Има такива мъже...

  • 16 270
  • 555
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Забелязвам, че голяма част от темите са съсредоточени върху недоволството от мъжете. Bowtie Реших за разнообразие да пусна и една позитивна, която да ни припомни, че силните ни половинки също могат да бъдат крехки и имат нужда от нашата любов, търпение и благодарност. Защото все пак черпят силата си от нас. Чрез спокойствието, което им даваме, възхищението, което показваме, тихият пристан, който сме, когато в живота настъпи буря.. Green HeartFlowers HibiscusFlowers Four Leaf Clover Смятам, че тези два текста отразяват най-добре това, което искам да кажа, затова ще ги споделя с Вас. Мен лично ме докоснаха и нямам търпение, когато се прибера тази вечер, да напомня на човека до себе си колко много го ценя Flowers Sunflower Може би сте ги срещали вече, но все пак:

"Има едни такива мъже - активни в живота, но не и във "Фейсбук". На върха на собствените си класации, не в публичните. Мъже, които са мъже не само в гащите, но и в главите си - в постъпките си. Знаят колко могат, кога могат. Търсят качество, не количество. Думата им тежи, колкото и делата. Директни, искрени, точни. Никога няма да ти се наложи да разсъждаваш какво има между думите, защото казват всичко ясно. Не лъжат, не играят, не манипулират. Ако искат да бъдат с теб - ще бъдат само с теб и няма и да драснат ред на някоя друга.
Ако понякога си кисела и тъжна, няма да се отдръпнат, а ще искат точно те да оправят настроението ти, въпреки че знаят, че вината е някъде другаде. Но нали в това се корени мъжката сила - в женската слабост. Има едни такива мъже, които работят неуморно. Имат мечти, които очакват да се сбъднат и са напълно наясно, че феята на зъбчетата не съществува, а цялата отговорност по осъществяването им е в техните ръце. Лягат в полунощ, стават с първи петли. Не спират, никога не спират. Категорични са. Не се задоволяват с малко. Не търсят евтина стока - тя не ги впечатлява. Търсени са, искани са. И няма как да не са - те са впечатляващи! Миришат на тестостерон и няма значение възрастта, расата или културата им, а самото свободата на личния избор - да бъдат мъже. С хъс, сила, постоянство и много кураж." Автор: Силвия Крумова

"Има такива мъже, за които сърцевината на жената тежи повече от обвивката й. Такива, които ще отделят нужното време, внимание и усилия, за да те направят своя, преди да те докоснат гола. Има такива мъже... които слушат думите ти, но чуват паузите ти... защото знаят, че точно в тях се случват чувства. Има такива мъже... чиято дума тежи като камък. Чието обещание е клеймо. Чиято искреност прозира. Има такива мъже...
които никога няма да преминат планини за теб, а ще направят една единствена крачка. Правилната. Има мъже, с които ще се чувстваш жена. Ще се учиш да си жена. Ще ти харесва да си жена. Има такива мъже... Които знаят тежестта си, но нямат против да олекнат в ръцете ти. Не във всички, в твоите. Има такива мъже, които ще те видят. Ще дойдат. Ще останат. За да бъдеш крехка. Обичана. Защитена... стига да си правилната жена.. Има такива мъже. Има ги. Още." Автор: Силвия Крумова

# 1
  • София
  • Мнения: 17 777
"Има едни такива мъже - активни в живота, но не и във "Фейсбук".
Какъв сериозен оксиморон. Извадено е като от фб групичка.

# 2
  • Мнения: 102
"Има едни такива мъже - активни в живота, но не и във "Фейсбук".
Какъв сериозен оксиморон. Извадено е като от фб групичка.
И все пак красиво и вярно Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
Честно казано не ми допадат тези клишета и рамки за Истински мъже и Истински жени...

# 4
  • Мнения: 35 971
първият пост е пълен с клишета - ако ги махнеш, ще се получи доста по-интересна тема

# 5
  • Мнения: 12 797
Честно, не можах да изчета двата текста. Не са ми трогателни или грабващи.
Какво му е дефектното на мъж, който пише във фб? Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Обичам мъжа си, и той мен, помагаме си, той ми е опора. Старая се и аз да съм му опора. Това мога да кажа.

