Има такива мъже...

  • 16 294
  • 555
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 358
Като сме тръгнали да анализираме стила, аз се чудя как можа Силвия в увода на цялата тази копнежна романтика да изтърси, че мъжът не бил такъв само "в гащите си". Satisfied
"Гащите" - и по-точно "в гащите" - явно е нещо много презряно, зачеркваме го и продължаваме напред с феи, бури, пристани и размяна на дълбоки погледи.
Това трябва да е писано между две хранения на котките.

Всъщност тези есета не са за мъжете. Те са някакво обръщение към самата себе си.
Точно.

# 46
  • Мнения: 1 000
Това за гащите и за фейсбук и мен ме ококори, след това не дочетох...

# 47
  • Мнения: 1 010
Ще ме прощавате , ама проведох едно социологическо проучване ( смятай родата от женски пол , две съседки и една много приятна баба на опашката в магазина ) , което даде резултат :" Ма как така , " гащите " са много важни ! Без " гащите " изобщо не ми го хвали тоя мъж ! " . Това последното го каза бабата на опашката 😅

# 48
  • Мнения: 10 998
На мене една баба на 73 г. ми каза: дрехи, п@тка и пари, не пази за старини.
Така, че мъже, каквито такива, важното е да се живее.

# 49
  • Мнения: 2 052
Що не слагат дисклеймъри в тоя форум, от толко петмез ми скочи инсулинът.....

П.С. Коя е Силвия Крумова?
        Защо е Силвия Крумова?

# 50
  • Мнения: 12 864
Забелязвам, че голяма част от темите са съсредоточени върху недоволството от мъжете. Bowtie Реших за разнообразие да пусна и една позитивна, която да ни припомни, че силните ни половинки също могат да бъдат крехки и имат нужда от нашата любов, търпение и благодарност. Защото все пак черпят силата си от нас. Чрез спокойствието, което им даваме, възхищението, което показваме, тихият пристан, който сме, когато в живота настъпи буря.. Green HeartFlowers HibiscusFlowers Four Leaf Clover Смятам, че тези два текста отразяват най-добре това, което искам да кажа, затова ще ги споделя с Вас. Мен лично ме докоснаха и нямам търпение, когато се прибера тази вечер, да напомня на човека до себе си колко много го ценя Flowers Sunflower Може би сте ги срещали вече, но все пак:

"Има едни такива мъже - активни в живота, но не и във "Фейсбук". На върха на собствените си класации, не в публичните. Мъже, които са мъже не само в гащите, но и в главите си - в постъпките си. Знаят колко могат, кога могат. Търсят качество, не количество. Думата им тежи, колкото и делата. Директни, искрени, точни. Никога няма да ти се наложи да разсъждаваш какво има между думите, защото казват всичко ясно. Не лъжат, не играят, не манипулират. Ако искат да бъдат с теб - ще бъдат само с теб и няма и да драснат ред на някоя друга.
Ако понякога си кисела и тъжна, няма да се отдръпнат, а ще искат точно те да оправят настроението ти, въпреки че знаят, че вината е някъде другаде. Но нали в това се корени мъжката сила - в женската слабост. Има едни такива мъже, които работят неуморно. Имат мечти, които очакват да се сбъднат и са напълно наясно, че феята на зъбчетата не съществува, а цялата отговорност по осъществяването им е в техните ръце. Лягат в полунощ, стават с първи петли. Не спират, никога не спират. Категорични са. Не се задоволяват с малко. Не търсят евтина стока - тя не ги впечатлява. Търсени са, искани са. И няма как да не са - те са впечатляващи! Миришат на тестостерон и няма значение възрастта, расата или културата им, а самото свободата на личния избор - да бъдат мъже. С хъс, сила, постоянство и много кураж." Автор: Силвия Крумова

"Има такива мъже, за които сърцевината на жената тежи повече от обвивката й. Такива, които ще отделят нужното време, внимание и усилия, за да те направят своя, преди да те докоснат гола. Има такива мъже... които слушат думите ти, но чуват паузите ти... защото знаят, че точно в тях се случват чувства. Има такива мъже... чиято дума тежи като камък. Чието обещание е клеймо. Чиято искреност прозира. Има такива мъже...
които никога няма да преминат планини за теб, а ще направят една единствена крачка. Правилната. Има мъже, с които ще се чувстваш жена. Ще се учиш да си жена. Ще ти харесва да си жена. Има такива мъже... Които знаят тежестта си, но нямат против да олекнат в ръцете ти. Не във всички, в твоите. Има такива мъже, които ще те видят. Ще дойдат. Ще останат. За да бъдеш крехка. Обичана. Защитена... стига да си правилната жена.. Има такива мъже. Има ги. Още." Автор: Силвия Крумова
А ако обърнем нещата... Предполагам, че жената е точно обратното на мъжа, и значи:
Има такива жени... пасивни в живота, активни във фейсбук.
Такива жени са жени основно в гащите си.
Не са търсени, не са желани.
Нямат кураж, постоянство и хъс.
Думата им е лека като перце, обещанията им не важат.
Няма да направят и една правилна крачка.
Ще искат да те докоснат гол.

# 51
  • Мнения: 1 000
Ам така де, няма да се пънат, я!

# 52
  • Мнения: 6 229
И кво сега последно има ли такива мъже или няма? Или пък най-хубавите, най-грижовните и разбиращи да не се оказаха влюбени в други мъже?

# 53
  • Мнения: 3 708
Честно казано вече и аз искам някой да се грижи за всичко /не насилник/ и аз само да вдигам лапички. Може ли, да оставите хората да си харесват там, каквото си харесват.
Явно аз съм от мъжете, на които им харесва да се грижат в преносния и буквалния смисъл за жената до себе си. не харесвам мъжкарани, нека всеки да си знае мястото, жената да е жена (мила, нежна, добра, красива и спокойна), мъжа да е мъж, да осигурява финансово семейството и да си върши мъжките неща. Няма да повярвате, но съм  намерил жена, която напълно споделя горното и сме щастливи и двамата..

# 54
  • Мнения: 12 473
Вярвам ти. И мен най-накрая ме опитомиха и се оказа, че мога да съм мила, мека и тн..))

# 55
  • Мнения: 1 115
Честно казано вече и аз искам някой да се грижи за всичко /не насилник/ и аз само да вдигам лапички. Може ли, да оставите хората да си харесват там, каквото си харесват.
Явно аз съм от мъжете, на които им харесва да се грижат в преносния и буквалния смисъл за жената до себе си. не харесвам мъжкарани, нека всеки да си знае мястото, жената да е жена (мила, нежна, добра, красива и спокойна), мъжа да е мъж, да осигурява финансово семейството и да си върши мъжките неща. Няма да повярвате, но съм  намерил жена, която напълно споделя горното и сме щастливи и двамата..

Че двама души със сходен мироглед са се намерили и са щастливи - само мога да се радвам.  Както за Вас и жена Ви това е павилният семеен модел, то за много други хора не е.  Така че, много моля, без квалификации къде ми е мястото.  Както моето, така и мястото на човека до мен, си го определяме само двамата.  Както аз ужававам Вашия избор, така приемете, че има жени и мъже, които търсят друго от живота и не намират "да бъде красива и нежна" за основополагащо качество на жената.

# 56
  • Мнения: 3 765
За мен двете мъжки мнения си тежат на мястото. Интересна тема, записвам се да следя. Обожавам феминистки изказвания.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 139
Който каквото го влече. Всеки си живее живота и си търси партньор според собствените си представи. Само не е ясно какво им бърка на много хора, ако техните представи не съвпадат с тези на другите. Освен ако реално не са уверени нито в себе си, нито в избора си.

# 58
  • Мнения: X
Имам едни наблюдения, като не казвам, че всички са такива или че наблюденията ми са меродавни, но все пак...
Мъж, който твърди как всеки трябва да си знае мястото и конкретно жената да е мила, нежна и добра - не уважава жените и ги смята за по-низши и глупави, дори да не го казва гласно. В подходяща ситуация такъв мъж налага мнението си, не търпи възражения и не взима под внимание мнението на жената.
Жена, която твърди как мъжът трябва да се бори за целите си, да му тежи думата - очаква да бъде издържана финансово от въпросния мъж; а пък твърденията на тема как мъжът трябвало да я търпи и да не се отдръпва, когато тя се държи лошо - такава жена е с със силно проблемно и незряло поведение.
Аз лично не съм срещала досега изключения, по всяка вероятност такива има, но...

# 59
  • Мнения: X
Мъж, който твърди как всеки трябва да си знае мястото и конкретно жената да е мила, нежна и добра - не уважава жените и ги смята за по-низши и глупави, дори да не го казва гласно. В подходяща ситуация такъв мъж налага мнението си, не търпи възражения и не взима под внимание мнението на жената.
Супертясна рамка.
"Да си знае мястото" звучи като закана.
В това изказване няма нищо мъжко, чак пък и тежест видяхте...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт