Има ли хора, с които не се разбирате?

  • 6 027
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 000
Разбира се, че има, ама те не знаят.Рядко стигам до крайности, не обичам драмите.Но това са едни повърхностни отношения, които не ме топлят.

# 31
  • Мнения: 7 494
През дългия ни житейски път ,срещаме различни хора,като емоция, интелект,възпитание и хората са различни. Невъзможно е, да си със всички на една вълна.
Аз съм пряма,откровена и нищо не тая в себе си,така че хората които не понасям го усещат от километър.Девизът ми е : Разбирам хората, които не харесват моята искреност....и аз не харесвам тяхното лицемерие.

# 32
  • Мнения: 1 000
Налага ми се да контактувам със съседи,познати,колеги и прочее например, с които сме на различни планети.Опитвам се да ги разбера, изслушвам ги.Имаме различно светоусещане, търпелива съм към тяхното поведение и разбирания, но някак нямам нужда да изложа гледната си точка пред тези хора, не биха ме разбрали.Но не,че не ги понасям.Просто не се хабя, никому ненужно е.Не бих го определила като лицемерно от моя страна.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 08:49 от Monet

# 33
  • Мнения: 7 494
Аз винаги излагам моята гледна точка, независимо дали ще се хареса. Научих се  с годините да отстоявам своето. Това не значи, че не изслушвам всички и не влизам в чуждите обувки.Напротив ,даже съм много състрадателна и ме товарят много с чужди проблеми.

# 34
  • Мнения: 29 762
Защо да е лицемерно? Не можем да харесваме всеки, както и да сме харесвани от всеки.
Когато се мазниш на някой, а зад гърба му да говориш, че не го понасяш, тогава е лицемерно. Това, че си любезна с хората и не ги отрязваш направо, е единствено от добро възпитание.
Аз лично с хора, които не ми допадат, контактувам на минимума, но поздравявам и отговарям, ако ме питат. Все пак любезността и възпитанието са мои.

# 35
  • Мнения: 1 000
Понякога се чудя какво би станало, ако всички казвахме на другите какво наистина мислим за тях? Без значение семейство или не.Не мога да бъда толкова пряма.Все заобикалям някак си.Не знам хубаво ли е или не, карам по усет.

# 36
  • София
  • Мнения: 8 002
Типична проява на различието е, че никога не съм разбирала хора, които имат необходимостта да изкажат мнение без спирка и задръжки. За мен това е противоестествено, защото рядко вербализирам всичко, което ми минава през главата. Което в никакъв случай не означава, че не отстоявам позицията си, но го правя, само ако го считам за важно. Особено в работна среда, е много трудно да се сработя с любител на прямотата. Хората сме различни, както става видно и от написаното тук.

# 37
  • Мнения: 29 762
Пряма съм само с най-близките ми хора, т.е. семейството.

Като по-млада все отстоявах позицията си. Сега съм поумняла.....Trollface

# 38
  • Мнения: 845
През дългия ни житейски път ,срещаме различни хора,като емоция, интелект,възпитание и хората са различни. Невъзможно е, да си със всички на една вълна.
Аз съм пряма,откровена и нищо не тая в себе си,така че хората които не понасям го усещат от километър.Девизът ми е : Разбирам хората, които не харесват моята искреност....и аз не харесвам тяхното лицемерие.
Въпросът е дали тази прямота и откровеност да не се превърнат в грубост и простотия?

# 39
  • Мнения: 1 615
Особено в работна среда, е много трудно да се сработя с любител на прямотата.

И на любителите на прямотата им е трудно да се сработват, но докато наричат нетактичността откровеност и грубостта - прямота, мислят, че вината е в другите, чието възпитание пък наричат лицемерие. След смяната на 5-6 работни места и неумението да се впишат в екип, може и да се усетят къде е повредата, а някои никога не се усещат - изостават и като позиции, остават и без приятели.

# 40
  • Мнения: 7 494
През дългия ни житейски път ,срещаме различни хора,като емоция, интелект,възпитание и хората са различни. Невъзможно е, да си със всички на една вълна.
Аз съм пряма,откровена и нищо не тая в себе си,така че хората които не понасям го усещат от километър.Девизът ми е : Разбирам хората, които не харесват моята искреност....и аз не харесвам тяхното лицемерие.
Въпросът е дали тази прямота и откровеност да не се превърнат в грубост и простотия?

Ами не робувам на чуждото мнение

# 41
  • Мнения: 845
През дългия ни житейски път ,срещаме различни хора,като емоция, интелект,възпитание и хората са различни. Невъзможно е, да си със всички на една вълна.
Аз съм пряма,откровена и нищо не тая в себе си,така че хората които не понасям го усещат от километър.Девизът ми е : Разбирам хората, които не харесват моята искреност....и аз не харесвам тяхното лицемерие.
Въпросът е дали тази прямота и откровеност да не се превърнат в грубост и простотия?

Ами не робувам на чуждото мнение
Ами тогава не робувай, но очаквай изненади. Защото на грубостта и простотията се отвръща двойно.
Надявам се да имаш топки да удържиш ответната реакция.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2020, 23:10 от Дракарис

# 42
  • Мнения: 7 494
През дългия ни житейски път ,срещаме различни хора,като емоция, интелект,възпитание и хората са различни. Невъзможно е, да си със всички на една вълна.
Аз съм пряма,откровена и нищо не тая в себе си,така че хората които не понасям го усещат от километър.Девизът ми е : Разбирам хората, които не харесват моята искреност....и аз не харесвам тяхното лицемерие.
Въпросът е дали тази прямота и откровеност да не се превърнат в грубост и простотия?

Ами не робувам на чуждото мнение
Ами тогава не робувай, но очаквай изненади. Защото на грубостта и простотията се отвръща двойно.
Надявам се да имаш топки да удържиш ответната реакция.
Това да отстояваш и изказваш мнение, не не те прави нито  прост ,нито груб .Важен е начинът, по който го правиш.

# 43
  • Мнения: 845
Да, важен е начинът. Но има и пак налагане/натрапване на мнението и по учтив и по груб начин. Е, с такива досадници, които си въобразяват, че техните мнения са толкова ценни, аз ставам безцеремонна и груба.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2020, 23:55 от Дракарис

# 44
  • Мнения: 29 762
То дори не е за отстояване на мнение по някакъв въпрос . Има хора,  които си мислят, че са "прями", а всъщност са нетактични. Не визирам никой от темата, говоря принципно.

Общи условия

Активация на акаунт