Детето и гаджето?

  • 2 907
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 023
... ако не си уверена не допускай детето мнг да се сближава и привързва към партньора ти, но нека го познава...


само се питам, дали въобще може да има уверена в който и да е следващ?!
надали.
мдам.
ма дерзайте. хорта са казали - който го е страх от ме4ки, да не ходи в гората.
аз ли4но предпо4итам асфалта.
некак по равно и спокойно ми е.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 999
dioni, мерси за ценните указания Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 4 493
Пишейки "уверена" - имам предвид - уверена в себе си, че е възможна една по сериозна връзка с този човек, че тя я иска тази връзка. А какво ще стане след време и как ще се развият нещата - никой не знае.
Когато знаеш или усещаш че връзката е само така между другото /за разнообразие или .......... / смятам че не е необходимо да се въвлича и детето, но когато усещаш че нещата стават сериозни , не бива да се изолира малкото съкровище, напротив трябва да знае и да познава човекът до мама.
Това е моето мнение и аз така постъпих, никой не може да каже дали съм права или съм сбъркала.

# 33
  • София
  • Мнения: 4 493
dioni, мерси за ценните указания Simple Smile


  bouquet  bouquet  bouquet
Дъщеричката ти е малка и като всяко дребосъче е лесно подкупно - посъветвай го кака да спечели сърцето й - да направи нещо / уж случайно/ което тя обожава.
Това обаче е нож с две остиета  Laughing, защото сега двете си съперничим за негото внимание  Joy
Тя иска да върви по улицата до него, с него да учи /да пише домашни/, с него да се пързаля в аква парка и т.н. - започна да харесва неговият тип музика и т.н. хубавото е че той го приема добре и повтаря на всякъде, че си има две мадами /една по-малка и една по-голяма/ Joy

# 34
Разведох се преди 8 месеца, оттогава съм сама.Е поне бях допреди 2 седмици.Няма да забравя,първият път когато приятеля ми дойде вкъщи, малката тя е на 1.9 месеца така страшно го изгледа, през цялата вечер беше като хала, и той страшно много се шокира и притесни от нея и създалата се ситуация.Тя сякаш усещаше присъствието му и дори когато я сложих да спи се събужда няколко пъти и докато си тръгна не се успокои.Сега избягваме да говорим за нея, сякаш я няма в живота ми, поне така май трябва да се държа пред него, но не става, страшно ми е объркано в тази ситуация,какво ще стане от тук нататък не знам, още повече, че той е ерген няма деца.

# 35
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Няма еднозначен отговор на въпроса ти- аз постъпих така- когато прецених, че мъжът с когото съм, може да е за по-дълъг период част от живота ми го запознах с детето- естествено че реакцията на малкият беше да изревнува. Но с течение на времето детето, мисля, че и с моя помощ преодоля в не малка степен ревността си. Сега вече дори си позволяваме някакви по- интимни жестове пред детето, скоро бяхме на почивка тримата и спахме даже в една стая.
Освен това винаги съм смятала, че трябва да преценя дали въпросният господин става не само за мъж за мен но и за нещо като баща на детето, а това може да се случи само ако е имало контакт, за да мога да преценя реакцията и на двамата.
Но не бих запознала детето с мъж, когото самата аз не приемам на сериозно или за бройка.
А на бившият категорично не позволявам да се докосва до мен пред детето- не че ако го няма ще му позволя, но пред детето- НЕ. Не е необходимо да го разцентровам допълнително, все пак ако и около майка си не усеща сигурност и спокойствие къде??

# 36
  • София
  • Мнения: 4 493
Разведох се преди 8 месеца, оттогава съм сама.Е поне бях допреди 2 седмици.Няма да забравя,първият път когато приятеля ми дойде вкъщи, малката тя е на 1.9 месеца така страшно го изгледа, през цялата вечер беше като хала, и той страшно много се шокира и притесни от нея и създалата се ситуация.Тя сякаш усещаше присъствието му и дори когато я сложих да спи се събужда няколко пъти и докато си тръгна не се успокои.Сега избягваме да говорим за нея, сякаш я няма в живота ми, поне така май трябва да се държа пред него, но не става, страшно ми е объркано в тази ситуация,какво ще стане от тук нататък не знам, още повече, че той е ерген няма деца.
Не се паникьосвай от държането на малката, ще й мине. Дай им и на двамата време. На него да свикне с терминаторчето и на детенцето да свикне с присъствието на друг възръстен. Срещай ги за по-малко и то по възможност не в къщи. Отидете в Патиланци или на друго място, където детето може да се забавлява, и гледай /поне в началото/ да не показваш специално отношение към приятелят ти /без гушкане, целувки, държане за ръце и т.н./ - за да не ревнува дребосъчето. Нека след това приятелят ти поглези с нещо дребно дечко и така лека полека тя ще свикне с присъствието му /ако това искаш/. Трябва много такт и търпение, но не ти трябва и да бързаш - тъкмо ще видиш как ще се развият нещата между теб и въпросният мъж. Две седмици са твърде малко време - според мен- и аз не бих го запознавала с детето ми.
Моят приятел знаеше, че имам дете на 7 минута от запознанството ни /просто моето слънчице звънна на GSM-то ми за нещо и аз не се престорих, че говоря с някоя приятелка, а говорих както винаги -Кажи мамо...., добре писе ...., чао слънчо..... и т.н./, но ги запознах в края на 4-тият месец от връзката ни.
Не бързай и не насилвай нещата. УСПЕХ !!!  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
Аз малко по различен начин подходих.

Не крия детето си и всички значт за нея. Но и не желая тя да има близки отношения с мъж, с който излизам или дори, с който ще живея. Тя си има татко, имат силна връзка. а пък аз желая възможно най-малко хора да ми се бъркат във възпитанието на детето. Което става неминуемо, ако отношенията с някой се засилят.

За това и към двете страни подходих на право. Това е детето ми - точка. На Дариа показах - това е мъжът, с който съм - точка. Естествено спестявам й някои неща. Но не държа тя да го харесва, нито пък й спествям малко ревност - здравословно е все пак.  Wink без обаче да я дразня с поведението си - просто показвам, че не съм нейна собственост.  Stop

# 38
  • Мнения: 1 517
Моят син беше твърде малък на 1 год , когато нещата м/у нас станаха сериозни.Определено много е свикнал с него и непрекъснато пита за него.Пепи/приятелят ми/също много се привърза към него и много ми помага.
Време и търпение трябва!

Общи условия

Активация на акаунт