Има такива мъже...

  • 16 324
  • 555
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Именно, де.
Защо никога не се казва, че мъжът трябва да си знае мястото? Доста от тях не го знаят.

# 61
  • Мнения: 20 361
Той си го знае мястото. На дивана. Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 1 139
Някои жени ги привличат точно такива мъже и няма смисъл да им се говори, убедила съм се много отдавна.  После се вайкат "Той се промени! Ревнив е!" Ами не, същия си е, спокойно. Големи са, да се оправят.

# 63
  • Мнения: X
Той си го знае мястото. На дивана. Smile
То и моето място е в мола Grinning

# 64
  • Мнения: 999
Кой какъв "трябва" да бъде не е важно.Факт е,че някои осигурявайки финансово семейството си развяват коня необезпокоявани, щото вижте го ... работи нали.Явно въпросната писателка не е открила още мъжа от редовете си и е оптимист.Идеални отношения и мъже/жени няма.Всеки нещо преглътва, нагажда се,свиква.Няма как да се обобщи,но ако мъжа няма дом, не се бори да има, пропилява парите си и не прави нищо да осигури поне малко спокойствие на жена си, тогава жената пак ли трябва да е нежна, мила и да си знае мястото?Не, тогава жената става мъж. По принуда.Те на маса всички са големи мъже, но я се огледайте.Има или не " такива"мъже не знам.Аз ценя други качества.Човешки, морални, а не лиготии и китки.

# 65
  • Мнения: 1 010
Честно казано вече и аз искам някой да се грижи за всичко /не насилник/ и аз само да вдигам лапички. Може ли, да оставите хората да си харесват там, каквото си харесват.
Явно аз съм от мъжете, на които им харесва да се грижат в преносния и буквалния смисъл за жената до себе си. не харесвам мъжкарани, нека всеки да си знае мястото, жената да е жена (мила, нежна, добра, красива и спокойна), мъжа да е мъж, да осигурява финансово семейството и да си върши мъжките неща. Няма да повярвате, но съм  намерил жена, която напълно споделя горното и сме щастливи и двамата..
Всеки да си знае мястото ?! Щастлива съм от факта , че мъжът ми казва :" Дори да се случи нещо с мен , съм спокоен , че няма да зависиш от някой лъохман " . Както казах ние сме равностойни партнъори . Не се възприемам за мъжкарана . Подобно разделение сигурно е било " правилно " в едно архаично време , но не мисля , че сега е актуално.

# 66
  • Мнения: 12 473
Като бивша върла феминистка, амазонка и тн..не виждам нищо обидно в израза "да си знае мястото", в контекста на Странника. Боря се по цял ден наравно с ММ в живота, не съм никак против - като сме двамата у дома, да съм просто жена. Да не вдигам тежко, да не сменям крушки и части от развалени техники, да ми мият чиниите след вечеря, да ми сменят гумите или да ми носят кафето в леглото и тн..

# 67
  • Мнения: 3 746
Имам едни наблюдения, като не казвам, че всички са такива или че наблюденията ми са меродавни, но все пак...
Мъж, който твърди как всеки трябва да си знае мястото и конкретно жената да е мила, нежна и добра - не уважава жените и ги смята за по-низши и глупави, дори да не го казва гласно. В подходяща ситуация такъв мъж налага мнението си, не търпи възражения и не взима под внимание мнението на жената.
Жена, която твърди как мъжът трябва да се бори за целите си, да му тежи думата - очаква да бъде издържана финансово от въпросния мъж; а пък твърденията на тема как мъжът трябвало да я търпи и да не се отдръпва, когато тя се държи лошо - такава жена е с със силно проблемно и незряло поведение.
Аз лично не съм срещала досега изключения, по всяка вероятност такива има, но...
Интересно, много интересно...а ти какви мъже харесваш?

# 68
  • Мнения: 20 361
И аз не понасям феминистки.
До своя си мъж си "знам мястото" – мила, женствена, гальовна. Не постоянно, разбира се, но предимно.
Но с другите мъже не съм тъй ласкава. Особено, ако ме дразнят. Ставам заядлива и ковА.

# 69
  • Мнения: 6 517
Angel_wing и аз така го разбирам. Но, признавам си- отскоро.За да го разбереш обаче, трябва да си го пипнал, видял и усетил.
Та разбирам и крайните отрицателни мнения.

# 70
  • Мнения: 3 746
Мили дами, умолявам ви да четете внимателно написаното. Нима вие не сте по-нежната, по-милата и по-добрата част от човечеството? Продължавам да мисля, че това е така, въпреки няколкото опита тук да ме опровергаят. Прочетете още веднъж "скандалния" ми пост, там пише "всеки да си знае мястото", което се отнася както за жените, така и за мъжете. Не разбирам защо наскачахте групово срещу мен.

# 71
  • Мнения: X
Пак ще повторя, че във възмущението относно "всеки да си знае мястото" няма нищо крайно и феминистко. Напротив, точно за това възмущение е нужен опит, ама който го няма...

Има едно правилно място и то е, на всеки да му е добре. Няма нищо общо с финанси, женска нежност, роли и прочее.

# 72
  • Мнения: X
Манекене, ти май не разбираш, че да се приеме по подразбиране мила, нежна и добра роля на единия пол значи другият да е гаден, груб и зъл и затова някой трябва да се прецака да балансира и търпи. Ми не е ок.

# 73
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888

Има едно правилно място и то е, на всеки да му е добре. Няма нищо общо с финанси, женска нежност, роли и прочее.

Абсолютно. Ако и двамата им е ок с ролята, която заемат и мястото, което са избрали, значи е точното място и точния човек.

# 74
  • София
  • Мнения: 24 839
Това ми прилича на цитат от любовен роман . Още не съм открила такъв , който да ме накара да  чувствам " женска слабост" . Слава Богу с моят мъж имаме равнопоставеност и гледаме един на друг като партнъори . Подготвил ме е - каквото прави той , да мога и аз да го върша и обратното. Пробвала съм да се правя на " нежната " , " слабата " женичка и в отговор винаги получавам - : "Стига си кифляла ". Харесвам нашите отношения .
Да помъкна торбите с покупки и да сменя гумата на колата, за да бъда равнопоставена- мерси, но не.
Това не е равнопоставеност, а еднаквост с мъжа.
Отказвам да започна да се бръсна, за да не кифлея и отказвам той да има по- хубав и запазен маникюр от мен, защото аз съм сменила гумата.

ПП. За мен, партньорство може да има в бизнеса, а вкъщи е допълване и обич.
Цитат на: Галинор
Манекене, ти май не разбираш, че да се приеме по подразбиране мила, нежна и добра роля на единия пол значи другият да е гаден, груб и зъл и затова някой трябва да се прецака да балансира и търпи. Ми не е ок.

Не мисля, че е така.
Мила, нежна и добра- какво по- нормално за жена, която по природа е призвана да бъде майка?
Това са качествата, задължителни, за да израсте щастливо и с добро самочувствие едно дете.
Докато мъжът като външност, като глас дори, е по- грубо одялан от същата тази природа, за да може да поеме по- тежките, чисто физически, задължения.
Както и закрилата  на жената и децата, особено в най-уязвимите първи години, когато са бебета.

Не знам какъв е този неистов напън да се изкарат еднакви двата пола, като те са напълно различни, но така направени, че да се допълват.
Точно това допълване ги прави равнопоставени, но доста жени не го разбират.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 17:19 от absurT

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт