Хипоспадия

  • 2 359
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Синът ми има коронарна хипоспадия. Моля
 препоръчайте ми специалист при, който да го заведа. Искам мнението на майки чиито деца са преминали през операция и дали са имали усложнения след нея?

# 1
  • Мнения: 228
Синът ми има коронарна хипоспадия. Моля
 препоръчайте ми специалист при, който да го заведа. Искам мнението на майки чиито деца са преминали през операция и дали са имали усложнения след нея?

https://m.bg-mamma.com/?topic=1189324
Ето темата за хипоспадия.

https://m.bg-mamma.com/?topic=1061808
Тук ще намерите доста информация  за    " специалистите " в България.

# 2
  • Мнения: 458
Синът ми има коронарна хипоспадия. Моля
 препоръчайте ми специалист при, който да го заведа. Искам мнението на майки чиито деца са преминали през операция и дали са имали усложнения след нея?
Здравейте, моя син също има коронарна хипоспадия. Ходим на консултации при др. Момчилов. Имаме насрочена операция, но още не е минала. За сега съм доволна, надявам се и операцията да мине гладко.

# 3
  • Мнения: 2
Здравей те, имам нужда от вашата помощ. Не знам дали това е мястото на което да пиша сега се регистрирах. Предстои ни операция за хипоспадия на малкия на 3г при др Пеев в Пирогов. Операцията е другата седмица, много сум притеснена. Има ли някой който скоро  е оперирал детето си при този лекар? Как преминава операцията, и след това вузтъновяването, знам, че доста се стои с катетър, не знам как ще го опазвам много е палав. Искам да знам за какво да се подготвя, от вас които сте минали вече ще ви бъда благодарна. А и сега с корона вируса нещата са по различни в болниците. Моля някоя майка да ми пише или може и да се чуем(за мен е по лесно от писането), но както  е удобно за вас.

# 4
  • Мнения: 228
Здравей те, имам нужда от вашата помощ. Не знам дали това е мястото на което да пиша сега се регистрирах. Предстои ни операция за хипоспадия на малкия на 3г при др Пеев в Пирогов. Операцията е другата седмица, много сум притеснена. Има ли някой който скоро  е оперирал детето си при този лекар? Как преминава операцията, и след това вузтъновяването, знам, че доста се стои с катетър, не знам как ще го опазвам много е палав. Искам да знам за какво да се подготвя, от вас които сте минали вече ще ви бъда благодарна. А и сега с корона вируса нещата са по различни в болниците. Моля някоя майка да ми пише или може и да се чуем(за мен е по лесно от писането), но както  е удобно за вас.
https://m.bg-mamma.com/?topic=1061808
Вижте тук и помислете дали искате да рескувате,оперирайки детето си в Пирогов.

# 5
  • Мнения: 2
Да, благодаря бях изчела всичко дори и тази история, но исках да чуя мнения за др Пеев (добри или лоши) и на майки които са минали скоро

# 6
  • Мнения: 271
Да, благодаря бях изчела всичко дори и тази история, но исках да чуя мнения за др Пеев (добри или лоши) и на майки които са минали скоро
Здравейте! Ще може ли да споделите мнение след операцията? И на нас ни предстои при него

# 7
  • Мнения: 98
Днес минахме преглед при д-р Атанасов. Много по-добре обясни от д-р Момчилов. Обясни как протича самата операция, какво се прави. Понеже моят син е на 1 годинка, каза че операцията се прави между 2г.6мес. и 3г.. Сега съм решила да снимам малкия, и да напиша e-mail на д-р Джинович. Искам да разбера на каква възраст той прави операцията, задължително ли ако пениса се криви се обрязва и още други въпроси. Надявам се скоро да ми отговори.

# 8
  • Мнения: 228
Днес минахме преглед при д-р Атанасов. Много по-добре обясни от д-р Момчилов. Обясни как протича самата операция, какво се прави. Понеже моят син е на 1 годинка, каза че операцията се прави между 2г.6мес. и 3г.. Сега съм решила да снимам малкия, и да напиша e-mail на д-р Джинович. Искам да разбера на каква възраст той прави операцията, задължително ли ако пениса се криви се обрязва и още други въпроси. Надявам се скоро да ми отговори.
Д-р Джинович оперира между 1.6 и 2 г. Казва,че това е идеалната възраст. При хипоспадия задължително пенисът се обрязва,но все пак питайте доктора дали и при вас ще е задължително ако ви притеснява.

# 9
  • Мнения: 5
Здравейте, родители.
Моето бебче се роди и казаха от болницата да отидем на консултация при детски хирург, защото имат съмнение за хипоспадия.
Така и направихме.
С направление на 2 месец от раждането посетихме детския кабинет ВМИ в Пловдив.
Попаднахме на д-р Ташев.
Държа се доста грубо.
Погледна го за 2 сек. и каза:
-Елате когато стане на 4год., детето има най-леката форма на хипоспадия и го заведете на детски нефролог в 3мес.
До тук, никакво обясние, нищо.
Започна четене по форумите, информиране от вече минали по този път родители.
Отидохме на преглед при доктор Гечев( детски нефролог)в Пловдив( много внимателен беше към бебчо) там всичко беше наред, слава Богу.Написа ни направления за консултация при уролог, препоръча ни д-р Тарев.
Отидохме и останах много доволна.
Направи обстоен преглед на бебчо и ни обясни всичко от...до.
Оказа се,че има възможност да няма хирургична намеса,но това ще го каже детски хирург.Каза, че има мъже, които живеят с хипоспадия, но такъв тип, която не влияе отрицателно на фунцията му-уриниране и правилно оплождане при полов акт.
Препоръчаха ни д-р Пеев в София и д-р Джинович в Сърбия.
Започнахме подготовка за подаване на документи към телк.Минахме през педиатър, нефролог, уролог и тъй като трябва документите да имат максимум 1месец най-много валидност от датата до която трябва да изпратим документите, се наложи отново да посетим Пловдив, детска хирургия.
За мое нещастие попаднахме отново на д-р Ташев.
Качиха ни в отделението и този път прегледа беше доста обстоен и пояснителен до колкото може да се каже.
Този път установи, че имаме хипоспадия-без хипоспадия, т.е няма нужда от хирургична намеса, с която да се коригира функцията на половия член, а само козметична, заради кожичката, която е като качулка.
Каза,че няма изкривяване и отвора е така както трябва да бъде, прегледа го и с ехограф.
Това беше най-щастливия ден в живота ми.
Въпреки това след 1г, смятаме да го заведем отново на консултация в София, за да видим как се развива половият член.
От всичко прочетено, установих, че ако трябва операция, то тя трябва да бъде в Сърбия, защото там метода на операция е различен от този в България(много по-надежден е) и д-р Джинович се занимава постоянно с такъв тип операции.По-скъпо е!
Но варианта за усложнения е по-малък, следователно и броя на операциите на детето също.
Докато прочетох,че в София много рядко всичко приключва само с 1 операция.
Имате право на ТЕЛК.
С всички амбулаторни листи изброени горе, плюс ксерокопие от л.к на родителя подал преди това заявление в телк и ксерокопие от акта за раждане на бебчо.
Сумата е 350лв на месец.
Ако сте закъсняли  с подаванито на док.до телк, след одобрението, се получават 170лв за предходните месеци.
Ще се радвам ако съм била полезна, ако някой има въпроси, нека ми пише, с каквото мога ще помогна.
П.С
Не разчитайте само на 1 мнение, направете повече консултации.
Операция ако има в повечето случаи е след 1год.
Успех на всички!

# 10
  • Мнения: 98
Здравейте, родители.
Моето бебче се роди и казаха от болницата да отидем на консултация при детски хирург, защото имат съмнение за хипоспадия.
Така и направихме.
С направление на 2 месец от раждането посетихме детския кабинет ВМИ в Пловдив.
Попаднахме на д-р Ташев.
Държа се доста грубо.
Погледна го за 2 сек. и каза:
-Елате когато стане на 4год., детето има най-леката форма на хипоспадия и го заведете на детски нефролог в 3мес.
До тук, никакво обясние, нищо.
Започна четене по форумите, информиране от вече минали по този път родители.
Отидохме на преглед при доктор Гечев( детски нефролог)в Пловдив( много внимателен беше към бебчо) там всичко беше наред, слава Богу.Написа ни направления за консултация при уролог, препоръча ни д-р Тарев.
Отидохме и останах много доволна.
Направи обстоен преглед на бебчо и ни обясни всичко от...до.
Оказа се,че има възможност да няма хирургична намеса,но това ще го каже детски хирург.Каза, че има мъже, които живеят с хипоспадия, но такъв тип, която не влияе отрицателно на фунцията му-уриниране и правилно оплождане при полов акт.
Препоръчаха ни д-р Пеев в София и д-р Джинович в Сърбия.
Започнахме подготовка за подаване на документи към телк.Минахме през педиатър, нефролог, уролог и тъй като трябва документите да имат максимум 1месец най-много валидност от датата до която трябва да изпратим документите, се наложи отново да посетим Пловдив, детска хирургия.
За мое нещастие попаднахме отново на д-р Ташев.
Качиха ни в отделението и този път прегледа беше доста обстоен и пояснителен до колкото може да се каже.
Този път установи, че имаме хипоспадия-без хипоспадия, т.е няма нужда от хирургична намеса, с която да се коригира функцията на половия член, а само козметична, заради кожичката, която е като качулка.
Каза,че няма изкривяване и отвора е така както трябва да бъде, прегледа го и с ехограф.
Това беше най-щастливия ден в живота ми.
Въпреки това след 1г, смятаме да го заведем отново на консултация в София, за да видим как се развива половият член.
От всичко прочетено, установих, че ако трябва операция, то тя трябва да бъде в Сърбия, защото там метода на операция е различен от този в България(много по-надежден е) и д-р Джинович се занимава постоянно с такъв тип операции.По-скъпо е!
Но варианта за усложнения е по-малък, следователно и броя на операциите на детето също.
Докато прочетох,че в София много рядко всичко приключва само с 1 операция.
Имате право на ТЕЛК.
С всички амбулаторни листи изброени горе, плюс ксерокопие от л.к на родителя подал преди това заявление в телк и ксерокопие от акта за раждане на бебчо.
Сумата е 350лв на месец.
Ако сте закъсняли  с подаванито на док.до телк, след одобрението, се получават 170лв за предходните месеци.
Ще се радвам ако съм била полезна, ако някой има въпроси, нека ми пише, с каквото мога ще помогна.
П.С
Не разчитайте само на 1 мнение, направете повече консултации.
Операция ако има в повечето случаи е след 1год.
Успех на всички!

Аз за такова понятие хипоспадие без хипоспадия не съм чувала. Ходихме при двама лекати от Пирогов, по-горе съм писала. Коронарната хипоспадия задължително подлежи на операция, тъй като това в бъдеще може да доведе до проблеми при полов акт(да бъде болезнен), и неправилно изхвърляне на семенната течност. Дали има изкривяване се установява като преди да започнат операцията, изкуствено еректират пениса, и така се вижда дали хордите го кривят. Моят съвет е да не оставяте нещата така. В поста за деца оперирани в Сърбия, има доста коментари относно компетентността на д-р Пеев по отношение на операцията на хипоспадия. Аз съм била при Момчилов и Атанасов, но от всички ако случайно решите да оперирате тук препоръчвам Атанасов, той е най в час.

# 11
  • Мнения: 5
Задължително ще направим след 1 година консулгация.
В документа от хирурга пише:
Диагноза: Хипоспадия сине хипоспадия

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте , много трудно 14 дни прекарахме и ние.Моя син е на 2.3 мес. и днес му падна катетъра дайте мнения дали всичко е наред ? Това беше първата му операция  Sad

# 13
  • Мнения: 98
Здравейте , много трудно 14 дни прекарахме и ние.Моя син е на 2.3 мес. и днес му падна катетъра дайте мнения дали всичко е наред ? Това беше първата му операция  Sad

Къде и при кого оперирахте?

# 14
  • Мнения: 89
Здравейте мами, моя син беше с коронална хипоспадия и изкривяване. Операцията ни беше началото на септември при др. Пеев, бяхме 7 дни там. Първия ден бяхме ,,изолирани” в стая, докато излезе на малкия ПСР теста. На другите ден ни беше операцията, оперираха го към 13:30ч и ни преместиха в боксове, който са повече от ужасни. Сина ми беше до последния ден с катетър, очаквах да го дърпа и да му пречи,  но явно имат инстинкт за самосъхранение. Няма, какво да Ви лъжа беше ужасно, но всичко в името на детето и неговото здраве. Др. Пеев е уникален доктор, много съм доволна! Не се колебайте да отидете при него. Преди 2 седмици ходихме на преглед, когато му паднаха всички конци и всичко е много добре. Ако имате въпроси на разположение съм, защото знам колко е лошо да си неинформиран!

Имало е дни, който съм се питала дали правя най-доброто за детето си след всичко написано за др. Джинович, но нашата операция беше най-лекия стадии на хипоспадия. В България имаме също добри доктори, но знаем само да се оплакваме, не и да споделяме, когато всичко е минало наред и сме доволни. Затова аз го правя, специално за Др. Пеев!

Последна редакция: пн, 30 ное 2020, 14:50 от Pamiinka

Общи условия

Активация на акаунт