Навици и привички на хората от други националности, които ни се струват странни

  • 107 540
  • 1 775
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 594
Някъде четох, че грузинците имат лошия навик да говорят много високо, като не се съобразяват с това къде се намират - на гости, на улицата... За сметка на това били много гостоприемни. Китайците пък не се усмихвали на касата в магазина, и когато бъдат помолени за помощ с нещо, се съгласявали много неохотно, сякаш правят услуга на клиента, а не той да им прави услуга, като е посетил магазина им. Американците пък винаги са усмихнати, но това било лицемерие...
Имате ли впечатления за културалните особености, навици, привички на различните националности и кои ви се струват странни?

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 08:51 от Карла_Карла

# 1
  • Мнения: 3 589
То едно ли е, но да започна с нещо гадно:
Германците ме побъркват като се секнат шумно на публично място.🤮

# 2
  • София
  • Мнения: 7 992
Китайците сърбат, за да покажат, че храната е вкусна. И имат навика да си пробват един на друг от храната, което по нашите ширини не е много приемливо.

# 3
  • Мнения: 855
Аз бях в ступор от това колко си бъркат в ушите португалците и дори бъркат в ушите на приятели без да се притесняват.

# 4
  • Мнения: 5 482
Бъркат в ушите на приятели? Flushed Anguished Rolling Eyes С каква цел?

# 5
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Американците не си събуват обувките, когато са вкъщи, даже си качват краката по диваните и леглата. Пазаруват храна в големи количества и после я изхвърлят, защото не могат да я изядат.

За англичаните съм чувала, че казват обратното на това, което мислят.

# 6
  • Мнения: 4 009
Руснаците не се усмихват на непознати хора или разминавайки се по улицата. Ядат всякакви крака, лапи, копита, зурли, трътки, топки и други странни части от животните. Голяма част от рускините не излизат от вкъщи дори за хвърляне на боклука без да са "натокани"
Преди да тръгнат на дълъг път сядат за една минута в тишина.
На въпроса  Как си или Какво става се отговаря дълго и подробно. Не се задава просто ей така и не се отговаря - Добре съм и от този сорт.
Нова година се празнува много по ентусиазирано от Коледа. Това е централният празник, Коледа е след нова година и се празнува ей така, колкото да има. Подаръците се подаряват на Нова Година.
Когато се ходи на гости (дори на най-близки познати или роднини, които просто са ти казали - мини вечерта за по бира) задължително се носи  нещо. Най-често алкохол или шоколад.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
След много контакти с англичани - винаги любезни, усмихнати и зад гърба змии. Дипломатично и приятелски те пращат в Пловдив.
Американци - с мъж такъв, знам че са възпитани никога да не изразят лошо мнение за някого . За жените обаче - толкова двулични не съм срещала другаде.
Узбеки и татари - много гостоприемни, топли и добри. Задължително се сънуваш пред вратата когато си на гости. Мъжете и жените празнуват в различни стаи. Повечето възрастни узбеки имат много златни зъби. Като инвестиция - когато починат с парите от зъбите ги погребват. Ташкент е най- чистият и уютен град в който съм живяла. Обичат много българите, ние за тях сме семейство. Има узбекистанки които са ужасно красиви.

# 8
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Руснаците пият чай с водка. Инжектират кисели краставички с водка и после ги ядат.

# 9
  • Мнения: 435
То едно ли е, но да започна с нещо гадно:
Германците ме побъркват като се секнат шумно на публично място.🤮

И датчаните го имат тоя навик, не им пука и да си пърдят пред хора общо взето. А и някои, подчертавам някои, не си пускат водата след ходене по малка нужда 🤮

# 10
  • Мнения: 4 808
Че то и българи има такива, които не си пускат водата. За руснаците не съм съгласна, повечето са много любезни и се усмихват даже и на непознати по улицата. Някъде може и да инжектират краставичките с водка, други изпиват питието на екс и след това лапат цяла краставичка, това им е салатата.
Имаше преди време такава тема, следях я и много се забавлявах.

Последна редакция: пт, 27 ное 2020, 00:18 от Дама от морето

# 11
  • Мнения: 855
Бъркат в ушите на приятели? Flushed Anguished Rolling Eyes С каква цел?
Един вид показване на топлота, приятелство, загриженост. Поне така ми го обясниха, не знам дали си е тяхна привичка или от региона им (Брага).

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Бъркат в ушите на приятели? Flushed Anguished Rolling Eyes С каква цел?
Един вид показване на топлота, приятелство, загриженост. Поне така ми го обясниха, не знам дали си е тяхна привичка или от региона им (Брага).
Като маймуните които изразяват любов и загриженост като си чоплят личинките взаимно 😉

# 13
  • Мнения: 10 818
Хубава темичка, има потенциал  за доста забава и смях Simple Smile

То не е точно привичка или навик, но съм забелязала, че рускините (поне тези, с които съм работила) всичките са с адски дълги коси. Голям зор им е да имат коса да кръста, нищо че изглежда като разплетена кошница и не я поддържат. Не съм питала защо така, защото не сме си били близки, а другото, което съм забелязала е, че са много обидчиви и не обичат да говорят за себе си.

# 14
  • Мнения: 19 018
Някъде четох, че грузинците имат лошия навик да говорят много високо, като не се съобразяват с това къде се намират - на гости, на улицата... За сметка на това били много гостоприемни. Китайците пък не се усмихвали на касата в магазина, и когато бъдат помолени за помощ с нещо, се съгласявали много неохотно, сякаш правят услуга на клиента, а не той да им прави услуга, като е посетил магазина им. Американците пък винаги са усмихнати, но това било лицемерие...
Имате ли впечатления за културалните особености, навици, привички на различните националности и кои ви се струват странни?

За грузинците имам впечатления. Дори и да емигрират, винаги се заобикалят с роднини, не само най-близки, но и по-далеч и, и други грузинци. Говоря за хора, които не са черноработници, а преподаватели, инженери и пр. с образование. Не е да речеш, че са като от родопско село, невиждали цивилизация, и затова все са събрани със стринките, калвковците и братовчедите. Женят се почти изцяло само за грузинци. Често си ходят в Грузия, дори и от Щатите, и то при положение, че са емигрирали с родителите си, когато са били 5-6-годишни деца. Изглеждат много типично. Тъмна коса, често чуплива или къдрава, тъмни вежди, мигли и друго окосмяване, сравнително бяла кожа и очи като на вакло агне.

На българка определено ще ѝ се види странно и неприятно, ако всеки свободен момент, дори и почивки, се прекарва все с голямата рода, с традиционни роднински събирания, и често се живее с роднини.

Общи условия

Активация на акаунт