СЕПТЕМВРИЙЧЕТА без зъбки, никнат вече като гъбки

  • 14 295
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 858
Честито на Веси 27 и мама Куки и мама Диман   bouquet
Mertziсъжалявам за Сашето.Струпало му се е .Дано с това да приключите премеждията! Peace
Алина бързо оздравяване на таткото  Hug
Зия само мога да гадая как се чувстваш и колко ти е напрегнато на съчицето и душичката.Радвам се ,че след операциите малката тъмнокоска се оправя.Скоро ще я гушите и всичко ще е зад гърба ви.
Къде се губите мами  newsm78
Валентин как сте вие?Ирини къде ми зачезнахте със Спаси?Леси вероятно работи  Rolling Eyes и да не изброявам ,че трябва да копирам списъка отпред.
На тези които са още 2 в 1 стискам палци скоро да гушкате бебоци  Hug

# 256
  • Мнения: 872
Добро утро, момичета...
Честити съкровища на мама Веси 27, мама Куки и мама Диман ! Хей, какво голямо момиченце се е родило, да е жива и здрава, и  прекрасното име Мария да й носи късмет  Wink
Аз все още не съм родила, но щом до тук съм стигнала - няма да не родя  Mr. Green
Тази нощ имах болки в таза и нередовни контракциики, както и стомаха ме разхлаби и ходя често до тоалетна... Надявам се бебко да реши да тръгне сам, ако ли не, в понеделник 25.09 сме на преглед и тогава ще се реши какво ще правим...
Кураж на всички, на които все още голямото събитие им предстой ...  Hug

# 257
  • Мнения: 514
Честито на мама Куки ,мама Веси 27 !
Браво и на мама Диман за завидните размери,да бъде жива и здрава!

Здравейте и от нас!
Тази нощ беше кошмар,не искаше да заспи и аз не знам защо,не беше гладен,сменихме памперса,гушкахме се,но не иска да заспи,най-вероятно са коликите,как се справяте с този проблем???Моето момченце се успокоява чак когато го гушна,пък аз не искам да свиква така newsm78,но не мога да го слушам как плаче много дълго Wink
Извеждате ли бебчовците ,когато е дъждовно?
Искам да попитам мамите родили нормално,казаха ли ви кога трябва да се ходи на преглед,че аз май съм забравила да попитам доктора newsm78

# 258
  • Мнения: 526
ЧЕСТИТО ГОЛЯМО БЕБЕНЦЕ ДИМАН!!! ДА ТИ Е ЖИВО И ЗДРАВО!!!
Днес при нас е малко мрачновитичко и сутринта валя, но се чудя дали да не му ударя една разходка. Чувала съм, че след като е валяло е много полезно да се диша въздуха.
Вече започнах да се чудя какво да правя по цял ден. Само почиствам, подреждам и съм пред компютъра. А вечерта таткото като се прибере ме извежда на продължителна разходка, която много добре ми се отразява.
Приятен ден от мен и много усмивки!!!

# 259
  • Мнения: 199
Здравейте най - после и от мен!
Дълго нямах компютър и съвсем изостанах с новините!!!

Така че първо едно голямо ЧЕСТИТООООО на всички родили мами с прекрасни бебчовци  Heart Eyes

Ние с малката девойка сме добре и се гледаме и се радваме една на друга. Ходим всеки ден на разходка - тя обожава да е навън! Наддала е 700 грама за две седмици и сега е с едни големи розови бузи  Simple Smile
За коликите на нас за сега добре ни действат капките САБ Симплекс и топла кърпа на коремчето!

Искам да попитам мамите родили нормално,казаха ли ви кога трябва да се ходи на преглед,че аз май съм забравила да попитам доктора newsm78

На мен доктора ми каза да отида на преглед някъде около 45-я ден от раждането!

# 260
  • Мнения: 1 043
 да ви се похвалим днес октомврийските мами имаме цели три бебета родени сутринта  Mr. Green - какво да се прави бебешорите са решили сега да се появят

# 261
  • Мнения: 407
Честити бебенца на Куки и Веси27!Честити първи бебчета на октомврийските мами!Да са ви живи и здрави малките съкровища!

Аз ви пиша за последно 2в1!Слад 4 часа влизам в болницата.Стискайте палци утре всичко да мине добре.Веднага след като всичко мине,ще информирам щъркелчето ми!  Wink
Много се радвам,че открих толкова много сродни души!
Алина благодаря ти много за подкрепата!

