … vstvitelna-kozha/
https://www.notino.bg/bioderma/atoderm-nutritive-podkhranvassh-k … nogo-sukha-kozha/
Ще се радвам, ако сте ги ползвали, да споделите мнения 😊
През зимата кожата ми се засушава на участъци и с две-три намазвания всичко се оправя с този балсам на Bioderma https://www.notino.bg/bioderma/atoderm-intensive-baume-intenzivn … kozha/p-15735423/
Тъй като ползвам и други продукти на Bioderma, сега си купих този тониран крем с 50+ фактор. Вече няколко дни го нося като основа под фдт или самостоятелно и ми харесва. През лятото кожата ми е по-скоро мазна.
https://www.notino.bg/bioderma/photoderm-max-tonirassh-slncezass … -spf-50/p-477393/

# 211
  • Мнения: 2 073
Здравейте! Имам малко особен въпрос и имам нужда от помощта ви. Преди време посетих дерматолог, който ми препоръча продукти за моята кожа. Установи, че имам себорея, склонна към пигментации, много чувствителна и с много капилярчета, както и дехидратирана. Препоръча ми мицеларна вода Bioderma (розовата), измивен гел на CeraVe, както и два крема La Roche Posay Effeclar Duo и Uriage Roseliane. Към тях добави и слънцезащита на La Roche.
Проблемът е, че консултацията мина изключително бързо и не успях да разбера как точно трябва да ползвам кремовете. Помня, че каза, че този на Uriage е само за бузите и челото, където имам зачервявания и май каза да го слагам само денем. Само че не разбрах дали трябва първо да нанеса този на La Roche по цялото лице и тогава Uriage върху бузките и челото или La Roche да го слагам по краищата и другото по другите участъци, за да не се наслояват. Също така, нощем само този La Roche ли да ползвам, така и не разбрах. Понеже цената на всички продукти накуп ми дойде много, не купих слънцезащитата, а просто взех Uriage с фактор 30. Не знам това дали е достатъчно.
Също така, тук, във форума научих за популярното двустепенно измиване или там, както се казва, с олио и т.н. Аз не ползвам често грим, но смятам да почна да нося по-често и съответно се чудя дали само с тази мицеларна вода и гел, ще е достатъчно почистено.
И още един страничен въпрос - нормално ли е след почистване при козметик, след това да ми се появят пъпки? Нещо като реакция от процедурата. Не ситни и малки, а една-две големи и червени.
И последно да изкажа мнение за един балсам за устни на Avene, от който никак не останах доволна. Имах огромни очаквания, но съвсем набързо след като поизчезнеше, чувствах устните много сухи. Сега си взех хваления Apivita. Да видим...

# 212
  • Мнения: 6 008
Аз вече на дерматолози, които изписват La Roche вяра нямам. Явно маркетинга им е много силен и дерматолозите взимат процент да представят La Roche. Effaclar Duo за мен е много агресивен крем за такава чувствителна кожа. Претупал те е набързо и си е промотират продукти, за които му плащат този дерматолог.

# 213
  • Мнения: 5 832
Момичета, някоя ползвала ли е измивния гел на Виши Нормадерм по-дълго време? Имах мострички от него и много ми хареса, че хем ми изми лицето добре, хем кожата остана мека и има нещо супер ментово освежаващо в него. Днес тръгнах специално за него, но в аптеката аптекарката ме посъветва да взема Eucerine Dermo Pure. Не знам защо се подведох без да съм пробвала първо мостра, но го взех. Преди малко се измих с него и усещам кожата си супер суха и опъната дори с крем отгоре. Утре ще ходя да си взема този на Виши, но ми се искаше да чуя мнения от хора, които го ползват по-дълго време влияе ли в посока на свиване на порите? Въобще как ви се отрази в по-дългосрочен план?


Джуд, аз съм със себореен дерматит и то доста сериозен, ходих на дерматолог. Изписа ми шампоан Kelual DS на Дюкре и едни витамини да пия. Понеже скалпът ми се оправи много бързо, си взех и крема за лице от същата серия и съм супер доволна и от него. На мен и лицето ми е засегнато заради скалпа. Имах няколко участъка със страшно сухи, белещи се и червени петна. Сега ги няма.

# 214
  • Мнения: 2 073
Questar, благодаря. Каза ми също така: "Няма да ти препоръчвам Диор, за да не те натоваря финансово", което прозвуча малко смешно. Не знам Диор каква слава имат в грижата за кожа.
П.П. Ами аз така и не разбрах себорейният дерматит винаги ли е съпътстван с проблеми по скалпа, защото аз нямам такива. Той ми каза, "имаш розацея" и после добави, че е всъщност себорея, което било нещо като подвид на розацеята.
Просто имам леки зачервявания, широки пори, наистина е много чувствителна, всички козметички са ми го казвали, и се омазнява в Т зоната. Никога не е била напълно, напълно чиста като порцелан и матирана.

# 215
  • Мнения: 5 832
Questar, благодаря. Каза ми също така: "Няма да ти препоръчвам Диор, за да не те натоваря финансово", което прозвуча малко смешно. Не знам Диор каква слава имат в грижата за кожа.
П.П. Ами аз така и не разбрах себорейният дерматит винаги ли е съпътстван с проблеми по скалпа, защото аз нямам такива. Той ми каза, "имаш розацея" и после добави, че е всъщност себорея, което било нещо като подвид на розацеята.
Дрън, дрън! Ако не може да различи розацея от себорея, да си скъса дипломата и да я залее с La Roche, може и с Dior. Да, много често се срещат заедно, но имат огромни разлики. При розацеята има видими червени капиляри, особено по носа и бузите, които често са много зачервени и усещаш, че кожата гори. При себореята има сквами по кожата, особено по скалпа. Те се лющят, щипят и сърбят. Себореята просто казано е много тежка форма на пърхут, която засяга и лицето, особено веждите и вътре в ушите.

# 216
  • Мнения: 6 008
Чудно откога Диор лекува кожни проблеми... Жалко, че няма как човек да си поиска обратно парите, когато попадне на такива нагли хора, това лекар не може да се нарече.

# 217
  • Мнения: 2 073
Жалко наистина. Вече не знам на кого да се доверя, но определено ще избягвам онези скъпи клиники, които рекламират по телевизията. Аз много трудно правя експерименти с разни неща като козметика, защото все ме е страх, че нещо няма да направя, както трябва. А и от всяко интервю сега дерматолозите говорят как козметиката трябва да е точна за кожата ти. Но виждам тук момичетата как експериментират и не мисля, че ще стане нещо толкова страшно, освен ако не получа някоя много силна реакция към нещо. Не, че ще тръгна да купувам и пробвам 100 хиляди неща, но може би няма да е зле да се отпусна и да пробвам сама нещо. Знам ли...
П.П. Забравих да кажа и че ми показа снимки в Гугъл на хора, страдащи от розацея, с ужасни възпаления по кожата и каза, че ако не взема мерки, ще стана така. Satisfied

# 218
  • Мнения: X
За мен е странно смесването на толкова марки накуп. Иначе дерматоложката, при която ние ходим, също изписва козметика от тази аптечната - за моя лющещ се скалп - лосион и шампоан на Vichy или Ducray, за пигментни петна на мм - Avene или SVR. На приятел Eucerin. Може да са няколко неща, не едно, но всичките са или от тази или от друга посочена от нея марка. Не едно от една, второ - друга, трето от трета.
На Градина, където ходим от години през лятото, често има промоутъри на тези марки за летните им слънцезащитни продукти и щедро дават тестери. Пробвала съм всичко и за себе си се спрях на Bioderma. От другите все нещо не ми достига или е в повече.

# 219
  • Мнения: 5 832
Джуд, първо разбери розацея ли е, себорея ли, или и двете. За целта иди при друг дерматолог. Съветвам те да не е някой в лъскава частна клиника. Има чудесни специалисти, разрови из форума за мнения. Розацеята има различни форми, хубаво е да знаеш каква имаш, ако въобще е розацея. Ти като знаеш състоянието на кожата ти, на какво ти прилича повече?

# 220
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 358
Стрина Калина, за Нормадерм няма да съм ти от полза, но аз лично взимам вече втора опаковка от розовия измивен гел на SVR. За чувствителна кожа се води. Хубавото при тях е, че имат малки опаковки (около 5лв са), а са икономични. Около 2м карам с малките, но аз само вечер ползвам измивен гел.

# 221
  • Мнения: 413

изказвам свойте впечатления за този слънцезащитен на Биодерма с цвят е прикрива много добре не стой мазен не запушва порите замества фон дьо тена с двете си ръце го препоръчвам YumRelaxed

# 222
  • Мнения: 5 832
Из форума много се хвалеше някой от измивните продукти на CeraVe, но нямам никакъв спомен кой беше. Гледам, че са няколко вида и са под формата на крем, гел, пяна, та съвсем се обърках.

Метнала съм око на ето този крем
https://galen.bg/nyuks-prodizho-boost-krem-gel-40ml-floralno-maslo-10ml-komplekt
Напоследък доста мостри тествам и този крем определено си заслужава да се купи според мен. Страшно лек, попива много добре, хидратира, а ароматът му е просто пристрастяващ и доста траен.

# 223
  • Мнения: X
Този крем на Nuxe наистина е много лек, подходящ е за мазна кожа, не омазнява допълнително, попива и леко матира. Имам го от комплекха. Олиото разменех, защото не ползвам, но кремът си мажа с удоволствие. На свършване е.

# 224
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Джуд,
Мисля че мога да съм ти полезна с комбинацията на продуктите. Напиши моля какво имаш.
А въпросния “лекар” не искам и да коментирам. Но да видим все пак с вече наличните ти продукти как може да подредим грижата.
Моята кожа е подобна на твоята и във времето съм ползвала май всички тези продукти.
Стрина Калина,
Доверила си се, вече е късно, друг път не го прави и си взимай каквото си намислила. Аз винаги като си променя решението, установявам че е грешно. Потвърждавам за Виши, но лично аз за измиване на мазна кожа харесвам повече Биодерма и Авен. В момента имам малки опаковки от първите два и голяма от последния.

Последна редакция: чт, 15 юли 2021, 12:44 от * SUPERMAMА *

Общи условия

Активация на акаунт