Шестокласници през 2020/2021 година

  • 19 953
  • 791
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 548
Моят измисли масажор, да му масажира гърба. Не знам от къде ще търся такова чудо.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 083
О, подаръкът на наборката пристигна вчера. Размисли за онзи тъп (и скъп) ховърборд - Благодатря на всички за отзивите, помогнахте ми да я откажа Kissing Heart
Поиска графичен таблет. В крайна сметка излезе по-скъпо от ховърборда, но се надяввам да се ползва повече - нещо е на вълна рисуване. Или поне лятото беше, сега няма много време. Ходеше и в една "работилничка" до нас, вечер има рисуване за възрастни с чаша вино, събота сутрин е за деца. Кефеше я, купихме платна и в къщи също рисуваше от време на време, но е по-трудно като няма преподавател.
ЕТО ТОВА
Пристигна точно за седмица, в немския амазон е най-добрата цена за момента. Лошото е, че докато го получи ще ми изтече времето за отваряне на диспит (ако има проблем), а така е опаковано, че не мога да го пробвам.

The only one, подарихме на майка ми някакъв шиацу-масажор за РД, май от топ-шоп беше (тя ми пусна линк и аз само го платих, ама не помня от къде). Не е лоша джаджа, сега като им идем на гости и го мятам на гърба да ме понамачка.

# 32
  • Мнения: 8 970
мандаринка, можело е да вземете и по-евтин вариант на графичния таблет докато се понаучи. Не е много лесна работата с него. На голямата ми дъщеря взехме преди няколко години и като го пробва, реши, че не е нейното нещо и дълго време седя захвърлен. Едва наскоро пак се захвана с него.

Шиацу масажорът е много добро попадение. Купихме преди година-две. Ползва се.

Аз тъкмо отметнах рождените дни - малката беше онзи ден, а голямата е утре.
Понеже бяхме в карантина, поръчах им козметични комплекти от The Body Shop. То и без друго вече се чудя какво да им купя.

# 33
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 785
SmileАууу, мандаринка да взема да купувам O bak-а, че като гледам тази цена, да не размисли госпожицата и да реши нещо подобно:Smirk По повод краснописа, отвратително пише, девойката, грозно и нечетливо....вчера по този повод ми заяви "госпожата, каза, че аз съм една от ученичките, които пишат най -хубаво "...онемях, занемях..Ви казвам, а тя наистина пише грозно...
И аз  съм се сдухала, честно си признавам, много ме е страх, в рискова група съм, такава ми е работата, че се сблъсквам с най- тежкия сценарии, все някакви черни мисли са ми в главата, кой ще ми гледа детето, ако нещо ми се случи.......та така...

# 34
  • Варна
  • Мнения: 3 247
utro77 Може ли идеи за евтин сносен графичен таблет?

Наборката пише красиво и прегледно, както впрочем и по-големите. Преди имаше проблем в близкото изписване на 3 и 5, но сега все по-рядко ги бъркам като ѝ видя писанията. Интересно е как и на двете щерки и сина почерците доста си приличат. Но от тримата най-красиво пише синът ми все пак.


Шиацу масажор имаме у нас и доста често го ползвам. Аз взех такъв, който може да се слага като яка около врата, кръста, краката и т.н.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 582
Каката е с адвент календар с козметика, синът с адвент календар - игра, а малката - още не знам.
И на 3мата ще им взема по една книга.
Голямата ще получи книга с рецепти на Джейми Оливър. Тя обича да готви и май само това може да я откачи от тб/телефон. За малките ще измисля книгите в движение.

# 36
  • Мнения: 2 420
Като ви чета и се успокоявам,за грозното писане имам в предвид.Никога не е имал красив почерк,но виждам,че влага някакво старание.(На баща си прилича,едвам различавам кой го е писал)
Присъствах в часовете по бел и мат.По бел пуска урока на лист и да преписват.Дава доста задачи за домашно,което не се проверява.Малко на самотек прилича с лек привкус на учителска намеса.
По мат е по-добре положението.Решават задачи,повече от това,което успяваха в клас.След всеки пример имат по самостоятелна задача и проверка на крайния резултат.Домашното не се проверява,а новото е сведено до 3-4задачи.Аз допълвам още по 5-6(такава ни е сделката със синковеца).
Има и липсващи преподаватели,следователно кара и доста свободни часове.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 083
марката-лидер в графичните таблети е wacom, има много модели, някои бюджетни.
Можеш да купя ТОВА, но щерката искаше с екран. Гледа видеа, ревюта - искала да е с екран. Но wacom-и с екран са много скъпи, затова заложих на друга марка, а и ме посъветваха в друга тема по въпроса.
Иначе, сега рисува с мишката, на paint. Вчера беше направила някаква композиция от цилиндри, пирамиди, призми. Ползва готовите шаблони, оцветява си, опитва се да пише, но е тегава работа с мишката, с писалка, на таблет трябва да е далеч по-удобно.
Миналите лета я водих с мен в офиса ни, имаме един оборотен компютър и там се научи да чертае на autocad. С колегите ѝ показахме по някоя основна команда и тя започна да прави къщи - от правоъгълници, триъгълници, линийки. Давахме ѝ също и готови разпределения, да слага мебели по тях от една библиотека - и с това се справяше. Сега вероятно вече е забравила някои основни неща, но има усет някак, харесва ѝ да реди маси и дивани. До всяка къща слагаше и по един елипсовиден басейн Joy Та реших, че със сигурност ще се ползва таблета, дори и аз да съм ползвателя Joy За ховърборда беше пределно ясно къде ще стои...

# 38
  • Мнения: 8 970
Ясмина, заповядай!
https://www.emag.bg/grafichen-tablet-one-by-wacom-medium-ctl-672 … 2-s/pd/DMQV6NBBM/

Този е нашия. Мисля, че го купих от Ozone.bg. Сега просто копирах първия линк.

Днес разбрах, че две учителки са болни и отсъстват - по математика и по английски. Ние отново сме в информационно затъмнение. Бясна съм!

# 39
  • Мнения: 528
За писането пише горе долу поне се чете.Само я така и несе научи да пише като хората,успокоявам се че е момче и му се разчита.За подаръците за коледа ще е нещо по малко преди дни на рождения си ден получи каквото искаше .Той нашия винаги иска едно и също.игри за плейстейшън и футболни обувки.

# 40
  • Мнения: 9 776
От понеделник се връщаме присъствено.
Днес добих представа що е то ДО. Пародия.
По математика взеха нов урок. Без обяснения. Просто трябваше да препишат в тетрадките си формулите за обем на съответното геометрично тяло и да започнат да заместват съответните стойности по дадени задачи. А същите тези задачи бяха решените вече в учебника. За домашно една задача с три подточки. Утре ще видим дали ще провери. А може би няма кой знае какво да се обяснява, не знам. В ступор съм. И знам, че и в часовете е нещо подобно.
По останалите предмети същата история. По музика слушахме музика. По АЕ почти през цялото време се коментираше кой има нет и кой няма и защо няма, и въобще нищо по същество. Малко четене на текст с превод, редуват се децата, които нямат проблем с връзката. Останалите - пас. Някои учители задават въпроси и чакат някой да отговори. Едно-две деца са първи винаги. Тези, които мислят по-бавно, не могат да се изкажат. Други учители посочват поименно кой да отговаря, което е по-добре.
М, раздвоена съм. Не ми хареса това, на което присъствах. Ако не си бърз, губиш с две думи. Предполагам, че и в часовете е така. Синът ми с неговото темпо трудно може да се класира при общи задачи. Да не говорим, че ако може да се скатаят, го правят. Всички. Само учителите са с включен микрофон през цялото време. Децата по време на часа може да си правят всичко. Никой няма да разбере.

# 41
  • Мнения: 8 625
При нас тази година искат задължително включена камера, а не както м. г. - урока тече, синковеца уж е в часа, а той се къпе в банята 😶.

# 42
  • Мнения: 9 776
А мога само да си представя по-големите как карат часовете.

# 43
  • София
  • Мнения: 603
И моят младеж пише изключително грозно и нечетливо. Опитвам се да го накарам поне по български да се старае повече, но засега не постигам успех. Иначе с ученето няма проблем. Има 2 или 3 петици, останалото са шестици. Понякога се чудя как го постига този успех, предвид че е много мързелив и никой от нас не му помага с ученето. Всяко нещо, което го карам да направи, трябва да го повтарям по 100 пъти и когато почна да викам, чак тогава го върши.
За подаръци изобщо не съм мислила. Нямам никакво настроение. Предишните години правехме планове с децата за почивки, как ще празнуваме Коледа, какви сладки ще правим, а сега никакво желание нямам. Явно и децата нямат, защото още никакви заявки за подаръци няма Simple Smile
За ковида съм притеснена да не го донесе малката, която е във 2-ри клас. Има си болни от ковид деца, има и болни учители. В момента учат дистанционно, заради болно дете от съседния клас. Понеже майката на въпросното дете ми е близка, говорих с нея и се оказа, че в класа има и друго дете със същите симптоми като нейното дете, но родителите не са го тествали. Тя е сигурна, че нейното дете се е разболяло в училище, тъй като никой в семейството не е болен, а освен това детето няма други контакти, освен тези в училище. Освен всичко друго, детето го кара много тежко, въпреки че е на 8 год. Явно всичко е много индивидуално.

# 44
  • Мнения: 8 625
Вчера четох проучване, че при ДО се усвоява само 15% от материала, не знам колко е достоверно....

Общи условия

Активация на акаунт