Коя помпа е по добра на Avent ili Bertoni

  • 1 712
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
Благодаря за отговорите момичета!
Мисля преди това да си я купя и да я имам под ръка! Определено ще е Авент  Hug

# 31
  • Мнения: X
 а и по принцип рядко се налага да се цеди.

Какво значи в случая по принцип? При всяка жена е различно, но е задължително доизцеждането, когато бебчо не може да изяди всичко. За първи път чувам някой да не може да се изцеди добре с Авент. Сигурна ли си, че грешката не е при сглобяване или пък да е била пукната и да си е нарушила вакума?

# 32
  • Мнения: 2 673
 Чула съм, че е Авент..

# 33
  • Мнения: 1 313
Аз си купих Авент и съм много доволна, но първо изчаках и след като ни изписаха и се уверих че ми трябва си я взех . Съветвам те да изчакаш.
Peace

# 34
  • Мнения: 748
а и по принцип рядко се налага да се цеди.

Какво значи в случая по принцип? При всяка жена е различно, но е задължително доизцеждането, когато бебчо не може да изяде всичко. За първи път чувам някой да не може да се изцеди добре с Авент. Сигурна ли си, че грешката не е при сглобяване или пък да е била пукната и да си е нарушила вакума?

за последния въпрос - да, сигурна съм. а и съм чувала и други майки да казват, че не се справят с авент. Peace

за цеденето.... това е една от заблудите, които могат да са доста вредни....
цеди се само и единствено когато гърдите са болезнени и напрегнати! цеденето след всяко хранене "до последна капка", както съветват някои, води до свръхлактация, което доста често води след себе си запушени канали, мастит, а от там и бързо отказване от кърменето... да не говорим, че самото цедене е досадно и губи много време.
както знаем търсенето определя предлагането. ако доизцеждаш това, което не е изяло бебето, това ще бъде знак за организма ти, че кърмата е недостатъчна и че има нужда следващия път да произведе повече. като произведе повече и пак изцедиш всичко, ще произведе още повече... така влизаш в един затворен кръг - произвеждаш прекалено много кърма и цедиш, за да не получиш мастит, а пък в същото време заради цеденето продължаваш да произвеждаш ненужно големи количества кърма. цялата тази работа до някъде се регулира от това, че същите тези хора, които съветват да се доицежда след хранене, препоръчват също и да се храни бебето на неадекватни от гледна точка на стимулацията на кърмата интервали от време... но не може да се разчита особено на това.. дори става по-сложно.
затова помпата се ползва само при нужда. но не и след всяко хранене Naughty освен в случаите, когато искаш бързо да увеличиш кърмата или да събираш запаси във фризера. Naughty
други случаи при които е необходима помпа са когато бебето не иска да суче или майката е отделена за по-дълги периоди от бебето (например ако се налага да ходи на работа).
през останалото време количеството кърма се регулира най-добре от бебето като се храни на поискване. Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 8 283
Имах авент - доволна съм! Но факт е 4е я ползвах месец и половина, което според мен не е много за тези пари. Според мен си вземи някоя по-евтина - тип спринцоовка за начало (5-10лв.). После ако се окаже че имаш голяма нужда от помпа си вземи Авент, но ако нямаш достатъчно кърма...или бебо изяжда всичко Hug Пожелавам ти разбира се да имаш, но е Божа работа! А моята колкото и да е добра...само парите си дадох  Tired

Подкрепям.
Аз и месец и половина не я ползвах има няма 20 дни Sad (не ми е тъжно за парите аз за млякото)
Поне влезе в употреба на друг. 

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Да се включа и аз по темата! Laughing От самота начало си взех Авентската и не съжалявам нито за миг! Специално моята помпа си изби парите отвсякъде. Бебка не искаше да засуче, а имах адски много кърма и така започнах да се цедя и да й давам през биберон! Като стана на 2 месеца реших един ден да пробвам да й дам от "цица" и: О, чудо! Захапа! Само, че аз толкова съм си свикнала с помпата, да гледам точно колко изяжда, че не можах да се пречупя и до ден днешен се цедя и давам през шише! Вече успях да регулирам кърмата и упражнението го правя по два пъти само на денонощие: сутрин като стана и вечер преди лягане! На ден изпомпвам близо литър: около 650 мл. сутрин и 350 вечер, което ми е напълно достатъчно имайки впредвид, че на бебка й се полагат по 750 мл на ден. Включително замръзявам кърма за "черни" дни. Та така, мислълта ми беше, че сме на кърма изцяло благодарение на тази помпа и гласувам с двете си ръце за нея! thumbsup

# 37
  • Мнения: 551
Аз също ползвах тази на  Авент и бях страшно доволна.

# 38
  • Мнения: 2 197
AVENT определено. И то тази с вакуума. И не е вярно, че трябва да изчакаш. Моята ми я купиха още когато се роди бебето и ми я донесоха на втория ден. Кърмата ми дойде на третия (а бебето ми беше в интензивното) и няколко дена само изпомпвах кърма (която беше за целия китайски народ при размер на сутиена 75). Определено без помпата щях да си имам проблеми, поне всички акушерки ме съветваха, а и не само мен да се изпомпвам, за да не се получи мастит. Всъщност това може и на ръка да се прави, но първо боли повече , а и не виждам смисъл да правиш нещо по по-трудния начин. Е, всъщност има някаква малка вероятност да нямаш кърма. Аз бях много ядосана като видях цената на помпата, но сега мисля, че това е най-добрата ми покупка и си е заслужила определено всяка стотинка.

# 39
  • София
  • Мнения: 147
Аз ползвах на Авент, с Бертони нямам опит. Благодарение на тази помпа кърмата ми "оцеля" и се "разви" така да се каже Wink Страхотна е! Не бих препоръчала никаква друга, просто защото от тази съм изключително доволна - помагах си с нея чак до 12-ия месец (за изцеждане и съхраняване на кърмата - тя си има в комплекта и шишета и капачки и т.н), а продължих да кърмя  до преди три дни! Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 457
аз съм с авент Peace

# 41
  • Мнения: 988
Това в заглавието въпрос-уловка ли е  newsm78

Авент е нещо страхотно, и заслужавма всяка стотинка от цената си. Заслужава и нежни грижи - по-полека с изваряването, студен разтвор по-добре или специален стерилизатор.

Между другото, каквото и да избереш, цеденето също си иска майсторлъка, в началото е трудно, после ставаш по-добра, да не се отчаеш бързо и да решиш че проблема е в помпата  Wink

# 42
  • Мнения: 1 146
100% Авент Peace

Общи условия

Активация на акаунт