Имам нужда от съвет/книга как да се справя с това поведение?

  • 2 199
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
Както се вижда от лентичката ми, скоро се сдобихме с ново попълнение. Simple Smile
Баткото е чудесен с малката, от това оплаквания нямам, обаче от 1 седмица се забелязва някакво системно " оглушаване" ( д аподчертая, че Калин обикновено много помагаше в къщи и не съм имала проблеми с него, но към баща си, който ходи на работа обикновено проявяваше друго поведение) от страна на малкия. Абсолютно нищо не чува. Ние му говорим ( този път нито от мен, нито от баща му има някакъв ефект), а той просто стои и все едно не чува какво му се говори.
Смятам, че е реакция на малката. Опитва се да привлече внимание върху себе си( а такова не му липсва! непрекъснато един от двама ни се занимава с него, играем и т.н.)  по този начин явно.
Това обаче започва да пречи на организацията в къщи- прави неща нарочно, дори няколко пъти посегна да удря баща си, което не се е случвало. Истината е , че прочетох доста книжки как да предотвратим ревността между децата и как да се оправяме с проблемите между двете, но идея си нямаме как да постъпим в тази ситуация- как хем да не толерираме такова поведение, хем да не го стресираме допълнително в този труден за него момент. Ясно ми е, че ще има момент на приспособяване, но може ли все пак да го оставим да си прави каквото иска през това време?!
Дайте ми идеи за това как да се справим и кога да започнем да "дисциплинираме" ситуацията, без да нараним емоционално малкия?
Ако може да ми препоръчате и литература по въпроса ще съм ви много благодарна! На английски също ми върши работа.
Благодаря ви!!  bouquet


Тандори моята го прави сащото само че се дере като луда по цял ден но като видя че никои не и обраща внимание спря

# 31
  • Мнения: 11 315
Това намерих в Амазон-а:

Smart Love by Martha H. Pieper
   
The Smart Love Parent: The Compassionate Alternative To Discipline by Martha Heineman Pieper and William J. Pieper
   
Smart Love: The Compassionate Alternative to Discipline That Will Make You a Better Parent and Your Child a Better Person by Martha Heineman Pieper and William J. Pieper

Коя от тези всичките имаш ти?
Последната. Забравих да ти пиша, че са я издали семейно. Просто при мен търсачката намери само това. Аз имам българското издание, а сега се снабдих и с немското, че татето нещо искал да се образова hahaha (малко подир дъжд качулка, ама...)
Знаеш ли, аз май ще взема втората, защото е по- ново издание ( от Февруари 2005), а пък ми се струва, че просто е разширено издание на тази от 1999.

Още по-добре, че е разширено издание. Те загубените германци чак сега преведоха последната. А в България отдавна е изчерпана - позната е под заглавието "Мъдрата обич".

# 32
  • Мнения: 3 271
Сега се сетих, че имам една друга книга, дето би могла да е полезна, но просто съм забравила:
http://www.amazon.com/Raising-Your-Spirited-Child-Perceptive/dp/ … =UTF8&s=books

Не знам от мен ли знаеш за нея (помня, че сме я обсъждали), но на мен ми е като Библия. Родих се откакто я открих и за деца с темперамента на моите, особено сина ми мога да кажа, че е единствената истинска книга! Преди това, а и все още много харесвах "Мъдрата обич". След тези 2 книги просто нямам какво истински ново и "правилно" да прочета в другите, затова почти съм спряла да ги гледам.
Няма я на български за съжаление, аз масово раздавам моето копие.

А за твоята ситуация, определено смятам, че е нормално и има малко или никак общо с бебето. Поне, ако съдя по нашият опит.
Дали са ти хубави съвети, а и ти си страхотна мама, така че знам, че с малко търпение и време това ще отшуми  Heart Eyes Hug

# 33
  • Мнения: 3 491
Ако имаш време, погледни тук:

http://www.eileenkennedymoore.com/kids.htm

Книгата се казва: "What about me? 12 ways to get your parent's attention without hitting your sister". Не съм я чела, но има супер ревюта. Вчера бяхме на фестивал на книгата и авторката раздаваше автографи и правеше проекти за децата. Трите й щерки - плътно до нея (коя помага - коя се гушка).

# 34
  • Мнения: 50
Здравей, Tandoоri!
Съвет не мога да ти дам, тъй като не съм изпитала подобно нещо.Ние си имаме само едно детенце(за сега), а и още не сме стигнали вашат възраст.Но като гледам какво пишеш, мисля че книгата на Д-р Фицхю Додсън "ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ" ще ти е от полза в случая - най-малкото, за да разбереш какви промени и поведение са характерни за определената възраст.А книгата, която горещо мога да ти препоръчам е на Д-р Рос Кембъл "ДЕТЕТО - КАК ДА ГО ОБИЧАМЕ ИСТИНСКИ"(това е основата на възпитанието, според мен).Този  автор има една друга книга, която все още не съм открила "Деца в опасност".В нея се разглежда въпроса за гнева на детето и как то да се научи да се справя с него.Може да потърсиш и в тази насока - не изключвай варианта, че датето може вътрешно да ви е ядосано за нещо.
Дано по-скоро намерите решение на проблема и всичко да си иде по местата.Успех!

# 35
  • Мнения: 7 091
Ако имаш време, погледни тук:

http://www.eileenkennedymoore.com/kids.htm

Книгата се казва: "What about me? 12 ways to get your parent's attention without hitting your sister". Не съм я чела, но има супер ревюта. Вчера бяхме на фестивал на книгата и авторката раздаваше автографи и правеше проекти за децата. Трите й щерки - плътно до нея (коя помага - коя се гушка).

Мерси Албенче, ще я погледна.
А иначе малкия си "отпуши" ушите  Joy Явно е било нещо временно  Laughing

# 36
  • Мнения: 5 500
Анжелина, книгата е "Да отгледаш момчета".
Тандори, от как сме в къщи и аз се включвам в отбора на запушените уши #Cussing out
също и всичко, което прави е напук и на обратно #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт