Жена,съпруга,майка-как се справяте?

  • 5 004
  • 101
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 863
Аз пък си признавам,че не успявам да се справя с всичко,а пък ми се иска и да е чисто вкъщи ,и да е сготвено,и на детето да му обърна внимание,и за мъжа ми да съм нагласена...ама често не ми се получават сметките...от което се изнервям ,да му се не види Whistling

# 76
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Старая се много, но за разлика от повечето мами не мога да кажа, че се справям отлично.Понякога не ми достига време, друг път търпение, трети път умение. Но важното е, че се старая, много даже!!!

# 77
  • Мнения: 983
За сега успявам да се справям, но като започна работа, честно казано, не знам как ще успявам да съчетавам всичките тези неща, така, че всичко да е в синхрон............. newsm78

# 78
  • Мнения: 1 840
Справям се с жонглиране Crazy. Живея в постоянно състезание с часовника. Опитвам се едновременно да върша няколко неща, за да се вместя във времето.

# 79
  • Мнения: 2 556
Справям се, но просто съм винаги в матрицата. Нон стоп работя, вечер се занимавам с децата, за мъжа ми колко време остава не знам Crazy Но друг начин не виждам. Времето не ми стига. Домакинството е най-прецакано май, но и там се справям. За бебето имам детегледачка, всичко друго върша сама. Поне в работата вече има на кого да разичтам, което е супер. В общи линии не ми се иска да се оценявам, защото играя на прекалено много фронтове... Надявам се само крайния резултат да си струва  Mr. Green

# 80
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Старая се много, но за разлика от повечето мами не мога да кажа, че се справям отлично.Понякога не ми достига време, друг път търпение, трети път умение. Но важното е, че се старая, много даже!!!
Ама много търпение и старание трябва бееееееееее  Close

# 81
  • Мнения: 953
не е това което е било или което искам да бъде,но нямам време.сина е 15год.така че се грижи сам за себе си,че даже и на мен помага много.мъжо също помага ,така че.но общо взето колкото толкова.но липсата на време ме изнервя,страшно много.

# 82
  • Мнения: 1 910
Въпрос на организация и приоритети!
Аз го съкращавам до приоритети.

# 83
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Откакто работя съм много организирана и се справям с всичко. Сега е много по-чисто и подредено у нас, а аз има защо да се поддържам. Когато си седях в къщи почти нищо не вършех- все имах време и отлагах... Времето с децата го прекарвам по-пълноценно... Абе въобще се чудя защо отлагах толкова и не започнах работа по-рано, а изгубих толкова време в бездействие:roll:

# 84
  • Мнения: 1 006
не че нещо ми куца, ама май не се чувствам справяща се Peace

# 85
  • Мнения: 966
Ами успявам да се справя и ми остава и време да мързелувам.Всичко зависи от това как ще си разпределиш времето ....пък има и неща дето не са спешни и може да чакат Grinning

# 86
  • Мнения: 574
Опитвам се  Confusedа до колко се справям това ще кажат тези окло мен!

# 87
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Идеята за тази тема ми дойде,докато четях постинга на един гост във форума.
Та въпроса ми е как успявате да носите няколко дини под една мишница?
-да се грижите за детето/децата
-да поддържате дома си
-да се грижите и за съпруга си
-да ходите на работа
-да изглеждате винаги добре
-да сте в крак с времето
и още хиляди други неща,които трябва да вършив ежедневно?
На мъжа ми веднаж му се наложи да гледа дъщеря ни цял ден и после беше толкова изнервен и уморен горкия/разорен също/ и то само от едно от обичайните ни задължения Grinning
Как се справяте вие?

Ами за децата се грижа предимно аз, но при всяка възможност ги "прибутвам" (както милият би се изразил на  него или на бабите). За съжаление той рядко се връзва (и все по-рядко напоследък), а бабите избягаха зад граница, така че както дойде
За него не се грижа почти никак. Освен, че подреждам, пера, готвя и пр... той твърди, че никога не е ме е молил, и че чудесно се оправя и сам, което си е самата истина (ако няма сготвено не мърмори и може без проблем да преживее на кисело мляко и хляб цяла седмица)
С домакинстването също няма какво да се оплаквам Simple Smile.  Наел ми е жена, която идва два пъти седмично да мие пода и минава с прахосмукачката и от тук се предполага, че домът ми трябва да блести без да си давам зор. Нищо, че всяка вечер стоя до два часа  да сортирам играчки и прибирам кухнята, защото обичайното състояние вечер е всичко налично, което става за игра и не е опасно за здравето, и може да се докопа да е на пода.
За себе си почти не се грижа и никак не изглеждам добре. Това, разбира се си е лично мой пропуск и няма нищо с гореспоменатите точки, по които иначе съм напълно разтоварена.
За крак с времето, ако не броим форума, за който открадвам време от съня си, след като всички останали са приспани отдавна, почти не отделям време. Планове за кариера и писане на докторантура, каквото се предполага че трябва да правя са останали на твърде заден план и все по-често ми изглеждат като част от някой минал мой живот.
С две думи: справянето не е една от присъщите ми черти.

# 88
  • Мнения: 108
Справям се. Тооо имаш ли избор.Гледам първо  и най важно да съм добра майка Hug

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Справям се ... понякога за сметка на нещо друго ... мечтая си тези часове отишли във физически усилия свързани с домакинстването да свършат нещо полезно и за мен самата - горене на излишни калории  Laughing

А и време ми оставя във форума да ровя ... значи не съм за оплакване...

Общи условия

Активация на акаунт