Юлски бебета 2020, Тема 1

  • 21 111
  • 715
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 144
А на мен -защото съм напълняла 😀 И мен мног ме мъчи косопада, вечната борба -да вадя мои косми от ръцете на беба 😀
На вас минаха ли ви коликите?

# 691
  • Мнения: 766
Две седмици почти нямаше колики и бях на седмото небе, няма такова спокойствие. Е, вчера се завърнаха с пълна сила. До кога ще продължава това чудо не знам.. 🥺

# 692
  • Несебър
  • Мнения: 529
Колики - не, но от няколко дена яко рев. Чудех се защо и мисля, че е от рефлукс. Нали го дават най-изявен 4-5 месец. Точно когато се опитах да ѝ разредя храненията и започна плача. И не мога с нищо да я успокоя по 20мин. За бебета с рефлукс дават по-често хапване, в по-малки количества. Вашите колики в какво се изразяват?

# 693
  • Мнения: 4 144
Рев, писъци, събуждане посред съня със силен плач, изпъване на ръцете назад, почервеняване..това е при нас. Сякаш имаше един мноооого кратък момент, в който нямаше такива неща, примерно за една седмица, 1-2 дни е по-спокойна. Обаче сега пак влезе в няква серия. Ме заспива дълбоко, буди се с гърчене и силен рев, ненаспана. Имам усещането, че ще преминем към зъбите неусетно, без спокоен мирен период, че може и двете заедно да вървят 😀

# 694
  • Несебър
  • Мнения: 529
Няма мира с тези бебешоци.

# 695
  • Мнения: 1 669
Майките, които приспиват на гърда - има ли промяна при вас? Ако някой се е справил, да даде съвет Simple Smile

# 696
  • Мнения: 1 131
Малката днес ме измъчи. От почти самостоятелно заспиване започна да иска люшкане и беше ок. Ама има дни, в който е много трудно.
Нищо не помогна - час и половина някъде я приспивах, накрая заспа за 30минути, естествено сега е преуморена и мрънка, не иска и да яде.
В такива дни ми е гадно че нервите не ми държат ..
Не мога да се изкъпя, къщата прилича все едно някой е ровил да търси нещо.
Оплаках се. Извинете.
 Редактирах поста че ми мина Grinning
Хубава вечер! Hug

Последна редакция: ср, 25 ное 2020, 22:19 от Peoney

# 697
  • Мнения: 4 144
И аз да се оплача пък ...Всеки ден ми е такъв. Нищо не мога да пипна, а на всичкото отгоре трябва да се изнесем от квартирата, защото искат да си я ползват, а ние тепърва да се местим на друго място, че дори и друг град. През деня ми е постоянно в ръцете, нищо не мога да пипна. Ако заспи в раницата пак съм доста ограничена откъм движения, защото се буди от всичко. А вечер след като тя заспи, аз почти не мога да събера сили д астана да събирам багаж. Паралелно трябва да се ходи да се чисти и нарежда и подрежда на новото място, което аз пак не мога да свърша сама с нея.
Освен това последните дни не успявам да я изкарам навън. Все или има вятър, или не мога да я отлепя от мен, че да се нагласим за излизане.
Притесних се, тази  вечер видях една зона като изгорено на дупето й? Някой да е преживял нещо подобно и мнение по въпроса

# 698
  • Мнения: 4 944
И аз нищо не мога да свърша. Вечно е залепен за мен. Приспивам го, оставям го, излизам от стаята и бам веднага се събужда с рев. Абе всичко усещат, няма мърдане.
И ние не сме излизали, защото сме болни. Добре, че вече сме по-добре,че тези дни беше ад, както и вечер заспива с 300 зора в 00-01ч...

# 699
  • София
  • Мнения: 289
Извеждате ли бебетата при силно замърсен въздух, както е в момента? Уж пече слънце, но нивата на ФПЧ са много високи

# 700
  • Мнения: 35 189
И аз нищо не мога да свърша. Вечно е залепен за мен. Приспивам го, оставям го, излизам от стаята и бам веднага се събужда с рев. Абе всичко усещат, няма мърдане.
И ние не сме излизали, защото сме болни.
Чак не мога да се обърна в леглото , защото ме чува Sad сутрин се изнизвам едва едва , за са подготвя големия и да го пратя на градина

# 701
  • Мнения: 4 144
Само веднъж съм я извеждаща по време на замърсяване. Беше покрита от-до в количката, но на мен ми стана лошо тогава. Повече не сме пробвали. 
Да се оплача -беба вече изобщо не иска да стои в коша за кола. Тръгнем ли, като й се приспи изпада в дива паника докато някой не я вземе да я приспи на ръце.

# 702
  • София
  • Мнения: 289
Може да не и е удобно в кошницата вече. Ние се чудим дали да не вземем столче, въпреки че ми се иска да порасне още малко.

# 703
  • Мнения: 1 131
Ние взехме столче за кола покрай промоциите, имаше много добри оферти.
Спрях се на Cybex sirona, уж пише че ставало за новородено до 18кг, но още малко ще използваме кошницата и минаваме на стола.

Не ходихме на консултация, чухме се само по телефона с педиатъра. Погледнах венците на беба и на долния се оказа че 2 предни зъбчета буквално прозират през венеца отпред. Тя по цяла нощ се върти, изпъва, търси да си сложи нещо в устата. Според докторката я започват зъбите, а аз мислех че има колики тъй като се напъва.
Та, днес започвам да кажа венците с гел и се надявам и моля да минем леко през този период. Всички Hug

# 704
  • Мнения: 4 144
Еха! Дано излезнат неусетно. Ама то буквално от едното на другото. И ние ще сме така, от коликите на зъбите.

Общи условия

Активация на акаунт