# 6
  • Мнения: 6 311
Bubanka, няколко пъти молих в модераторската тема да бъде добавен емотикон :facepalm:
Използвам настоящата тема, за да помоля отново...

# 7
  • Мнения: 1 005
Това ми прилича на цитат от любовен роман . Още не съм открила такъв , който да ме накара да  чувствам " женска слабост" . Слава Богу с моят мъж имаме равнопоставеност и гледаме един на друг като партнъори . Подготвил ме е - каквото прави той , да мога и аз да го върша и обратното. Пробвала съм да се правя на " нежната " , " слабата " женичка и в отговор винаги получавам - : "Стига си кифляла ". Харесвам нашите отношения .

# 8
  • София
  • Мнения: 28 603
Bubanka, няколко пъти молих в модераторската тема да бъде добавен емотикон :facepalm:
Използвам настоящата тема, за да помоля отново...
Би бил идеален за първия пост.
Крехка, тих пристан, женската слабост и мъжката сила, възхищението, което показвам...
Ох...

Не може ли просто да бъдеш нормален, адекватен възрастен, който има до себе си друг нормален, адекватен възрастен?

# 9
  • Мнения: 35 971
Не може ли просто да бъдеш нормален, адекватен възрастен, който има до себе си друг нормален, адекватен възрастен?

миленака, не четеш!
жената е една, мъжете - на тълпи!
и всички едновременно се бутат, за да правят едно и също!

Ако понякога си кисела и тъжна, няма да се отдръпнат, а ще искат точно те да оправят настроението ти, въпреки че знаят, че вината е някъде другаде.
...
Ако искат да бъдат с теб - ще бъдат само с теб и няма и да драснат ред на някоя друга.

# 10
  • София
  • Мнения: 28 603
А, Бубанка, пропуснала съм този тънък момент Laughing

# 11
  • Мнения: 121
Не може ли просто да бъдеш нормален, адекватен възрастен, който има до себе си друг нормален, адекватен възрастен?

миленака, не четеш!
жената е една, мъжете - на тълпи!
и всички едновременно се бутат, за да правят едно и също!

Ако понякога си кисела и тъжна, няма да се отдръпнат, а ще искат точно те да оправят настроението ти, въпреки че знаят, че вината е някъде другаде.
...
Ако искат да бъдат с теб - ще бъдат само с теб и няма и да драснат ред на някоя друга.
Както казваше една моя учителка по география едно време: “Всички се бият за мен, всеки вика - Вземи я ти!”.

# 12
  • Мнения: 1 000
След прочетеното съм сигурна,че в главата на всяка жена изскача различен мъж. Важно е да се отбележи,че не всяка жена нарича МЪЖ такъв като описанието.Аз мисля,че не бива да се слагат рамки, определени изисквания и точни характеристики.Иначе като е станало дума, да , има свестни мъже. Не мога да категоризирам и не знам защо ама има едни мъже, в чиято компания се чувстваш в безопасност, знаеш че ще намери решение на всичко и...се отпускаш.Страхотно е чувството.

Последна редакция: вт, 29 сеп 2020, 18:32 от Monet

# 13
  • Мнения: X
Минавам да кажа, че имах честта да бъда ухажвана от мъж, който ляга в полунощ, става по първи петли и никога не спира, за да си постигне целите, и се чувствам длъжна да ви предупредя, че няма как на такъв мъж да му е цел една фуста. Независимо какво е съдържанието й.

# 14
  • Мнения: 19 911
И на мен първият пост ми е като "меме".
Не че не споделям някои от постулатите, споделям ги, но по много по-човешки и несъвършен начин. С усмивка и намигване.
Оставете се да бъдете хора, несъвършени, но пасващи си един на друг.
Не щА перфектен мъж аз, нито такъв дето да ходи по мен като кученце. Скука на скуките. Искам човек с характер, индивидуалност, вътрешно съдържание, богат на емоционалност, обмен на мисли и чувства. С който мога и имам какво да обменя, освен телесни течности.

Общи условия

Активация на акаунт