Жена,съпруга,майка-как се справяте?

  • 5 007
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 677
Засега съм само съпруга и майка. За домакинската работа друг се грижи. С двете си задължения, бих казала, че се справям добре.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 5 362
Успявам да се справям.Просто няма друг начин.Все още не ходя на работа и имам време за всичко.

# 62
  • Мнения: 1 680
Справям се с (почти) всичко, но не мога да си подредя правилно приоритетите и поради тази причина не намирам време за себе си, от което пък страда самочувствието ми.

# 63
  • Мнения: 663
С последните две -съпруга и майка ,мисля че се справям отлично .Успявам да обръщам внимание на съпруга и детето си Heart EyesС първото не съм на шест-жена,но  ще вляза в релси Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 5 605
Просто не се правя на идеална. Да, работя, гледам да отделям време за децата, за мъжа ми, а и за себе си. С домакинството не се престаравам, гледам да има нещо за ядене, чисти дрехи, и сметките да са платени. Често имам чинии в мивката, и чистя веднъж седмично. А и всеки помага по малко с каквото може.
И аз така  Wink

# 65
  • София
  • Мнения: 2 040
Не съм маниачка на тема чистота, но напоследък забелязвам, че съм се ошлайфала доста добре в някои домакински работи Mr. Green.,при условие музата да е дошла.
Мъжът ми не се оплакал досега от нищо, следователно и като съпруга се справям.
Като майка мисля че се представям най-добре.
Но жената в мен плаче много често, липсват и разни неща.

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Долу горе се справям,естествено с помоща на мъжо.

# 67
  • Мнения: 1 065
И аз мисля ,че се справям.Децата ми са големи и нямат много нужда от моята помощ,а по скоро от внимание.Грижата за мъжът ми се изразява в това да има нещо за ядене,като се прибере вечерта  и комплект чисти дрехи за другия ден.Почти сама поддържам чистотата и реда в къщи,но понякога ми се случва да оставя всичко и да се включи и  семейството в почистването през почивните дни.Работя на смени и имам достатъчно време за всичко,което имам да върша(за сметка на недостатъчното сън,но по принцип аз се наспивам бързо)Ето до сега още нищо не съм свършила,пих си кафето пред компютъра(любимото ми нещо),после влизам в банята за разните му разкрасителни процедури,които продължават понякога с часове,ще изляза до кварталния ни магазин за хляб,ядене имам останало от вчера и за вечерта,и в 15 часа отивам на работа.

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 10:53 от djily

# 68
  • Мнения: 5 026
От изброените- не ходя на работа. Може би затова се справям учудващо добре. За сега!

# 69
  • Мнения: 6 993
о, аз засега съм само съпруга...жена никога няма да стана, не искам пък!, а дете като го гледам какъв е ентусиаст на тая тема, няма да  имаме поне още 2-3 години Laughing  но тъй като съпругът ми не е при мен, задачата да се "справям" става много по-лесна Laughing След 6 месеца обачееее ще трябва да се науча да готвя и някакви такива домакински неща... Tired

# 70
  • Мнения: 82
Справям се горе-долу добре, поне никой не се оплаква. Ходя на работа, като се върна гледам да сготвя и да се позанимавам с детето, а когато то заспи идва ред на половинката. Чистенето го оставям за събота или недаля, ако някой не е проявил ентусиазъм да го направи преди това Grinning
През уикенда ако остане време се занимавам и със себе си. Не е много лесно да се справяш с всичко, но ако не се престараваш и ти помагат от време на време е добре.

# 71
  • Мнения: 3 360
Ами как - нямам друг избор. Все някой трябва да ги върши и тия неща  Wink
Намирам начин-с някои неща се справям по-добре,с други не толкова.....Но-това е положението....

# 72
  • Мнения: 745
Справям се с всичко и то сама - въпрос на организация.
Прибирам се от работа в 18ч. приготвям вечерята, а през това време пускам прахосмукачка, бърша прах и още нещо дребно мога да свърша. След като се навечеряме прибирам масата, измивам чиниите. Идва ред само за мен - 1ч. баня, вежди............... След това си играем с дъщеря ми или просто си говорим и идва време за сън.

# 73
  • Мнения: 1 448
Ами не си давам зор, когато - тогава  Laughing Първо съм майка, после съпруга и на последно място домакиня  Hug

# 74
  • Мнения: 6 461
Идеята за тази тема ми дойде,докато четях постинга на един гост във форума.
Та въпроса ми е как успявате да носите няколко дини под една мишница?.......................
Ами неволята учи.............. Mr. Green
Справям се все някак си ,като например нямам време да закусвам,като и да обядвам ...... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт