за булката?

  • 2 152
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
Аз знам само за едно задължително нещо, което трябва да има всяка булка и то се нарича "младоженец".
За други обичаи не съм чувала. Laughing Peace

 newsm78 и на мен така ми се вижда  Joy

# 16
  • Мнения: 742
стига с тия американски глупости #Cussing out
Ок УРИЕЛ спирам с американските глупости. Ама не аз съм си сложила американка на аватара и е добре да пишеш на български във форума - имаше даже такъв призив... ама беше написан на български може би за това си го подминала. И моля: не пишете тъпотии различни от темата - питам и чакам отговор, а не послания и разни призиви

# 17
  • Мнения: 6 904
И моля: не пишете тъпотии различни от темата - питам и чакам отговор, а не послания и разни призиви
Аз вече ти отговорих. Още нещо ли искаш?

# 18
  • Мнения: 3 478
Ами по темата тогава, аз освен тези 4 за други незнам. И аз за първи път чувам че са 7.

# 19
  • Мнения: 6 904
Something Old
Something New
Something Borrowed
And Something Blue

# 20
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,наистина са   7   .Аз  знам ,че има нещо,което е откраднато,а не взето назаем.

# 21
  • в стаята
  • Мнения: 469
За първи път чувам за 7 newsm78, аз знам тези 4 и тях спазих.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 704
за откраднатото знам, че когато се ходи в дома на булката, хората от страната на младоженеца гледат да откраднат нещо, а тези, от страната на булката, вардят, оглеждайки се зорко. ама защо и какво го правят после откраднатото... newsm78

# 23
  • Мнения: 6 904
Да,наистина са   7   .Аз  знам ,че има нещо,което е откраднато,а не взето назаем.
Според американската им традиция са точно 4 и са тези, които изброих. И borrow си е точно вземам назаем, а не крада.

# 24
  • Мнения: 742
ОК мами,
не е нужно да спорите и да се захващате за думите - наскоро го дочух това за седемте задължителни неща - но просто не ги запомних /при това ги каза Раши от "Без думи"/ -както и да е...
Сега открих следното:

Какво трябва да носи булката?
Традицията да се носи „нещо старо, нещо ново, нещо, взето на заем, и нещо синьо” произлиза от Викторианската епоха. „Нещо старо” означава, че приятелите на младоженците ще им останат такива и след сватбата. Много пъти някоя щастливо омъжена жена подарява нещо старо на булката, за да й предаде щастието. „Нещо ново” се свързва с бъдещето на здраве, щастие и победа. „Нещо взето на заем”  е нещо, дадено й от нейното семейство и което да носи в деня на сватбата и да върне след това, за да й носи щастие. „Нещо синьо” е символ на късмет, тъй като синият цвят означава вярност и постоянство. Обичаят може би носи своето начало от Израел, където булките са вплитали в косата си синя лента като знак за вярност.
 
С това смятам да приключим темата!

Благодаря на всички, които наистина решиха да ми помогнат newsm51

   

# 25
  • Мнения: 3 334
1. нещо назаем
2. нещо старо
3. нещо ново
4. нещо синьо
за тези знам и аз,но да допълня,че в едно списание бях чела+гореспоменатите и
5.нещо скрито

# 26
  • Smallville
  • Мнения: 994
за откраднатото знам, че когато се ходи в дома на булката, хората от страната на младоженеца гледат да откраднат нещо, а тези, от страната на булката, вардят, оглеждайки се зорко. ама защо и какво го правят после откраднатото... newsm78
Според традицията се краде нещо на булката,някаква вещ,най вече кукла или играчка,после младоженеца го откупва и дава на жена си,за да не я влече към дома на родителите и.... На моята сватба,преди 13год. чули недочули като изнесоха сума ти боклуци:вази,чинии,чак телефонния апарат и после хайде откупвайте ShockedАбе глупости колкото щеш.Важно е да е весело,а пък какви обичаи ще се спазват не е от значение.
А  сега по темата. Почти на всяка сватба,на която съм била това се спазва. То обичаите вече нямат нищо общо с тези отпреди 10 15 години.А на последната  имаше и 7 шаферки с еднакви рокли,шити специално за случая като по филмите.Много красиво беше

# 27
  • Мнения: 1 546
Много интересна тема! Не бях чувала за такива неща, но идеята ми харесва...И стига - с това българско, онова американско...аз смятам, че ако ги няма тези малки закачки/суеверия/традиции, както искате им казвайте, а оставим нещата до
1.младоженец
2.булка
3.медицински
4.кумове
ще бъде мноооого скучна сватба.....

Общи условия

Активация на акаунт