Има такива мъже...

  • 16 325
  • 555
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 473
Има, да.
Ама за всеки интерпретацията е различна.

# 31
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 888
Клише, клише и още клише.
Пък колко теми в СО се крият в туй чудно описание . Докато я защитава ранимата, вземе й плесне два шамара. Докато целеустремено преследва амбицията си, не се прибира вкъщи и тя си гледа сама децата.
Докато са търсени и искани, се оказва, че и те доста търсят и искат.
Докато са на върха в собствената си класация се оказва, че няма друга класация освен тяхната и са само достатъчни в нея.
И още, и още, и още...

# 32
  • Мнения: 999
Има едни жени дето си ги кефят насилници май, а и те милите са толкова овци, че не биха се справили сами в живота. Познавам няколко такива.

# 33
  • Мнения: 10 999
Честно казано вече и аз искам някой да се грижи за всичко /не насилник/ и аз само да вдигам лапички. Може ли, да оставите хората да си харесват там, каквото си харесват.

# 34
  • София
  • Мнения: 39 088
"Скъпа, ще занеса кафе машината на поправка. Не е нужно да ми припомняш всеки месец!"

# 35
  • Мнения: X
Вече като видя "Силвия Крумова" и моля сами да ми турят въжето

# 36
  • София
  • Мнения: 39 088
Тъй, да се изкажа аз като един бъдещ литературовед. Напоследък преглеждам български авторки. Казвам преглеждам, защото даже нямам желание да ги чета. Всеки е седнал да пише и посредственост се лее отвсякъде. Това, че си написал "Водата е прекрасна и мокра", не те прави писател, съжалявам.

# 37
  • Мнения: 2 749
Първия пост просто не можах да го изчета. Предпочитам ако ще е боза, поне да е кисела. 😂 А иначе темата има потенциал.

# 38
  • Мнения: X
И аз съм го мислила - на какво точно откликват разни хора, че даже искат още. Дали комбинацията от думи, които предизвикват приятни асоциации (небе, пътища, рисувам и тн.) или похвата да се повтаря някаква покана, за да се получи ритъм (Понякога...понякога...понякога...) или сбора от сантиментални, позитивно императивни клишета (Днес отиди, днес си вдъхновен и направи) и тн.
Общия резултат е голяма глупост, но дрънчи на някои хора на сърцата, като сладка чалга

Цитат
Щастлива съм да знам, че делим едно небе. Понякога, когато наблюдавам луната си представям, че ти седиш някъде там и споделяш този момент с мен, макар да ни делят няколко случайности, за да преплетем пътищата си. Понякога, когато се колебая или не знам какъв избор да направя си представям какво бих ти разказала, когато те срещна и би ли се гордял с това. Какво би ме посъветвал. Понякога си въобразявам как ми се караш, че не обичам себе си повече и че позволям да ме обичат никак или по-малко, отколкото заслужавам. Понякога те измислям. Рисувам те във въображението си някак си - с ум остър като бръснач, за да събира хаоса ми. С вселенско спокойствие, за да балансира емоциите ми.  С категоричност, с твърдост. Не се притеснявай, не си те представям перфектен, знам че не си. Не се опитвай да бъдеш. Иначе няма да има на какво да се закача, а толкова луни очакват срещата ни.
Силвия Крумова

п.с. да вземем ние да напишем нещо по тая формула за мъжете, да спечелим по някой лев като крумова

# 39
  • Мнения: X
Проблемът не е в клишетата, а че някои имат абсурдна представа за (в случая) що е това чудо Мъж и най-вече имат грешна представа за себе си и жестоко надценяват пола и интелекта си.

# 40
  • Мнения: 10 999
Гал, колкото и да се надценяваме, мисля, че поне имаме право да искаме.

# 41
  • Мнения: 12 473
Гал, някои знаем какво искаме и не се надценяваме.

# 42
  • Мнения: X
Кой говори за вас? Имах предвид цитатите от първия пост. На мен ми звучат писани от доста глупави, недоволни от живота си, страхливи и с грешна представа за мъжете истерички.

# 43
  • Мнения: 20 363
Не, просто е писано от човек, който е решила да се прави на писател и да печели от това. Пише се по подобен начин, когато целта е да се припознаят повече читатели/читателки, демек "пиша, за да продавам". Нищо лошо, не е нещо несрещано. Просто не е стойностна литература, общи приказки. Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 39 088
Определено ми трябва кафе машината!
Всъщност тези есета не са за мъжете. Те са някакво обръщение към самата себе си.

Общи условия

Активация на акаунт