# 262
  • Мнения: 2 123
ЧЕСТИТИ БЕБЕНЦА НА КУКИ И ВЕИ27.МНОГО РАДОСТ ДА ВИ ДОНЕСАТ МАЛКИТЕ СЪЩЕСТВА!
Аз вчера до 17.00бях навън и съответно малкият почти 5 часа не можа да се събуди, за да яде... Естествено после всичко се наваксва - през нощта и се чувствам много уморена  Confused На моменти се чудя как ще издържа при положение, че оттук насетне все ще сме си с човечето и нуждите му. със сигурност ще свикнем.
Никол5 - стискам т ипалци, миличка. Настрой се положително за най незабравимото изживяване. Ето, Алфи го е описала точно толкова вълшебно, колкото е  Heart Eyes Майче - зайче, добре дошла  Hug
АлексаЛ, на 6 тата седмица се прави преглед, за да се види как и дали си се възстановила. За този период от време матката ти трябва да се е свила до първоначалния си размер.
Мерци, съжалявам за сполетялото ви изпитание. Дано малкият мъж бързо наддаде килца и операцията мине и замине. Знам, че нямаш много време, но ни дръж в течение, че много щ ете мисля!  bouquet
Ох Зия, как се радвам само!!!Не мога да ти опиша!!!  Пожелавам ти все по-бързо да се възстановявате - и емоционално, и физически! Стискам палци и продължавам да се моля! Heart Eyes
Яни, твоето възпитано човече ще си изчака определената му дата. Още малко остана миличка и ще смениш тези болежки с други  Wink, които обаче бързо ще отминат щом гушнеш съкровището си. Дано Дари оздравее бързо.
Весселка, Доника...???  Новини?
Денис, излизаш ли в това време? Ох Спаси ме вика... До по-късно...  bouquet

# 263
  • Мнения: 858
Никол5 - стискам ти палци  Praynig ,знаеш че за когото сме се помолили тук във форумчето е бил щастлив  Peace
Ирини Аз излизам в това време,защото ми се наложи иначе как ми се спеше самоооо.Обаче имах одисея.За да поръча педиатърката ми ваксините за Арен трябва да му е готов акта за раждане,да ама той се забави и най-после вчера стана готов.Та сега Арен има ЕГН и е законен български гражданин  Laughing .Да му е честито,че майка му се бори дълги години за такова  ooooh! .Извинете за отклонението ама болна тема  Crossing Arms
Пратих мъжа ми да го вземе този акт за раждане и той като се прибира виждам,че мойте имена са сгрешени и полудях ,защото непрестанно имам проблем с имената и по институциите.А срока да се заявят ваксините беше за днес иначе трябваше да чакам другия месец.На всичко отгоре аз трябва да отида ,няма на кого да оставя Арен и съм без кола,такситата в дъжда дават нонстоп заето.Бях изпаднала в истерия.Прозвъних всичките си приятелки всички на работа и накрая една ми даде телефона на някакъв който кара такси,та дойде човека ,Арен /добре че му хареса и гледа,гледа,после заспа/в едно кенгуру,една чанта пълна с памперси,млека,кърпички и ни кара по целият град човека и вися и чака с нас.С ваксините успях,но за акта незнам ..нацупени служителки  #Cussing out,обедни почивки,.а пък за тъпите помощи трябва да попълна някаква декларация,че аз и мъжа ми сме роднини на детето ,така ми казаха в общината което за мен е някакъв абсурд но нямах време да го нищя днес. #2gunfire и даже няма да ги взимам,защото ще ги похарча за таксита и ми се вижда тъпо!

А отностно наваксването след разходките и аз го забелязах и снощи го измъчвах малкият тигър .Държах го буден,пусках му музикалните играчки,въртележката в леглото,говорих му ,после много късна баня и яденето в 1 часа и резултата е - цяла нощ не му чух гласа,ни пъшкане,ни премляскване  Simple Smile събуди се в 6 и нещо.5часа сън са си голяма екстра кой ти ги дава.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 13:44 от dennis

# 264
  • Мнения: 111
Ирини,обръщам се към теб,че не сте ни сложили в списъка на августовските бебета! Самоел се роди на 29.08-3.100 и 51 см. НАдявам се в следващата темичка и ние да участваме Simple Smile

# 265
  • Мнения: 2 123
Илео, може би не си видяла добре... Има ви в списъка!
леле Денис, през какво си минала - страшен екшън! тези бюрократи и неуредици направо  #Cussing out , а най-тъпото е, че нямаме право на избор - в смисъл не мога да не си взема акта за раждане на детето...

оф пак плаче

# 266
  • Мнения: 133
Здравейте, момичета! Честито на всички родили мами. Аз все още съм комбинация 2 в 1, но като гледам как ми е паднал корема, още малко ми остава. Пък и сега не е момента, че моя доктор е в чужбина, а много държа да родя при него. Така че трябва да устискам още няколко дена, макар че... не се знае. За мен беше важно, че успях да изпратя първокласничката си и сега вече тръпна в очакване. Знам че не пиша често, но с две деца и доста други ангажименти ми е трудничко сега - гледам да не оставям несвършена работа. До скаро! Успех на всички!

# 267
  • Мнения: 731
Честити слънчица Ива на Мим78, Николай на Назе24, Иван на Алфи, момиченце на Е.Т., Ива на Вилитра, Филип на мама Куки, момиченце на Веси 27! Колко нови адашчета имам само! Да са живи и здрави всички! Щастие и късмет да ги съпътстват цял живот! Честити първи октомврийчета!  newsm51 smile3525Как само се вълнувахме всички от появата на първото ни сладко септемврийче...

