Августовски бебета 2020 !

  • 17 534
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 737
Ние сме на ваксина на 15 ти октомври. И аз съм много притеснена. Майките в чужбина мислите ли да слагате БЦЖ ваксина и къде в Англия или в България.
Lovely wife моята педиатърка винаги ме питаше има ли някой болен в семейството като съм ваксинирала големите ми деца. Доста пъти сме отлагали.
Моята мома много бавно наддава. За 43 дни 800 грама. Тук все ме уверяват че е добре ама аз имам онова майчинско чувство че детето си е гладно. Има ли и друга мама с подобен проблем.

# 676
  • Мнения: 165
Панадол никога не съм давала на баткото преди ваксина, както и вече четвърта година не давам нищо до температура 37,5. Температурата е реакцията  на организма, че се бори с нещо, а не нещо страшно. Като се бутне тази температура, реално нищо не се бори.
Ловели, според мен не слагай ваксини, щом сте болни. Дано бебока остане здравичък покрай вас.

# 677
  • Мнения: 621
Ние сме на ваксина на 15 ти октомври. И аз съм много притеснена. Майките в чужбина мислите ли да слагате БЦЖ ваксина и къде в Англия или в България.
Lovely wife моята педиатърка винаги ме питаше има ли някой болен в семейството като съм ваксинирала големите ми деца. Доста пъти сме отлагали.
Моята мома много бавно наддава. За 43 дни 800 грама. Тук все ме уверяват че е добре ама аз имам онова майчинско чувство че детето си е гладно. Има ли и друга мама с подобен проблем.

И нашето детенце е на 15-ти октомври на ваксина. Не знам тук дали изобщо правят тази БЦЖ ваксина,но смятам да питам в България и ако се приберем живот и здраве октомври да му я сложим. Сега с тези нови рестрикции само се моля да не ни отмвнят полета или да затворят държавата Sad. Не можахме и погача да направим на малкия , защото отново ни забраниха да се събираме с други хора...

# 678
  • Мнения: 1 355
Аз да питам и тук - оставяте ли бебчетата да си спят в люлката шезлонг и притеснява ли ви, че са "прегънати"?

# 679
  • Мнения: 819
Алетея, тя понякога си стои в люлката цял час, час и нещо и си гледка. Това е в дните, когато отказва да спи. Заспивала е веднъж в люлката и не съм я местила. За нашата люлка си купихме специална приставка за новордено.

# 680
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Оставям го да спи в шезлонга, и да, притеснявам се, че е прегънат, но гледам да не прекалявам, максимум 2 часа го оставям на ден. Преди, когато водих баткото на ортопед, той каза в кошчето за кола максимум 2 часа в тази позиция. А тя е същата като в шезлонга.

# 681
  • Мнения: 7 898
Ние сме на ваксина на 15 ти октомври. И аз съм много притеснена. Майките в чужбина мислите ли да слагате БЦЖ ваксина и къде в Англия или в България.
Lovely wife моята педиатърка винаги ме питаше има ли някой болен в семейството като съм ваксинирала големите ми деца. Доста пъти сме отлагали.
Моята мома много бавно наддава. За 43 дни 800 грама. Тук все ме уверяват че е добре ама аз имам онова майчинско чувство че детето си е гладно. Има ли и друга мама с подобен проблем.

И нашето детенце е на 15-ти октомври на ваксина. Не знам тук дали изобщо правят тази БЦЖ ваксина,но смятам да питам в България и ако се приберем живот и здраве октомври да му я сложим. Сега с тези нови рестрикции само се моля да не ни отмвнят полета или да затворят държавата Sad. Не можахме и погача да направим на малкия , защото отново ни забраниха да се събираме с други хора...
БЦЖ в Англия не се слага на български бебета, защото смятат че не сме в рискова група. Преди са я слагали на всички, но вече само на рисковите групи.
Днес ни теглиха и вече сме 5.550кг или 1820гр за 43 дена.

# 682
  • Мнения: 1 893
Мами,по колко капки биоамика давате?

# 683
  • Мнения: 737
И ние останахме без питка. Само почерпих и всяка от моите приятелки написа пожелание на картички които запазих в една кутия. И питка замесих която стана страхотна.
За люлката ние имаме на Фишър прайс но много сгъната ми се виждаше и не посмях да я сложа нищо че пише от раждането. Сега взех една в доста легнало положение и там смело си я слагам. Но тя рядко заспива по скоро си я ползва за тоалетна почти винаги е наакана като а вдигна от люлката Simple Smile

# 684
  • Мнения: 35 187
Някоя ако дава Про Комбо бейби... абе, само на мен ли ми се струва, че в това шишенце има много малко капки и всяка седмица трябва да купувам ново? Много се озахарява, а съм доволна от ефекта оот този пробиотик

# 685
  • Мнения: 1 355
Ние имахме същия пробрем с ПроКомбо-то, остава гъсто на дъното и свършва за нула време, а цената му не е ниска и затова минахме на БиоГая. Явно този пробиотик си е така, първия път като ми се случи така с Комбо-то, се чудех дали не са ми дали използвано шишенце понеже ми го подариха от болницата при изписването, ама някак не беше логично да е така 😬😃

# 686
  • Мнения: 35 187
Ох, не я искам тая Гая. Искам нещо друго Sad

# 687
  • Мнения: 854
Среднощни размисли 😁 - за колко време ви стига една кутия АМ и как мислите да бебеносите в студеното време?

# 688
  • Мнения: 2 379
Среднощни размисли 😁 - за колко време ви стига една кутия АМ и как мислите да бебеносите в студеното време?
Бебеносенето....с баткото процедирах както в топло, просто пособието да е съобразено със сезона. Не слагах много дрехи, в никакъв случай шушляк или хлзъгави материи и прекалено обемни дрехи, за да може да е стабилен и да е " плътно" до мен.  Тъй като ходя по-разголена и не се навличам много не съм купувала специални якета за бебеносене. Имам едно есенно .... горнище, което е достатъчно широко и еластично да ни обгърне и двамата ако духа много или е по-студено. За детето ползвах одеало поларено, което прикрепях за слинга като пелерина. Имай наум ,че ти ще отделяш топлина към детето( също не трябва да си много дебело облечена) 
Но като се замисля и къде живееш е от значение, защото с Пловдив зимата не е много зима, нищо че и тук падаха температурите много.

# 689
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
как мислите да бебеносите в студеното време?
Нямам идея Grinning

Общи условия

Активация на акаунт