СЕПТЕМВРИЙЧЕТА без зъбки, никнат вече като гъбки

  • 14 294
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 385
Не знам другите бъдещи мами как се чувстват, но аз започвам толкова силно да се изнервям! Много е неприятно вече това чакане! До сега си виках - айде още малко да се забави, но сега съм готова вече с всичко и нямам какво да правя! На балкона обаче има към десет килограма домати и мисля да отида да ги консервирам!

Някоя мама знае ли от кога се дават на бебетата домати?

# 271
  • Мнения: 388
Честито на всички,които си имат бебчета,да са им живи и здрави и много да слушкат мама и тати.
Здравейте и от мен!Напоследък успявам да ви чета,но когато започна да пиша беба започва да се обажда и не успявам да се включа.При нас най-новото, е че вече си имаме колики,втора вечер не съм мигнала,а за Габи да не говорим-така се мъчи милата,че ми къса сърцето,давам й капки против колики Саб Симплекс-мисля,че й действат добре,защото успява след това да подремне малко,а аз през това време си върша домакинската работа,педиатърката ми каза да й ги давам не повече от 2 пъти дневно.Пъпа ни падна,но продължава да си кърви и вече започвам да се притеснявам защо не може да зарасне,с каката зарасна веднага.Аз също ще се оплача от кърменето,до никъде не я докарах с кърмата,почти нямам,едва успявам да изцедя 2 пъти по 40 мл. от двете гърди и започнах да й давам АМ,направих всичко,което зависи от мен-то чайове ли не пих,окситоцин си капах в ноздрите,както Ави беше писала,ям като за световно и пия по 2 литра течности на ден,страшно много сурови ядки изядох и резултата е отчайваш(с Нели бях по същия начин).Другото е,че още от изписването сме със секрет и на двете очички,джипито ни изписа Сперсадекс,малко по отмина,но не на цяло и затова се притеснявам,да не се наложи за вбъдеще някаква намеса на очен лекар,разни сонди и др.подобни.
Стискайте палци на Vesellka,защото днес са й сложили таблетка за предизвикване на раждането и сигурно до края на вечерта ще се срещне с нейното съкровище,таткото ще ни уведоми.
Зия ти си силна жена,стискам палци малката София да се възстанови възможно най- бързо,за което съм сигурна,че ще бъде така  bouquet.
На всички,които им предстои раждане,им пожелавам леко и безпроблемно да мине всичко!

# 272
  • Мнения: 49
Здравейте момичета,
честито на всички нови мами! Да са им живи и здрави бебоците!
Вече и ние сме си у дома! След 10 дена преносване- на 14.09 ни се роди едно сладко момченце Hug! Казва се Михаил. Тежи 3.950 и е 54 см.
На всички останали леко раждане!

# 273
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Steffi не си единствена миличка.. Cry
И ние така с бебка... кърмих я 4-5 дена и след едно ужасяващо денонощие през което денонощно ми беше на гърдата и от глад миличкото пищеше и ставаше цялото лилаво, трябваше да се нахрани и купихме АМ.. цяла нощ спа непробудно и от тогава ми е една такава спокойна и нищо не я мъчи. За разлика от теб обаче аз и от 2те гърди изцеждам около 20 грама.. ям всякакви неща които УЖ подпомагали кърмата .. направо си се тъпча и аз също спя майка 2 вечери ме сменя да мога да поспя защото бях станала като мъртвец.. починах си и пак същото количество кърма.
Сега я мъча от преди папане на цицата малко + малко изцедено от цица и най-накрая давам АМ. Много ми беше гадно и още не ми е минало. Заради мен малкото ми бебче цяло денонощие плака до посиняване от глад  Cry

Честитка на всички ПРЯСНИ МАМЧЕТА!
Да са ви живички и здравички бебчетата и много силички за предстоящото!


