Стиснат мъж

  • 5 945
  • 137
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 854
Мойте пари , неговите пари.....парите на детето...
Хм....що за бизнес е туй /не е смейство/....
...аз платих тока , ти купи храната...направо като съквартиранти с общи деца...

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Той не е дал нито стотинка за нищо вкъщи. Целта на поста ми беше друга. Аз не казвам, че ние сме социално слаби, просто разпределението на бюджета искам да е друго и той да поеме отговорност към нас. Пак повтарям....храната в града е скъпа и ГОТВЯ всеки ден! И готвя за малкото дете, защото е на безглутенова и безмлечна диета! Така, че моля да не се правят грешни изводи от написани коментари преди време.

Жена осъзнай се! Той печели 1000-1500 лв, от тях 1000 отива за храна за семейството, поне 200-300 са други странични семейни разходи (бензин, обяд за него, кафе,цигари). Заплатата му е в къщата, за семейството.
Ама аз не казвам, че не влиза заплатата му вкъщи. Казуса е друг....той иска парите от детето да ги давам за храната, която той купува, за да му остават за щуротии - ходене на риболов, въдици, кола, компяния.....аз искам да си продължа да поемам част от масрафа, а другата част да отиват за детето и за терапиите му. Това е проблема. Прави ми проблем, че съм си купила сок, защото го плаща той. Ако го купя аз без да плати той, няма да каже и дума. Мен това ме вбесява.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 203
Последно ипотека има или няма?
Апартамент имате ли или някой друг има?
Спешно се нуждаете от бюджет, но като ти чета писанията, по-скоро ще търсиш тате, отколкото да се вземеш в ръце.

# 78
  • France
  • Мнения: 13 131
Наистина съжалявам за това, през което минавате. Не мисля, че проблемът ви е в бюджета. Според мен нито ти, нито той сте приели болестта на детето ви. И той, и ти сте още на етапа на отричането. Наистина съжалявам и ви съчувствам.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Последно ипотека има или няма?
Апартамент имате ли или някой друг има?
Спешно се нуждаете от бюджет, но като ти чета писанията, по-скоро ще търсиш тате, отколкото да се вземеш в ръце.
Ипотека няма! Баща ми ми плати ипотеката кеш и апартамента е лично моя. Спешна нужда от бюджет нямаме, имам нужда да покажа на моя мъж, че парите, който са на детето ще са за него и неговото здраве, а той иска да поема част от неговите задължения, за да си остават за него. И тея пари дето остават за него, той не ни включва нас и нашите нужди.

# 80
  • Мнения: X
Скрит текст:
Той не е дал нито стотинка за нищо вкъщи. Целта на поста ми беше друга. Аз не казвам, че ние сме социално слаби, просто разпределението на бюджета искам да е друго и той да поеме отговорност към нас. Пак повтарям....храната в града е скъпа и ГОТВЯ всеки ден! И готвя за малкото дете, защото е на безглутенова и безмлечна диета! Така, че моля да не се правят грешни изводи от написани коментари преди време.

Жена осъзнай се! Той печели 1000-1500 лв, от тях 1000 отива за храна за семейството, поне 200-300 са други странични семейни разходи (бензин, обяд за него, кафе,цигари). Заплатата му е в къщата, за семейството.
Ама аз не казвам, че не влиза заплатата му вкъщи. Казуса е друг....той иска парите от детето да ги давам за храната, която той купува, за да му остават за щуротии - ходене на риболов, въдици, кола, компяния.....аз искам да си продължа да поемам част от масрафа, а другата част да отиват за детето и за терапиите му. Това е проблема. Прави ми проблем, че съм си купила сок, защото го плаща той. Ако го купя аз без да плати той, няма да каже и дума. Мен това ме вбесява.

Ама започвай да му искаш наем. Виж в градът колко върви наема на жилище подобно на вашето, делиш на 50% и той да ти дава паричките.

Парите от телк-а НА ДЕТЕТО са ЗА ДЕТЕТО. Не татко да ходи на риболов или мама да купува кухненски роботи.

# 81
  • Мнения: 782

Не разбирате....детето ни е с аутизън. Той не вярва в изследвания на чревна флора, не вярва в изследвания за тежки метали и т.н. Иска да купувам храна с останалата част от парите на детето, а аз искам да разбера от къде е проблема на детенцето ни. Тоя ТЕЛК го направих заради това, за да имам възможност да ходим по терапии и изследвания, но той смята, че детето ще се оправя с растежа и не вярва на лекарите. Тук също не сме в една посока. Както и да е, прекалено стана.....намесиха се 100 други неща, ровене в предишни теми и т.н. Тръгнах в една тема, а стигнахме в 10та глуха. Както и да е, ще намеря решение на проблема си.

Има огромна разлика между спора за терапиите на детето и изявлението 'мъжът ми е стиснат". За да намериш разрешение на проблема в главата си, първо го формулирай правилно. Познавам много интелигентни мъже, които също не вярват в модерните терапии и не виждат проблем с децата си, но не са стиснати. С мрънкане и спорове няма да го убедиш, с обиди още по-малко.

# 82
  • Сф
  • Мнения: 10 749
Грозен пост. Да, написала съм. Родителите ни помагаха, но вече не е така както до преди. Да, играЕМ с мъжа ми игри с покупка, да имам робот, който седи, защото зелето ми е по - вкусно като си го наежа аз, да имам операция, но въпроса ми беше съвсем друг.
Лоритка, при нас мъжа ми изкарва парите, аз съм с телка и по-малкото пари.Само че ги разпределям разумно.И за провинцията не ви е малък дохода, а сте и в къща.Не знам защо добави пенсията на детето като твой доход.Твоят е заплатата от ЛА, максимума е около 550. И аз играя игри, но не мога да работя.значи ти предпочете да си ЛА на детето, а не майка ти или баща ти, а ти да работиш?Много от личните асистенти и работят.Очевидно и мъжа ти може да гледа децата.Избрала си лесното и сега искаш още пари за твои нужди.А мъжа иска за почивка.И какво е лошото?Да не иде сам?Въдица, сериозно, и защо да не си купи?Изкарва достатъчно.
Ние даваме първо за сметки, после за детето и тн.Но аз не си купувам доста неща, за да има за всички и да спестим нещо дребно за неочакван разход или почивка. Не харча като бясна за козметика, маникюри, и сие , предпочитам да платя уроците на детето например. И да, живея пенсионерски и скромно, защото така се случи със здравето ми. Абсурдна е цифрата 1000 лв за храна, само това ще кажа. И няма нищо лошо в промоциите.Така остават пари за друго.
Направи таблица, приход , разход.виж какво остава. Покажи му я и обсъдете по колко да оставя на месец. Естествено трябва да си задели за бензин, джобни, цигари, там каквото има, щото той не е цял ден вкъщи все пак.От 1000лв, ако на ден 20 лв му е фонда , това са 600.Остават 400 за всичко по къщата и вас. Обаче пък той оставял 1000 излиза, че той прави всичко възможно да сте ок и се лишава от доста неща.
Разбрах какво искаш.Искаш помощта от телка, около 400 лв+ ла или не,  да отива за каквото ти искаш, демек фонд лични, по твоя преценка, а той да ви издържа както до сега.Не е честно.Пробвай да живееш с телк+заплатата за ла+ всички там помощи до които се докопаш + 2 те деца и сметките и всьо и не те виждам и месец да изкараш дори без него като разход!