Сладурче, честит рожден ден на гордия батко!

Алфи, Цвети, Диман, Бебо06, добре завърнали се!

Зия, радвам се на добрите вести за малката Софи! Нека следващата операция мине с голям успех и да се гледате отсега нататък в добро здраве!

Мерци, мила, и на вас кураж и успех! Вярвам, че с всичко ще се преборите!

Яни, желая на Дари бързичко да оздравява и да посрещне с усмивка братчето!
Никол 5, сигурно вече гушкаш сладката си рожба!
На всички момичета, запътили се към родилното, леко и безпроблемно раждане, а на мамите 2 в 1, не се притеснявайте – броени дни остават, а и няма неродила бременна!

Май е време за първата разходка на Сашко, но с този дъжд и вятър ще изчакам! За коликите му давам Еспумизан на капки. Той се облизва сладко и се успокоява.

АГ прегледът е 45 дни след раждането. Вчера д-рката от АГто ми каза, че ми се полагала визита от нея у дома до 7 дни след раждането, но си направихме консултация по телефона. Мисля, че добре се възстановявам.

Денис, ама, че одисея! И на мен ми звучеше тъпо и алогично това за документа за родствена връзка – нали в акта за раждане пише коя е майката!?! Но получих задоволително обяснение в НОИ: за майчетата осиновителки имената им не са вписани в акта на раждане на детето. И понеже за съжаление в България това е болна тема не върви да кажеш – ако е осиновено детето, дайте такъв и такъв документ, та го искат от всички.

Въпросче към майките на каките и батковците на Сашко: слагате ли бебчетата за няколко минутки по корем всеки ден?

# 268
  • Мнения: 858
Ави ,схванах за родствената връзка.Благодаря,че каза  Peace ,макар че пак ми се вижда глупаво.Аз Арен го слагам по коремче след баня ,да му мажа гръбчето и дупето и хем да се тренира,а също го слагам по коремче върху мен като съм легнала по гръб на дивана.Той вече задържа доста стабилно главичката си /е изморява се и клюмва/и я върти на ляво и дясно ,а като е в леглото независимо с какво го подпирам си я завърта в посоката в която си желае и като рита с два крака се отвива....добре,че го бях предвидила и съм му взела спално чувалче.Обръща си главата също в посоката от която идва някакъв звук,следи с  очи предмет и от вчера си протяга двете ръце към играчката над леглото.Иначе на сън прави всички възможни физиономии от лека усмивка,до смях и после нацупване,плач ,а като е буден и му говоря ме гледа съсредоточено все едно разбира идеално какво точно му казвам ,много е сладък.Започвам и да му разпознавам рева,който бива няколко вида-1.неотложен ,не търпи чакане,гладен съм !
,2.изморен съм и нервен и нищо не искам,
3.я сега да видим някой ще дойде ли да ме вземе ,малко да ме позабавлява и поговори.
4.оплаквам се,мръсно ми е на дупето,студено ми е ,некомфортно.

Разкажете за вашите бебчета! Hug

# 269
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте, мами! Влизам за малко, защото се чувствам изнервена и объркана и имам нужда да споделя с вас. Днес Мария става на 2 седмици и по всичко личи, че няма да бъде изключително кърмено бебе, което аз толкова много исках и бях убедена, че ще постигна. Откакто сме вкъщи я кърмя на поискване, през около 2 часа, само през ноща с по-големи интервали. Тя постоянно плаче след ядене и продължава да иска още, но не успява да изсуче нищо повече и се сърди. Правих няколко пробни кърмения вкъщи-резултатът всеки път е един и същ-40 мл., от двете гърди.  Опитах какво ли не-ям често и разнообразна храна, пия чай за повишаване на лактацията, кърмя често, старая се да поставям Мия правилно на гърдата, майка ми ми помага, така че не съм супер преуморена.  Е каквото и да правя, кърмата ми не се увеличава, а нуждите на малката нарастват. Преди 3 дни звъннах на педиатърката и тя ми каза да започна да давам АМ. Мъжът ми купи 1 кутия, но аз, като я видях, се разплаках безутешно и решихме да отложим временно. Само, че вече не мога да изчаквам, защото бебенцето ми е много изнервено. Днес цяла сутрин плака и чак, когато и дадох добавка, се успокои и заспа.

Честито на мамите на новите септемврийчета! Да са им живи и здрави и родени с късмет!

Зия, радвам се, че твоята малка принцеска се е справила толкова добре! Пожелавам и бързо да укрепва и да расте здрава и силна!
Мерци, твоят Сашко е голям юнак! Нека повече да нямате, никакви проблеми и само да се радваш на двете си слънчица!

Все още неродилите мами, имайте кураж! Малко остана! Ние сме с вас!

Общи условия

Активация на акаунт