# 274
  • Мнения: 175
Здравейте мами . След дълго отсъствие влизам да се похваля . Имам си дъщеричка . Казва се Теодора . Роди се на 14.09  -  4,250 кг 52 см . Когато се почувствам по-свободна ще вляза да разкажа за раждането и всички други подробности . Много неща ме разочароваха при това раждане и най-вече от мизерията в майчин дом .

# 275
  • Мнения: 526
ЧЕСТИТИ БЕБКОВЦИ НА МАМА КАПИ И МАМА SMILE BABY!!!
ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!   bouquet

# 276
  • Мнения: 140
Честити малки сладки бебчовци на всички мами!Нека да растат здрави и безгрижни и да ви доставят огромна радост.

Стефи,Аетера наистина е много неприятно това с кърменето.Пробвахте ли да се цедите с помпа след всяко хранене?Стефи да не би беба просто да не умее да суче добре и да се измаря бързо и затова резултата да е бил такъв.И аз имам проблеми,но със самото кърмене иначе имам достатъчно кърма и ме яд че не успяваме с Мая да се научим да суче.Явно в болницата свикна да се храни 3 дена от шише и след това дори с помоща на акушерките не успяхме да се справим.Малката Мая все още е много поспалива и бързо се измаря,но аз въпреки всичко упорствам и се мъчим.Много трудно захапва зърното и се изнервя и почва да плачка и аз като не издържа и и давам шишето,а така тя сигурно се обърква още повече.Понякога успява да захапе и суче но не знам до колко е ефективно,защото много бързо заспива.Та така и на мен папкането ми е сериозен проблем и често си поплаквам,че не мого да я кърмя,а толкова много искам,уморих се да се цедя с помпата.
 Иначе Майчето ми е много добричко,плачка само като е гладнаи като напълни пампата.Вече започна да се кокори и да се заслушва,голям мишок е.Спирам да пиша че ме вика вече.

# 277
  • Мнения: 318

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ  МАМИ, ДА СА ВИ ЖИВИ  И ЗДРАВИ БЕБОЦИТЕ И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ!!!Здравейте и от мен, последно време не пиша ,защото наистина нямам какво да споделя, все още сме си двамката с бебко и май скоро няма да иска да излиза. Гледам , че в списъка термина ми е 28, но принципно е за 25.09. В неделя бях на преглед, никакво разкритие, бебо е все още високо, изобщо страшна работа. И не знам с тази голяма главичка как ще раждам, но каквото дойде, само бебко да е добре. Междувременно ме направиха леля , малко по-рано от очакваното и сега се суетя около племенника. Това е от мен засега, ако има новости ще пиша.

# 278
  • Мнения: 209
Здравейте момичета

Честито на всички нови мамчета Нека бебчетата им са живи и здрави

Май Каролина нещо я няма newsm78

Ние сме си 2 в 1 Риткат ме имам си леки контракции и болки в кръста и влагалището но това е всичко Днес окончателно закачихме етажерката и стаята на беб е почти готова Остана финалното излъскване което съм оставила за жената която чисти вкъщи за двата дни преди да ме изпишат / ако дай боже всичко е наред/

Дари е по-добре но изобщо не слуша а аз нямам никакви сили Момичета преди да родите как се чувствахте Аз до сега бях свежа като кукуряк но последните два дни нямам сили дори да ходя Постоянно ми се спи

На всички мамчета 2 в 1 желая успех
Ави и аз Дари я слагах всяка вечер след баня по коремче за да я намажа Пък към края на първи месец като почнете гимнастика и масаж ще тренирате  Peace

На мен ми остана само една пералня да гладя  newsm44

Поздрави и лека вечер

# 279
Mama Svetlodara rodi hubavo i zdravo moncence Martin, 51cm, 3350g na 20.09.2006 v 15.25 h

da sa jivi i zdravi!
6tastliv Tatko Vlady.

# 280
  • Мнения: 2 123
Честито на Смайли Бейби за Михаил, на мама Капи за Теодора и на Светлодара за Мартин. Даса ви живи и здрави рожбите, момичета и много да ви радват!

Ави, Спаси го слагаме всеки ден по няколко пъти за по минутка по корем. Чного е смешен - костенурчо. Държи си доста стабилно главичката и я върти н авсички посоки. От време на време клюмва, разбира се... малчугани са още.
За сетивното му развитие - определено за 2 седмици има огромен прогрес - вече ни гледа с бадемовите си очички, извръща глава и поглед в посоката, която му е привлякла вниманието. Когато му говоря ме слуша с интерес и много смешно "кърши" ръчички /сякаш възрастен човек се притеснява за нещо... много е смешно наистина/ разпознава гласа ми и местонахождението си - когато е на гърда и без да го насочвам сам си се намества и намира зърното /не че го захапва правилно, но все пак - вижда и разпознава мириса/ Координация в движенията му още няма /кат оизключим способността му от всяко положение да си хване едната ръчичка с другата или пък да си засмуче пръстчетата/
Стефи, не се упреквай за кърменето!!!В никакъв случай! Дали детето е на АМ или на кърма - това не го прави по-обичано или пък майката по-добра. Опитала си - не е станало. Все пак провери и в кърмаческия форум някои материали по темата. Може да е период само, а ако не е АМ-то ще посрещне нуждите ви. Аз съм бебе отгледано изцяло на АМ и от преди близо 30 години - нит осъм по-глупава, нито по-грозна, нито по-малко обичаща майка си! Най-важното е в такава ситуация да не се самообвиняваме. Това бе и първото нещо категорично вменено от педиатъра ни! Naughty
Яни, точно толкова отпаднала бях и аз последнит едни. Даже тук висе оплаквах, че уж пред ираждане трябвало да имам повече енергия и т.н., а аз бях парцал. Друг е въпросът, че и ти доста се натоварваш. Радвам се, че сладурката ти е по-здравичка. Дано тези дни е и по-послушна!
Денис,
направих тази вечер твоя номер - баня в 22.15 и после хапване... Приспивахме се допреди 30тина минути и сега ми е интересно кога ще започне със сумтенето ипъшкането  Heart Eyes Утре ще докладвам. Дано има резултат  Praynig

# 281
  • Мнения: 858
Добро утро!Има ли мами нуждаещи се от кафе или чай с кроасани   food010 eat
Ние днес навършихме 1 месец и  имаме мини 1ви рожден ден!Почерпка за всички приятелчета септемврийчета  Misc Baby Bottle newsm38
Честито на новите попълнения в отборчето ни   bouquet бебе Мартин,бебе теодора и бебе Михаил  newsm51

Ирини дано е подействал трика! Peace и да си поела глътка въздух,че като е недоспал човек няма сили за нищичко и се движи като на сън.Виждам,че и Спаси прави нещата които и Арен!Дали няма някъде из нета трябва да погледна какво трябва да прави бебето във всеки един месец и да го сложим на първа страничка да имаме за справка!
Много целувки за всички мами и бебоци!

# 282
  • Мнения: 407
dennis честит ви първи месец!

Аз съм си отново тук.След толкова приготовления и настройване,че днес ще се срещнем с малкия човек,лекаря реши да почакаме още съвсем малко с надеждата,че ще тръгне самичко.Вече ми писна да чакам.Всеки ден ми се вижда цяла вечност.В крайна сметка ще ме приемат утре вечерта,към 12:00 ще ми сложат някаква таблетка за предизвикване на раждането и на сутринта система и ще чакаме.


Лек ден на всички.

# 283
  • Мнения: 2 152
Здравейте момичета Grinning

намесвам се , за да ви съобщя, че вашия "дебел" щъркел  Mr. Green Хера е родила тази сутрин големия мъж СЛАВИ 3.600кг. 52 см.

раждането е било нормално и всичко е минало добре Hug

# 284
  • Мнения: 4 406
Честито на Хера, хайде ,Cazo, ти си наред!!!

Общи условия

Активация на акаунт