# 83
  • София
  • Мнения: 3 203
Последно ипотека има или няма?
Апартамент имате ли или някой друг има?
Спешно се нуждаете от бюджет, но като ти чета писанията, по-скоро ще търсиш тате, отколкото да се вземеш в ръце.
Ипотека няма! Баща ми ми плати ипотеката кеш и апартамента е лично моя. Спешна нужда от бюджет нямаме, имам нужда да покажа на моя мъж, че парите, който са на детето ще са за него и неговото здраве, а той иска да поема част от неговите задължения, за да си остават за него. И тея пари дето остават за него, той не ни включва нас и нашите нужди.
Ами то това е бюджет. Разходите са Х пари, приоритетите са това и онова, за лични разходи каквото остане. Видимо не ти изнася, но щом опирате до "дохода" на детето, значи не е добре работата.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Грозен пост. Да, написала съм. Родителите ни помагаха, но вече не е така както до преди. Да, играЕМ с мъжа ми игри с покупка, да имам робот, който седи, защото зелето ми е по - вкусно като си го наежа аз, да имам операция, но въпроса ми беше съвсем друг.
Лоритка, при нас мъжа ми изкарва парите, аз съм с телка и по-малкото пари.Само че ги разпределям разумно.И за провинцията не ви е малък дохода, а сте и в къща.Не знам защо добави пенсията на детето като твой доход.Твоят е заплатата от ЛА, максимума е около 550. И аз играя игри, но не мога да работя.значи ти предпочете да си ЛА на детето, а не майка ти или баща ти, а ти да работиш?Много от личните асистенти и работят.Очевидно и мъжа ти може да гледа децата.Избрала си лесното и сега искаш още пари за твои нужди.А мъжа иска за почивка.И какво е лошото?Да не иде сам?Въдица, сериозно, и защо да не си купи?Изкарва достатъчно.
Ние даваме първо за сметки, после за детето и тн.Но аз не си купувам доста неща, за да има за всички и да спестим нещо дребно за неочакван разход или почивка. Не харча като бясна за козметика, маникюри, и сие , предпочитам да платя уроците на детето например. И да, живея пенсионерски и скромно, защото така се случи със здравето ми. Абсурдна е цифрата 1000 лв за храна, само това ще кажа. И няма нищо лошо в промоциите.Така остават пари за друго.
Направи таблица, приход , разход.виж какво остава. Покажи му я и обсъдете по колко да оставя на месец. Естествено трябва да си задели за бензин, джобни, цигари, там каквото има, щото той не е цял ден вкъщи все пак.От 1000лв, ако на ден 20 лв му е фонда , това са 600.Остават 400 за всичко по къщата и вас. Обаче пък той оставял 1000 излиза, че той прави всичко възможно да сте ок и се лишава от доста неща.
Разбрах какво искаш.Искаш помощта от телка, около 400 лв+ ла или не,  да отива за каквото ти искаш, демек фонд лични, по твоя преценка, а той да ви издържа както до сега.Не е честно.Пробвай да живееш с телк+заплатата за ла+ всички там помощи до които се докопаш + 2 те деца и сметките и всьо и не те виждам и месец да изкараш дори без него като разход!
Искам да си продължавам да си плащам сметките, а остатъка от парите да са за изследвяния и терапии на детето. Той иска да ги давам за храна, която той по принцип купува, за да му остават пари, който той няма да дава за детето или нас. Нямам нужда лично от нищо. Роботи, операции и т.н. Са ми от родителите, който искат да ми помогнат. Няма как да стане ЛА някой от родителите ми, защото работят в сферата на медицината инса още млади, за да се пенсионират, а и изкарват доста повече от ЛА. Моя мъж също не стана, защото изкарва повече пари, отколкото ако работя аз. В малкия град няма работа и заплащането е минимално дори и в банките. Идеята на поста ми беше друг, но малко хора разбраха какъв съвет искам.

# 85
  • Мнения: 12 918
Замая ми се главата. Не ви стигат парите, игри играете, той не може да си купи една въдица... Големи хора сте, детенцето ви има проблеми, другото няма проблеми, но има разходи. Седнете и си направете истински бюджет и не пръскайте парите на детето. Тези, които са детски за детето с проблем, наистина ги спестявайте и ги давайте за детето, за да му решавате проблема, а не да отиват за - извинявай - щуротии.

# 86
  • Мнения: 1 854
След като ти отделяш пари за "козметични" твой нужди, защо същата сума не може той да си задели за 'фонд Въдица'?!

# 87
  • Мнения: 2 317
Щях да пиша аз, но пих една студена вода и се благодарих, че родителите ми спряха да ме отглеждат навреме.

# 88
  • Мнения: X
След като ти отделяш пари за "козметични" твой нужди, защо същата сума не може той да си задели за 'фонд Въдица'?!

Щото нейните глезотии ги поема баща ѝ, а неговата майка явно не иска да му плаща въдиците.

# 89
  • Мнения: 2 749
Горкият човечец! Тъкмо е решил, че с повишаване на дохода ще има нещо и за него, но не. Авторката явно е научена да живее на широко от мама и тате, но мъжът не може да осигури този стандарт и е стиснат. Ми много ясно - до сега даже дрехи не си е купувал, пък сега въдица му се прищяла.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт